Triušiai turi silpną imunitetą nuo įvairių ligųTriušiai yra linkę į daugybę infekcijų, kurias geriau užkirsti kelią, nei susidoroti su jais. Reikėtų žinoti, kad pagrindinės triušių ligos, jų simptomai ir gydymas turi būti žinomi visiems ūkininkams, siekiant padėti gyvūnams. Be to, būtina imtis prevencinių priemonių.

Ligų prevencija

Įgytas kitame ūkyje triušis turi būti laikomas atskirame narvei 3 savaites. Jei per šį laiką nėra jokių ligų simptomų, galite pritvirtinti juos prie kitų gyvūnų. Prieš poravimus reguliariai tikrinkite mažus triušius ir suaugusius gyvūnus.

Triušių skiepijimas apsaugo gyvūnus nuo ligųJei liga yra įtariama skleisti, ląstelės ir pašarai dezinfekuojami specialiais cheminiais veiksniais, kuriais siekiama kovoti su specifiniais patogenais. Metalinės dalys yra apdorojamos litavimo ar verdančiu vandeniu.

Sveikas triušis yra energingas, geras apetitas, blizgūs plaukai, kvėpavimas yra ramus, o akys ir ausys yra švarūs. Jei pastebimi jo būklės nukrypimai, geriau paskambinti gydytojui iškart. Rekomenduojama paskersti sergančius triušius, kad būtų išvengta ligos plitimo.

Dažniausios triušių ligos ir jų gydymas

Visos triušių ligos gali būti suskirstytos į dvi grupes: neužkrečiamos ir infekcinės. Pirmoji grupė apima valgymo sutrikimus. Tokios triušių ligos, jų simptomai ir gydymas seniai yra plačiai žinomi. Valgymo sutrikimų priežastys paprastai yra prastos kokybės pašarų suaugusiųjų ar perėjimas prie kietas maistas iš triušių po motinos pieno. Šios ligos buvimą lemia tai, kad nėra išmatų, per daug prarasta išmatų, pilvo pūtimas.

Triušis šiuo atveju turėtų būti laikomas maždaug 12 valandų bado maistu, o vėliau pradėti maitinimą mišiniu minkštųjų maisto produktų ir virtų bulvių. Jei gyvūnas kenčia nuo vidurių užkietėjimo, stiklinė, Carlsbado druska arba ricinos aliejus yra paimtas šaukšteliu. Triušių viduriavimas gydomas tirpalu, paruoštu iš 2 litrų vandens ir 1 sintuomicino tabletės. Rytus ir vakarus jie turėtų laistyti gyvūnais. Po kelių dienų kiaušinių maisto ligos ir jų simptomai bus tokie gydomi.

Triušis kenkia kojomsDažnai gyvūnai gali būti sužeisti narve. Visi galimi triušių kūno pažeidimai taip pat taikomi užkrečiamųjų ligų ligoms. Jei mėlynė yra maža, praėjus kelioms dienoms ji pati eina. Gydykite mažomis žaizdomis, pažeidžiančiomis odos vientisumą, galite, sutepdami jas jodu. Giliai traumų triušiams sunku išgydyti, todėl šie gyvūnai paprastai nedelsiant žudomi. Kojų lūžiai kyla, jei gyvūnai juos įterpia į narvuose esančias įtrūkimus. Su tokia trauma, triušiai vis dar gyvena labai ilgai. Lūžio gydymas yra nepelningas ir brangus, todėl gyvūnas taip pat žudomas.

Būtina apsaugoti triušius šaltai, nes jie gali užšalti ausis. Jei taip atsitiks, gyvūnas turi būti šiltame kambaryje. Užšaldytos sritys švelniai išplaunamos ištirpusiais šiltais riebalais.

Žmogus, kaip ir daugelis kitų gyvūnų, triušiai linkę į šilumą ir saulės smūgį. Jį galite nustatyti šiais simptomais: triušis yra nejudrus ir slysta ant jo, akių vokai, burnos ir nosies yra raudonos, kvėpavimas yra pagreitėjęs. “Compress” sugeba susidoroti su šilumos ir saulės smūgio poveikiu. Rankšluostis turėtų būti taikomas triušio galvai, nuolat jį sudrėkinkite šaltame vandenyje. Jei yra konvulsinis galūnių traukimas, gyvūnas negalės išgydyti. Lieka rezultatas.

Related  Mėsos ir kiaušinių-viščiukų veislės

Triušiai susidaro šaltai, jei ilgą laiką jie lieka briaunoje arba patenka per lietų. Gyvūnai čiaudina, aiškiai išsiskiria iš nosies. Triušiai turi būti perkeltas į šiltą vietą kasdien nosies Kasamos furatsilina keliais lašais tirpalo paruošti 1 g medžiagos, kuri buvo praskiestu 100 g vandens. Net jei triušiai atsigautų nuo neužkrečiamos kilmės ligų, jų mėsa gali būti naudojama be apribojimų. Situacija yra kitokia infekcinių infekcijų atveju.

Triušių infekcinės ligos: simptomai ir jų gydymas, nuotrauka

Norėdami žinoti, kaip ir ką reikia gydyti sergančiam gyvūnui, būtina atpažinti ligas.

Kokcidiozė triušiuose

Triušio kokcidiozėTai sukelia parazitiniai pirmuonys – kokcidijos. Kokcidiozė yra pavojinga, nes ji gali pakenkti kepenims ir žarnoms. Patogenai patenka į kūną per vandenį, motinos pieną ir pašarą. Priežastis Kokcidiozę pat tampa daug triušių narve, nesubalansuota dieta, pažeidimą sanitarijos ir higienos standartus mitybos. Simptomai yra vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, apetito netekimas, susiėmę kailį ant jo pilvo, bendras silpnumas.

Susidaryti su liga gali būti, pašalinant visas priežastis, kurios paskatino jos vystymąsi. Be to, jis dažnai naudojamas pagal bacoc-bekono paruošimo instrukcijas triušiams. Tai, kaip teigia dauguma ekspertų, yra veiksmingiausia priemonė kokcidiozės gydymui. Jis taip pat gali būti naudojamas paukščiams ir dekoratyviniams gyvūnams.

Vaisto vartojimo būdas nustatomas pagal jo koncentraciją. Todėl prieš naudodami ją, atidžiai perskaitykite instrukcijas.

Kitas gerai žinomas vaistas yra triušių kraujas. Šio parengimo nurodymas apibūdina jį kaip plačią spektrą veikiančią priemonę. “Solikoks” padeda susidoroti su visais rūšių rūšimis, sukeliančiomis kokciidiozę triušiuose. Jis derinamas su kitais vaistais ir įvairiais priedais.SOLOIKS vartojamas triušiams gydyti

Svarbu, kad solikoksas būtų mažai toksiškas, todėl jis yra saugus perdozavimui.

Mikksomatozas triušiuose

Mikksomatozas triušiuoseŠi ūminė liga pasireiškia naviko ir želatinos edemos ant odos pavidalu, akių vokų ir auskarų paraudimu. Mikksomatozė dažniausiai sukelia gyvūnų mirtį. Kad to išvengtumėte, jis turėtų būti vakcinuotas triušiais. Skirstant myxomatosis, visi gyvuliai yra suskirstyti į dvi grupes. Pirmasis yra infekuoti asmenys, kurie yra nedelsiant nužudyti. Visos ląstelės, patiekalai po jų rekomenduojama sunaikinti. Antroji grupė apima sveikus asmenis, kurie yra paskersti mėsai. Atsižvelgiant į tai, kad miksomatozės gydymas yra neįmanomas, galima išvengti šios ligos tik prevencijos būdu.

Related  Kaip pašalinti viščiukus inkubatoriuje namuose

Triušių hemoraginė liga

Triušių hemoraginė ligaPagrindinės ligos, kurias patiria ši liga, yra gyvūnų kepenys ir plaučiai. Jis plinta labai greitai, inkubacijos laikotarpis trunka keletą valandų. Triušiai gali turėti priepuolius, kraujavimus iš nosies, bendrą silpnumą, karščiavimą. Infekcija vyksta per šiukšlių ar tiektuvą, kuris buvo naudojamas sergančiam gyvūnui, tiesiogiai kontaktuojant su ligos nešėja. Gydymas nėra įmanomas, tačiau yra ypatingas serumas, su kuriuo galite apsaugoti triušius 2 valandas. Šiuo metu reikia juos išjungti iš ligonių.

Ausies erkė

Triušio ausų erkėTriušių infekcija kilusi iš motinos su suaugusių asmenų sergančio gyvūno odos skalėmis. Ausų erkių plitimas yra aktyvesnis, kai triušiai gyvena perkrautas vietose. Šios ligos simptomai aiškiai matomi išorėje ausų vidiniame paviršiuje. Be to, triušis aktyviai įbrandžia juos, bandydamas atsikratyti šių formų ant odos. Gydymo ausų erkių triušiams būdu reguliariai gydyti ausų specialaus mišinio, kuris apima creolin, terpentinas, parafino ir glicerino.

Triušio gydymas – video