Agrotechnika pestovania paradajok v otvorenom teréne a skleníku je veľmi odlišná. Ak chcete získať dobrú úrodu paradajok vo vašej záhradnej oblasti na letnej chate, musíte urobiť starostlivý výber semien. Hlavnou požiadavkou je odolnosť rastlín voči teplotným zmenám a krátkodobej vegetačnej perióde. Ktoré paradajky sú najlepšie zasadené na otvorenom teréne, budeme v tomto článku rozprávať, rovnako ako čítať, kedy je lepšie sadiť paradajka sadenice!

obsah:

  1. Skoré odrody otvorených mletých paradajok
  2. Priemerné odrody paradajok na otvorenom teréne
  3. Populárne neskoré odrody
  4. Ako rásť na otvorenom priestranstve?

Skoré odrody otvorených mletých paradajok

Výber skorých odrôd rajčiaka na otvorenej pôde s dobrým vkusom a bohatým zberom nie je príliš veľký.

hádanka

Variety RiddleTáto úžasná super-ranná odroda poteší každého letného obyvateľa. Plody sa objavujú spoločne a veľmi skoro. Kruhy rastú veľmi rýchlo a len 85 dní po zasiatí semien uvidíte prvé paradajky. Nemusíte ich viazať. Je pravda, že je potrebné drotovať s odstránením nevlastných detí. Existuje veľa z nich, ale nepočúvajte sa ich vyhadzovať. Po zasadení v pozemných božstvách dostanete ďalšie kruhy vynikajúcich paradajok.

Anastasia

Vysoký kríž je lepšie vytvoriť naraz v 2 stonkoch. Zber je bohatý, od jedného krbu až po 12 kg zrelých, lahodných paradajok.

Malinový obr

Táto odroda sa vyznačuje veľkým plodom, čo dokazuje názov odrody. Hmotnosť jedného rajčiaka môže dosiahnuť až 700 g. Odroda je odolná voči chorobám.

Roma

Trochu RómovTáto holandská odroda vás poteší dlho s úžasne chutným krémovým ovocím. Bush rastie do výšky 1,6 m. Ovocie je skvelé pre šaláty, ako aj pre konzervovanie.

Demidov

Výnimočná odroda pre lenivých záhradníkov, ktorá si nevyžaduje špeciálnu liečbu chorôb a pasynkovaniya. Rast si ho pri konzervovaní.

Najlepšie je pestovať rajčiaky na posteliach s rôznymi obdobiami dozrievania, aby vaša rodina priniesla lahodné plody až do neskorej jesene.

Stredne otvorené mleté ​​paradajky

Medzi odrodami strednej zrelosti je výber omnoho väčší. Plody sa dodávajú v rôznych farbách, veľkostiach a chuti. Veľké ovocie na Giant 5, Pink Elephant. Variety Ogorodnik je známy svojimi malými sladkými plodmi. Odroda Matroskin v pruhovaných.

Hybrid-35

Stredne zrelý hybridný 35Rôzne paradajky pre milovníkov veľkej plodiny v kombinácii s dobrým vkusom. Zriedkavo chorý a nepotrebuje špeciálnu ochranu.

Related  Pestovanie póru na záhrade, výsadba a starostlivosť

Grandee veľkej veľkosti

Odkazuje na strúhanie paradajok na otvorenom teréne. Výška puzdra je len 70 cm. Ovocie má tvar srdca a môže vážiť až 1 kg. Vynikajúca rozmanitosť pre čerstvé a zimné prípravky.

Slaná pochúťka

Rozmanitosť slaná pochúťkaParadajky sa pri ochrane nerozrušia. Plody sú predĺžené, mäsité, husté s hmotnosťou do 100 g. Krov zvyšuje až do 1 m. Tento stupeň je žiaduci, aby ste vstúpili a kravali.

hruškový mušt

Malé kompaktné kroviny až do výšky 70 cm budú spokojné so zberom ovocia s hmotnosťou do 150 g pretiahnutého tvaru. Odroda je odolná voči chorobám a nepotrebuje pasynkovanii. Dobré na čerstvú spotrebu a na konzerváciu.

Tomato zo Sevryugy

Výška púšte nie je väčšia ako 1,2 m. Skvelá pre čerstvú konzumáciu a rôzne konzervácie. Nehorí sa, rastie za všetkých poveternostných podmienok. Plody sú veľké s dobrou chuťou.

Populárne neskoré odrody

Neskoré dozrievanie odrôd má nižšie výnosy ako predčasné dozrievanie a stredne zrejúce odrody. Tvar farby a hmotnosť ovocia je odlišný a výber je skvelý.

Wonder of the World

Plody citrónovej farby s hmotnosťou do 100 g. Zvlášť chutné v marináde z vlastnej šťavy.

De Barao

De BaraoTáto odroda priťahuje pozornosť poľnohospodárov nákladných vozidiel rôznymi farbami zrelého ovocia. Vysádzanie na mieste 3 kríkov každej farby, môžete prekvapiť známy krásny a lahodný západ slnka. Na pestovanie bude potrebné špeciálne zaistenie. Výška krov niekedy dosahuje 4 m.

titán

Výška puzdra je až 50 cm. Ovocie s výbornou chuťou. Odroda odoláva komplexu chorôb. Skvelé na konzervovanie celého ovocia.

Ako pestovať paradajky na otvorenom teréne

V južných regiónoch krajiny sa rajčiaky vysádzajú na otvorenom pozemku v polovici mája. Čas nasadenia paradajok na lôžkach v strednej zóne Ruska pochádza z 25. mája a trvá do 5. júna. Ale výsadba rastlín v ohriatej pôde severných regiónov sa môže začať až 5. júna.

Related  Vlastnosti rastúcej zimnej pšenice

Príprava pôdy

Miesto nakládky musí byť dobre chránené pred vetrom. Pre paradajky sú najlepšie vhodné piesčité hlinky bohaté na humus a ľahké hlinité pôdy s neutrálnou kyslosťou.

Odporúča sa pestovať paradajky na jednej náplasti viac ako 3 roky za sebou. Návrat na staré miesto pristátia je možný až po 4 rokoch.

Od jesene je vhodné začať s prípravou lôžok na paradajky. Pôda je očistená od buriny a vykopaná do hĺbky 30 cm, predtým používajúce organické hnojivo. Na štvorcový meter je dosť 6 kg. Na hliny alebo hlinitú pôdu budete potrebovať pereprevshie piliny na 1 m2 1 vedro. Na jar ošetrite lôžko roztokom síranu meďnatého. Na 10 litrov vody pridajte lyžicu vitriolu. Táto zmes je dostatočná na 5 m2. Vykopať a ponechať pôdu na zahriatie.

Vysádzanie paradajok na otvorenom terénePo 2 dňoch pestujte silné sadenice na otvorenom teréne. Sadenice paradajok na otvorenom teréne by mali mať až 9 zdravých lístia, stonku do hrúbky 1 cm a jednu alebo dve kvetinové kefy.

Pred transplantáciou sadeníc na posteľ by mala byť zem v hrncoch hojne napojená, čo maximálne zachováva koreňový systém.

Vyberte schému výsadby a pripravte studne. Hĺbka otvoru by nemala byť menšia ako 15 cm a priemer až 30 cm. V každej diere vyplňte niekoľko humusov a dobre premiešajte so zemou. Nalijte 1,5 litra vody. Rastlinné paradajky.

Starostlivosť a kŕmenie

Ak chcete pestovať dobrý zber, budete musieť bojovať proti škodcom, rastlinným kríkom, uvoľniť zem a urobiť hnojenie. Pôda v lôžkach s paradajkami by nemala byť pokryté kôrou, aby nedošlo k narušeniu podmienok vody a teploty v rastlinách. Vyhnite sa výskytu kôry pomôže konvenčné mulčovanie humusom, slamou alebo rašelinou.

Kŕmenie rajčiakov je potrebné začať už dva týždne po pristátí na posteli. Na 10 litrov vody, 10 g dusičnanu amónneho a 15 g superfosfátu. Toto riešenie stačí na 1 m2. Akonáhle sa objavia prvé vaječníky, pripravte roztok 10 litrov vody, 10 g dusičnanu amónneho a 15 g síranu draselného. Riešenie organických hnojív pomôže dosiahnuť dobrú úrodu. Koncentrát sa pripravuje z 1 časti vtáčieho trusu a 20 dielov vody. Pri 20 rajčiakových kríkoch stačí kbelík na roztok.

Related  V lete vyrábame jablká

Teraz viete, ako pestovať paradajky na otvorenom priestranstve, aby ste získali dobrú úrodu s dobrým vkusom. Možno, že v letnom sídle usadíte iné druhy paradajok. Zdieľajte svoje skúsenosti s nami a ponechajte pripomienky k článku.

 

Odrody rajčiaka na otvorenom teréne – video