zeleniny a mäsa na koberciOtvorenie letnej sezóny si nemožno predstaviť bez prvých lôžok, všeobecné upratovanie a samozrejme šťavnatého grilovania na grile. Každý kuchár má špeciálny recept na marinády a tajomstvo na varenie mäsa, ale v snahe o zdravú výživu, mnohí z nás sú pripravení prehodnotiť svoje chuťové preferencie.

rohože v online obchodeV domácich internetových obchodoch môžete v poslednej dobe naraziť na novinku – súbor dvoch nelepivých kobercov určených pre pece a grilovanie. V závislosti od výrobcu v predaji sú špeciálne rohože na varenie potravín zo silikónu alebo teflónovej tkaniny.

Nie je žiadnym tajomstvom, že po grilovaní je najťažšie umývať rošt so sušenými šťavami z mäsa a zeleniny. Ak používate špeciálnu rohož, tento problém sa už nevyskytuje – čistenie a sušenie trvá niekoľko minút.

varenie zeleniny bez olejaPrívrženci zdravej výživy sú priťahovaní myšlienke varenia bez oleja, pretože jedlo sa stáva chutné a užitočné bez vonkajších chutí alebo vôní. Podľa výrobcu môže rohož na rošt odolávať teplotám až 280 stupňov, v rúre maximálne 180 stupňov. Koberec pre rúru sa používa spolu s formulárom na pečenie cukroviniek, ako aj sušenie sušienok a húb.

univerzálna podložkaCeny v obchodoch v Rusku a na Ukrajine závisia od materiálu – v priemere 600 až 1000 rubľov pre súbor non-stick rohože. Na medzinárodnej platforme AliExpress podložky na grilovanie a pece sú už dlho jedným z najobľúbenejších produktov. Cena výrobkov vyrobených z teflónových vlákien je približne 200 rubľov.

Svetlo béžová farebná podložka je pre rúru a čierna podložka je nevyhnutná na prípravu kešu na šišku a zelenú oblohu na grile. Podľa opisu sú výrobky odolné voči korózii a netoxické. Pri príprave jedla na grile sa rohož nesmie používať na otvorený plameň.

podložka pre grilovanieKupujúci aktívne zdieľajú svoje dojmy po použití nelepivých rohoží. Recenzia potvrdzuje “magické” vlastnosti výrobkov – zelenina, mäso a ryby, varené bez oleja, sú veľmi šťavnaté a užitočné.

Related  Svetlá silikónová rohož z Číny na vyvalovanie cesta

Bohužiaľ, nie každý bol spokojný so vzhľadom grilovacích rohoží. Niektorí kupujúci porovnávajú materiál s hustým polyetylénom, ktorý sa počas prepravy veľmi zhoršuje. V recenziách je niekoľko fotografií rohoží s otvormi – ak teplota nie je rešpektovaná, integrity produktov môžu byť skutočne porušené.

rohože pre AliexpressVšimnite si, že rohože za 1000 rubľov v domácich internetových obchodoch sa vyrábajú aj v Číne. Z tohto dôvodu by malo byť nákup antikoróznych podlahových rohoží na webových stránkach spoločnosti AliExpress.