Hrušky, jablká, slivky, maliny – je to všetko veľmi dobre. Môžete však pestovať niečo exotické! Nechajte na otvorenom priestranstve, ale na balkóne alebo v zimnej záhrade. Áno, dokonca aj v hrnci na parapete, pomaranče alebo mandarínky, ananásy alebo kiwi – je to tak cool!

kiwi

Kiwi je plazivá liana. Ona môže chodiť pozdĺž balkóna, okolo špeciálnych regálov. Je to krásne a praktické – plody pestovaného domu rastliny si môžete vychutnať a ošetriť hosťom.

Kde môžem získať semená kiwi?

Nájdite semená kiwi a nájdete ich v online obchodoch a získajte čo najviac od zakúpeného ovocia. To sa deje jednoducho:

Semená kiwi

 

  1. Zrelé plody ovocia sa rozrežú na polovicu. Môžete si vziať ako chlpatý kivi, a hladký-kože.
  2. Zo stredu dostanete asi 20 kusov malých semien.
  3. Zloženie semien v gázu, zviazané s vreckom, premyté pod prúdom vody. Postupujte niekoľkokrát tak, aby výsadbový materiál nezostal mäsitý. V opačnom prípade sa semená hnijú v pôde.
  4. Premyté semeno je vystavené sušeniu niekoľko hodín. Môžete ju dať na čisté noviny a nechať ju na suchom, bezvetrnom mieste (nie v blízkosti otvoreného okna, nie na čerstvom vzduchu, nie v chladničke).

Kiwi osivo

Takže semená exotických rastlín sú pripravené, ktoré neskôr prekvapíte svojich priateľov, známych a susedov.

Ale prečo sa odporúča vziať 20 kusov osiva, nie dvoch alebo troch? Áno, pretože táto kultúra je dvojnásobná.

Existujú samice a samce kiwi rastlín. Aby ste mohli následne prijať ovocie, musíte mať oboje k dispozícii. Ak chcete zistiť, či je táto rastlina muž alebo žena, môžete ju až po kvete. Preto je potrebné vysadiť niekoľko klíčkov, aby nedošlo k ich nedostatku.

Kŕmenie semien kiwi

Tento proces bude trvať celý týždeň. Vzhľadom na to, že kivi rastú v prírode v zóne, kde je leto dlhé a teplé, začnite experimentovať skoro na jar v polovici marca.

Wadded disk navlhčený v horúcej vode a vložený do taniera. Semená sú položené na jeho povrchu. V tanieri by nemala byť voda.

Related  Majestátny sekvojový strom podmaní všetko svojou pompéznosťou

Semená na klíčenie

Tanierka so semenami sa umiestni do plastového vrecka a uzlíkuje. Ukázalo sa, že skleník je miniatúrny. Ukážte dizajn na slnku.

Proces klíčenia semien kiwi

V noci sa tanier vyberie z obalu a ráno sa vatová bavlna opäť zvlhčí teplou vodou a materiál zo semien sa skrýva pod filmom.

Kukurica s kukuricou

Po výskyte bielych výhonkov sa uskutoční pristátie.

Príprava pôdy, výsadba semien

Zloženie pôdy pre kivi je jednoduché: humus, piesok, trávnik a rašelina v rovnakých pomeroch sa zmiešajú a vkladajú do hrncov. Môžete použiť hotovú pôdu na zeleninové plodiny a do nich pridáte piesok. Tiež je dobré položiť hrnce na dne hliny, jemný štrk.

Klivové klíčky

Kiwi strieľa

Neodporúča sa používať stavebný piesok – kompaktuje pôdu, čo znemožňuje rast rastlín.

Semená sa umiestnia na pripravenú pôdu. Zhora je pokrytá tenkou vrstvou suchého zeme. Voda pôdy veľmi opatrne, s postrekovačom, aby sa neoplachovala horná vrstva pôdy zo semien. Tento postup sa vykonáva denne.

Je dôležité zabezpečiť, aby pôda nezasychala! Pokiaľ ide o kiwi, vlhkosť je sotva najdôležitejším faktorom, ktorý umožňuje pestovať a prinášať ovocie.

Chráňte pôdu pred vysušením pomôže kupole nad hrnce, vyrobené z rezaných plastových fliaš.

Kiwi na otvorenom teréne

Rastú kiwi v lete av exteriéri. Ale s nástupom chladného počasia potrebuje rastlina teplo a dodatočné osvetlenie. Preto v jesenno-zimnom období okolo výsadby, steny, strecha sú nastavené, ohrievače a žiarivky sú inštalované v “zimnej záhrade”.

Základné požiadavky na dobrý rast kiwi

Rovnaké denné zavlažovanie rastlín s postrekovačom je dôležitou podmienkou pre túto kultúru. Po jednorazovom určení, koľko tlakov rozprašovača zabezpečuje rovnomerné navlhčenie pôdy, musí sa tento údaj neustále držať.

Rostock kiwi

Výsadba hrncov s rastlinami by mala byť v južnej časti domu, pretože potrebujú veľa svetla. Odporúča sa používať žiarivky, pretože kivi sú kultúrou dlhého denného svetla. Dodatočné osvetlenie je potrebné horizontálne a nie zhora.

Related  Reprezentujeme nezvyčajné huby, ktoré môžete len obdivovať – ​​nepoživatelné a jedovaté druhy bizarných darov lesa

Sadenice kivi

Raz ročne je potrebné krmiť biohum alebo kompost. Vložte zmes živín do zákopov, ktoré tvoria okolo klíčky. Počas napájania budú potrebné kiwi na rast a plodnosť prúdiť do koreňov rastlín.

Kiwi v kvetináčoch

Kvetinový spôsob pestovania kivi.

Raz týždenne v lete je kultúra kŕmená komplexom minerálnych hnojív.

Kiwi na balkóne

Kiwi – liana, putovanie okolo balkóna.

Vrchol liany je pravidelne pichnutý, čím stimuluje rast laterálnych procesov.

Ovocné plody kiwi

Ak chcete z ovocia vyprodukovať ovocie, potrebujete opeľovanie. Vo vnútri neexistuje žiadny hmyz, ktorý túto prácu robí. Majiteľ zimnej záhrady by sa o to mal starať sám.

Kiwi kvetina

Pestujeme kiwi doma. video