Vištienos broileriai sergaKai broileriai čiaudina ir švina, nei gydo, veterinarijos gydytojas gali pasakyti po paukščio patikrinimo. Tokie simptomai gali reikšti mirtiną infekciją ir įprastą šaltinį su netinkamu turiniu. Teisingai atskirti sergančius asmenis, pradėti gydyti improvizuotais vaistais ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Sąlygos, kurios turi įtakos paukščių sveikatai

Broileriai yra švelnus paukštis ir netoleruoja drėgmės, juodraščių, šaltos vištos. Jei kosulys ir kosulys bent vieną viščiuką, reikia atkreipti dėmesį į kambario būklę. Ji turėtų būti sausa, įskaitant šiukšles. Iš grindų negalima traukti šalto traukos.

Norėdami užkirsti kelią paukščių liga, turite laikytis taisykliųŠildymo žibintai dedami taip, kad šiluma būtų tiektuve ir tolimame kampe. Pakeiskite šiukšliadėžę šviežia. Uždaroje patalpoje būtina vėdinimą be laidų.

Jei viščiukai supirkami dideliame ūkyje, jie jau yra vakcinuoti nuo ligų, būdingų regione. Tada visų pirma suaugusieji susirgs, ir tai bus proga skiepyti gyvulius.

Būtina kruopščiai ištirti sergančią vištą. Galbūt jis tiesiog užsikimšęs dideliu svetimkūniu ir jis įstrigo gerklėje.

Gydytojai kalba apie švokštimą kaip ligos požymį

Paukštis švibžia peršalimąViena iš priežasčių, kodėl broliukai švilpia, gali būti šalta. Tokiu atveju ligos metu chimalės temperatūra turi būti aukštesnė nei 15 C, šiukšlinė yra sausa. Druskos sultinys turėtų būti skiriamas vietoj vandens. Iš kambario purškite Isatizoną ar jo analogus, kad paukščiai įkvėptų. Atšaldyti broileriai gali čiaudėti ir švęsti, nei jų gydyti, nustato veterinarijos gydytojas. Galite įkvėpti visus broilerius, naudodami specialius dūmų bomšus.

Tie patys broilerių simptomai, jei jie sirgo mikoplazmoze. Ši grybelinė liga, vystosi pelėsiai drėgmei. Kramtomose vietovėse apaugusios sporos patenka į kvėpavimo takus ir gali nukentėti visą pulko pultą. Jei nustatoma mikoplazmozė, broilerių viščiukams naudojami antibiotikai:

  • streptomicinas;
  • tetraciklinų serija;
  • eritromicinas;
  • linkomicinas;
  • spiramicinas ir pan.

Gydymui naudojami antibiotikaiAntibiotikai į pašarus tiekiami 2 g / 10 kg pašarų. Jei paukščių neišgydysite, nebus nė vieno pašarų dviejų savaičių.

Related  Renkantis karvę sodybai, svarbu žinoti, kiek pieno jis duoda per dieną

Antibiotikas broilerių švokštimui ir čiaudymui gydytiRimtesnė broilerių liga yra kolibacilozė, kai broliukai šveplėja. Kaip gydyti sergančią paukštį? Jei paukštis yra nuobodus, ilgą laiką stovi nejudamai ir atsisako valgyti, pats laikas skambėti signalu. Tik gydytojas nustato ligos sukėlėjo antspaudą ir nurodo gydymą.

Liga yra pavojinga, nes ją lydi atvejis, likusieji atsilieka vystymosi metu, mėsos skonis keičia. Jis negali būti vadinamas dietiniu, nes dėl didelių antibiotikų dozių broilerių viščiukams likučiai gali būti laikomi raumenų masėje. Dėl ligos plitimo veterinarijos gydytojai pastebi, kad nesilaikoma naminių paukščių sąlygų.

Escherichozės bakterijos gali patekti naminių paukščių namuose kartu su naujais užkrėstų kiaušinių pateliais, jei naminių paukščių namuose nebuvo pastebėta higienos. Ką daryti ir kodėl vištos yra broliukai, kurie ką tik išvijo, švibždantys. Toks broliukas gali būti laikomas pasmerktą. Būtina iš naujo apsvarstyti veislinių gyvulių turinį, kad būtų galima pasirinkti švarią medžiagą įkeliant į inkubatorių, be pėdsakų ant kiauto.

Negerumo požymis yra broliukų ausys

Čikas buvo susirgęsGudrus broilerių viščiukas kelia klausimą, kodėl ir ką gydyti. Netinkamas turinys, šaltas, drėgnas, šaknys sukelia kvėpavimo ligas viščiukams. Pirmiausia prasiskverbia silpni. Būtina gerti sergančius paukščius vitaminais. Valykite juos milteliais streptocidomis, trina miltelius šnerves. Tačiau toks gydymas padės pirmojoje ligos stadijoje. Vištoms po kirpimo gali išsivystyti mirtinas bronchitas. Todėl geriau profilaktiniams jauniems žmonėms skirti levomicetiną ir tetracikliną (1 tabletė litrui vandens), Isatin arba Lozewal.

Ar broilerių vištiena gali būti užkrečiama?

Coryza viščiukams yra perduodama kitiems žmonėms, kurių sunkiai išsivystoSlaptasis nosis tarp paukštynų gerbėjų laikomas katarinių reiškinių tęsinys ir nelaiko jo. Tačiau paprastoji oda gali būti užkrečiama ir gyvulius perpus išmesti. Galų gale, tai yra paukščio nosis, kuris pakyla į pašarą, perduodamas infekciją visai bendruomenei. Dėl akivaizdžių priežasčių ypač rudenį ir žiemą susirgusi liga. Liga prasideda nuo susilpnėjusių, atsilikusių, vėlyvuoju viščiukų. Jie susilpnino imunitetą.

Related  Avių priežiūra ir veisimas namuose

Ligos simptomas yra nešvarus snapas su storais kirpais ant šnervių. Po nosies užsikimšimo, liga vystosi greitai. Vištiena prasideda:

  • čiaudėti;
  • žiovulys;
  • ašaros srautas;
  • ant vokų atsiranda navikas.

Vištiena turi būti izoliuotaPaukštis atsisako valgyti ir miršta. Todėl broileriai su pirmomis šalčio simptomais turėtų būti izoliuojami.

Bendrosios taisyklės broilerių laikymui dėl sergančių paukščių

Jei maitinimo metu pastebėjote paukštį su neįprastais pakuotės elgesiu, atidžiau pažvelkite. Jei plunksnos sugriautos, išvaizda yra nesunkiai, laikysena yra nuobodi, laikas įdėti broilerį į izoliatorių ir jį stebėti. Tuo pačiu metu išanalizuokite sulaikymo sąlygas, atlikite sanitarinę valymo procedūrą ir konsultuokite su specialistu. Jei broileriai čiaudina ir švėjžia, nei gydyti, gydytojas nustatys. Turėtumėte vadovautis jo rekomendacijomis laikyti gyvulius.

Gydymasis čiaudėjimas ir švokavimas broliams – video