Norint išauginti sveikus kalakutų palikuonis, būtina nustatyti tinkamą mitybąRusijos namų ūkio sklypų kalakutai yra didžiausi naminiai paukščiai, vertinami dėl jų greito augimo ir puikios mitybinės kokybės. Tačiau norint, kad per šešis mėnesius paukštis pasiektų 10-30 kg, reikės daug darbo ir visų pirma pradedant šėrimą kalakutus nuo pirmosios jų gyvenimo dienos.

Kaip ir bet koks naujagimio kūnas, maža kalakutiena reikalauja didesnio dėmesio ir beveik nuolatinės priežiūros. Gyvybės pradžioje paukštis ne tik sparčiai vystosi, bet tuo pačiu metu aklimatizuoja nepažįstamoje aplinkoje.

Siekiant pagreitinti priklausomybę, nuo gimimo momento viščiukai sukuria patogias sąlygas ir, žinoma, siūlo greito maisto, aprūpinančio visus kalakutienos poreikius.

Ką maitinti kalakutieną pirmosiomis gyvenimo dienomis? Kaip organizuoti šiek tiek suaugusių ir sustiprintų naminių paukščių?

Pirmasis kalakutienos pašaras

Naujai iškrėstos kalakutienosIšperkami kalakutai tiekia maistines medžiagas, kurių embrionas buvo tiekiamas kiaušinių viduje. Tokia likutinė parama galioja maždaug dvi dienas, bet atsargus ir atidus paukštynas negailės!

Kuo greičiau jauniklis gauna pirmąjį maistą, tuo daugiau augs ateityje. Ir kai kalakutai pateks į nuolatinę gyvenamąją vietą, jiems bus pasiūlyta:

 • dieta, pritaikyta virškinimo ypatybėms šiame amžiuje;
 • gerybinis šviežias maistas, kuris greitai virškinamas, be žarnyne liežuvio ir nedarant neigiamų pasekmių viščiuko vystymuisi;
 • subalansuotas meniu su aukštu, iki 25-30% baltymų kiekiu.

Pirmoji mažų kalakutų užvilioti yra virta kiaušinėlisJei nuo pirmos dienos kalakutų šėrimas neatitinka sparčiai besivystančių naminių paukščių poreikių, negalima išvengti augimo, ligų ir net jaunų gyvūnų mirties. Tai ypač akivaizdu, nes nėra baltymų. Su geru apetitu, paukštis nepatraukia svorio, kenčia nuo virškinimo sutrikimų, išseko ir toliau silpnina kūną.

Kaip maitinti kasdienę mitybą namuose? Kaip apskaičiuoti maisto poreikį per dieną?

Kalakutų suvartojimo sudėtis ir normos

Toliau pateiktoje lentelėje parodyta apytikslė paros dozė, įeinanti į įvairių amžiaus grupių kalakutų dietą. Apimtis pateikiami gramais.

Related  Ligos kalakutai ir jų gydymo būdai

Maistinių kalakutų suvartojimo lentelėKaip kalakutų maistą, tik tiems, kurie atvyko į pasaulį, siūloma drėgna masė, išskyrus 3-4 rūšių grūdus, įskaitant:

 • varškis;
 • nugriebti jogurtą ar kitu būdu;
 • kviečių sėlenos;
 • virtas prapynas;
 • supjaustyti ir labai jauni viščiukai, malti, virti kiaušiniai;
 • mėsos ir kaulų ar žuvų miltai.

Kalakutai su mahetaisBe to, maistui pridedama susmulkintų morkų ir sultingų žalių svogūnų plunksnų. Šios sudedamosios dalys taps vitaminų šaltiniu ir palaikys dienos viščiukų virškinimą. Tuo pačiu tikslu pirmosios gyvenimo dienos kalakutai pataria sudaryti iš dilgėlių, liucernos ir morkų sulčių.

Nuo pirmosios dienos, kai šerti kalakutiena, neturėtų trūkti maisto, bet tuo pačiu metu visi maisto produktai turėtų būti kiek įmanoma švieži.

Šlapūs mišiniai paruošiami taip, kad jie būtų valgomi ne ilgiau kaip pusvalandį. Aukštesnėje temperatūroje oro patogeniškumo mikrofloros kultūros terpėje sukurtą sparčiausiai, todėl maistas lieka sulaikyti jauni vietose – tai yra rimta grėsmė sveikatai ir gyvybei kalakutų. Todėl naminių kalakutų priežiūroje, išskyrus šėrimą, būtina privalomai valyti paukščiams skirtas vietas.

Norint supaprastinti patekimą į maistą, labai jauniems viščiukams maistas tiekiamas ant plokščių padėklų. Todėl būtina nuolat žiūrėti, kad visa paukštis buvo pilnas.

Tai galima padaryti zonduojant svogūną po šėrimo. Iš alkio kalakutienos tuščia. Pavyzdžiui, jei nesiimate skubių priemonių, pavyzdžiui, nustatysite silpnų maitinimą, iki amžiaus savaitės bus matomi viščiukų svorio ir dydžio skirtumai.Turinys mažų viščiukų

10 dienų amžiaus kalakutiena

Jei pirmąsias kalakutų šėrimo dienas atliekama kas dvi valandas, tada nuo 10 dienų amžiaus maistas dažniausiai mažinamas. Tuo pačiu metu gerokai padidėja jaunų gyvūnų racionas. Taip pat drėgnos mišiniai atskirų maitinančių viščiukų pasiūlyti sausas maisto, pusė, susidedantis iš grūdų nešvarus, ir vienodo dydžio, saulėgrąžų miltų ir susmulkintų žirnių. Kaip mineralinį priedą mišiniui pridedamas nedidelis kreidos kiekis.

Related  Savo rankomis mes užsiimame putpelių gerianais

10 dienų kalakutienos pašarai10 dienų paukščių meniu įveskite virtas bulves. Tokio šėrimo galvoje pradžioje turėtų būti apie 5-7 gramai, o dviejų mėnesių kalakutai sunaudoja jau 50-60 gramų šakniavaisių.

Nenutraukite valgio, kurio sudėtyje yra daug baltymų:

 • Mėsos ir kaulų bei žuvų miltai arba smulkinta mėsa;
 • kepimo mielės;
 • fermentuoti pieno produktai.

Pradėkite laipsnišką perėjimą prie šėrimo, nesupjaustykite, o sveiki grūdai gali būti ne anksčiau kaip po 40 dienų nuo paukščių patekimo į šviesą. Šiuo atveju pageidautina, kad žemės grūduose būtų didelė kukurūzų grūdų dalis.

Mineraliniai ir vitamininiai pašarai kalakutams

Mineraliniai priedai yra reikalingi tam, kad paukštis atitiktų mikroelementų, daugiausia kalcio, reikalavimus. Šis elementas, kuris yra kaulų ir paukščių plunksnų pagrindas, yra gyvybiškai svarbus aktyviai augantiems kalakutams. Todėl nuo 10 dienų amžiaus kalakutų šėrimui priskiriami kalcio ir kitų mineralų turintys maisto produktai.

Smulkintas apvalkalas ir virškinimo stimuliuojantis žvyras nesimaišo su sausu maistu ir supilamas į atskirus konteinerius.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti vitaminais auginant kalakutieną. Kaip namie pašarų kalakutus, todėl jiems trūksta vitaminų?

Jei pirmos gyvenimo dienos į paukščių šėrimo įvedėte žalia svogūnai, tada po kelių dienų “, vitamino salotos” Žalieji papildyti pašarų žolės, pavyzdžiui, dobilų, liucernos. Kalakutai yra skaldyti kopūstų lapais, sodo augalų viršuje: ropės, burokėliai, morkos. Kadangi kalakutų kalnų svogūnai sukelia troškulį, geriau jį išleisti ryte.

Kalakutų dietoje turi būti žalumynaiTokių naudingų pašarų kalakutų vartojimas turėtų būti palaipsniui didinamas. Jei mėnesio amžiaus kiaušinis paruošiamas 50 gramų žalumynų, po pusės metų paukštis valgys tris kartus.

Mišrių pašarų naudojimas kalakutams

Mišrių pašarų naudojimas suteikia puikių rezultatų. Užbaigtas specializuota mišinys ne tik supaprastinti kūdikį ir priežiūros namuose kalakutų, bet taip pat leidžia tiksliau įvertinti jaunųjų gyvūnų mitybos poreikius, siekiant išvengti pavojingų infekcijų vystymąsi. Pašaras yra naudojamas kaip sausas grūdų mišinys, taip pat paruošiamas šlapias maistas.

Related  Naminių kalakutų priežiūros ir selekcijos ypatumai

Turkija narvePo 14 dienų amžiaus naminių paukščių racionui gali būti skirtas specialus pašaras Turkijai. 4 mėnesių amžiaus gyvuliai, kurie buvo priprasti prie sausų pašarų, perduodami mišriems pašarams suaugusiesiems.

Šiuo atveju nepamirškite apie paukščių poreikius vandenyje. Visada reikia turėti švarų drėgmę. Kuo mažesnė višta, tuo ryškesni jis jaučia troškulį. Labiausiai pavojingas, kai trūksta vandens, yra maitinamas sausais mišiniais. Teisingai organizuotas nuo pirmųjų šėrimo kalakutų dienų ir atidus jaunų gyvūnų priežiūros – tai spartaus augimo ir paukščio sveikatos įkeitimo.

Teigiama auginimo kalakutų patirtis – vaizdo įrašas