živý obraz prírodyKaždý deň, keď chodí von, si ľudia všimnú veľa geniálnych obrazov prírody. Okouzlující krajina majestátnych stromov mestského parku, živé obrazy kvetov pod nohami, zelená panoráma lesa. Toto všetko vytvára Stvoriteľ a po stáročia slúži pre celé ľudstvo.

žijúci obraz v domeMnoho ľudí, napodobňujúcich Veľkého umelca, vybavuje svoje domy a sídla jedinečným spôsobom. Nedávno sa na tento účel použili nové myšlienky záhradníctva. Kreatívni záhradníci vytvárajú zelenú výzdobu, aby ich pokryli nepríjemnými stenami hospodárskych budov alebo plotom. Okrem toho zdobia obytné štvrte s kompozíciami zo zelených rastlín. dekorácie interiéruJedinečné živé obrazy sú vyrobené z vnútorných rastlín, ktoré sú umiestnené v špeciálnych rámoch. Účinne zapadajú do akéhokoľvek interiéru domu alebo bytu.

Pomocou fytoplánov môžete exkluzívne vyzdobiť byt, dať mu zvláštnu pohodu a oživiť zeleňou.

Pôvodné živé panorámu na stenu

Živé panoráma na stenuKreatívni dizajnéri, ktorí vytvárajú živé obrázky, sa pokúsili premeniť ich na pôvodný prvok umeleckého objektu. V tomto prípade namiesto farieb a plátno používajte vnútorné kvety a pôdu. Ako ukázala prax, zelená mini-krajina, na rozdiel od maľovaného obrazu, neustále mení svoj vzhľad. Zvyšuje veľkosť, hrá v odtieňoch, čistí vzduch a zmierňuje stres.

Na vytvorenie živého obrazu na stene sú potrebné materiály:

  • drevený rám;
  • preglejka;
  • kovová sieťovina.

etapy vytvárania živého obrazuTieto prvky sú upevnené spoločne v jednom ráme, ktorý drží živé rastliny. Najprv vezmite hrubý drevený rám s lamelami (dno by malo byť minimálne 4 cm) a zobrať do nej rovnakú preglejku. Pripravte fóliu na izoláciu a mriežku s malými článkami. Ďalej sa film nanáša na preglejku, takže pôda nepoškodí stenu.

Pre hydroizoláciu je vhodný aj potravinový film, ak ho zabalíte do niekoľkých vrstiev preglejky.

Medzi tyčovými rámmi pripevnite k sieťke nechty alebo svorky. Na zadnej strane preglejky na nechty. Hlavná vec je, že izolovaná časť je v štruktúre. Potom je potrebné vytvoriť najmenej 2 svietidlá na spoľahlivú inštaláciu obrazu na stenu. Pripravené na farbenie a lakovanie.

Related  Uistite sa, že rastlina v krajine užitočné bobule – sanberry

pripravený obrázok sukulentovVysušená štruktúra sa plní zeminou cez bunky mriežky. Môžete stlačiť tužku alebo drevenú palicu. Keď pôda dosiahne úroveň mriežky, mala by byť posypané vodou a pokryté malou vrstvou suchého pôdy. Aby sa z konštrukcie nevysypala, môžete použiť mech. Potom pokračujte v pestovaní rastlín vo vnútorných priestoroch.

žijúci modul z vnútorných rastlínJe dôležité poznať základné pravidlá, ako vytvoriť živý obraz, aby sa ukázalo skutočné umelecké dielo. Takže zasadené kvety miestnosti by mali byť v tomto poradí, aby ste získali zamýšľaný výkres. V záujme šetrenia času je pod rámik umiestnený kvapkací zavlažovací systém.

obrázok z prívesných kontajnerov s kvetinamiNiektorí dizajnéri namiesto mriežky používajú závesné kontajnery, ktoré môžu byť pevne pripevnené na stenu. V každej z nich je vhodná rastlina zasadená pre koncipované zloženie.

Pomocou kontajnerov rôznych tvarov a farieb môžete voľne meniť vzor, ​​periodicky aktualizovať dizajn miestnosti.

skvelý exotický obrazVytvorte exotický obraz skutočných kvetov je celkom realistický a bez použitia rámov. Krajina je umiestnená na časti steny, skôr ako ju pokryjete hydroizolačným materiálom. Chráni štruktúru pred deštruktívnym účinkom vlhkosti vychádzajúcej z živých kvetov.

Vhodné kvety pre živé majstrovské diela

sukulenty vytvoriť živý obrazČasto sa používajú zelené sukulentné kvety ako vhodný materiál na obrázky. Vynikajú na každej pôde. Normálne reagujte na inú vlhkosť a nepredvídané sucho, ak je napájanie nepravidelné.

Ak chcete získať krásny obraz rastlín, urobte ho v horizontálnej polohe. Kvety sa pestujú podľa plánovaného zloženia, počínajúc veľkými odrezkami.

Keď sukulenty rastú veľmi pomaly, sú do rámu pomerne tesne zabalené.

Po zasadení je hotový obraz ponechaný v teplej miestnosti vzdialenej slnečnému žiareniu po dobu 1 mesiaca. Počas tejto doby sa kvety zakopnú a rastú. Teraz môžu byť zavesené na trvalom mieste v dome alebo v byte.

Pôvodné živé skladby sú vytvorené z rôznych farieb. Obzvlášť pôsobivé:

  1. Dracaena. Kvety sú vhodné na vytvorenie exotického prostredia. Jeho listy pripomínajú nádherné tropické háje a sú plné sviežosti a šarmu.Dracaena
  2. Delosperma. Ak obrázok zobrazuje zimný vzor, ​​potom kvetina vytvára dojem snehu.delus spermie
  3. Haworth. Jeho mäsité tmavozelené listy s bielymi líniami pripomínajú púštne krajiny divokého západu.Haworthia
  4. Rhipsalis. Ak chcete reprezentovať panenské pralesy Amazonky, rastlina je najlepšia. Jeho šťavnaté greeny harmonicky zapadajú do takého obrazu.Rhipsalis
  5. Prýštec. Pri vytváraní južnej krajiny sa výskyt využíva ako malá palma alebo šírenie stromu.pryček

Related  Úžasné rutárium – záhrada koreňov na vašich stránkach

V niektorých fytosalbách, návrhári pridať farebné okruhliaky, mušle alebo štrk. Kvôli tomu získajú elegantnejší pohľad.

Výhody živých obrazov v interiéri

triptych z živých obrázkovNa rozdiel od bežných obrazov, živé skladby naplnia miestnosť s čerstvosťou a jedinečnosťou. pôvodný dizajn iziebAko zeleň rastie, panoráma sa mení, čo prináša emočnú spokojnosť domácnosti.obraz meniaci interiér Okrem toho môžete periodicky meniť súbor rastlín a vytvoriť nové krajiny.čerstvý dych vzduchu

Živý obraz prezentovaný na fotografii sa harmonicky zmiešava s jednoduchým interiérom apartmánu. žijúci obraz v obývacej izbeJe jasné, že takéto majstrovské dielo vždy vyzerá rozsiahle a bohaté na obydlie.úžasná krása Preto ho môžete z akéhokoľvek uhla premýšľať a vidieť jeho nepopísateľnú krásu.obrázok z pozastavených hrncov A nakoniec, živý obraz je ovocím svojej práce, ktorú si môžete vychutnať po mnoho rokov svojho života.

Myšlienky živých obrazov – video