Putpelių turinys specialiose kameroseŠiandien vis daugiau ir daugiau žmonių pasirenka sau gyvenimą privačiame namuose, kuris netyčia stumiasi į sprendimą įsitraukti į naudingų gyvulių išlaikymą ūkyje. Mažiausi šios didžiulės šeimos atstovai yra putpelių. Veisimas namuose yra gana nepretenzingas, reaguojantis į paukščių priežiūrą į jėgą net pradedantiesiems.

Kepti su grybais ir vaistažolėmis, įdarytos verpures buvo tiekiamos į vergijos stalus Vidurio Europoje ir Rusijoje. Bet jei tomis senosiomis dienomis dešimtys skerdenų buvo įrengtos medžioklės pjuvenų, šiandien šie labai maži paukščiai sėkmingai veisiami privačiuose soduose ir dideliuose paukštininkystės kompleksuose.

Ekonominiai pjuvenų auginimo aspektai

Pomidorų pomidorų susidomėjimą sukelia:

  • nežymios išlaidos inkubacijos kiaušinių pirkimui;
  • paukščių laikymo paprastumas;
  • greitas investicijų pajėgų grąžinimas.

Kaip pradėti naminių paukščių augintojų naminių paukščių auginimą namie? Kokie sunkumai jie laukia ir ką reikėtų apsvarstyti kuriant savo miniatiūrinį ūkį?

Paukštis yra auginamas dviem tikslais:

  • dėl dietinių kiaušinių, maistinių savybių, saugos ir kitų rodiklių, viršijančių vištieną;
  • gauti mažai riebalų mėsos konkursą.

Tai turėtų būti atsižvelgta pasirenkant būsimos putpynių ūkių specializaciją ir nustatant veisles veisimui.

Pūsleliai vasaros narvelyjeNedidelis putpelių bandas gali visiškai aprūpinti septynis kiaušinius. Bet ar tai pelninga, ar ne, kad verpalus veisti kaip verslą? Jei palyginsite mėsos ir kiaušinių kryptį, pirmieji iš jų yra iki 300 gramų skerdenų, kurių santykinai nedidelis kiaušinių skaičius – iki 200 vienetų. Antruoju atveju masė neviršija 200 gramų, bet iš putpelių galima gauti iki 300 kiaušinių, sveriančių apie 10-12 gramų per metus.

Jau po pusantro mėnesio po pomidorų, pasirengusių nuleisti, gimimo ir kiaušinių dėjimo inkubatoriuje, prieš paimant viščiukus, yra tik 18 dienų. Šis kaklaskapis “nesijaudino” viščiukų, o tai tiesiogiai pasakoja apie ekonomines galimybes veisti putpeles namuose.

Sąlygos išlaikyti putpelių namuose pradedantiesiems

Jei vištos, antys, žąsys ir kiti paukščiai vienuolyne yra lengva išmokti ir gali būti auginami ganyklose aptvare, putpelės yra labai sunku prijaukinti. Todėl šis paukštis laikomas narvuose.

Pinti reikia 17 valandų šviesos dienąPatalpos, skirtos verpalų laikymui ant dacho, yra sausos, vėdinamos ir šiltos, bet tuo pačiu metu patikimai saugomos nuo juodraščių, kurių paukščiai negali stovėti. Norint aktyviai plėtoti ir palaikyti paukščių kiaušinėlį, jiems reikia apšvietimo. Optimalus galima laikyti 17 valandų dienos šviesos valandomis:

  1. Jei šviesos ląsteles ilgiau, iš pradžių kiaušinių skaičius padidės, bet paukštis greitai išnyksta.
  2. Trumpą šviesos dieną, nenaudojant papildomo apšvietimo, vištienos vištos ir jaunuoliai nepasieks pageidaujamų rezultatų. Tamsoje paukščiai nenori maitintis, todėl maisto taupymas, tačiau tuo pačiu trukdo augti.

Nepakankamas paukštis, maža erdvė, užimta ląstelių ir greitai grįžta dietinių produktų – tai yra priežastis, dėl kurios pledynių išlaikymas šalyje, privačiame name ar net bute yra populiarus.

Tačiau daugybe paukščių auginimo gyvenamosiose patalpose yra nepageidautinas:

  • dėl ligų vystymosi rizikos, pavojingos tiek paukščiams, tiek žmonėms;
  • sudaryti tinkamas apšvietimo ir vėdinimo sąlygas;
  • dėl to, kad netrukus bus pažeisti būsto naudojimo daugiabučiuose namuose taisyklės.

Putpelių kiaušiniaiVasarinėje rezidencijoje arba savo sodyboje paukštynas per vieną vasaros sezoną gali išauginti keletą kartų putpelių ir gauti jiems naudingus ir skanius kiaušinius. Vienintelis dalykas, kuris gali pareikalauti papildomų išlaidų, todėl jis veisimo ir putpelių žiemą, bet filmukas apie proceso organizavimą padės suprasti niuansai išvengti klaidų net pradedantiesiems ūkininkams paukščių.

Kaip augalų putpeles?

Naminių ūkių pomidorų ūkis prasideda nuo savaitinio amžiaus paukščių jauniklių įsigijimo arba savanaudiško jauniklių inkubavimo. Atsiradusios putpelės reikalauja ypatingos atsargos ir sulaikymo sąlygų. Prieš augdami putpelės, mažiems paukščių jaunikliams statyti arba įsigyti narvą, apsaugotą nuo juodos, apšvietimo ir šildymo.

Inkubatoriuje prikabinti viščiukaiMažos putpelės pirmoje gyvenimo savaitėje turi išlaikyti aukštąjį oro temperatūrą 35-36 ° C. Vėliau oro srautas palaipsniui aušinamas iki antrosios savaitės pabaigos iki 30 ° C. Šildymas mažas putpeles, kai jis praskiedžiamas namuose svarbu pasirūpinti, kad ląstelių temperatūra svyravo sklandžiai, be šuolių, grasina greitai silpnėja ir mirtį jaunų gyvūnų.

Putpelių kiaušiniai ir viščiukaiBe šilumos, putpelės per pirmąsias dvi savaites palieka visą parą apšvietimą. Šis metodas leidžia skatinti paukščio aktyvumą, jis dažnai patenka į šėrimo lovius ir vystosi greičiau. Nuo 3 savaičių paukščių jauniklių palaipsniui persijungia į 12 valandų apšvietimą. Nuo 1,5 m. Amžiaus, kai pradedama vežti putpelę, paukščiai dedami į narvus su 17 valandų šviesos dienomis.

Vasarą paukščiai gali būti vežami į orą, bet nėra peru perlu. Ir čia jie yra sujungtose ląstelėse.

Laikydami putpelės namuose, pradedantiesiems paukštininkystės ūkininkams reikia skirti ypatingą dėmesį maitinimo ir maitinimo režimui, taip pat ląstelių valymui. Norėdami namų ruošos pristatyti mažiau vargo ląsteles ir brooder vaikams įrengta dvigubame dugne ir yra pagamintas iš medžiagų, kurios yra lengva skaityti per sausa ir drėgna higienos procedūras.

Ląstelių paruošimas puteliams

Kad sulaikytų paukščius maitintose vietose, yra numatyti patogūs geriamieji indai. Jauniems vakuuminio tipo dizainams labai pageidautina. Suaugusiems paukščiams galite palikti esamą įrangą arba įdiegti spenelių geriančius, kurie nesuteikia putpelių prieigai prie vandens. Kaip rezultatas, geriamoji drėgmė visada bus švari, o patys putpelių kenčia nuo hipotermijos.

Putpelių turinys daugiasluoksnėse ląstelėseIš mėgėjų ir tiektuvai skaičius veislinių putpelių namuose yra skaičiuojamas remiantis gyvulių skaičiumi, kad karštas oras arba per masinį valgio augintiniai netenkina kivirčų daugiau maisto ir sutrypti silpnas. Viščiukams brooderiuose įdiekite padėkliukus. Kai jie brandinami, jie pakeičiami į flute struktūras už ląstelių ribų.

Suaugusių putpelių turinys

Trys savaitės amžiaus viščiukai laikomi suaugusių narvų. Moterys ruošiasi tapti vištos dedekles, o vyriškos veislės yra rūšiuojamos veisimui ir penėjimui mėsoje. Šiuo metu yra pokyčių dietoje.

Buteliuose turtingi komponentai dedami maudymui puteliams namuose. Vištos dedeklės padės padidinti kiaušinių gamybą, o paukščių pjuvenos taps svorio greičiau. Pusantros mėnesio metu jauni gyventojai yra suskirstyti pagal lytį ir formas, tėvų grupes ar šeimas, o patyrę naminių paukščių ūkininkai pataria aštuonioms poroms pora vyrų. Šiuo atveju atrinkti asmenys iš karto patalpinami į vieną narvą. Vėliau geriau nekeisti vyrų, nes viščiukai yra labai jautrūs ir netgi gali sugadinti naujoką.

Suaugusių putpelių turinysJei grupė sudaroma tik iš sluoksnių, tada jiems, jei reikia, galima pritvirtinti stiprų aktyvų vyrą. Šiuo atveju lengviau kontroliuoti, kurie paukščiai yra padengti, o kiaušinių produktyvumas yra tinkamai prižiūrimas.

Pupelių veisimas ir veislių parinkimas – video