Vištienos kiaušiniai inkubatoriujePavasario atvykimo metu namų ūkio valdų savininkai nori gauti jauną augimą ir atnaujinti viščiukų skaičių, šiuo tikslu naudojant specialų įrenginį – inkubatorių. Svarbus parametras yra vištienos kiaušinių inkubatoriaus temperatūra, nes viščiukų veisimosi ir sveikatos rezultatai priklauso nuo jo ir atitinkamai jų pačių kiaušinių kokybės.

Parengiamasis etapas

Kiaušinių tikrinimas tręšimuiNaminių paukščių pašalinimą gali atlikti bet kuris ūkininkas, kuris net neturi patirties šiuo klausimu. Galų gale, mažų viščiukų atsiradimas pasaulyje yra ne tik malonus įvykis, bet ir geras materialusis palaikymas. Jei pageidaujate, padidindami sluoksnių skaičių, galite parduoti kiaušinius.

Siekiant, kad paruošiamosios priemonės būtų sėkmingos, būtina laikytis vištienos kiaušinių inkubatoriaus temperatūros režimo. Surinktų palikuonių kokybė – jo išlikimas ir sveikata priklauso nuo surinktos medžiagos kokybės ir nuo atitikties šilumos režimo sąlygoms, drėgmei, taip pat nuo vėdinimo ir posūkių laikymosi.

Kiaušiniai iš vištų atrodė vakare ir naktį (nuo 20.00 iki 8.00), yra netinkami naudojimui inkubatoriaus, jie yra mažai tikėtina, kad bus apvaisinta. Geriau pasirinkti kiaušinius, kurie buvo nustatyti vidurdienį ar pietų metu.

Vištienos kiaušinių parinkimas inkubacijai nesiskiria nuo žąsų, ančių ir kalakutų kiaušinių parinkimo taisyklių.

Režimo laikymasis

Siekiant suprasti inkubatoriaus kiaušinių laikymo ypatybes ir stebėti optimalias sąlygas, svarbu atkreipti dėmesį į tokį parametrą kaip ir vištienos kiaušinių inkubatoriaus temperatūra. Toliau pateiktoje lentelėje pateikiamos optimalių parametrų reikšmės, kurios prisideda prie sveikų visaverčių palikuonių.

Vištienos kiaušinių inkubacijaInkubavimo procesas yra sąlygiškai suskirstytas į 4 etapus, kiekvieno iš jų trukmė yra nuo 1 dienos iki savaitės:

  1. Pirmame etape (nuo 1 iki 12 dienų) formuojasi ateities vištiena.
  2. Antrasis – kitas 4-5 dienas formavimo procesas.
  3. Trečiasis etapas prasideda 18 dieną ir trunka tol, kol pasirodo kūdikio pypkėlis.
  4. Paskutiniame etape (20-21 dienomis) kūdikiai aktyviai suklijuojami per korpuso paviršių.

Related  Kas traukia inkubatorių Nesushka paukštytojų mėgėjams

Vištienos kiaušinėlio embriono vystymasKiekviename iš šių etapų labai svarbu išlaikyti tinkamus temperatūros parametrus, kurie leis jums stebėti inkubacinį režimą. Priklausomai nuo jauniklio formavimo stadijos, keičiasi temperatūros, drėgmės ir oro vėsinimo ypatumai.

Prieš dedant į padėklus, kiaušiniai pašildomi iki +25 ° C, kambario temperatūra. Tada temperatūros režimas palaipsniui pasikeis. Paveikslėlyje parodytos vištienos kiaušinių inkubavimo sąlygų pokyčiai pagal dienas.Vištienos kiaušinių inkubavimo darbo planas

Pirmasis etapas

Skaičius yra 37,6-38 C (per pirmuosius 3-5 dienas ji vis dar daugiau – + 38,3 C, ir tada pradeda palaipsniui mažėja) sausame lemputės ir šlapias apie šį skaičių turėtų būti + 29 C, drėgmės dydis – mažiau nei 65-70%. Šiame etape kiaušinius reikia keisti kas pora valandų. Natūraliomis sąlygomis vištiena tai pati savaime. Kai kurie inkubatoriaus modeliai turi įmontuotą posūkio variantą.

Tokių procedūrų atlikimas yra būtinas, siekiant išvengti embriono augimo prie sienos, tai reikštų mirtį.

Šiuo metu embrionui reikia patogiausių “orų” sąlygų, kai vystosi embriono kūnas ir jo visiškas susidarymas. Nereikia oru kiaušinius.

Antrasis etapas

Aušinimo kiaušiniaiInkubatorius temperatūros jutiklis kiaušiniams, šiek tiek mažesnis – 37,5 C pasukti ir perkelti kiaušiniai reikia bent keletą kartų per dieną, oro drėgmė patenka į 55%. Kiaušiniai šiuo metu virinami 2 kartus per dieną, 5 minutes.

Trečiasis etapas

Per šį laikotarpį visi procesai yra palaikomi oro cirkuliacijos, nes yra padidėjęs metabolizmas ir dujos. Šiuo metu visa kiaušinėlio erdvė užpildyta embrionu, o iš vidaus jau galima išgirsti squeak. Vištienos kiaušinių inkubacijos temperatūra inkubatoriuje turėtų būti + 37,5 C. Vėdinimas atliekamas 2 kartus per dieną kiekvieną kartą 20 minučių.

Ketvirtasis etapas

Dėl to būtina sukurti visas sąlygas paskutiniam veislinių viščiukų laikotarpiui. Temperatūra yra šiek tiek sumažintas iki 37,2 + C ant drėgnų termometras indikatoriaus temperatūra vištų kiaušinių inkubatoriuje turėtų būti 31 C. drėgmės indikatorius yra sureguliuotas iki 70%.

Related  Pasirinkite nuotrauką su apibūdinimu savo ūkyje pjuvenų veislę

Baigėsi viščiukaiJei įmanoma, šilumos galia turėtų būti padidinta, būtina maksimaliai padidinti ventiliaciją. Kiaušiniai turi būti gulėti ant jų šonų, laikantis tam tikros erdvės, jokio apversimo nėra. Viščiukas gamina ramus monotonišką garsą, kuris rodo jo įprastą būseną. Skystis atliekamas 2 kartus per dieną, 5 minutes.

Viščiukų pašalinimas

Vištienos liukasInkubatorius temperatūra išvedimui viščiukų turėtų išlaikyti toje pačioje temperatūroje rodiklius, ir jie turėtų būti nuo 37 C iki 37,5 C. išperėtų viščiukų po džiovinimo yra pašalinama ir atskiras tiesioginio šėrimo latakų pirmą ir tolesnio šildymo.

Svarbu žinoti

Matavimai atliekami kas 2-3 valandas ant kiaušinio paviršiaus. Matavimui gyvsidabrio rutulį reikia pritvirtinti prie nugos, kurioje yra embrionas. Remdamiesi lentelėmis, turite palyginti savo duomenis su tomis, kurias gavote. Jei pastebimas perkaitimas, būtina kuo greičiau sumažinti temperatūros indeksus, kitaip embrionas nebus išgyvenamas.

Ypatingas dėmesys kreipiamas į antrąją pusę inkubacinio periodo, nes vasarą temperatūra gali pasiekti + 30 C arba daugiau, yra didelė rizika, kad kiaušiniai gali perkaisti. Tokiu atveju būtina pučiant orą atvėsti, tačiau kiaušinius nereikia išimti iš inkubatoriaus. Procedūros trukmė yra iki 40 minučių, kol lauke pasiekiamas norimas parametras.

VištienaNaminės temperatūros inkubatorius vištienos kiaušiniams yra veiksmingas prietaisas, kuris leis jums gauti viščiukų skaičių optimaliomis ir natūraliomis sąlygomis.

Idealus vištienos kiaušinių inkubavimo būdas – video