malý prístrešok pre inventárStodola môže vykonávať úplne odlišné funkcie. Ak ešte nie je dom postavený, stodola sa stane spoľahlivou ochranou proti dažďu a slnku a tiež vám umožní tráviť čas pohodlne premýšľať o projekte budúceho domu. Pri výstavbe domu sa stodola stáva skladom pre nástroj, dielňu, sklad alebo komoru pre domáce zvieratá. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť budovu vlastnými rukami a poskytnúť príklady zaujímavých myšlienok na dosiahnutie maximálnej funkčnosti a krásy.

Kde umiestniť stodolu

umiestniť miesto na miesteSpočiatku musíte zostaviť presný plán umiestnenia všetkých budúcich budov na webe. Je potrebné jasne pochopiť, kde bude kúpanie, obytný dom, rekreačná oblasť, altánok a detské ihrisko. Potom môžete organickú štruktúru prispôsobiť celkovej krajine lokality. Niektorí ľudia chcú dať kôlnu do hlbín, takže ju nemožno vidieť. Niekedy je inštalovaný v blízkosti domu ako rozšírenie. Môžu existovať mnohé možnosti a závisia priamo od hlavnej funkcie tohto dizajnu.

stodola v blízkosti domuMôžete vytvoriť budovu s vlastnými rukami z viacfarebného stromu, zdobiť ju kvetinami a originálnymi kresbami. Potom nie je hriech, aby sa dal na verejný displej, aj keď tam sú zbytočné veci alebo palivové drevo vnútri.

Príklady návrhu

kvetinové záhony v blízkosti stodolyPo určení polohy môžete pokračovať vo výbere dizajnu. Od najjednoduchších a rozpočtových možností až po nákladné a odvážne – tu môžete dať fanúšikom fantáziu.

Doska z croaker

stodola sýčekNajjednoduchšia a lacná stodola sa nachádza v takmer každej dachi. Ide o spoločnú konštrukciu z dosky, ktorá má sedlovú strechu pokrytú strešným materiálom. Nerozlišuje sa ani v kráse, ani v priestrannosti, ale je to lacné a každý amatér to dokáže doslova doslova za deň. Ak ju vyzdobíte rastlinami a kresbami, získate úplne slušný dizajn.

Bouda Oranžéria

vyliať skleníkZaujímavou možnosťou je prístrešok. Má štítovú strechu, ktorá je zasklenou na jednej strane. Tam môžete pestovať jasné kvety alebo zeleninu, čím budova prináša originálnosť. Takýto prístrešok môže byť vyrobený z penových blokov, dreva alebo tehál. Zo zrejmých dôvodov bude jeho cena vyššia ako analóg dosiek, ale vonkajšia atraktívnosť a spoľahlivosť budú viac ako platiť za náklady.

Related  Samostatne vyrobené tehly na stavbu domu

Kamenná chata

kamenná chataTehla alebo kamenná stodola je skvelou voľbou pre nadchádzajúce roky. Je ideálny pre chov hydiny a iné potreby. Zvážte, že pre takúto budovu potrebujete dobrý základ, čo znamená dodatočné náklady. Hlavnými výhodami konštrukcie sú trvanlivosť, požiarna bezpečnosť, ako aj schopnosť vytvárať konštrukciu akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Prakticky skombinujte stodolu so sprchou, altánkom alebo garážou.

Kombinácia ekonomických budov môže ušetriť veľa priestoru vytvorením jedinej štruktúry, ktorá vykonáva funkciu skladu, sprchovacej miestnosti alebo toalety.

Hotové domáce jednotky

dokončená domácnosťTáto spoločná možnosť je veľmi lacná a jednoduchá. Je to hotový stodol, ktorý sa dá rýchlo zostaviť a demontovať. Hozblok má pevný kovový rám, lemovaný kovovými plechmi a silne pripomína kontajner. Po ukončení práce sa dá ľahko predať alebo, ak je to žiaduce, vyňaté z lokality.

Zber penového betónu

haly penových blokovPenové bloky sú lacné a majú dobrú odolnosť proti opotrebovaniu. Navyše sú charakteristické vysokou tepelnou izoláciou a ľahko sa ozdobujú obkladovou alebo dekoratívnou omietkou.

Plastové a kovové haly

malá plastová bankaPlastová verzia sa ľahko montuje a demontuje. Má malú váhu a dokonca aj dieťa to dokáže prísť. Konštrukcia nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, nerozrezáva a neruší, správne vykonáva svoje funkcie. Hlavné nevýhody plastov sú krehkosť pri nízkych teplotách a slabá odolnosť voči nárazom.

kováreň na chateKov, ošetrené antikoróznymi zlúčeninami, môže trvať oveľa dlhšie ako plast. Súčasne sa jednoducho zhromažďuje iba za niekoľko hodín.

Vytvárame nástenné dosky s vlastnými rukami

drevený prístrešok s vlastnými rukamiStavebné práce prebiehajú v niekoľkých etapách:

  1. Po prvé, vyrovnajte plochu a usnite so štrkom.
  2. Vykopávame v 4 podperách, 3 m na výšku do hĺbky asi pol metra. Odporúčame ich obaliť s dechtom, aby sa spomalil rozklad stromu. Zadné stĺpiky vo výške sú 20 cm pod prednou časťou, takže budeme poskytovať rampu pre strechu.
  3. Na úrovni položíme spodné popruhy (horizontálne bloky sú porazené vo výške 10 cm).
  4. Zopakujte rovnakú vec zhora.
  5. V rovnakej vzdialenosti od hornej a dolnej tyče sme porazili ešte 4.
  6. Staviame steny, krovinaté vertikálne dosky pozdĺž obvodu.
  7. Na vytvorenie strechy položíme 3 priečne nosníky, na ktorých sú pribité dosky a ruberoid je uložený. Nezabudnite nainštalovať dažďový odtok.
  8. Opravili sme podlahu a uviedli sme do nej police.
  9. Vyzdobíme konštrukciu kvetov a horolezeckých rastlín.

Related  Kútik šťastia pre dieťa je kreatívne ihrisko

vonkajšia výzdoba stodolyStodola je nepostrádateľná štruktúra pre každú dachu. Zvážte rozpočet na výstavbu budovy a vyberte najlepšiu možnosť na základe účelu výstavby a klimatických podmienok vo vašej oblasti.

Výstavba stodoly vo vilovej oblasti – video