Jahoda pod filmomZber jahôd, ako aj iných sadov závisí od kvality sadeníc. Preto je veľmi dôležité vysádzať semená, pozorne sledovať ich napájanie a kŕmenie. Výsadba jahôd so semenami sa stáva čoraz populárnejšou, ale pretože táto rastlina je veľmi rozmarná, očkovanie jahodových semien na sadeniciach si vyžaduje veľmi pozornosť.

Potrebné poznatky o pestovaní jahôd zo semien

Pred rastúcimi sadenicami jahôd je potrebné vybaviť potrebnými vedomosťami tak, aby se sadenice priateľsky zdvihli, sadenice boli silné a nie prerástli a boli transplantované na zem v čase.

Ak chcete pestovať sadenice jahôd, mali by ste vedieť:

 • Doba výsevu. Správne, kedy sa rastliny jahôd na sadenice? Začnú to zasiať koncom februára – začiatkom marca. V tejto dobe, zatiaľ čo sadenice sú stále doma. Starostlivosť o ňu bude trvalá a plná. S začiatkom sezóny, na konci mája – začiatkom júna, sú semenáči už dostatočne silní, aby mohli pristáť na trvalom mieste rastu.
 • prízemnýPríprava pôdy. Na pestovanie sadeníc jahôd je potrebné, aby bol typ pôdy zmiešaný – úrodný a zároveň ľahký. Tieto vlastnosti sú spôsobené miešaním nasledujúcich zložiek: rašelina, piesok a trávnik. 50% zemného pôdy sa pridá k 25% zostávajúcich zložiek.
 • Rozdiely v semenách:
  1. Na trhu s osivom existuje množstvo druhov jahôd s malými ovocnými plodmi. Ich náklady nie sú veľmi veľké, takže sú k dispozícii priemernému spotrebiteľovi;
  2. Na pestovanie semien jahôd na sadeniciach môžete použiť semená vlastnej produkcie, ktoré sa zbierajú z odrôd, ktoré nie sú hybridy. Potom potomstvo bude mať rovnaké vlastnosti ako rodičovské kríky. Pred zasadením sa však musia vykonať testy a mali by sa vybrať tie najlepšie odrody a vzorky;
  3. Obchody s jahodami z veľkých bobúľ sú tiež zastúpené v obchodoch, ale ich cena je pomerne vysoká. Túžba po silných a zdravých rastlinách s veľkými a chutnými plodmi priťahuje záhradníkov a farmárov.

Related  Ako pestovať dobrú mrkvu v krajine

Príprava a očkovanie semien jahôd a zvýšenie klíčivosti

Vysádzanie jahôd so semenami na sadeniciach vyžaduje prípravu. Zahŕňa činnosti, ako je predklíčenie. To umožňuje kontrolovať klíčenie semien a odmietanie poškodených semien.

Voda na namáčanie sa používa buď ako dážď, alebo roztavený sneh a je potrebné ju meniť niekoľkokrát denne.

sadenice jahôdTo prispieva k zničeniu inhibítorov klíčenia, ktoré ovplyvňujú retardáciu rastu embrya. Semená sú umiestnené na toaletnom papieri alebo filtračnom plátniku v tenkej vrstve na doskách, ktoré je potrebné umiestniť do vrecka z celofánu, aby sa vytvoril špeciálny vlhký mikroklima. Tento dizajn by mal byť inštalovaný na teplom mieste, prístupnom pre slnečné lúče. Pri výsadbe sadeníc jahôd zo semien musíte začať proces sedenia.

Môžete chytiť semená, ktoré boli osiate s párátkom alebo zaostreným zápasom. Tára pre sadenice môže slúžiť ako spoločná krabica, plastové poháre alebo rašelinové hrnce, ktorých plnivo musí byť voľná pôda. Je vhodné použiť kazetové sadenice jahôd, v ktorých nie je potrebné merať vzdialenosť medzi sadenicami. Semená v semenách nádrže by mali byť navlhčené a vložené do chladničky po dobu niekoľkých týždňov a až potom ich môžete umiestniť na teplé miesto.

Proces výsevu sa môže uskutočniť v dvoch verziách:

 1. Pripravená pôda musí byť nalievaná do nádoby, vyrovnaná a zhutnená doskou. Potom odrežte drážky, v ktorých budete musieť umiestniť semená vlhkým zápalením alebo pinzetou. Vzdialenosť medzi semenami by mala byť najmenej 2 cm Ak je niekoľko odrôd semien vysadených v jednom kontajneri, musia byť podpísané riadky.
 2. Na pôde, nalievanej do nádoby, sa na ňom položí vrstva snehu s hrúbkou približne 1 až 2 cm. Na nej sú položené rovinaté semená s jahodami. V tomto prípade pracuje zákon fyziky, sneh sa topí do vody a tiahne so semenom. V prípade, že niektoré semená zostanú na povrchu, môžu byť na zemi.

Related  Aké druhy sadeníc vysadzuje v údolí rieky Ural a Moskva vo februári?

nádoby so sadenicamiĎalšia starostlivosť o obe možnosti sa nelíši. Aby sa vylúčila erózia pôdy počas zavlažovania, musí byť vyrobená z postrekovacej pištole. Po dôkladnom navlhčení pôdy by mala byť nádoba pokrytá celofánom alebo sklom, aby sa odparovanie vlhkosti znížilo. Ale nezabudnite na vysielanie. Ktoré by sa mali pravidelne vykonávať.

Hlavnou starostlivosťou o klíčivé semená je dostatočné osvetlenie. Navyše je potrebné mať na pamäti, že pri vyššej teplote by malo byť viac svetla. Toto platí pre miestnosti, v ktorých slnečné lúče prenikajú a ohrievajú iba jednu stranu kontajnera otočenú k oknu. Pre lepšie osvetlenie je potrebné použiť špeciálne lampy, ktoré simulujú slnečné svetlo. A samozrejme, čím viac tepla a svetla je, tým viac sa odparuje vlhkosť, a preto je potrebné zabezpečiť, aby sa pôda a sadenice nevysušili.

Vysádzanie sadeníc jahôd na trvalom mieste rastu

Keď rastliny rastú, je potrebné vykonať určité činnosti, aby klíčky boli silné a silné. Pravidelne musíte vykopať výhonky a skrátiť zhoršený koreňový systém. Ak boli semená vysadené v spoločnom kontajneri, musia byť vysadené v samostatných hrncoch tak, aby sa korene neprekĺzli.

O dva mesiace neskôr, po pestovaní sadeníc jahôd zo semien, musíte premýšľať o čase, aby sa replikovali výhonky v otvorenej pôde. Ale predtým je potrebné, aby boli temperované, aby rastliny nezačali ochorieť z neobvyklého podnebia. Vopred začať vyberať vonku kontajnerov so sadenicami a nechať najprv niekoľko minút a potom celé hodiny.

Varianty pristátia sa môžu líšiť, môžu sa vyrábať na konci mája, ale potom v skleníkových podmienkach, t. pod celofánom. Dobre a ak chcete rastlín v júni, potom v otvorenom teréne, bez akéhokoľvek vykurovania.

Bush sadeníc jahôd je pripravený na výsadbu v otvorenom teréne, ak má najmenej tri listy, z ktorých dve musia byť dobre vyvinuté a tretí môže byť v plienkach.

O tom, ako správne sadiť jahody správne, už vieme. Ďalšou etapou je pristátie na otvorenom teréne. Preto je potrebné vytvoriť drážky v pôde až do hĺbky 10 cm, čo by malo byť o niekoľko centimetrov viac ako výška šálky.
Ak sa sadenice nachádzajú v plastovom pohári, je lepšie, aby ste ich nevytrepali. A vyrežte z boku a opatrne vytiahnite celý klíček s koreňovým systémom.
No, ak sú sadenice v rašelinovom pohári. Musí sa namočiť pred výsadbou. Po spadnutí výhonku do otvoru pôda jemne pokropí rastlinné korene a kompakty zhora.

Related  Pestovanie kapusty Kale a jej prospešné vlastnosti

Ak sa pristátie na otvorenom teréne uskutočnilo skoro na jar. Že záhradníci budú môcť ochutnať plody z novej plodiny toto leto. Hoci to nebude tak hojné ako v nasledujúcich rokoch. Vo všeobecnosti sa sadenice môžu vysadiť pred koncom leta, t.j. augusta. V tomto roku nebude samozrejme plodina, ale v budúcom roku bude všetko úsilie odmenené bohatým ovocím.

Video: výsadba semien jahôd pre sadenice