kvet KalanchoeKalanchoe je nielen veľmi krásna, ale aj veľmi užitočná rastlina. Kvetina má viac ako 200 druhov, v ktorom je terapeutický efekt vyjadrené v rôznej miere: niektoré druhy sú cenené pre dekoratívne a bohaté kvitnutie, a ďalšie typy externe nie sú tak atraktívne, ale má jedinečnú schopnosť na liečbu rôznych chorôb.

Závod sám patrí do čeľade Crassulaceae a v preklade znamená “tučný”. Listové kvetinové dosky majú zahustené štruktúry, ktoré sú pružné, šťavnaté a naplnené kvapalinou, tj. Kuratívny šťava. Vďaka tomu sa kvetina nazýva aj Strom života. Bez ohľadu na to, aký druh Kalanchoe je kvetina, základné princípy pestovanie a ošetrovanie rastlín k nim sú prakticky identické.

Ako sa starať o Kalanchoe?

Pre aktívny rozvoj kvetu je potrebné zabezpečiť pohodlné podmienky:

  1. osvetlenie. Kalanchoe je najlepšie pri difúznom svetle. Z priameho slnečného žiarenia na listoch sú hnedé škvrny (popáleniny). Ale kvitnúce odrody v zime naopak, by mala byť umiestnená bližšie k svetlu, alebo im poskytnúť dodatočné krytie, ktoré nezanecháva stratené sýte farby.
  2. teplota. Absolútne nenáročné Kalanchoe môže ľahko preniesť krátky pobyt na ulici v horúcich letných dňoch. Navyše, hrniec s kvetinou môže byť už umiestnený na balkón, keď teplota ohrieva až 10 stupňov tepla. Avšak odporúčaná teplota pre kultiváciu kalanche je od 12 do 25 stupňov.
  3. zalievanie. Rovnako ako akékoľvek šťavnaté, kvetina má rezervy vody v sukulentných listoch, takže nevyžaduje časté zalievanie. Je potrebné jednoducho nedovoliť úplné vysušenie pôdy, ale rastlina neprežije prebytok vlhkosti a stagnujúcej vody. To je obzvlášť dôležité v zime, potom sa má zalievanie znížiť na jedenkrát za 2 týždne.
  4. Vlhkosť a postrek. Vyhnite sa miestnostiam s vysokou vlhkosťou. Z rovnakého dôvodu Kalanchoe nepotrebuje časté postrekovanie. Občas môžete prať z listov a je lepšie ich utrieť vlhkou špongiou.
  5. kŕmenie. druhov kvitnúcich rastlín budú musieť kŕmiť raz za mesiac špeciálny komplexné hnojivá, ostatné druhy – hnojivo pre sukulenty. V zime Kalanchoe nepotrebuje kŕmenie.

Na vytvorenie krásneho kvetinového kríka sa odporúča na začiatku leta odstrániť 2/3 dĺžky dospelého záberu.

Typy kalanche, ktoré sa pestujú doma

Na okenných parapetoch často nájdete také rastlinné odrody:

  1. Kalanchoe Degremona (živý strom). Dekoratívne-opadavý kvet. Má priamy kmeň, na ktorom sú umiestnené trojuholníkové pozdĺžne listy so zaobleným okrajom. Charakteristickou črtou odrody je vytvorenie drobných listov listových listov s koreňmi. Rastú a množia sa.
  2. Kalanchoe z Blossfeld. Nízky kompaktný ker so zaoblenými listami. Hojne kvitne, kvetenstvo môže byť jednoduché alebo froté, maľované v rôznych farbách.

Related  Bir döşeme tavuk nasıl seçilir

Starostlivosť o Kalanchoe – video