Triušių poravimasNaminių gyvūnų veisimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis pasiruošimo, įskaitant teorinių pagrindų tyrimą. Taigi, poromis trys turėtų būti atliekami tam tikru momentu ir laikytis specialių taisyklių. Tai leidžia pirmą kartą pasiekti tręšimą. Be to, žinant kai kurias svarbias detales padeda laiku gauti sveikų palikuonių.

Kada gyvuliai pasiruošę poruotis?

Porą triušiųPaprastai triušių veisimas gali prasidėti 6 mėnesių amžiaus. Iki to laiko organizmas formuojasi moterims. Vyrų seksualinio aktyvumo laikotarpis prasideda 7 mėnesių amžiaus. Šias veisles galima vežti anksčiau. Tačiau tai nerekomenduojama pradėti, kol gyvūnai pasisuks 5 mėnesių. Kalifornijos nuskaitymas laikomas ankstyvos veislės, tačiau net jos atstovai iki 4 mėnesių nėra pasirengę veisti.

Stiprių ir sveikų palikuonių įgijimas yra įmanomas tik tuo atveju, jei jo tėvai yra dideli ir gerai maitinami triušiai.

Kai gyvūnai pasiekia savo lytinę brandą, pasirenkami geriausi namų ūkio atstovai.

Reikia gydyti tik sveikus triušiusTriušiai sugaunami, kai triušis turi seksualinės veiklos laikotarpį, kurį lemia šie požymiai:

  • dažnas šlapinimasis;
  • nerimas elgesys, didelis mobilumas;
  • prisotinta raudonos spalvos seksualinės kilpos.

Kad sėklinimo procesas būtų sėkmingas, jis turi sutapti su ovuliacijos laikotarpiu triušyje, kuris savo ruožtu vyksta seksualinės medžioklės metu.

Galite praleisti dieną 4-6 dienas per dieną. Taigi, galų gale, galima pasiekti apvaisinimą.

Kaip paimami triušiai?

Kai atrinkti žmonės veisiami, galite tiesiogiai pereiti prie poravimosi. Tai vyksta vyrui suprantama atmosfera, todėl moterys sugauna savo narvą. Vasarą šis procesas turėtų vykti ankstyvuoju rytu, o šaltuoju metų laiku – bet kuriuo paros metu iki 16 valandų, kol jis yra lengvas. Būre turi būti laisva, ją reikia pašalinti iš geriamųjų dubenėlių ir tiektuvų.

Triušių poravimosi procesas baigtas, kai vyrukas nukrito į šoną, sukeldamas garsų garsą, po kurio moterį galima grąžinti. Jei trūksta po kelių valandų, poravimas vėl atliekamas. Jei šis bandymas nesėkmingas, moterys yra pasodinti kitam vyrui. Po 5-6 dienų reikia kontroliuoti poravimą. Jei moteris, esanti su vyrišku, neleidžia jam kreiptis, tai reiškia, kad ji yra apvaisinta.

Related  Namų inkubatoriaus termoreguliatoriaus pasirinkimas

Kaip nustatyti triušio nėštumą?

Sėkmingo poros rezultatasPo 12 dienų po poravimosi jo veiksmingumas yra tikrinamas. Norėdami tai padaryti, jums reikia jausti pilvą moterį dubens srityje, sėdėti ant plokščio paviršiaus ir laikyti jį šaltuoju. Jei triušis yra apvaisintas, jo pilvo galas bus tankus. Išsiplėtusiame gimdoje po poravimosi jau tiriami maži triušiai. Nustatykite jų buvimą ir palpuoja pilvą.

Kaip ilgai nėštumas trunka triušius, dažnai priklauso nuo triušių skaičiaus šiukšliadėžėje. Kuo daugiau jų, tuo trumpesnis laikas. Jei triušis šiek tiek pasidarys, nėštumas truks ilgiau. Paprastai tai trunka apie mėnesį.

Žinant, kiek nėščios triušienos vaikšto, lengviau planuoti kitą porą. Teoriškai moterys gali pernešti triušius apie 10 kartų per metus. Tuo pačiu metu kiekvienoje šiukšlėje jų skaičius gali siekti 10. Moteriai pavyko maitinti jauniklius, dažnai tik triušių dalis palieka šiukšliadėžę.

Kada gali būti stebimas triušiams kartais po lyties?

Bunny ir triušisTriušio organizmas yra fiziologiškai paruoštas naujam tręšimui vieną dieną po triušių pasirodymo šviesai. Tačiau jam reikia suteikti laiko susigrąžinti, todėl paprastai porą praleidžia mėnesį vėliau. Šiuo metu jau išsiuntinėti triušius iš savo motinos, o po poros dienų vėl sujungė triušius. Jei anksčiau vartojate vaikus iš savo motinos, jie blogės ir svoris bus lėtesnis. Galite pradėti porą, kai moterys turi seksualinės medžioklės požymių.

Taip pat yra ir sutankintų skilčių technika. Jis susideda iš to, kad moterys yra padengtos dar 2-3 dieną po triušių gimimo. Pirmojo šiukšlių šėrimo metu vyksta embrioninis antrosios pakratų vystymasis. Triušiai imami 28 paras po gimdymo. Netrukus naujas triušis pasirodys triušyje. Tačiau tokių metodų naudojimas neigiamai veikia gyvūno organizmą, jis neturi laiko susigrąžinti. Todėl tankintą seksolį galima naudoti trumpą laiką, paprastai vasarą. Jei jūs naudojate tai visus metus, gyvūnas negali stovėti ir žūti. Vasarą supjaustytas lydytasis yra lengvesnis, nes yra daug pigi ir sultingo maisto.

Moteris gali būti antrą kartąTaip pat yra supaprastinta šio metodo versija. Tai apima tręšimą po 2 savaičių nuo triušio gimimo, kuris šiuo atveju pasodinamas 35 dienų amžiaus. Toks lytis vadinama pusiau konsoliduota. Po šokinėjimo nuo triušio visada turite išvalyti narvą, kuriame triušis padarys lizdą naujajam palikuoniui. Naudojant kondensuotą technologiją, sunku gauti kokybiškus palikuonius tolesniam veisiamojui. Šis metodas leidžia tik žymiai padidinti gyvūnų skaičių per trumpą laiką.

Related  Triušių veisimas namuose ant namų ūkio sklypo

Todėl kai kuriuose ūkiuose vienu metu atliekamas dviejų triušių tręšimas, iš kurių vienas yra giminingas. Po savo triušių gimimo duoti kitai moteriai, kurios žudymas yra sunaikintas. Veislinę moterį galima nedelsiant apvaisinti. Tada jos palikuonys tinka veisimui toliau.

Kad ūkininkams palengvėtų po nėštumo ir auginimo okrola, ūkininkai palieka triušius, kurių skaičius yra vienas mažesnis už triušių nipelius. Svarbu žinoti, kaip nustatyti triušio lytinius santykius. Moterims genitaliniai porai yra kaip pailgi plyšiai, o vyrų – panašus į pailgą kanalėlių. Tačiau, jei mažų triušių lytis nebuvo tiksliai nustatyta, rekomenduojama tai padaryti dar kartą po 3 mėnesių. Iki to laiko moterys ir vyrai jau bus aiškiai atskirti genitalijas.

Triušių poravimosi taisyklės – video