Geriausias šviežio pieno pasaulyjePienas yra prieinamas ir nebrangus produktas, gamtos dovana. Kiek karvių duoda pieną per dieną ir kokių gyvulių reikia daugelio šalių gyventojams aprūpinti pieno produktais? Didelių derlių veislių sukūrimas ir pieno laikymo sąlygos leidžia iš vieno karvės iki 80 litrų pieno gauti idealiomis šėrimo ir priežiūros sąlygomis.

Kas lemia karvių produktyvumą

Karvių produktyvumas priklauso nuo gyvūno veislės ir maitinimo kokybėsNorėdami laikyti naminius karvių kaušus, tai reiškia, kad ant stalo tenka 10 mėnesių per metus turėti pieną, varškę, grietinę. Metinė šiukšlė suteikia šeimai mėsos. Tuo pačiu metu parenkama sveika dukra, kuri auginama, kad pakeistų senėjimą ir prarastų produktyvumą, karvė. Gyvulių derlius ir pobūdis yra paveldimi. Telochek iš gera karvė yra pasirengusi pirkti kaimynus, o ne šykštus.

Pasaulyje žinoma daugybė ypač produktyvių veislių:

 • Holšteinas – dienpinigiai iki 110 kg;
 • Jaroslavlis – iki 62 kg;
 • Kholmogory – iki 78 kg.

Tačiau tai yra maksimalus individo pajamingumas žindymo piko metu esant idealioms išlaikymo sąlygoms. Produktyviosios veislės reikalauja specialios pašarų ir priežiūros. Vietos sodyboms labiau tinka vietinės veislės, mažiau produktyvios, bet pritaikytos regiono klimatui. Taigi, maža jakučių karvė su ilgais tankiais plaukais maitina šiurkščius pašarus, ganydama iki stabilaus sniego dangos. Kiek karvė duoda pieną per dieną? 2 pienas, 10 litrų pieno, žiemą išgyvena net šiaudų šaltuoju pakrante.

Geriausias pasaulyje pripažintas Simmental karves. Jie yra Šveicarijos nuosavybė. Tuo virš 5000 litrų per metus jų riebumas yra 3,8-4%.

Jautienos karvėsPažymi didelę udoynosti renkantis druskos slaugytoją bus:

 • kūnas prailgintas ir suplotas šonuose;
 • kojos yra ilgos, pilvas yra lieknas, galva yra tvarkinga, šviesa;
 • kaklo plona, ​​raukšlėta oda;
 • atgal lygus, skeletas išsikiša, šonkauliai įstrižai;
 • Karvės tešmuo yra lygus, be ruonių ir nuolydžių, oda ir purkštukai yra švarūs, yra raukšlių, išsiplėtimo metu yra rezervas.

Related  Ar pats galiu paruošti pašarų kiaulėms?

Inspektuojant karvę, neturėtų sulenkti ir užpakalis. Šiltas gyvūno charakteris nepadarys džiaugsmo bendravime. Gyvūnų nerimas gali būti reakcija į skausmą liesdami, tai turėtų įspėti pirkėją.

Kokios karvės yra geros namų sodybai

Kholmogory veislės karvėPagrindinis rodiklis bus tai, kiek karvė pieną per dieną. Šiuo atveju būtina suprasti, kad gamta paskleidė žindymą karvių genetikoje palikuonims šerti. Suplanuotos veršelio pienas, kurį mes gauname. Todėl pieno derlius iš karvės gali skirtis priklausomai nuo to, kada jis buvo paimtas, ar jis vėl pagimdė palikuonis.

Karvė ganyklojeNe mažiau svarbus yra karvių pieno skonis ir riebumas. Skonis priklauso nuo pašaro. Pieno riebalų kiekis pasikeičia net per vieną melžimo operaciją. Pradžioje pienas išreiškiamas mažu riebalų kiekiu. Labiausiai riebus, mažesnis pienas. Tai yra pasiduodamas paskutiniam lašeliui, nesuteikiant galimybės vystytis mastituose sustingusiose zonose.

Garsaus Vologdos aliejaus negalima gauti niekur kitur, išskyrus Vologdą. Specialus kvapas, kuris negali būti suklotas, vietiniams žolėms suteikiamas pienu.

Yra žinoma, kad kuo produktyvesnė karvė, tuo mažesnis yra vidutinis riebalų kiekis piene. Namuose riebumas piene priklauso nuo paveldimumo, tačiau pašarą galima reguliuoti. Padidina riebalų kiekį šieno ir ganyklų miškuose, stepėse su mišriomis žolėmis ir potvynių pievomis. Jei karvė gauna sėlenų, skaldos ir specialių mišrių pašarų mielių priedą, riebalų kiekis ir derlius padidėja. Dienos papildymas stalo druska yra būtina 70-90 gramų kukurūzų išlaikyti pusiausvyrą.

Rusijoje geriausio pieno Bestuzhev karvių veislė turėtų būti laikoma produktyvia. Veislės produktyvumas yra 600-700 kg per metus. Kieme kieme veršeliai sveria iki 700 kg. Jie veisia veisles Samaros ir Ulyanovsko regionuose, Tatarstane, Baškirijoje.

Riebalų kiekis piene iš skirtingų veislių karviųFiziologiškai karvių pieno riebalų kiekis yra didesnis pirmame žindymo mėnesyje, po to mažėja 2 mėnesius, tačiau pieno kiekis tampa didesnis. Nuo 4 mėnesių amžiaus palaipsniui pieno derlius pradeda mažėti, o kremo kiekis piene didėja. Ir tai įvyks, kol slaugytoja atiduos pusę litro pieno. Tada ateina paveldėjimas. Paprastai sausas laikotarpis prasideda 2 mėnesius iki veršiavimosi. Tačiau, kol yra pieno, melžimo negalima sustabdyti, gali atsirasti pieno kanalų uždegimas.

Related  Vaisių pašarų pasirinkimo savybės, sudėtis ir kaina

Kaip pasirinkti melžimo aparatą karvėms

Jei namie yra 1-2 karvės, šeimininkė nereikia specialios melžimo mašinos. Tešmens išleidimas iš pieno rankomis yra sunkus darbas. Jūsų pirštai ir raumenys yra pavargę. Jūs turite pamaitinti tešlą, negalima praleisti melžimo, piene kitame piene bus mažiau. Todėl, siekiant palengvinti darbą, buvo sukurta melžimo mašina. Jis pulsuoja veiksmus ant nipelių, esant melžimui, sukuria jausmas, kad čiulpia veršį ir renka pieną į kibirą.

Naudojant melžimo aparatą karvės melžimuiYra 2 būdai, kaip čiulpia pieną iš tešmens: vakuume ir išspausti. Trijų taktų išspaudimo metodas fiziologiškai primena žindymą veršeliu ar rankiniu melžimu. Jis mažiau sužeidžia spenelių. Visos melžimo mašinos yra triukšmingos. Todėl būtina, kad karvės laikas priprasti prie technikos, iš anksto, kai meluos rankos, kad prietaisas būtų įjungtas į darbą. Įrenginio efektyvumas vertinamas pagal:

 • greitis ir išsamumas;
 • akinių tvirtinimo prie spenelių patikimumas;
 • laipsnis ir triukšmo pobūdis.

Melžimo aparato kaina karvėms priklauso nuo augalo, jo įrangos įvairovės. Ne visada produktų kokybė atitinka kainą.

Motinos slaugytojo melžimo sakramentas

Melžimo sakramentasGrynai apsirengęs, pririštas prie kriaukle esantis prijuostė, pisuare pasirodo švirkštimo priemonė. Ji glamonuoja karvę, pasako švelnius žodžius, tešla tepalas šiltu vandeniu, valo jį kietu rankšluosčiu. Po to jis atlieka masažą, išlygina tešmenį ir masina jį sklandžiai, švelniai judant. Karvė atsipalaidavo, skrandas nuskendo, o šeimininkė patikimai atsiduria drėgnos slaugos namuose.

Kaip pieno karvė, kad ji atiduotų visą pieną? Ryšio su gyvūnu ir žmogumi sakramentas neturėtų būti sugadintas svetimais pokalbiais su vietiniais žmonėmis. Lėtai ir švelniai šeimininkė išlaisvina tešmenis nuo pieno naštos. Jis nuvalomas rankšluosčiu, nipelės yra išplautos techniniu vazeliu be kvepalų. Karvė šveičiama ir patiekiama su skrudinta duona su miltų arbata arba sėlenomis. Kiek karvė duoda pieną per dieną, priklauso nuo jos kontakto su šeimininke.

Related  Pupelių veisimas namuose

Kaip gauti daugiau pieno iš karvės – video