Kiaulės dispepsijaPirmosiomis dienomis po gimdymo veršelis turi silpną imunitetą ir silpnai išsivysčiusį skrandį. Todėl jis yra itin jautrus bet kokio tipo ligoms, ypač žarnyne, pvz., Veršelių dispepsijai. Dažniausiai ši liga paveikia gyvūnus dėl netinkamo maitinimo ir prasta priežiūros.

Kas yra virškinimo sutrikimas ir kokios yra dispepsijos priežastys?

Prastos kokybės pienas - viena iš dispepsijos priežasčiųDispepsija yra virškinimo sutrikimas, kitaip vadinama fermentiniu viduriavimu. Paprastai tai daro naujagimiai iki 10 dienų amžiaus, ypač jauniklių pašaro laikotarpiu. Visų pirma, veršelių, turinčių stipriai susilpnėjusį imunitetą, dispepsija yra paveikta, o daugiau sveikų gyvūnų užsikrečia. Dėl to didelė gyvulių nuostolių galima. Liga gali pasireikšti bet kuriuo metų laiku, bet dažniausiai pavasarį ar žiemos pabaigoje.

Jei nesiimsite skubių priemonių sergančio gyvūno gydymui, mirties dėl organizmo dehidratacijos neišvengiamas rezultatas.

Pagrindiniai dispepsijos simptomai yra blauzdos viduriavimas, mieguistumas.

Priežastys:

  • prastos kokybės priešpienis – o maitinti karvės negauna pakankamai maistinių medžiagų, arba šeriami savo pusėtinas maistą;
  • netinkamos sulaikymo sąlygos: maža narve su dideliu veršelių skaičiumi, įkalnė, juodraščiai, drėgmė, šaltis;
  • nešvarūs indai pašarams;
  • vaikščiojimo nebuvimas;
  • pervargimas;
  • vėlyvas karvės paleidimas;
  • šaltas ar sugadintas priešpienis.

Dėl prastos kokybės pieno simptomų atsiranda per 2 valandas po pirmojo kormozhki. Kaip rezultatas, kūnas yra dehidratuoti ir žymiai sulėtina visus apykaitos procesus, kurie neigiamai veikia augimą ir vystymąsi blauzdos. veršeliai Dispepsija gali pasireikšti dviem formomis – šviesos ir sunkus. Pirmojo tipo liga, kuriai būdingas šių simptomų: Blogas apetitas, mieguistumas ir sumažėjo susidomėjimą visose aplinkinių, skysto išmatose (apie 2 kartus per parą). Jei laikas pradėti gydyti gyvūną šiame etape, ateis pilną atsigavimą.

Sunkios formos yra šiek tiek skirtingai: apsiveršiuoja jokių apetitą, pakyla kūno temperatūra, ir oda tampa šalta. Viduriavimas, dažnai eina, pulsas atgaivino. Jei nebus imtasi skubių veiksmų, gyvūnai miršta dėl to, perteklinių toksinų (ligas sukeliančių mikroorganizmų) ir dehidratacijos per 2-5 dienas.

Related  Augantys viščiukai, laikomi ir maitinami namuose

Gydymas

Prieš pradėdami ką nors daryti, jei veršelis viduriavimas, turėtų būti atskirtos nuo kitų veršelių, pavyzdžiui, pereinant į atskirą langelį.

Norėdami gydyti dispepsiją, turite taikyti priemones:

  • reguliarus ir reguliarus maitinimas;
  • vandens ir vitamino pusiausvyros palaikymas organizme;
  • visų fermentacijos procesų žarnyne prevencija.

Sergantis veršelis turi būti izoliuotasGydymas priklauso nuo ligos sunkumo. Jei paprasta forma, kuri identifikuoja dispepsija priežastis, pavyzdžiui, prastos kokybės maistas ir prastos mitybos karvių, suteikiant krekenų. Šiuo atveju, visi sergantys gyvūnai yra atskirti į švarius narvelius, yra pasninkavo 6-12 val. Išduodamas tik iš girdyklos šiltu fiziologinio tirpalo arba 1% druskos tirpalo. Pirmą dieną 1 arba 2 ar daugiau kartų kormozhku priešpienis yra pakeičiamas 1% druskos tirpalo.

Gydyti dispepsija naudokite pelenų nuoviruDėl švelnios formos diarėjos namuose gydymo pasiteisino įvairių užpilų. 1 kg lapų gysločio ar ramunėlių imtis 10 litrų virinto vandens. Jų Atlitavimo prieš šėrimą Priešpienis 100-150 ml 2-3 kartus per dieną du ar tris dienas. Už skrandžio 5-7 dienų paduodamos j skrandžio sulčių, 50% su skiedimo vandenyje išvirta 30-50 ml normalizuoti. Be išduotas atsidofilnobulonnye kultūros, atsižvelgiant į nurodytų instrukcijų dozių.

Po to, kai Głodówka priešpienio maitinami mažomis porcijomis (25% bendro tūrio), bet dažnai – 5-6 kartus per dieną. Per 4 dienas porcija yra normalizuota.

Jei liga perkeltas į sunkiųjų, į gydymo didelio skaičiaus skirtingų preparatų vartojamą per maistą (chloramfenikolio, sintomitsina ir daugiau), į raumenis (gidrolizina L-130, noliglobuliny), ir į veną (Ringerio Locke’as tirpalo) poreikis. Todėl, šiuo atveju, jūs turėtumėte kreiptis pagalbos į veterinarijos, kaip reikalaujama nuolat stebėti specialistas.

Norėdami išvengti galvijų dispepsija ir kitų žarnyno infekcijų ar parazitų liga, reikia tik stebėti švara, maistas, ir suteikti visą laiką tikrinti.

Veršelis yra sveikas

Kolibakteriozė ir salmoneliozė

Viduriavimas gali sukelti veršelių kolibacilozę. Šis pavojingas užkratas veikia gyvūnus nuo 3 iki 8 dienų amžiaus. Tai atsiranda dėl prastos kokybės maisto, vitaminų trūkumo ir netinkamos priežiūros. Jis dažniausiai perduodamas per priešpienį. Gydymui bus reikalingi antibiotikai, vaistai, neutralizuojantys toksinai, hiperimuninis serumas. Iš liaudies vaistų vartokite ramunėlių, ąžuolo žievės ar jonažolių infuzijas.

Related  Naminių kalakutų priežiūros ir selekcijos ypatumai

Vaisių koibicilozės gydymui naudokite ramunėlių nuovirąSalmonella veršeliai yra pavojinga infekcija, kurios be laiku apdorojimo galvijai miršta per 5-10 dienų. Šiuo atveju pasirodo ir viduriavimas. Jei liga yra šviesa, o gyvūnas yra stiprus, tada per visi simptomai išnyksta laikas ir veršiuką, atsigaus. Sunkusis tipas paveikia kvėpavimo takus, todėl yra pneumonija, kurie gali sukelti mirtį.

Gyvūnų skiepijimasSiekiant išvengti kolibacilozės ir salmoneliozės atsiradimo, būtina skiepyti gyvulius. Tačiau pirmiausia būtina atlikti tyrimą, kurio metu būtų galima nustatyti sergančius asmenis, nes vakcinos gali būti skiriamos tik sveikiems.

Kompleksinis dispepsijos gydymas naujagimiuose veršeliams – video