Asilas antisAntis turi gerą imunitetą. Tačiau net ir pačius stipriausius paukščius gali užvaldyti ančių ligos. Suaugusių paukščių ir jaunų gyvūnų ligos yra suskirstytos:

 • dėl infekcinių ligų, kurias sukelia pirmuonys, virusai ir bakterijos, helmintai, erkės ir kiti parazitai;
 • neužkrečiama, neplatinama tarp likusių gyvulių ir žmonių.

Abu šie negalavimai sukelia rimtą žalą au pair ir, netaikant skubių ir, svarbiausia, veiksmingų priemonių, gali sunaikinti daugumą stiprių žadančių gyvulių.

Dažnos ančių ligų priežastys

Mažos ančiulių dažniausiai patiria ligosLabiausiai jautrūs pankų ligoms. Jų imunitetas pirmosiomis gyvenimo dienomis ir savaitėmis dar nėra suformuotas, todėl jie griežtai reaguoja į temperatūros pokyčius, drėgmę, pasenusius arba pernelyg grubius pašarus, drėgmės trūkumą ir vitaminus.

Siekiant užkirsti kelią jaunų gyvūnų, o tada išaugintų ančių mirčiai, pirmiausia būtina:

 • naminių paukščių laikymo sąlygos, temperatūros režimas, patalpos ir įrangos švara;
 • taisyklių dėl sodinimo antys ploto vienetui laikymasis;
 • už konkretaus gėrimo ir maisto kokybę, jo pusiausvyrą ir šviežumą.

Jei nesilaikysite šių taisyklių, paukštis silpnėja, tampa atvira atakuoti pavojingų infekcijų ir parazitų.

Po pirmųjų blogos sveikatos požymių turi būti atskirtos įtartinos ančių ir ančių.

Priklausomai nuo ančių simptomus gydyti nuo parazitų, gydymą antibiotikais ar kitų specializuotų vaistų, paskyrė vitaminų kursą ar tiesiog sukelti augimo sąlygas iki rekomenduojamo sveikatos standartus.

Avitaminozė ir jų gydymas ančiose

Neteisingas maitinimas kartu su prastai paukščių gyvenimo sąlygomis veda prie imuniteto silpnėjimo, sulėtėja arba stabdo augimą. Suaugusių patelių kiaušinių dėjimo kritimas, paukštis įgyja raukšlėtą, nepakankamą išvaizdą. Visi šie ir kiti ženklai rodo, kad yra galimos ančių ligos. Dažniausiai neužkrečiamosios ligos yra susijusios su vitaminų, mineralų trūkumu ir bendruoju gyvulių susilpnėjimu.

Antis avitaminozėDaugelis pradedančiųjų paukštininkystės ūkių, kuriuos sukelia klaidingas avitaminozės turinys ir mityba, nelaikomi rimtais negalavimais. Ir veltui! Vitamino trūkumo simptomai, pavyzdžiui, užmiršta forma, yra labai grėsmingi:

 1. Antai praranda apetitą.
 2. Jie kenčia nuo nasopharynx ir akių gleivinių uždegimo.
 3. Išvaizda plunksnų, kurios tampa purvinas, purvinas, nesikeičia.
 4. Blyškios kojos ir snapas.
 5. Toks paukštis pradeda atsilikti augimo metu, ir toks atsilikimas tik ilgainiui didėja.
 6. Paukščio eismas tampa netolygus. Atskirti antis nukrenta ant kojų, atsisako gerti ir maitinti.

Related  Susipažink su inkubatoriumi "Idealios vištos"

Didžiulės karotino ir vitaminų A produktų maitinimas užkirs kelią ligomsGera prevencija ir ančių ligų gydymas bus reguliarus įtraukimas į karotino ir vitamino A turtingų maisto produktų racioną. Tokiam yra galima atlikti:

 • šakniavaisiai ir morkos viršūnės;
 • aliejus ir žalumynai;
 • adatos;
 • silosas ir žolelių miltai, šienas žiemą;
 • virta dilbė.

Be to, neužmirškite paukščio vandens augmenijoje.

Su ryškiu avitaminoze ir jaunais augalais būtinai reikia nurodyti žuvų taukus.

Antys ganyklosPanašios priemonės papildyti mitybą mineralinių papildų, mielių ir paukštis pėsčiųjų galimybės yra būtinos nuostatos, jei antys kenčia nuo vitamino D trūkumo Šio ančių liga, plunksnuočių artėjančią plėtra rachitas, simptomai sudaro:

 • blogo augimo ir svorio padidėjimas;
 • galūnių silpnumas, dėl kurio tokių ančių krenta;
 • minkštindamas snapelį ir lenkdamas kojas.

Suaugę asmenys smarkiai skubėjo, o kiaušiniai, atsiradę be apvalkalo, turėjo blogai suformuotą lankstesnį apvalkalą.

Trūkais trūksta B grupės vitaminųB vitaminų dietos trūkumas susijęs su paukščio nervingumu, traukuliais ir galūnių silpnumu. Su labai dabartine liga antis gali paralyžiuoti. Gydymas ir prevencija šiuo atveju yra aktyvus įtraukimas į mielių, daigytų grūdų, sėlenų, žalių ir kitų maisto produktų, turinčių daug vitaminų ir mikroelementų, meniu.

Neužkrečiamos ančių ligos

Jei ančiose yra trūksta kartų keliose vitaminų komplekto dalyse, naminių paukščių augintojai susiduria su kloacito pasireiškimu.

Į aptvarą turėtų būti lukšto uolos dubuoŠi antis liga, susijusi su uždegimu gleivinės kloaka, dažnai išprovokuoja vitaminų A trūkumo ir E. jautriausios jauni antys. Siekiant išvengti ligos plitimo, maiste yra daugiau žolių, kapotų morkų, moliūgų, o žiemą – žolelių miltai ir daugiakomponentinis vitaminas.

Naminių paukščių namuose ir kieme, būtinai įrengiamas šėrimo dubuo su smulkintu apvalkalu ir kreida, meniu pristatomas kaulų miltai, paukštis paliekamas vandenyje ir lauke.

Jei gleivinė yra pažeista, yra galimybė, kad nudegimas ar uždegimo procesai jau aktyviai eina:

 • Tokio paukščio kloaka nuplaunama švariu vandeniu;
 • valomas iš pusės;
 • apdorotas jodo alkoholio tirpalu.

Related  Mes tyrinėjome karvių veislę iš nuotraukų ir aprašymų

Po to, ančių gydymui, žaizdas galima apdoroti vietinėmis džiovinimo priemonėmis, taip pat antibiotikų tepalais.

Kartu su jaunesnių ančių kloakitu gali atsirasti kita liga – oviducto prolapsas. Tai atsitinka formuojant didelius, dažnai dviglios arba netaisyklingos formos kiaušinius. Gali būti, kad ančių nemalonių simptomų ir ligų priežastis yra netinkama dieta ir dėl to atsiranda viduriavimas ir vidurių užkietėjimas. Oviduct nuplauti roziu kalio permanganato tirpalu ir pakartotinai pripildyti. Siekiant pašalinti goiterio ir stemplės blokada, naudojamas augalinis aliejus.

Ančių kanibalizmasKai paukštis laikomas nešvariose, drėgnose patalpose, antys kenčia nuo sandarumo, trūksta baltymų ir mineralinių druskų, paukštininkystės ūkininkai stebi sūkurio simptomus. Pateikiami kanibalizmo požymiai, antai paimsta plunksnomis ir gali žūti jų silpnesniems giminaičiams. Ančių plunksnos gali prarasti savo savybes, o tai atsitiko ne lydant, bet dėl ​​purvini patalynės, išsikraustymo.

Ir tokia situacija padės įdėti dalykus į naminių paukščių namuose, užtikrinti vaikščiojimą ir atkurti subalansuotą mitybą. Pasodinami paukščiai su kanibalizmo požymiais, o agresyviausi siunčiami į skerdimą.

Ančių infekcinės ligos, simptomai ir gydymas

Ančių infekcinės ligos yra pavojingos patiems paukščiams ir kitiems paukščių kiemo gyventojams, o kartais ir žmonėms.

Antis su ančiomisLiga, kurią sukelia ašarojimas, akių susitraukimas, virškinimo sutrikimai, apetito stoka ir mieguistumas, dažnai pasirodo paratifoidas. Ančių ligos simptomai, aprašyti aukščiau, sukelia daugumos gyvulių mirtį ir daro įtaką jaunesnei bandos daliai.

Infekcijos šaltinis yra kiaušiniene jau užkrėstos ančiuliai. Net ir sėkmingai gydant ligas, antys išlieka ligos sukėlėjo, kuris pavojingas žmonėms, tarnaujantiems namui, liga.

Pastereuliozė arba naminių paukščių cholera patenka į naminių paukščių namus ir sergančius žmones, o į kambarį patenka graužikai, o antys parazituojantys vabzdžiai ir erkės. Šią infekciją gali perduoti kiti gyvūnai, su kuriais paukštis prilipo prie žemės.

Related  Kaip ilgai reikia skirtingų veislių ančių, kad paukščių jauniklius išdalintų?

Antis yra apatiškas, mieguistas ir blogai valgomasNaminių paukščių augintojai vis dažniau nustato naminių paukščių hepatitą. Tai yra ančių kepenų virusinė infekcija, kuri labiausiai neigiamai veikia sveikatos būklę ir elgesį. Sergus paukštis labai nenoriai juda, mieguistas, apatiškas, labai kvėpuoja ir blogai maitina. Rimtu etapu antys krenta, žlugdamos prie šono, o jų galva yra išmetama atgal, o jų galūnės ištempiamos. Mirtis beveik neišvengiama.

Su visais išvardytomis ligomis ančių apdorojimas gali būti neveiksmingas ir sunkus. Tačiau laiku priimtos prevencinės priemonės užtikrina, kad bus išvengta ančių baimės ligų.

Helmintizės ir kitos parazitinės ančių ligos

Prieš pralaimėjimo kirminų bandą propaiivayut specialius narkotikusVisi vandens paukščiai, įskaitant antis, yra linkę į helminto infekciją. Ypatingai pavojingos šios rūšies ligos paukščiams, atskiriantiems vieną tvenkinį su galvijais, kiaulyte ir kitais ūkininkų sodybų gyventojais.

Ančių ligos simptomai, susiję su kirminų infekcija, yra šie:

 • sulėtinti ir sustabdyti augimą ir svorio augimą;
 • keisti požiūrį į maistą;
 • mieguistumas;
 • išsekimas nepriklausomai nuo naudojamos dietos.

Be to, kirminai sukelia sluoksnių našumą, o kai kuriais atvejais parazitai netgi užkrečia embrionus. Kai atsiranda ligos požymių, antys iš karto gydomos visai bandai.

Kaip prevencines priemones:

 • paukščiai būtinai maitinami žaliaisiais svogūnais, česnakiniais žaliaisiais, smulkintomis pušies adatomis, moliūgų kumpiu ir cukinijomis;
 • reguliariai vykdyti naminių paukščių, pašarų ir geriamųjų dubenų dezinfekciją, taip pat dirbtinių rezervuarų vaikščiojimo vietose;
 • periodiškai keičia pėsčiųjų vietas;
 • Neleiskite kontaktuoti su kitais ūkio gyvūnais.

Panašiai paukščiai reguliariai gydomi nuo erkių, blusų, puffers. Paukščių maudymosi vietoms siūloma kontroliuoti antis su odos parazitais.

Užkrečiamųjų ir neužkrečiamųjų ligų ančių apsaugai pagrindinis vaidmuo tenka laikantis higienos taisyklių, atidžiai vertinant gyvulius ir kokybiško pašaro tiekimą naminiams paukščiams.

Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, paukštininkas neturės susidurti su ančių ligų simptomais ir jų gydymu.

Kodėl antis nukrenta ant kojų – video