augalų chlorozėDėl chlorofilo buvimo visuose augaluose yra lapuočių plokštelės žalia spalva. Tačiau dažnai atsitinka taip, kad net vakar žali lapai staiga pradeda prarasti savo spalvą. Tai yra dėl to, kad trūksta chlorofilo, o pati augalų liga vadinama chlorozė.

Kaip chlorosis vystosi augaluose?

Šios ligos požymis yra lapų plokštelės “išdegimas”. ” Iš pradžių jis tik tampa šiek tiek lengvesnis, bet laiku jis gali tapti visiškai geltonu. Tuo pačiu metu prasideda patarimų džiovinimas ir galbūt net lapių lašas. Pačios augalo gebėjimas mažinti fotosintezę. Jauni lapai, kurie pasirodys, nebėra tokie dideli.

Priklausomai nuo to, kokio elemento trūksta, išoriniai chlorozės požymiai gali turėti specifinių savybių.

Chlorozės priežastys

Dažniausiai pasitaikantys augalų ligų šaltiniai yra:

  • ligų (virusinių ar infekcinių) buvimas;
  • atskirų mikroelementų trūkumas dirvožemyje;
  • padidėjęs dirvožemio rūgštingumas, dėl ko augalai tiesiog negali “gauti” iš jų maistinių medžiagų;
  • vandens stygius šaknų sistemoje dėl prasto drenažo, kuris taip pat neleidžia medžiagų įsisavinti.

Jei chlorozės priežastis yra kitos ligos, bus labai sunku sutaupyti žaliųjų augintinių.

Dažniausios chlorozės rūšys

Priemiesčių vietovėse dažniausiai yra tokių augalų ligų, kaip chlorozė, rūšys:

  • geležis;
  • magnis.

Geležies chlorozę sukelia geležies trūkumas. Lapai viršutinėje augalų dalyje beveik visiškai geltoni, žalia lieka tik venose. Gydymas: vienu metu naudojamas lapų ir šaknų padažas su geležies preparatais. Purškimui ant lakšto geležies sulfato tirpalas veikia gerai. Norint laistyti po šaknimi, galite paruošti chelatinę geležies turinčios viršutinės padažo formą: 0,5 šaukštelio. citrinos rūgštis ir geležies sulfatas, ištirpinti 1 litre virinto atšaldyto vandens.

Siekiant užkirsti kelią ligoms, augalus reikia maitinti trąšomis “Gilea-antichlorosis”.

Iš tradicinių geležies chlorozės prevencijos metodų galima išskirti rūdžių nagus – jie yra palaidoti dirvožemyje sodinant daržoves, gėles, medžius, krūmus ir kitus augalus.

Norėdami rūgštinti dirvožemį, galite praskiesti citrinų rūgštį (peilio viršuje) 1 litre vandens ir vandens augalus kas dvi savaites.

Related  Padažykime pomidorų pomidorų sultis žiemai kartu

Magnio chlorozė pasireiškia geltonųjų dėmių pavidalu lapų apatinėje augalų dalyje. Gydymui rekomenduojama naudoti kalimagnij arba magnio sulfatą.

Chloro augalai – video