spirea šalyjeSpirių lapuočių krūmas ilgą laiką laimėjo gėlių meilę dėl savo žavingo charakterio ir unikalaus išvaizdos, kurį augalas įgauna žydėjimo metu. Na, kaip jūs negalite įsimylėti snieguoliu baltu kultūros pavasario veislės ratu, primenančiu nuotakos nuotaiką, pagal kurią jūs negalite matyti lapų? Arba kaip praeiti vasaros veislių minkštosios rožinės rožės?

Yra daugiau kaip 100 rūšių augalų, nuo veislių su miniatiūriniais dydžiais (iki 15 cm) ir baigiant didingais krūmais, kurių ilgis didesnis nei 2 metrai.

Augti spiraea pagal galios net pradedantiesiems sodo verslą. Tai gerai žinoma, nereikalauja nuolatinio dėmesio ir gali vystytis praktiškai be žmogaus dalyvavimo. Bet tai, kad krūmas kasmet patenkintas savo žydėjimo, vis tiek išklauso patyrusių specialistų patarimus.

Kada tu gali auginti spiraea?

Visų rūšių spiraea turi didelį atsparumą šalčiui, tačiau šaknų sistema yra paviršutiniška ir formuoja šlapimo šaknį. Atsižvelgiant į tai, atsiranda tam tikrų niuansų:

  • pavasariu žydintys veisliai turi būti sodinami tik rudenį;
  • Vasarą giedančios veislės gali būti sodinamos tiek rudenį, tiek ankstyvą pavasarį.

Pavasario sodinimas turėtų būti atliekamas tol, kol lapai žydi, ir rudenį sodinti, kol lapai nukris.

Kur augalai?

Norėdami spirea gausiai ir pūkuotas žiedas, reikia į ją paimti saulėtą vietą svetainėje. Be to, būtina atsižvelgti į tai, kad per keletą metų krūmas augs labai daug, todėl iš pradžių svarbu skirti pakankamai vietos.

Iš Spiraeus pasirodo neįprastai gražus gyvatvorė. Norėdami sukurti tankią sieną, sodinukai turėtų būti sodinami 0,5 m atstumu vienas nuo kito.

Kaip auginti spiraeą?

Norėdami pasodinti sodinuką, pirmiausia turite paruošti sodinimo duobę. Tai turėtų būti bent 0,5 m gylio. Dugno apačioje reikia nuvalyti drenažo sluoksnį, kad atšildyti vandenys nepakenktų krūmams. Paruoštuose grioveliuose įsodinti sėjinukai, šaknų plitimą ir gausiai laistyti.

Stipriai gilinti krūmą dirvožemyje negali, šaknies kaklelis turėtų likti virš dirvožemio lygio, kad būtų išvengta apsisaugojimo nuo ligų.

Kai pavasario sodinimo spietes, visi ūgliai turėtų būti sutrumpinti perpus. Tai palengvins greitą jaunųjų šoninių ūglių įsišaknijimą ir formavimąsi.

Related  Mes gaminame ikrą akvariumo inkubatorius

Kaip rūpintis krūmu?

Paprastai spirea yra nepretenzinga, tačiau tam tikrose veiklos srityse ji vis tiek reikalinga, kaip ir likusioje floroje:

  1. Laistymas. Drėkinti dirvožemį aplink krūmą dažniau turėtų būti žydėjimo laikotarpis ir sausra, likusį laiką būtina neleisti visiškai išdžiovinti dirvožemio.
  2. Maitinimas. Po krūmų žydėjimo pridėti kalio ir fosforo trąšų. Vasaros pabaigoje padengti humuso krūmais.
  3. Apipjaustymas. Ankstyvas pavasario geles galima pjauti tik po žydėjimo, tačiau vasarą spyruos reikia iškirsti kovo mėnesį, pašalinant pusę krūmo aukščio. Be to, pastarajam reikia periodiškai pašalinti spalvotą žiedyną ir iškirpti senus šakelius kas trejus metus.

Spiraeus: iškrovimas ir priežiūra – vaizdo įrašai