augantys broileriai narvuosePradedant paukštynų ūkininkai įdomu, kas yra geresnė – augantys broileriai narvuose arba specialiame pakrante. Norėdami priimti svertinį sprendimą, turite turėti išsamią informaciją apie viščiukų turinio teisingumą. Broileriai yra auginami dėl svorio padidėjimo per trumpą laiką, todėl svarbu sukurti palankias sąlygas viščioms tinkamai vystytis.

Privalumai ir trūkumai

Broileriai narvuoseEfektyvesnis yra broilerių ląstelinis turinys, lyginant su grindimis. Bet tai, kartu su nuopelnus, turi trūkumų.

Į pliusus galite įtraukti kelis kriterijus:

 1. Erdvė yra išsaugota. Tai reiškia, kad energijos sąnaudos taip pat sumažės, nes viščiukams reikia šviesos, šildymo ir vėdinimo.
 2. Pašarų suvartojimas žymiai sumažėja. Taip yra dėl to, kad viščiukai nesiskiria ir nepraeina.
 3. Dėl riboto judėjimo masės prieaugis yra greitesnis, nes energija yra skirta augimui, o ne judėjimui.
 4. Kai auginami broileriai narvuose, jie mažiau bendrauja su kitais asmenimis. Šis pranešimas apriboja tik narvelyje esančias kaimynes, kurios leidžia skubiai skleisti infekciją.
 5. Lengvesnis kasdieninis valymas. Tai taip pat padeda sumažinti infekcijos riziką, be to, vištiena nekraukia kraiko ir neužketa amoniako.
 6. Paukštininkystės priežiūra yra labiau optimizuota. Tai apima ne tik gerti ir šėrimą, bet ir veterinarinį patikrinimą, kuris turi būti atliekamas kasdien.

Plataus masto gamybai didesnis pranašumas bus greitesnis svorio rinkinys, kuris žymiai padidins pelną, nes penėjimui bus mažesnė savaitė, palyginti su grindų priežiūra.

Broilerių turinys narveTrūkumai apima tokius rodiklius kaip:

 • didelės įrangos ir ląstelių išlaidos;
 • sukurti ypatingą klimatą kambaryje su paukščiais – šviesa, temperatūra, ventiliacija;
 • turėsite įsigyti specialų pašarą subalansuotam vištienos maitinimui;
 • problemų dėl kojų, kai pasiekiamas didelis svoris dėl buvimo ant tinklelio grindų;
 • kasdieninis lapelių valymas mėšle yra privalomas;
 • Skonis yra žemesnis už laisvųjų viščiukų skonį.

Išlaisvindami ląsteles iš vištų, jas dezinfekuokite, kad nebūtų užteršta kita broilerių partija.

Durys privačiam namui

mažų viščiukų narvasNorėdami užtikrinti, kad broilerių ląstelių namuose turinys būtų teisingas, turite iš anksto pasiruošti. Visų pirma pasiimkite kambarį, įsigykite reikiamą įrangą ir įsigykite ląsteles. Galite pastatyti save patys arba nusipirkite paruoštą pramoninį variantą. Galite naudoti patalpas, pavyzdžiui, tvartą. Vasarą gatvėse galima auginti broilerius narvuose.

Būtina prisiminti temperatūros režimą. Perkaitimas neigiamai veikia paukščio sveikatą.

Įranga apima:

 • apšvietimo žibintai, nes viščiukams reikia tinkamos kokybės nuolatinės šviesos;
 • specialūs šildymo elementai, nes viščiukams reikalinga aukšta oro temperatūra – nuo 36 laipsnių, kuri amžiams palaipsniui mažėja iki 18 laipsnių;
 • ventiliacijos mechanizmai, reikalingi patogiai ir sveikai plėtoti paukštį.
 • tiektuvai ir geriamieji.

Related  Ar man reikia naminių putpelių inkubatoriaus?

Augantys broileriai namuose ląstelėse reiškia ląstelės įsigijimą arba savarankišką gamybą. Galite nusipirkti, pasirinkdami įvairius gamyklose gaminamus modelius. Šiame variante lieka pasirinkti tik langelio matmenis ir įrangą. Daugelis gamintojų parduoda ląsteles su įmontuotais pašarų ir vandens tiektuvais, taip pat automatiškai pašalina šiukšlių iš šiukšlių.

Rankų gamybai patartina pirmiausia susipažinti su vaizdo broileriais namuose. Yra skirtingų ląstelių variantai. Būtų lengviau naršyti pagal tipus – iš kokių medžiagų lengviau gaminti ir patogiau naudoti.

daugiapakopiai narvai broileriamsPradžioje bus sukurtas skeletas. Jis gali būti tiek iš juostos, tiek iš metalo profilio. Tada jis pritvirtintas prie sienų ir grindų grotelių. Sienos gali būti pagamintos iš faneros, tačiau montuojant grilio vėdinimą bus daug geriau. Apatinei ląstelių daliai reikia mažos ląstelės, kad viščiukai nebūtų sužaloti. Kai kurie gamintojai kartu tiekia plastikinius padėklus. Paruošti ir sumontuoti cinkuotus lakštus po narvelio grindimis. Pageidautina, kad jie būtų nuimami, kad būtų lengviau tvarkyti ir valyti šiukšlių.

Turinio standartai

sanitarijaKai broileriai auginami narvuose, būtina laikytis zootechninių normų:

 1. Vidutiniškai 1 kv. m, turėtų būti vidutiniškai 23 galvos, o apdailos svoris neturi viršyti 40 kg.
 2. Su vienos vištos su grioveliu maitinimui reikia skirti apie 2,5 cm. Maitinant iš apvalios talpyklos, vidutiniškai individai turėtų būti 50 vienetų.
 3. Pirmąsias dienas pagaminus vakuuminį gėrimą, turite stebėti 50 viščiukų santykį vienam geriamojui. Be to, su grioveliu, pakanka 2 cm ant galvos.
 4. Laikomasi temperatūros standartų. Kai viščiukai vis dar maži, temperatūra palaikoma maždaug 36 laipsnių. Po to, sumažinkite 0,2 laipsnio kiekvieną dieną. Taigi, 7 savaites temperatūra turėtų siekti 17-18 laipsnių. Su ja ateityje bus suaugę asmenys.
 5. Būtina atkreipti dėmesį į drėgmę. Tai turėtų būti apie 60%. Tinkama paukščio būsena, jos kvėpavimo sistema ir temperatūros jausmas priklauso nuo drėgmės nustatymo teisingumo.
 6. Svarbu laikytis šviesos režimo. Jei mažiems viščiukams reikia apšvietimo visą parą, tai yra, 23 valandas per parą reikia apšviesti aukštos kokybės šviesos. Kai augsite, dieną 7 dieną turėsite pereiti į dieną / naktį. Šviesos laikotarpis bus apie 17-19 valandas.

Related  Namų vištų veislės sodyboms

Norint auginti broilerius namuose ląstelėse reikia apie 70 dienų. Po to vištiena pradeda svorio lėčiau ir sunaudoja daugiau maisto. Atitinkamai, toliau nėra tikslinga auginti. Tačiau šiuo amžiuje broilerių svoris bus apie 2,5 kg.

Broileriai nuo viščiukų iki skerdimo narvuose – video