Aviečių nuotraukaDėl šiltų pavasario dienų daugelis vasaros gyventojų galvoja apie savo sodo išplėtimą arba, atvirkščiai, kuriant kažką naujo. Avieza yra krūmas, kurį galima rasti daugelyje namų ūkio sklypų. Tai paaiškinama tuo, kad augalas nereikalauja ypatingos priežiūros ir nėra įprotis dėl oro sąlygų. Tačiau, nepaisant šio fakto, sodinant avietes turėtumėte žinoti keletą taisyklių ir atkreipti dėmesį, atrodytų, į smulkius niuansus. Jie padės išsaugoti pasėlius ir išvengti nenumatytų staigmenų, pavyzdžiui, sėjinukų mirties. Taigi, pakalbėkime apie viską, kas svarbu.

Aviečių sodinimo datos

Naujokas sodininkai dažnai stebisi: “Kai sodinti avietes” Šia proga šiandien yra daug nuomonių įvairovė: kai kurie sako, kad tai yra būtina padaryti pavasarį, kitas rudenį. Vienintelis teisingas variantas nėra, tačiau pastebėta, kad pavasarį krūmo sodinukai gerėja.

Remiantis patyrusių sodininkų patarimais, optimaliausias sodinimo variantas yra balandžio viduryje-geguž s pradžioje, kai medžiai dar neatitinka pumpurų.

Būtina sodinti aukščiau minėtame laiko tarpsnyje, nes vasarą karštis dar nėra gatvėje, ir dirvožemyje reikalinga augalams drėgmė. Jei sodinami krūmai vėliau, tikėtina, kad jis bus ne priprasti ir negailestingas saulės spinduliai bus sunaikinti jį, ir jei anksčiau, tai gali būti prarastas dėl šalčio.

Pasirinkite vietą būsimoms avietėms

vieta avietėmsLabai atsakingai turite paimti vietą, kurioje sėdi avietės. Plotas turėtų būti apsaugotas nuo vėjų ir gerai pašvęstas. Paprastai tokia svetainė yra netoli tvora. Jums taip pat reikia iš anksto parengti dėl to, kad per keletą metų aviečių gali labai augti ir trukdyti normaliai auginti pasėlius. Norėdami to išvengti, sodininkų išrasti visų kliūčių rūšių, pvz, iškasė (iki 50 cm gylio) išilgai iškrovimų skalūnų perimetrą.

SVARBU! Teritorijoje, kurioje auga avietės, lietaus vanduo neturėtų kauptis. Krūmai nuo drėgmės pertekliaus vystosi lėtai, vaisiai yra nedideli. Be to, ši kultūra netoleruoja požeminio vandens artumo.

Alyvų dirvožemio paruošimas

Manoma, kad avietė nėra kaprizinga kultūra ir auga beveik bet kokiame dirvožemyje. Tačiau vis dar reikalingi kai kurie žemės tvarkymai. Visų pirma šiek tiek pelenų ir humuso pridedama prie skylių ar tranšėjos. Maistingųjų medžiagų sluoksnis turėtų būti apie 10 cm storio. Jei nėra humuso, vietoj to galima naudoti sausą žalumyną arba žolę.

Pagrindiniai aviečių sodinimo būdai

Yra trys aviečių sodinimo būdai: tranšėjos, auginiai ir sodinukai. Norėdami suprasti skirtumus, mes pateikiame bendrą aprašymą kiekvieno iš aukščiau išvardytų metodų.

  • Trench metodas. Remiantis pavadinimu, tampa aišku, kad šis metodas pagrįstas tam tikro tranšėjos dydžio iškrovimu. Jo gylis turi būti apie 40 cm, o plotis šiek tiek didesnis -. 50-55 cm ties iškastą duobę tiektuvo sluoksnio apačioje yra nustatyta, kurie gali būti sudaryti iš mėšlą, sumaišytą su žemės, lapų, šakų ir žolių .. Ypatingas kraikas suteikia didžiulį pranašumą: ilgą laiką maitina augalų šaknis. Virš maitinimo pagalvės jums reikia užpildyti žemės sluoksnį (tai leidžia pradėti skilimo procesą).
  • sodinti iš kirtimųSodinti auginiai. Kotelis yra pagrindinis palikuonys, kuris 2-3 ar daugiau metų rodomas aviečių eilėse. Jie yra kruopščiai iškasti ir pasodinti. Šis metodas yra gana įvairus, jį naudoja dauguma sodininkų.
  • Sodinti sodinukus. Šis metodas yra beveik identiškas ankstesniam. Tačiau sodinukai naudojami kaip sodinamoji medžiaga.

Mes gauname sodinamąją medžiagą

Galite nusipirkti sodinamąją medžiagą specialiose medelynuose ar žemės ūkio rinkose. Kainų kategorija yra kitokia, ji tiesiogiai priklauso nuo sėklos veislės ir amžiaus. Vidutiniškai viena jaunojo krūmo kaina yra 200-300 rublių.

Renkantis verta atkreipti dėmesį į šakninę sistemą. Jis turėtų būti galingas (turi daug filialų). Priešingu atveju, augalas gali užtrukti ilgą laiką.

Mes atliekame skaičiavimus: pagrindines aviečių sodinimo schemas

aviečių sodinukaiKad aviečių krūmai galėtų gerai išsivystyti, reikia žinoti teisingą sodinimo schemą. Apskritai naudojama metų įrodyta formulė: atstumas tarp eilių turėtų būti maždaug 1 m. 20 cm, o tarp krūmų – 20 cm.

Kalbant apie kranto gylį, tai priklauso nuo pasirinkto metodo. Jei sodinukai sodinami skylėmis, tada pakankamai gylis 20 cm, o jei tranšėjoje, tada mažiausiai 40 cm.

Avieja: pagrindinė priežiūra po sodinimo

  • Laistymas. Nuolatiniame drėkinime avietes nereikia, išskyrus pradinį etapą (po išlaipinimo). Per šį laikotarpį reikia augalinį vandenį 1 kartą per 2-3 dienas. Ateityje avietės turės pakankamai nuosėdų.
  • Mulčiavimas. Mes neturime pamiršti periodiškai mulčiuoti dirvožemį aplink krūmą (išdžiovinkite sausą žolę). Tai leidžia išlaikyti drėgmę.
  • Rauginimas ir atsipalaidavimas. Pradiniame etape, kai aviečių krūmas yra pasodintas ir dar nepasiekė jėgų, reikia užtikrinti, kad aplink plantacijas nebūtų piktžolių. Patyrę sodininkai rekomenduoja laikas nuo laiko atsilaisvinti dirvožemį į skylę, tai leis “kvėpuoti” šaknis.
  • Genėjimas. Kai persodintos avietės auga, turite apkepti augalą. Tai būtina, kad krūmas nustotų augti aukštyn ir pradėtų išlaisvinti šoninius ūglius (filialus).

Pridėsime, nesvarbu, kaip jūs pasirenkate augalų avietes, anksčiau ar vėliau jį reikės persodinti į kitą vietą. Jei krūmas nuolat auga tik vienoje vietoje, jis nustos atsinešti vaisių.

Patyrę sodininkai rekomenduoja pakeisti alyvuogių išsiplėtimą kas 5 metus.

Apskritai, norėdami, kad savo soduose būtų gerai prižiūrimos avietės, gali daryti ir pradinis sodininkas. Svarbiausia pasirinkti gerą sodinimo medžiagą ir žinoti pagrindines šio augalo priežiūros taisykles.

Sodinimas aviečių – video