Problém recyklácie odpadu na našej planéte je dnes obzvlášť akútny. Koniec koncov, niektoré odpady sa nerozkladajú po stáročia. A aby ste neznečistili zem ako celok a vaše vlastné miesto, môžete použiť odpad so ziskom. Napríklad z plastových fliaš môžete vytvoriť tie najzákladnejšie diela. To je úsporné a krásne a pomôže životnému prostrediu.

Článok v téme: remeslá z plastových fliaš pre záhradu a záhradu!
B7

Čo možno urobiť z plastových fliaš?

Áno, veľa vecí! Napríklad:

 • bytový nábytok;
 • roh odpočinku na vzduchu;
 • altánok;
 • plotu;
 • pieskovisko;
 • detský kopec;
 • kvetinové lôžko;
 • záhradné plastiky;
 • skleník;
 • stavby pre bývanie;
 • bazén;
 • vidiecky dom.

Záhradné plastiky

Z plastových fliaš sa môžu objaviť krásne palmy, nádherné rozprávkové vtáky, úžasné príšery a veľmi pekné figúrky zvierat, ktoré možno pozorovať v prírode.

s2

c1

c3

c4

ploty

Existuje niekoľko možností pre výstavbu plôch z plastových fliaš. Jednou z možností je závit horných a spodných radov plotu na vodorovné drôtené tyče. Medzi nimi na okraj celej fľaše rezu, jeden v jednom. “Konštrukcia pyramíd” začína od dna. Posledný horný rad je závitovaný s okrajom drôtu.

plot

Ďalším spôsobom, ako vybudovať ploty z plastových fliaš, je vybudovať pevnú stenu kontajnerov naplnených cementom a cementovať ich cementovou maltou. Podobne sa budujú múry chaty a prístavby – to bude podrobnejšie opísané nižšie.

s2

Ak je oplotenie vyrobené z plotu, horné a spodné lišty sú obložené krytom nádrže. Potom sa nalepia na samotné fľaše. Spojením pásov dohromady takým spôsobom, že dna sú navzájom vložené rebrami, lamely sú upevnené k sebe vertikálnymi doskami.

P3

Niekedy naopak, nechty fľaše fľaše, a veko lepené dohromady. A tam je taká možnosť, keď používate časti tankov, strúhanie je na drôte, ako korálky.

P1

Nábytok z plastových kontajnerov

V šikovných rukách sa prázdne fľaše stávajú kreatívnymi pohovkami, lavicami, stoličkami, stoličkami a stolmi. Stačí stačiť štruktúru pevne zalepiť lepiacou páskou. Ak je to žiaduce, môžete vytvoriť kryty nábytku a pre mäkkosť položiť vankúše na sedadlá, područky a pod zámkom – to platí v prípade, ak je inštalovaný v interiéri.

b4

pergoly

Zvyšná zóna na mieste je dôležitou súčasťou. Veľmi krásne sú získané z lahôdok altánok – ľahké a útulné.

b1

b3

B27

Budovy z fľaše

Ale najkreatívnejšie využitie plastových kontajnerov je stavba domov a stodolov z nich. “Ekologické tehly” sa nazývajú tento stavebný materiál, pretože vďaka tejto recyklácii plastových kontajnerov sa naša planéta stáva čistejším.

Na ukladanie steny domu sú plastové fľaše naplnené pustou zeminou, hlinkou alebo pieskom. Odborníci tvrdia, že obsah vlhkosti plniva tu nehrá osobitnú úlohu. Najdôležitejšia vec je pevne utiahnuť uzáver fľaše a vyzdvihnúť nádobu rovnakej veľkosti.

B11

“Ekologické tehly” sú položené v radoch injektážnym roztokom vedľa seba navzájom. Znova umiestnite roztok do dostatočne silnej vrstvy, aby boli všetky nádoby zakryté. Potom znova položia fľaše do šachovnice.

B14

b5

b2

Fľaše fľaše sú stiahnuté spolu so syntetickými vláknami, kaučukovými šnúrami alebo mäkkým drôtom takým spôsobom, že sa získa podobnosť sádrovej mriežky. Je možné úplne zakryť “tehly” až po ich viazaní.

B9

B26

Stenu vyzerá veľmi kreatívne, keď sa spodný výkres vyčistí od riešenia. Vďaka tomu môžete získať zaujímavý “hviezdny vzor”. Ale môžete tiež úplne omietnuť múru, skrývať stavebný materiál vo vnútri.

B18

Stavba by však nemala začať od stien. Po prvé, v rohoch budovy by mali byť postavené okrúhle vertikálne stĺpy – budú držať celú štruktúru. Budú tiež potrebné plnené plastové fľaše, ktoré sa cementujú spolu s cementovou maltou. Položte iba prvý kruhový rad na vyťaženú jamu, do ktorého sa výstuž naleje a naleje do betónu. Kontajnery s plnením sú umiestnené v sústrednom kruhu, vzdialenom niekoľko centimetrov od čapu, s krídlami vnútri už na betónovej vrstve. Krk je pevne utiahnutý mäkkým drôtom, aby sa dotýkali. Všetky rozdiely medzi “tehly” sa nalejú do roztoku a nechajú sa “uchopiť” niekoľko hodín.

B25

Potom roztiahnite druhú vrstvu fliaš už v rozloženom poradí. Vnútornú časť stĺpca je možné naplniť zlomenými tehlami, kameňmi, sklom, troskou. Po dosiahnutí požadovanej výšky sa položenie riadkov zastaví. Vonkajšia časť stĺpika je omietnutá.

B12

B13

B15

B16

B17

B19

B20

B21

B23

B24

Všeobecne platí, že algoritmus na stavbu konvenčných murovaných domov a plastových fliaš je rovnaký: kladú tiež podlahy, inštalujú okenné a dverné rámy, kladú sa na stropy a podlahy. Jednoduchá výmena stavebného materiálu prináša obrovské úspory.

B8

B10

A silu jednopodlažné budovy postavené z najzákladnejších odpadkov, v žiadnom prípade menej ako murované domy. A tepelná izolácia týchto domov je dosť vysoká.

B28

Mimochodom, v Bolívii už niekoľko rokov úspešne prebieha program na premenu plastového odpadu na lacné bývanie.

Plastové fľaše – mor dvadsiateho storočia … Je to tak?