Francúzska záhradaV poslednej dobe začala francúzska záhrada, vyrobená vlastnými rukami, získať osobitnú popularitu. Takáto záhrada prinesie na vašich stránkach pôvodný pocit.

Ako sa francúzska záhrada líši od obvyklého?

Francúzska záhrada je založená na tradíciách záhrad Louis XIV. Symbolizuje harmóniu, krásu, čistotu a poriadok.

Hlavnou črtou francúzskej záhrady je prítomnosť symetrických prvkov a geometrických postáv. Tradične ide o obdĺžnik, ktorý je rozdelený na 4 identické štvorce. Socha a slnečné hodiny sú umiestnené v strede obdĺžnika.

Francúzsky Dekoračné záhradné vyniká: v krásne navrhnuté postele pestovať nielen zeleninu, ale aj kvety, kríky a ovocné stromy. Medzi kvetinovými záhonmi sú krásne zdobené cesty dlaždíc.

Plánovanie francúzskej záhrady

postele vo francúzštinePred začatím prípravy lôžok je potrebné rozhodnúť, aký bude ich tvar. Môžu mať tradičný obdĺžnikový tvar alebo majú vzhľad kružnice, štvorca, špirály alebo šachovnice.

Rastliny vo francúzskej záhrade môžu:

  • byť na rovnakej úrovni ako celé miesto;
  • stúpnuť 20-30 centimetrov od zeme. V tomto prípade sú ich steny vyrobené z kameňa, tehál alebo iného materiálu. Ak chcete vytvoriť tieto lôžka majú vykonať ďalšie práce, ale práca vynaložená ospravedlniť: postele získajú originálne a pekný pohľad, uľahčil starostlivosť o ne.

Ďalším krokom bude identifikácia rastlín vysadených na lôžkach. Na francúzskej záhrade sa nenachádzajú nahé pôdy: zelenina sa organicky nahrádza a voľné miesta sú naplnené okrasnými rastlinami. Pri usporiadaní postelí je potrebné umiestniť rastliny takým spôsobom, aby sa navzájom neporušovali. Je potrebné vziať do úvahy svetlo milujúci rastliny, ich výšku, dobu kvitnutia a rodenie.

Povinným atribútom francúzskej záhrady sú vertikálne akcenty:

  • dočasné steny zdobené kukuricou, paradajkami, strukovinami, okrúhlymi okrasnými rokmi;
  • trvalé – s použitím bobule alebo ozdobné kríky, trvalky, malé jablone.

Francúzsku záhradu vyrazíme vlastnými rukami

Kruhová posteľNajskôr nakreslite geometrický obraz na pozemku, ktorého tvar bude vašim kvetinovým záhonom. Zo stredu obrázku nakreslite lúče – máte trojuholníkové postele. Oddeľte sektory s ozdobnými chodníkmi alebo trávnikom. Lesť krajina rozpadla okolo každého lôžka krásne stanovenými kameňa, tehál alebo drevené podlahy, nainštalovať dekoratívne plot. Môžete pestovať okolo postele dekoratívne kapusta, červený šalát alebo nechtík. Budú ozdobiť kvetinovú záhradu a nechtíky chránia aj obyvateľov záhrady pred škodcami.

Related  Ako pestovať kôpor, aby rodina poskytla čerstvé zeleniny po celý rok?

Keď sú lôžka pripravené, môžete začať pestovať rastliny. Ak chcete dať záhonov farebnú škálu, odporúčajú výsadbu rôzne šaláty, okrasné kapusty, voňavé bazalky, žeruchy, Calendula, nechtíka, snapdragons, astry a iné farebné rastlín. Okolo záhrady môžete pestovať ovocné stromy a kríky. Ozdobia miesto a chránia rastliny pred chladným vetrom.

Etapy prípravy

Pozrime sa na to. Na usporiadanie francúzskej záhrady je potrebné:

  1. Zmeňte tvar lôžok.
  2. Zvoľte postele vizuálne.
  3. Okolo záhrady s obrubníkom alebo dekoratívnym plotom.
  4. Rastliny rastliny.

Pomocou francúzskej záhrady premeníte vašu lokalitu na rekreačnú oblasť. Ak je to žiaduce, postele môžu byť umiestnené v blízkosti pergolou s plamienok alebo popínavé ruže, miniatúrne kôš rastlín, sochárstvo, svetla.

Francúzska záhrada vytvorená vlastnými rukami spôsobí závisť a obdiv všetkých susedov a pritiahne názory okoloidúcich. A po náročnom dni si môžete odpočinúť v lete a vychutnať si výsledky svojej práce.

Video: ako urobiť francúzsku záhradu