begonia tuberousObrovský sortiment odrôd húb begónie, fotky, ktoré môžete vidieť na tejto stránke, sú jednoducho úžasné. Úžasné krásy svetlé dekoratívne kvety môžu zdobiť každý kútik záhrady od skorého jari do polovice jesene. Vychádzajúc z jednoduchej podoby a končiacej s kvetinovým kvetenstvom, pripomínajúcim pivonku alebo kaméliu, sa begónia stáva vrcholom balkónovej kvetinovej záhrady alebo ulice kvetinového záhonu. Variácia rozsahu farieb od jednoduchého bieleho po fialový odtieň s fringing na okvetné lístky bude premeniť vaše domáce územie na farebný kaleidoskop.

Na dosiahnutie tohto účinku je potrebné mať dostatok odrôd tejto plodiny na pestovanie. Avšak nie všetci budú môcť kúpiť tak veľa kvetov. A nikto nezaručí, že rastlina po transplantácii nezomrie. Preto bude situácia vyriešená kultiváciou begónskych hľúz zo semien domu, čo umožní realizovať sny a súčasne ušetriť časť rodinného rozpočtu.

Charakteristika húb begónie

Hľuzy begónie, ktoré rastú doma, nie je jednoduché. Preto s cieľom získať maximálny počet mladých rastlín a zaručiť bohatý kvitnutie, je potrebné poznať všetky jemnosti pestovania a starostlivosti o ne. Dekoratívna kvetina má niekoľko hybridných foriem a vzťahuje sa na viacročné rastlinné hľuzovité rastliny, ktoré majú mäsité šťavnaté a vetvené stonky.

V závislosti od tvaru kefa a veľkosti kvetu môžu byť:

  • veľkokveté (7-20 cm);
  • stredne žiarivé (do 7 cm);
  • malé kvety (multiflóra);
  • hang-zostrelenie.

Rád by som upriamil pozornosť na skutočnosť, že každá odroda tuberózneho begónie sa líši rôznymi spôsobmi, pokiaľ ide o svetlo. Tak veľkokveté begónske hľuzy, ktorých fotografie sú uvedené nižšie, sa dobre vyvíjajú a hojne kvitnú v perličke. Čo sa týka malokvetých a ampelových foriem, uprednostňujú oblasti s dostatočným osvetlením.

Prakticky všetky druhy húb begónie sú nepriaznivo ovplyvnené poklesom teploty a slabými mrazmi. Tiež kvitnutie sa zhoršuje počas suchého a horúceho počasia, ktoré silne zahrieva pôdu a preto koreňový systém begónie zastaví jeho vývoj.

Related  Výsadba a starostlivosť o zemiaky na otvorenom teréne

Nongstop a primárne druhy húb begónie

Pestovanie húb begónie zo semien domu

Semená begónie sú veľmi malé, preto, aby sa zlepšilo klíčenie a ľahká výsadba, producent pokryje každé osivo rozpustným povlakom. Pestovanie hľuzovitého begónie do pripraveného substrátu sa môže uskutočniť dvoma spôsobmi.

  1. V prvom prípade sa vysijú priamo do pôdy a potom sa navlhčia rastovým stimulantom.
  2. V druhej metóde reprodukcia húb begónie znamená pokladanie zrnitých semien na vrstve snehu. Po roztavení sa granule nachádzajú vo vlhkej pôde.

Po dokončení pristátia sú kontajnery so semenami pokryté transparentným materiálom, aby sa vytvorili optimálne podmienky pre výhonky.

odrody húb begónie

Pri pestovaní begónskej hľuzy zo semien na okenných parapetoch domu je veľmi dôležité dodržiavať teplotný režim. Dobrý vývin strieľajú pri teplote vzduchu 22-24 ° C. Je tiež potrebné udržiavať vlhkosť pôdy. V opačnom prípade môžu granule osiva vysušiť a vytvrdnúť, čo zabráni klíčeniu klíčkov.

Keď sa na rastline vytvoria 1-2 skutočné listy, najprv sa ponorí do 2X2 kontajnera. Vysádzanie sadeníc hľuzovitého begónie na trvalé miesto sa koná 5 týždňov po prvom vychystávaní.

Reprodukcia begónie húb rôznymi spôsobmi

Reprodukcia semien hľuzovitých begónií nie je jediný spôsob, ako pestovať krásnu kvetinu. Rastlinné púšte je možné získať aj pomocou hľúz, jej delenia a odrezkov listov.

Pestovanie begónie z hľuzy. Po vyblednutí begónie sa musí vyťažiť veľkou hlinenou hrudkou a po vysušení do nádoby s pieskom a rašelinou na zimné uskladnenie. Počas celého obdobia je hľuzovka dobre zachovaná, zásobník so substrátom je príležitostne napojený. S príchodom stáleho teplého počasia, keď prechádza hrozba mrazov hľúz, môže byť vyčistená zo zeme vysadená na trvalom mieste.

Tiež begónske hľuzy doma je možné získať rozdelením dospelých hľúz. Za týmto účelom, zdravé a bezpečne overwintered hľúz rozdelená do niekoľkých častí, ktorých je byť nie viac ako 5-8 cm dĺžky. Fragmentácia by mal vždy nechať časť každej jednej obličky. Miesto plátkov posypte drveným popolom.

Related  Choroby uhorky a ich ošetrenie

hľuzovité begónie

Pripravené časti hľúz by mali byť zasadené vo vzpriamenej polohe vo vlhkej pôde v hrnci, ktorý je pokrytý fóliou (sklom) zhora a umiestnený na jasnom mieste. Keď je rastlina dobre zakorenené a niekoľko listov sa objaví na výhonku, môže byť kryt odstránený z kontajnera a vysadený v samostatnom hrnci alebo pôde. Starostlivosť o begonium hľúz v tomto štádiu bude pozostávať z včasného zalievania a hnojenia komplexnými hnojivami.

Rozmnožovanie odrezkov z hľuzy begónie. Pre odrezky je vybratá stonka s najmenej dvoma obličkami a rastúce listy, ktoré sa na ňom pestujú, sú vyrezané do polovice. Na zakorenenie rastliny používajte substrát pozostávajúci z piesku a rašeliny (3: 1). V ňom je vytvorená diera, do ktorej je pripravené rezanie starostlivo umiestnené. Nádoba je pokrytá taškou alebo zdobenou plastovou fľašou. V procese zakoreňovania sa uistite, že sa nevzniká kondenzácia. Po 2 až 4 týždňoch rezy dávajú korene.

Starostlivosť o hľuzy Begonia

Begóniá vyžadujú bohaté napájanie počas vegetačného obdobia a mierne zavlažovanie počas obdobia kvitnutia. Aj pre dobrý vývoj a neustále vyvíjanie púčikov potrebuje rastlina aplikáciu organických minerálov a hnojív. Od začiatku prvých mrazov sa hľuzy rastliny vyhĺbia a ponechajú na zimné uskladnenie v tmavom, suchom a dobre vetranom priestore, ktorého teplota by nemala prekročiť 3 – 5 °. V máji môžu byť v pôde vysadené predklíčené hľuzy v pôde.

Video o pestovaní hľúz begónie