grilovaná sieť na rybárske sieteJe ťažké si predstaviť krajinu života na prírode bez varenia na otvorenom ohni alebo uhlia. O víkendoch veľa ľudí chodí na barbecue na dachu a tí, ktorí majú svoj vlastný pozemok, môžu kedykoľvek uvariť hydinu a mäso na dvore. Pre tieto účely je k dispozícii gril alebo gril, ktorý si môžete kúpiť alebo urobiť sami.

ručne vyrábané brazierDomáce pekáreň je lacnejšia, konštrukcia nevyžaduje špeciálne zručnosti a jej pomôcka je dosť jednoduchá na zvládnutie práce, ktorú môže každý človek. Okrem nižších nákladov, v porovnaní s verziou z predajne, budete mať istotu kvality materiálov, môžete vybrať optimálnu veľkosť sami a vytvoriť si vlastný dizajn.

Ako je to žeriav

domáce pekáreňPred začatím výstavby starostlivo preskúmajte princíp konštrukcie. Jednoduchý spájkovač pozostáva z 5 častí:

  1. Pece. Ide o vnútorné steny, ktoré sa priamo dotýkajú požiaru. Najlepšie je vytvoriť obklad krbu. Ak stlačíte vnútornú stenu smerom dopredu vzhľadom na vonkajšiu stranu, potom poskytnite pohodlný prístup k mriežke na grilovanie.BBQ z tehál
  2. Grilovací gril. Môže to byť buď liatina alebo nehrdzavejúca oceľ. Leží na šikmých lamiach a zaskrutkuje do tehál.kamenné grilovanie pri chate
  3. Nadácia. Skladá sa z vrstvy betónu na vrchole zhutneného drviny a drží celú konštrukciu.
  4. Vonkajšie steny. Opere pec na jednej strane, chrániť pred lietajúcimi iskrami a výrazne znížiť spotrebu palivového dreva. Často vykonávajte funkciu ohňa, ak nie sú žiadne vnútorné steny.
  5. Popolník. Jedná sa o plech, na ktorom spája palivo. Nachádza sa pod roštom vo vzdialenosti približne 30 cm.

Výber materiálov

Najdôležitejším materiálom sú konkrétne bloky. Vnútri sa odporúča rozložiť žiaruvzdorné tehly.BBQ z betónových blokov

Zvyčajne je vonkajšia výzdoba z prírodného kameňa. Tento prírodný materiál je netoxický a dokonale udržuje teplo. Inštalácia trvá veľa času, výsledkom však je úsilie.Povrchová úprava mangál s prírodným kameňom

Keramické tehly sú najobľúbenejším materiálom. Vyzerá krásne, nebojí sa otvoreného ohňa a perfektne zachováva teplo. Odporúčame, aby ste si najprv prečítali základy muriva, aby sa zabránilo chybám pri konštrukcii konštrukcie.vybudovanie grilužeriav z keramických tehál

Related  Kútik šťastia pre dieťa je kreatívne ihrisko

Kde umiestniť ohrievač a ako ho potopiť

zabezpečené miesto inštaláciePočas inštalácie je potrebné dodržiavať základné pravidlá požiarnej bezpečnosti. Neumiestňujte žiarovku do blízkosti drevených plôch a stien domu. Najlepšie je vybrať si otvorené miesto, kde nie sú žiadne stromy s nízkymi závesmi. Skontrolujte si s vetrom, – dym a vôňa jedla by nemali lietať smerom k domu alebo rekreačnej oblasti.

Nejezte spálené mäso. To zvyšuje riziko vzniku rakoviny.

žľabu z dĺžky širokého potrubiaAk ovocné stromy rastú na pozemku, potom už máte ideálny materiál na zapálenie. Suché drevo, skladované po prerezaní, prinesie príjemnú arómu všetkým pokrmom. Môžete použiť zakúpené konečné uhlie, ale chuť jedla z nich sa nemusia meniť k lepšiemu.

Zabezpečte v konštrukcii priestoru pre palivové drevo, kde budú ľahko dostupné.

Zlepšenie grilovania

všestranný pekáčAk chcete rozšíriť funkčnosť vašej rúry a dať jej originálny dizajn, môžete pridať niekoľko úprav:

  • Šunka umožní rovnomerne variť veľký kus mäsa;
  • Komín odstraňuje škodlivé produkty spaľovania od jedálne;Gril s komínom
  • Gril krb je štýlová a grandiózna stavba, kde je gril umiestnený vo vnútri domáceho krbu.Gril v rekreačnej oblasti

Pred vyradením uhlia nechajte vychladnúť najmenej 48 hodín. Dokonca aj zdá sa, že sú chladné, môžu udržať teplo niekoľko dní.

Tipy na manipuláciu s grilom

brazier animal imageNiekoľko odporúčaní uľahčí proces interakcie s horákom a pomôže mu efektívnejšie využívať.

Odporúčame získať dlhé kliešte, pomocou ktorých môžete miešať uhlie a posúvať rošt. Zabudnite na krátke palice a pokery, ktoré sa často používajú pri práci s malými prefabrikovanými nožmi.

jednoduchý malý brazierVždy používajte rukavice, najlepšie zo všetkých, špeciálne na grilovanie, ktoré nefungujú dobre. Prečítajte si, ako správne urobiť grilovanie z tehál!zváraný spájkovačRúra na pečenie

Na čistenie mriežky použite oceľový kef. Odstraňuje dobre zvyšky uhlíka a potravín. Keď tyčinky vychladnú, posypte ich slnečnicovým olejom, aby ste predišli hrdzi. Nebuďte leniví, aby ste vždy odstránili popol – hromadí sa zápachy, ktoré negatívne ovplyvňujú chuť jedla.BBQ na otvorených miestach

Neinštalujte žiarovku v uzavretých priestoroch. Vysoká koncentrácia oxidu uhoľnatého, dokonca aj pri vetraní, môže skončiť zle.

Oblasť grilovania bude útulným miestom, kde sa môžete zhromaždiť večer, pozrieť sa na oheň a sviatok na mäso s oparom. Voľbou vlastnej voľby namiesto nákupu môžete realizovať všetky nápady na dizajn a funkčnosť pre plné využitie dizajnu. Nebojte sa experimentovať, pretože nejaká myšlienka môže byť implementovaná.

Related  Príprava na nový rok: výber vianočného stromčeka pre dom

Mangály s vlastnými rukami z rôznych materiálov – video