Najkvalitnejšie na svete čerstvého mliekaMlieko je cenovo dostupný a nie drahý produkt, darček prírody. Koľko kravy dáva mlieko denne a aký druh dobytka je potrebný na poskytovanie mliečnych výrobkov obyvateľstvu mnohých krajín? Vytvorenie vysoko výnosných plemien a podmienky udržiavania stáda mliečnych výrobkov umožňuje získať od jednej kravy až 80 litrov mlieka za ideálnych podmienok kŕmenia a údržby.

Čo určuje produktivitu kravy

Produktivita kravy závisí od plemena zvieraťa a od kvality kŕmeniaAk chcete udržiavať kravský kôš v domácnosti, znamená to mať mlieko, tvaroh, kyslou smotanou na stole 10 mesiacov v roku. Ročný vrh poskytuje rodine mäso. Zároveň sa vyberie zdravá dcéra, ktorá sa pestuje nahradením starnutia a straty produktivity kráv. Výnos a charakter zvieraťa sa zdedia. Telochek z dobrej kravy je pripravený k nákupu susedov, nie ostrý.

Na svete je známy rad mimoriadne produktívnych plemien:

 • Holštajnsko – denný príspevok do 110 kg;
 • Jaroslavl – do 62 kg;
 • Kholmogory – do 78 kg.

To je však maximálny výnos jedinca na vrchole laktácie za ideálnych podmienok udržiavania. Produkčné plemená vyžadujú špeciálne krmivo a údržbu. Pre domáce farmy sú vhodnejšie miestne plemená, menej produktívne, ale prispôsobené podnebiu regiónu. Tak, malá krava Yakut s dlhými hustými vlasmi sa živí hrubým krmivom, pasú sa na stabilný sneh. Koľko dáva krava mlieko denne? Pre 2 mlieko, 10 litrov mlieka, prežíva v zime aj na slame v chladnom paddocku.

Najlepšie na svete uznané Simmental kravy. Sú majetkom Švajčiarska. Pri nado 5000 l / rok majú obsah tuku 3,8-4%.

Kravy YakutZnaky vysokej udoynosti pri výbere vlhkej sestry budú:

 • predĺžené a sploštené teleso;
 • nohy sú dlhé, brucho je štíhlé, hlava je čistá, svetlá;
 • krk tenká, plisovaná koža;
 • späť hladká, vyčnievajúca kostra, šikmé rebrá;
 • Víno kravy je hladké, bez tesnení a poklesov, koža a bradavky sú čisté, sú záhyby, rezerva na zväčšenie v čase expanzie.

Pri kontrole kravy by sa nemal ohýbať a zadok. Teplý charakter zvieraťa neprinesie radosť v komunikácii. Úzkosť zvieraťa môže byť reakciou na bolesť počas dotyku, čo by malo upozorniť kupujúceho.

Aký druh kravy je vhodný pre domácu farmu

Krava plemena KholmogoryHlavným ukazovateľom bude, koľko krava dáva mlieko za deň. V tomto prípade je potrebné pochopiť, že príroda položila laktáciu do genetickej kravy na kŕmenie potomstva. Pre teľacie mlieko je určené, ktoré dostaneme. Preto výnosy mlieka od kravy sa líšia v závislosti od času, kedy boli odobraté, či už nesl potomstvo.

Krava na pasienkuNemenej dôležité je aj obsah chuti a tuku v kravskom mlieku. Chuť závisí od potravín, ktoré boli kŕmené. Obsah tuku v mlieku sa mení aj počas jedného dojenia. Na začiatku je mlieko vyjadrené s nízkym obsahom tuku. Najmastnejšie, nižšie mlieko. To je to, čo sa vzdalo poslednej kvapke, neposkytuje príležitosť na rozvoj mastitídy v stagnujúcich zónach.

Slávny olej Vologda sa nedá získať nikde okrem Vologdu. Špeciálna chuť, ktorá sa nedá falšovať, sa darí miestnym bylinkám mliekom.

Je známe, čím je krava produktívnejšia, tým nižší je priemerný obsah tuku v mlieku. Doma, obsah tuku v mlieku závisí od dedičnosti, ale môže sa upraviť krmiva. Zvyšuje obsah tuku v seno a pastvu v lesných listoch, v stepí so zmiešanou trávou a záplavovými lúkami. Ak krava dostane kvasnicový doplnok otrúb, drveného kameňa a špeciálneho zmiešaného krmiva, zvýši sa obsah tuku a výnos. Denné pridávanie stolovej soli 70 až 90 gramov kukurice je potrebné na udržanie rovnováhy.

V Rusku by najlepšie mlieko Bestuzhev kravy malo byť považované za produktívne. Produktivita plemena je 600-700 kg ročne. Na domácom dvore býčie teľatá vážia až 700 kg. Chovajú plemeno v regiónoch Samara a Ulyanovsk, Tatarstan, Bashkiria.

Obsah tuku v mlieku od kráv rôznych plemienFyziologicky je obsah tuku v kravskom mlieku vyšší v prvom mesiaci laktácie, potom klesá o 2 mesiace, ale mlieko sa zvyšuje. Od veku 4 mesiace postupne začína klesať výťažok mlieka a zvyšuje sa obsah mlieka v mlieku. A to sa stane, kým zdravotná sestra nevydá až pol litra mlieka. Potom prichádza dedičstvo. Zvyčajne obdobie sucha začína 2 mesiace pred otelením. Ale zatiaľ čo je mlieko, dojenie nemožno zastaviť, môže dôjsť k zápalu mliečnych kanálov.

Ako vybrať dojací stroj pre kravy

Ak je v domácnosti k dispozícii 1-2 kráv, hosteska nepotrebuje špeciálny dojací stroj. Uvoľnenie vemene z mlieka rukou je ťažké. Vaše prsty a svaly sú unavené. Musíte mlieko vemena, nemôžete preskočiť dojenie, mlieko bude menej v ďalšom mlieku. Preto, aby sa uľahčila práca, bol vytvorený dojací stroj. Pulzujúcim účinkom na bradavky počas dojenia vzniká pocit nasiaknutia teľaťa a zhromažďovanie mlieka v vedre.

Použitie dojacieho zariadenia na dojenie krávExistuje 2 spôsoby, ako siať mlieko z vemena: pod vákuom a stlačiť. Metóda trojtlačného stláčania sa fyziologicky podobá na dojčenie teľačkou alebo manuálne dojenie. Menej poškodzuje bradavky. Všetky dojacie stroje sú hlučné. Preto je potrebné dať kravský čas na to, aby si zvykol na túto techniku, a to predtým, keď dojníte rukami, aby zariadenie začalo pracovať. Účinnosť zariadenia sa posudzuje podľa výsledkov:

 • rýchlosť a úplnosť vylúčenia;
 • spoľahlivosť upevnenia okuliarov na bradavky;
 • stupňa a charakteru hluku.

Cena dojacieho zariadenia pre kravy závisí od rozmanitosti zariadenia, jeho zariadenia. Nie vždy kvalita výrobkov zodpovedá cene.

Sviatosť dojenia domácej sestry

Sviatosť dojeniaČisto oblečená, zviazaná so zásterom s koreňovou kbelíkom, sa v pere nachádza v panke. Pohladí kravu, rozpráva jej láskyplné slová, kúpe vemena teplou vodou, utierá ju tvrdým uterákom. Potom masíruje, vyhladzuje vemene a masíruje ju jemnými jemnými pohybmi. Krava uvoľnila, žalúdok sa potopil a hostiteľka sa dôverne usadila na úpätí mokrej sestry.

Ako mlieka kravy, aby dala všetko mlieko? Sviatosť komunikácie medzi zvieraťom a človekom by nemala byť prerušovaná rozličnými rozhovormi s domácimi ľuďmi. Pomaly a jemne uvoľňuje vemena z močového bremena. To je utreté uterákom, bradavky sú rozmazané technickým ropným vazellom bez parfumu. Krava je pohladená a podávaná s lopatou lahodného nálevu s múkou alebo otruby. Koľko kravy dáva mlieko denne závisí od svojho kontaktu s hosteskou.

Ako získať viac mlieka z kravy – video