hnojivové granulyHlavným znakom nedostatku minerálnych živín je výskyt okrajových popálenin na listoch, ich stmavnutie a skladanie. To znamená, že rastlina potrebuje draselné hnojivá.

Spoločne s fosforu a draslíka, dusíka pôsobí ako hlavný prvok kŕmenie minerálne rastlín, ale na rozdiel od nich nie je neoddeliteľnou súčasťou organických látok. Iónová forma draslíka vo forme rozpustných solí sa nachádza vo vnútri rastlinných buniek v bunkovej šťave.

V životne dôležitých častiach mladých rastlín je draslík oveľa väčší ako v rovnakom, ale starších predstaviteľoch tohto druhu. Ak tomu tak nie je dostatok draslíka v médiu kultúry mladých výhonkov, potom je proces záchrany (recyklácia živín v dôsledku odlivu draslíka zo starého závodu na telách mladých, rastúce kvetenstvo).

granuly draslíkaDraslíkaté hnojivo je druh minerálnych hnojív, ktoré zlepšujú chuťové a kvalitatívne vlastnosti sady a záhradných plodín. Jeho použitie zvyšuje imunitu a zaisťuje odolnosť rastlín voči chorobám. Draslík chráni rastlinu pred rôznymi škodcami vo forme malých chrobákov, húseníc, hmyzu. Pri použití draselných hnojív v záhradných a záhradných plodinách je odolnosť voči chladu, ľahšie sa tolerujú premenlivé poveternostné podmienky.

Ako používať draselné hnojivá pre uhorky v podmienkach rastu skleníka?

uhorkaUhorky súvisia s predčasným dozrievaním druhov zeleninových plodín. V skleníkovom prostredí sa uhorky vyvíjajú ešte rýchlejšie a môžu produkovať plodiny takmer po celý rok. Rovnako ako ostatné rastliny alebo záhradné plodiny, uhorky potrebujú hnojenie.

Keďže ich koreňový systém nie je odolný voči nedostatku živín, môže to viesť k strate časti plodiny. Preto je potrebné v pôde urobiť potrebné hnojivá v čase, zatiaľ čo význam draselných hnojív je veľmi veľký.

Pred začiatkom kŕmenia všetkých rastlín sa odporúča najskôr vyskúšať účinok hnojiva na niekoľko kríkov. Po 2-3 dňoch by ste sa mali pozrieť na dobre kŕmené uhorky. Ak sa ich rast zlepší, potom je tento pomer správne udržiavaný a je možné zaviesť potasové hnojivo do pôdy do všetkých zostávajúcich krov.

Uhorky netolerujú prebytok a nedostatok draslíka. Prvými znakmi nedostatku draslíka je vzhľad svetlo zeleného okraja pozdĺž okraja listov. Nadmerné nasýtenie draslíkom spôsobuje, že na listoch sa objaví žltozelené sfarbenie mozaiky a zníženie množstva horčíka.

Aby sme tomu zabránili, je potrebné vedieť, ako používať draselné hnojivá na uhorky v ich skleníku rast.

Plánovanie počtu top-dressing skleníkových uhoriek do veľkej miery závisí od prípravy pôdy v skleníku na jeseň a na jar.

pôdana prax sódy a záhradníctva základe výskumu, priamy hnojív uhorky na zle pripravenej pôdy by mali byť vykonávané iba v letnom období od 3 až 5 krát, s približne rovnakých intervaloch alebo na požiadanie určitého kríky.

Related  Fotografie hroznových chorôb a ich kontrola

S dobre oplodnenou pôdou v skleníku na jar alebo na jeseň sa vykonávajú iba dve dodatočné hnojenia:

  • Predtým, ako začne kvitnúť okrúhlica. Dachniki prípravy tejto komplexné hnojivo (v 10 litroch vody sa pridá: Divozel kvapalné alebo vtáčí trus – 0,200 kg superfosfátu – jednu čajovú lyžičku, síran draselný – 1 lyžička ..). S takouto látkou sa rastliny napájajú pod koreň so zavlažovacím plechom.
  • Pred začiatkom plodu. Hnojivá záhradníci trávia svoj čas počas formovania vaječníkov. K tomu použite 10-litrovú nádobu s vodou a 150 gramov misky a tiež pridajte jednu lyžicu nitrofónov.

pôda
V prípade, že nie je prítomný mullein, je možné použiť bežný trávnatý čaj z jemne nakrájaných koreňov žihľava, barnacle a sny. Trvá to asi 5 dní, potom sa aplikujú na pôdu v množstve 3 l / m32. Draselné hnojivo pre uhorky sa môže použiť aj vo forme chloridu draselného. Môžete ho použiť v prípade otvoreného skleníka.

Mali by ste vedieť, že konzumácia chlóru nie je vhodná pre uhorky. Chlorid draselný nie je priamo aplikovaný na hnojenie rastlín, ale dlho predtým, počas podzimnej prípravy pôdy. Pred pristátím uhoriek v pôde, dažďoch sa umyje chlórom z pôdy, takže draslík, užitočné pre uhorky.

Najvhodnejším a optimálnym variantom minerálnych hnojív pre uhorky, bez ohľadu na miesto výsadby (skleníky alebo záhrady), je použitie síranu draselného. Iným spôsobom sa nazýva hnojivo s obsahom síry draselného (obsahuje 50% draslíka). Má vzhľad kryštalického prášku so sivým nádychom alebo čisto bielej farby, ktorý je ľahko rozpustný vo vode. Najdôležitejšie je, že neobsahuje chlór.

Zavedenie minerálnych hnojív v požadovaných pomeroch závisí od prípravy jarnej a jesennej pôdy. Pred použitím hnojiva na báze draslíka potrebujete poznať vlastnosti pôdy a potreby uhoriek v živinách. Potreba aplikácie make-upu na uhorky je indikovaná farbou ich listov a stavom koreňového systému.

Related  Rastlina a pestovanie vlašských orechov v krajine nie je ťažké

Potashové hnojivá pre paradajky

paradajkyNa pestovanie rajčiakov sa používajú minerálne hnojivá, ako je chlorid draselný a síran draselný (síran draselný).

Väčšina letných obyvateľov používa síran draselný ako draselné hnojivo pre paradajky, pretože nemá chlór. Môže byť použitý s priamym obliekaním paradajok. Chlorid draselný sa používa na jeseň pri príprave pôdy po zbere.

Aby ste dosiahli maximálny možný výnos rajčiakov, musíte poznať potrebné miery hnojenia v pôde. Zvyčajne sa na obale nachádza tabuľka o použití hnojiva pre paradajky.

To, že keša rajčiakov dostala potrebné množstvo draslíka, 40 g síranu draselného na 1 m2. Takéto doplnenie pôdy zvýši výťažok paradajok a chráni rastlinu pred vädnutím listov.

Draslíkaté hnojivá pre ruže

zalievanie ružíZo všetkých druhov draselných hnojív na prvé hnojenie ruží je síran draselný dobrý. Pri ďalšom kŕmení kríkmi obyvatelia v lete používajú dusičnan draselný, ktorý sa zavádza do pôdy počas obdobia kvitnutia na jar.

Pred kvitnutím ruží sa odporúča s periodicitou raz za 7 dní vyrobiť 15 gramov síranu draselného na 1 m2 pôdu. Toto by sa malo vykonať 3 týždne pred začiatkom kvitnutia. Potom sa každý letný mesiac musí opakovať.

Ruža je veľmi citlivá na používanie hnojív, pretože je potrebné ich zaviesť po zalievaní.

Príznaky nedostatku draselných hnojivových ruží:

  • Zníženie veľkosti kvetu ruže.
  • Pomalý rast kroviny.
  • Vysušené listy sú na okraji.
  • Zníženie listov.
  • Padajúce listy zo stonky.

Kŕmiace ruže, striedajúce sa typy hnojív. V tomto prípade potašové hnojivo pre ruže sa môže striedať z superfosfátu.

Draselné hnojivá sú jedným z najužitočnejších minerálnych hnojív pre všetky typy rastlín. Iba jeho priama aplikácia vo forme zlúčeniny s chlórom pre niektoré druhy rastlín je nežiaduca. Preto je potrebné brať túto skutočnosť do úvahy pri hnojení sadových a záhradných plodín.

Related  Najčastejšie choroby broskyne

Video o draselnom hnojive