kreatívne ihrisko pre detiS príchodom tepla sa dacha stáva najobľúbenejším miestom pobytu pre väčšinu Rusov. Niekto tam ide do práce, starať sa o záhradu a skleníky celé hodiny, niekto sa chce oddychovať od ruchu mesta na čerstvom vzduchu. Pre tých, ktorí majú deti, vzniká otázka voľného času dieťaťa veľmi rýchlo, pretože sa dieťa môže rýchlo nudiť bez časti zábavy.

Problém je ľahko vyriešený ihriskom na čerstvom vzduchu. V tomto článku budeme hovoriť o zaujímavých predstavách o takých zábavných zónach ao tom, ako sa menia v závislosti od veku dieťaťa.

Kritériá pre výber herného komplexu

kombinované detské ihriskoVzhľadom na dobrý dopyt po hotových modeloch a na zákazku, výrobcovia majú širokú škálu vzorov pre každú vilu. Tvar budúcej lokality bude závisieť od:

  • dostupnosť voľného územia, ktoré môže byť vyhradené pre herný komplex;
  • vek a preferencie detí;
  • limit finančných nákladov.

Bohatý výber možností môže viesť k neúspechu, a tak okamžite odstrániť prebytok a spoliehať sa na základe uvedených troch kritérií.

Vek a záujmy dieťaťa

Keďže vek detí bude priamo závisieť od ich preferencií v hrách, tieto kritériá by sa mali podrobnejšie diskutovať:

  1. Deti do 5 rokov nepotrebujú rozsiahle štruktúry. Postavte pre nich pieskovisko s markíza, ktorá chráni pred slnkom, ako aj malý hojdačka so šmýkačkou.detské ihrisko pre deti do 5 rokov
  2. Chlapci a dievčatá (6-7 rokov) v predškolskom veku majú rád veľa, takže zóna hry pre nich by mala byť vybavená rôznymi športovými zariadeniami, šikmými štítmi s lanami alebo drážkami na princípe lezeckej steny.detské ihrisko pre deti vo veku 6-7 rokov
  3. Deti do 12 rokov majú už tematické záujmy (napríklad pri sledovaní karikatúr alebo pri hraní počítačových hier). Jedna zaujímavá vesmírna téma, iní chcú svoju pirátsku loď. V závislosti od preferencií dieťaťa si môžete objednať hotové riešenie.detské ihrisko pre 12 rokov
  4. V dospievaní by sa mal klásť dôraz na fyzický vývoj. Turnaj, lano, najjednoduchšie simulátory a švédske múry sú niekoľkými príkladmi na naplnenie ihriska.ihrisko pre dospievajúce hry

Všetky škrupiny by mali byť navrhnuté pre hmotnosť dospelého človeka, aby ste mohli hrať s deťmi a pomôcť im vykonávať športové cvičenia.

Pre tých, ktorých rodina je rozsiahla a vek domácností je úplne iný, najlepším riešením je inštalovať kombinované detské ihrisko pre letnú chatu, v ktorom budú splnené potreby detí i dospievajúcich. Ak si objednáte hotový modulárny dizajn, potom jeho prvky môžu byť v budúcnosti nahradené a vylepšené.kombinované ihrisko pre hry

Vyberte miesto pre detské ihrisko

miesto na usporiadanie detského ihriskaÚroveň pohodlia a bezpečnosti v hre bude závisieť od toho, ako správne je miesto zvolené. Existuje niekoľko dôležitých bodov, ktoré je potrebné zohľadniť pri plánovaní dizajnu.

Po prvé, mal by byť dostatočne vzdialený od akejkoľvek inžinierskej komunikácie, skleníkov, prístreškov, trnitých rastlín a skleníkov. Ak je komplex v blízkosti plotu alebo steny hlavného domu, je potrebné poskytnúť dostatok voľného priestoru na výkyv swingu.

roh v chate pre inštaláciu detskej plošinyMedzi rybníkom (rybník, fontána, bazén) a plošina musí byť plot alebo záhradný plot. Samotná herná zóna by mala byť jasne viditeľná z kľúčových bodov stránky.

ihrisko na voľnom priestranstveNa svahoch, v nížinách, v roklinách av podzemných vodách nemajú detské ihrisko. V opačnom prípade bude vlhkosť vždy vlhká a po daždi nebude oblasť vyschnutá.

detské ihriskoNajlepšie je vytvoriť komplex na rovnom povrchu tak, aby vetvy stromov hodili malý tieň. V ideálnom prípade by polovica dizajnu mala byť umiestnená na slnku a druhá je chránená markíza alebo tieňom z listov.ihrisko s drevom

Bezpečnosť najskôr

Pri vytváraní projektu pre budúcu lokalitu uistite sa, že okolo všetkých projektiek je dostatok voľného miesta. Pred schodiskom by mal byť priestor na rozptýlenie a kopec by mal byť pre dievčatá v predškolskom veku najmenej 2 m a pre staršie deti 3,5 m.

bezpečná oblasť pre hryVšetky prvky musia byť brúsené a brúsené. Skontrolujte ich ostrými hranami a okrajmi, aby ste predišli možnosti zranenia. Dôvody pre švih by nemali stačiť na to, aby ho len pochovali v zemi. Musia byť betónované.

komfortná oblasť pre odpočinok pre detiZamyslite sa nad typom pokrytia. Mala by byť dostatočne mäkká na to, aby minimalizovala bolesť z pádov, nekĺzala a bola šetrná k životnému prostrediu. Jednou z univerzálnych možností je trávnik, ale po daždi je dostatočne šikovný a je potrebné počkať pred reštartovaním hry.

moderný dizajn detského ihriskaDruhým prírodným materiálom je piesok. Je mäkký a lacný, ale z hľadiska výlovu výrazne stráca trávnik. Zrná sa budú rozptýliť okolo miesta, takže budete musieť sledovať čistotu častejšie.

bezpečný plast pre detské ihriskoGumové dlaždice a plasty sú odolné a spoľahlivé možnosti, ktoré sa ľahko montujú a ľahko sa starajú.

viacúčelové ihriskoZvážte návrh a bezpečnosť štruktúry pred tým, ako sa zaviažete k práci. Potom bude vaše dieťa spokojné a šťastné a ste pokojní pre svoje zdravie a voľný čas.

Návrh ihriska v krajine – video