Plaukuotos kiaulėsPasak archeologų, kiaulių patekimas į namus prasidėjo 7-13 tūkstančių metų Artimuosiuose Rytuose. Šiandien daug kiaulių būti šiek tiek panašus į savo laukinių protėvių, šernų, dėka šiuolaikinių veislinių naminių gyvūnų didesnių, geriau Fed darbą, jie auga greičiau ir priaugti svorio.

Kiaulės visame pasaulyje yra auginamos skaniai, sultingai mėsai ir kaloringiems riebalams. Naudojimas pramonėje yra odos ir šerių, netgi kaulai yra perdirbami. Tokių vertingų žemės ūkio gyvūnų veislės pagal jų paskirtį suskirstytos į kelias rūšis.

Kadangi pagrindinė gyvulių augintojų vertė yra mėsa ir taukai, kiaulės taip pat yra suskirstytos pagal tai, kokius gyvūninės kilmės produktus galima gauti didesniais kiekiais. Veislės kryptis būtinai turi įtakos paršelių ir suaugusiųjų atsiradimui. Mėsos veislių atstovai gali sužinoti:

 • ant pailgos kamieno;
 • nežymiai, jei palyginti su kūno ilgiu, krūties plotis;
 • lengvas kumpio ir krūtinkaulio tipas.

Gyvūnai, skirti riebalams gaminti, yra trumpesni nei jų mėsos kolegos. Jie turi plataus ir sunkios priekinės dalies, tą pačią didelę, pilstą kumpį. Tarpinių riebalų ir mėsinių veislių pozicijos užima universalios ar mėsos rūšies.

Kiaulių veislių nuotraukos ir aprašymai padės suprasti esamą šių vertingų ūkio gyvūnų įvairovę ir pasirinkti tinkamą jų įsigijimą savo sodyboje.

Didžioji balta kiaulių veislė

Didžioji balta kiaulių veislėDidelė dalis gyvulių Rusijoje šiandien priklauso didelės baltos veislės kiaulėms. Tai viena iš seniausių žemės ūkio gyvūnų rūšių, veisiamų Anglijoje praėjusio amžiaus viduryje. Pirmųjų didžiųjų universaliųjų tikslinių gyvūnų gimtinė buvo Jorkšyro grafystė.

Išvesti kiaulės pasižymėjo stipriu kauliu, darniu papildymu ir gebėjimu šerti mėsą, skirtą riebalams, mėsai ar sultingam šonui gauti. Tačiau anglų selekcionų, kurie pasauliui davė Jorkšyros kiaulių veislę, darbo rezultatai buvo beveik prarasti XIX a. Antrojoje pusėje. Tik įvedus griežtus standartus ir atrankos taisykles, buvo nustatytos veislės ypatybės, o kiaulės vadinamos didelėmis, baltais.

Rusijoje gyvuliai buvo importuoti praėjusio amžiaus pabaigoje. Vietos sąlygomis, ryškiai skiriasi nuo Didžiosios Britanijos, entuziastai pavyko išugdyti aklimatizuotas genčių linijas. Didelės baltos kiaulės veislės buvo labai populiarios daugelį dešimtmečių šalyje ir visame pasaulyje.

Related  Kokcidiozės simptomai ir gydymas broileriuose

Didžiosios baltos veislės paršelių sėklosPagal kiaulių veislės nuotrauką ir aprašymą šių universaliųjų paskirčių gyvūnams būdingos savybės yra šios:

 • platus, išsikišęs krūtinė;
 • ilgai plati atgal;
 • galinga tvirta asila;
 • stiprios trumpos kojos;
 • plonas, tankiai uždengęs šiaudus;
 • didelis galvos ilgis, storas kaklas;
 • pastebimos, bet ne vargstančios ausys;
 • stora, bet ne grublėta oda.

Geros gyvenimo sąlygosSuaugusio šerno kūnas siekia 190 cm ilgio ir moterys yra šiek tiek mažesnės – iki 170 cm. Didžiosios baltos veislės kiaulės išsiskiria puikiu vaisingumu. Vidutiniškai moterys yra gimę 12 paršelių, kurie mėnesiu pasiekia 20-25 kg svorį, o pusę metų jie traukia visą centnerą.

Gera priežiūra ir priežiūra, gyvūnai greitai prisitaiko prie maisto ir klimato ypatumų, yra pakankamai atsparūs ir vaisingi. Tačiau jiems reikalinga maisto kontrolė, kitaip jie pernelyg tampa riebalais.

Kiaulių veislė Landras

Kiaulių veislė LandrasTarp šiuolaikinių mėsinių veislių Danijos veislė, gauta dar praėjusio šimtmečio pradžioje, yra viena iš tendencijų įkūrėjų. Iš tos pačios veislės landrasų kiaulių pagrindas – baltųjų kraujo anglų ir danų vietos gyvūnai, ir už gerą darbą per mėsos per atrankos atsižvelgė į ne tik linija kirto, bet metodai naudojami šeriant su dideliu kiekiu baltymų įtraukimo.

Kiaulių Landras rūšis apibūdina:

 • mažiausias riebalų kiekis;
 • ilgas kūnas, būdingas gyvūnų mėsos orientacijai;
 • šviesos gana reti šeriai;
 • plona oda;
 • ilgai, prilipęs prie akies aukščio ausų.

Kūno ilgis šiek tiek daugiau nei 165 cm svoris yra 260 kgSuaugusio vyro kūno ilgis gali viršyti 180 cm, svoris gali siekti 310 kg. Moteris, kaip tikėtasi, yra mažesnė. Kūno ilgis yra šiek tiek daugiau nei 165 cm, jų masė yra 260 kg. Vidutiniškai palikuonių veislės “Landras” kiaulės turi apie 11 paršelių. Jaunas augimas yra labai judrus, sparčiai auga, po 189 dienų padidėja 100 kg svorio.

Tačiau, turėdamas visas teigiamas šios mėsinės veislės savybes, jis turi trūkumų. Puikūs rezultatai ir aukščiausia mėsos kokybė gali būti pasiekiami tik esant nuolatinei priežiūrai ir kompetentingai parinktai dietai.

Duroc kiaulių veislė

Duroc kiaulių veislėAmerikietiška raudona kiaulių veislė pasirodė XIX a. Pabaigoje. Iš pradžių buvo manoma, kad kiaulės bus auginamos bekonui, tačiau didėjanti mėsos produktų paklausa pakeitė pasirinkimo kryptį. Šiandien pagrindinės Duroc kiaulių savybės yra:

 • puikios kokybės mėsa;
 • ankstyvas brandinimas;
 • ištvermė ir galimybė išlaikyti ganyklos sąlygas;
 • gebėjimas perduoti savo geriausius bruožus palikuonims, todėl Duroc kiaulė aktyviai naudojama hibridizacijai.

Gyvūnai turi tvirtą pagrindą ir stiprų kūno sudėjimą, kurį reikia išlaikyti tinkamai parinktus baltyminius pašarus. Abi kuiliai ir suaugusios moterys neviršija 185 cm ilgio.

Sirlo Duroc su kiaulėmisPriešingai nei vaisingos baltųjų kiaulių ir gyvūnų, priklausančių veislės landrasų, diurokų moterų kiaušinėlių ne daugiau kaip 11 paršelių, paršavedės ramus, rūpintis ir nuostabus laikrodis per greitai auga karta po 170-180 dienų, sveriantiems daugiau nei 100 kg.

Related  Kaip maitinti antis: mitybos įpročiai namuose

Mangalės veislės kiaulės

Mangalės veislės kiaulėsKiaulininkystės istorijoje buvo keletas vilnonių veislių veislių. Viena iš geriausių, palyginti su Jorkšyro kiaulių veisle XIX a. Antrojoje pusėje, buvo laikoma Lincolnšyro grafystės gyvūnais. Šių kiaulių storio plaukų linija panaši į avių vilną ir netgi buvo naudojama gaminti šiurkščius naminius verpalus. Tačiau 1972 m. Oficialiai buvo pripažinta, kad Lincolnshire kiaulės buvo prarastos.

Mangolio veislės kiaulės yra labai nepatogiosLaimei, jis liko artimas užgesusio veislę ar įvairove Vengrijos Karpatų, plaukuoti kiaulių – Mangalica ar mangalitskaya vilnos. Gyvūnai gali būti skirtingų spalvų, jie nėra patrauklūs, dėka storos vilnos jie yra atsparūs ir duoda puikios kokybės mėsą.

Mangalo veislės kiaulės yra labai mieguistos, turi stiprią imunitetą, todėl galite atsisakyti jaunų gyvūnų vakcinacijos ir naudoti įvairius pašarų tipus.

Vienintelis trūkumas yra mėsinės veislės kiaulių ir nedidelio skaičiaus paršelių palikuonių retenybė. Vidutiniškai moterys duoda tik 4-5 palikuonių, o ateityje mažyčių vaikų skaičius šiek tiek padidės.

Azijos kiaulės

Azijos kiaulėsSusipažinimas su Azijos kiaulėmis iš Europos gyvulių augintojų prasidėjo tik praėjusio amžiaus pabaigoje. Sunkus, turintis galingą kūną ir didelius galvos gyvūnus, žinomus kaip vietnamiečių, kinų ar korejiečių kiaulės, sukėlė tikrą susižavėjimą ir staigmeną.

Smulkūs gyvūnai, palyginti su tradicinėmis kiaulių veislėmis, yra anksti, suteikia švelnios mėsos, švarūs ir gana nepretenzingi.

Skeleto roko paršeliaiSu vidutinio svorio suaugusiems kuilių ir 150 kg moterų – apie 120 kg, lieso mėsos sultingas derlius gali viršyti 75%, o tai yra viena iš jautienos veislių originalus įrašas. Tokiu atveju moterys yra pasirengusios išmesti pirmąjį šiukšlę jau 4 mėnesius, o kiaulių skaičius atogrąžoje kartais siekia 20 galvijų. Neramūs gyvūnai valgo grūdus, šienas ir žalią pašarą, nereikalaujama skiepų ir specialių sulaikymo sąlygų.

Jei paršeliai tinkamai pasirūpinami, 7 mėnesius jie pasiekia skerdimo svorį, tuo pat metu nesilaikydami Duroc kiaulių ar didelių baltųjų kiaulių augimo tempų.

Vietnamo ar Azijos vislobryuhye kiaulės, neseniai pasirodžiusios Europos ūkiuose, iš karto sukėlė selekcininkų susidomėjimą.

Related  Kaip padaryti narvuose triušių savo rankomis priemiesčio zonoje

Nykštukai paršeliamsRemiantis šiais gyvūnais ir mažais europiniais šernais, šiuo metu buvo gautos nykštukės. Miniatiūriniai gyvūnai tampa vis populiaresni skirtingose ​​pasaulio dalyse. Paveikslėliai ir kiaulių veislės apibūdinimas paliečia ir nustebina net toli nuo gyvulininkystės žmones, o mažamečių kiaulės visame pasaulyje auginamos kaip dekoratyviniai augintiniai.

Kiaulių kiaulių veislė

Hibridas, gaunamas iš kompleksinio kryžminio skerdenos kiaulyčių ir vilnų mangalitsa, vadinamas Karmalu. Gyvūnai turi ankstyvą Azijos protėvių brandą, tačiau daug sunkesni ir didesni. Suaugusio karmalo veislės kiaulė gali svoris siekti maždaug 200 kg, tuo pačiu leisti pigius daržovių pašarus ir nerodyti paslapčių.

Kiaulių kiaulių veislėIš Karpatų kiaulių hibridiniai gyvūnai paveldėjo gana tankią vilną ir vaikiškus dryžuotus paršelius. Kiaulėms nereikia izoliuotų patalpų net ir žiemą, o stiprūs skrandžiai leidžia virškinti net šiurkščias pašaras, kurios nėra prieinamos Vietnamo veislės protėviai. Su tokia teigiamų savybių masė, ši rūšis dar negali būti vadinama visiškai suformuota. Karmal veislinis kiaulių veisimas yra aktyvus, siekiant sustiprinti ir dauginti geriausius ženklus.

Apžvalga skirtingų veislių kiaulėms parodoje