hmyzuPomáha s zlatým škodcom záhradník. V niektorých krajinách sa tento hmyz špeciálne choval na hromadné ničenie parazitov. V záhrade alebo na záhrade sú skutočnými “usporiadateľmi”. Avšak ich prítomnosť v dome spôsobuje majiteľom nepríjemné pocity. Aby ste ich správne liečili, potrebujete vedieť o výhodách, ktoré prinášajú. V tomto prípade by ste sa mali oboznámiť so základnými spôsobmi boja proti nim.trávnatá tráva

Externé funkcie

pozlátený pohľad na záhradeGoldeneyed je hmyz svetlého odtieňa. Má jasnú alebo tlmenú farbu. Na oboch stranách má antény a tri labky. Ich charakteristickým znakom sú priesvitné krídla. Názov larvy bol spôsobený nezvyčajnou farbou očí – zlatom s odlivom.špeciálne hmyzie oči Treba poznamenať, že brilantné krídla s žilami modrého odtieňa robia vzhľad hmyzu luxusný. V tomto ohľade dostali inú prezývku – flanel.modré krajkové krídla

Na okraji hlavy sú predĺžené čeľuste. S ich pomocou cíti vegetáciu, kým nájde parazity. Preto môže poškodiť vegetáciu.

Podlhovasté telo lariev, s veľkosťou 1,5 cm, je rozmazané malými bradavicami a tiež má zriedkavé pokožku hlavy. Pohybujúce sa midges veľmi rýchlo a obratne. Ochrannou reakciou lacewomanky je uvoľnenie ostrého a nepríjemného zápachu. Je to ten, kto sa bojí nepriateľov.zlato očko larva

Životná aktivita

lacewoman položí vajciaKeď majitelia poznajú zvláštnosti spôsobu života a správania flóry, potom bude pre nich jednoduchšie chrániť svoje domovy pred ich inváziou. To tiež pomôže záhradkárstvu, naopak, vytvoriť priaznivé podmienky pre ich chov. krajka-lietať na stromeZlaté oči obyčajného majú jedinečné vlastnosti správania. Tu sú niektoré z nich:

 • maximálna aktivita dospelých – večerný čas;
 • netoleruje dlhodobé vystavenie priamemu slnečnému žiareniu;
 • usadí sa v tichom a vlhkom prostredí: pod listami alebo v tráve;
 • Hľuzovky začínajú plaziť na jar z ich prístreškov pri teplotách nad 10 ° C;
 • letí do jasného svetla elektrických lámp, čím preniknú do domu;
 • položili niekoľko desiatok vajec (na dlhých vláknach) v blízkosti kolónií vošiekov.

Zim sa trávia larvy v podkroví, v trhlinách domov alebo pod kôrou stromov. Ak sa ich majitelia chcú zbaviť, musíte sa snažiť ich vytiahnuť.

zlaté oči vajec na lepiacej niteTíto “obhajcovia” sa môžu nachádzať na záhrade alebo zeleninovej záhrade. Tí, ktorí sa zaoberajú skleníkmi, by mali byť tiež pozorní na vzhľad flóry. vajíčka na kladenie vajíčokNapriek tomu odborníci odporúčajú dokonca aj naplniť tieto “usporiadateľov” vo vašej záhrade, záhrade alebo skleníku. Pomôžu zbaviť sa desiatok škodcov.

Related  Pre vás, druh slivky

Strava stravovania

výživa krajky-flyV prírode existujú dve odrody chrobákov: predátori a dravci. Tá sa živia výlučne neživými organizmami: izolátmi vošiek, peľou alebo kvetným nektárom. čipka-jedlík kŕmenie na woodwormPokiaľ ide o otázku, zlatý pohľad – škodca alebo obranca, môžete jednoznačne odpovedať, že funguje v prospech záhradníkov. Jeho larvy jedia viac ako 80 druhov škodcov, ako napríklad:

 • húsenice;
 • pavučiny a iné druhy roztočov;
 • schitoviki;
 • vošky a jej larvy;vošky
 • mory;
 • vajcia zemiakového chrobáka z Colorada;
 • křískovití;křísek
 • tesár;
 • mol;
 • kokony jedovatého pavúka.

Prsia sa živia iba hmyzom bez chrupu. Počas 7 dní každý človek zničí až 200 vošiek, hmyzu alebo vajec. Plodnosť žien je od 200 do 400 vajec na celý život.

Spôsoby boja

ochrana pred zlatým šnúrovým svetlom okolo domuVenovanie v prírode z tohto hmyzu je veľmi užitočné. Všetky rovnaké problémy s nájomníkmi prinášajú flannery, keď preniknú do domu. Ak sa dostanete dovnútra, nebude to ťažké. Jeho “vozidlo” môže byť buď kvety (fialky, begóniá) alebo drevené stavebné materiály.

Prvým biotopom húsenice sú miestnosti. Potom sa usadili v nábytku a potravinárskych výrobkoch.

Flannesses sú veľmi húževnaté a rýchlo sa reprodukujú. Preto sa mnohí stretávajú s problémom, ako sa zbaviť čipiek. Bojte proti tomuto hmyzu najjednoduchšími metódami alebo vecami:

 1. Light. V tme zapnite svetlá a otvorte okná. Reaguje na svetlo a odletí.
 2. Vysávač. Zhromaždiť dospelých z techniky a dať vajcia dusiť.
 3. Ultrazvuk. Vlna zvuku zasiahne mozog hmyzu a padnú mŕtve.
 4. Všetky druhy sprejov. Len potom budete potrebovať vetranie miestnosti dobre.sprej v boji s čipkami
 5. Solutions. Najspoľahlivejšie – 0,5 litra vody a 25 gramov vanilínu. Infikované rastliny postriekajte raz za 7 dní.
 6. Vysoká teplota. Pridajte hrniec lariev do ohrievača, krbu alebo konvektora.konvektor
 7. Lepkavá pasca. Keď lietajú, midge dopadne na stuhu a visí na nej.lepiaca páska

Majitelia chalúp z baru by mali byť upozornení, keď sa tieto larvy objavia. Ich prítomnosť naznačuje vzhľad chrobákov, drevokazov, ktoré ničia steny alebo podlahy dlažobného domu.

Avšak, zničenie zlato-očami, vždy si musíme pamätať jeho neoceniteľnú úlohu v prírode. Preto je lepšie používať humánne metódy jeho eliminácie.môže zničiť rastlinu

Related  Choroba sliviek a boj proti nim, fotografia vďaka záhradke

Zaujímavosti o čipkách – video