prinokusių vyšniųPastaraisiais dešimtmečiais, dėl pasėliuoto kaulavaisių pasėlių plitimo, sodininkai susidūrė su staigiu derliaus kritimu ir netgi būtinybe sumažinti neseniai sodrus sodinius. Nenuostabu, kad tarp deginamų produktų dominuoja vyšnių ligų ir jų valdymo, foto ir aprašymu pavojingų ligų padėti privačių sklypų savininkams identifikuoti problemą laiku susidoroti su juo ir nustatyti prevencines priemones.

Iki praėjusio šimtmečio vidurio nepretenzingos vyšnios, augančios soduose visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje, beveik nebuvo rimtų priešų. Ir senos, įrodomosios veislės reguliariai malonu kaimiečiams, nors ir ne didžiausi ir saldžiausi, bet daugybė uogų. Tačiau nuo septintojo dešimtmečio, kai kuriuose regionuose, vyšnių daugėja net iki vasaros vidurio beveik be lapų, o uogos buvo susimaišę vis mažiau ir mažiau. Taip pasirodė kokcikikozė, įvestas iš šiaurės Europos. Praėjus trims dešimtmečiams, rusiškieji sodininkai susitiko dar vieną didžiulį obuolių vaisių – moniliozės. Šiandien šios ligos yra pagrindinės, bet ne vienintelės Rusijos teritorijoje esančių vyšnių sodų priešai. Medžius ir derlių joms kelia grėsmė kirkšnies, skylės vietoje, guminės niokojimo ir kitų nelaimių.vyšnių ligos

Iš labiausiai paplitusių vyšnių ir kenkėjų ligų zonos yra šiaurės vakarų šalies sodininkai, Ne Juodosios Žemės regionas ir artimiausi regionai. Santykiai saugant, vyšnių sodinimas teritorijų su šiltesniu ir džiovintu klimatu, pavyzdžiui, Kaukazo, Volgos, Kubos ir pietuose Černuzemo regione. Bet net čia, be deramo dėmesio, priežiūros ir prevencijos, yra didelė augalų ligos tikimybė.

Cockomicosis: vyšnių ligos aprašymas su nuotraukomis

kokkokikozėDidžiausią žalą derliui sukelia vyšnių grybelinės ligos. Vienas iš labiausiai pavojingų ir klastingų yra kokkokikozė. Šios ligos plitimą skatina ilgas drėgnas laikotarpis, kai oras pašildomas iki 20-24 ° C. Tokios sąlygos padeda infekcijos sukėlėjui – grybai “Coccomyces hiemalis” – sukurti netrukdytą augalų dauginimąsi ir sugadinimą.

Ši liga pasireiškia vasarą, o jo būdingos savybės, visų pirma, yra pastebimos lapuose:

 1. Lapų plokščių veidų pusėje suformuojamos rudos arba rausvos dėmės.
 2. Palaipsniui jie plečiasi, audiniai viduryje išdžiūvo, o užpakalinėje lapo pusėje atsiranda sričių su rausva danga.
 3. Susilpnėjusi kokoso miozė lapija miršta ir nukrinta vasarą antroje pusėje, paliekant šakos beveik nuogas.

ankstyvas lapijos žlugimasSpręsdamas tik išoriniais požymiais, kokcikikozė gali būti laikoma vyšnių lapų liga. Bet ši nuomonė neteisinga! Dėl ankstyvo žaliosios karūnos dalies praradimo, vyšnios yra silpnos ir nepasiruošusios žiemoti. Dėl to miršta dalis spyglių pavasario, žalos yra ant bagažinės ir skeleto šakų.

Jau pirmaisiais metais po infekcijos, vyšnios mažina derlių, pylos kokybė mažėja. Jei nesiimsite skubios kovos su liga, per artimiausius keletą metų miršta vyšninė, kaip nuotraukoje.

Priešlaikinis lapų kritimas vasaros viduryje turėtų labai apsunkinti sodininką. Visi kritusieji lapai būtinai surenkami ir sunaikinami, augalai yra apdorojami Bordeaux alkoholiu, geležies sulfato tirpalu arba sisteminiais fungicidais. Pirmą kartą pakartotinis apdorojimas atliekamas pagal instrukcijas 7-14 dienų lauke.

grybelinė ligaPagrindinės kovos su vyšnių grybelinės ligos priemonėmis siekiama sunaikinti patogeną ir užkirsti kelią jo plitimui sveikiems medžiams.

Kaip rizikos zonoje atsargumo, o taip pat lyjant, prisidedant prie vyšnių lapų vietoje plitimo, vyšnios purškimo atliktas pavasarį, prieš žiedpumpurių atskleidimo, ir pagaliau masinių žydinčių augalų.

Tokiu atveju reikėtų pamiršti apie galimą purškiamų produktų toksiškumą. Likę vaisiai šakose pašalinami, rankos, kvėpavimo organai yra apsaugotos pirštinėmis ir respiratoriais. Siekiant maksimaliai padidinti vaistų veiksmingumą, jie turi nukristi ant sausos lapijos ir 2-3 valandas veikti be kliūčių. Todėl, gydant, geriau pasirinkti vėją, teisingą rytą ar vakarą, kai nėra saulės nudegimo pavojaus.

Related  Vario sulfato naudojimo įvairiose srityse instrukcijos

Vyšnių moniliozė: nuotrauka apie ligą ir kova su ja

vyšnių moniliazėMonilizas ar vienkartinis deginimas jau žinomas sodininkams vidutinio juostos Rusijos, Kubano, Černozemo, pietinių Sibiro ir Uralo regionų. Kai kuriose teritorijose kenksmingas grybelis užsikrėtę beveik visi sodinimo vyšnių, bet išskyrus, kad grybelinė liga vyšnių sukelia Monilia cinerea, stogų, kaip pavojingų ir kitų vaisių kultūrų.

Pirmoji medžio infekcija prasideda žydėjimo metu, kai grybų sporos prasiskverbia ir perauga per žandikaulį ir pedikelį į medžio audinių gelmes. Tačiau pastebėję pavasarinę vyšnių sergamumą, sodininkai dažnai imasi simptomų dėl cheminių medžiagų užšalimo arba nesėkmingo naudojimo.

Iš tiesų, džiovinant po grybų šakų, gėlių ir jaunų lapų plitimo įtaka panašu, kad sudegė. Ir monilizės pažeidimai iš šono atrodo kaip dideli kietieji dėmeliai neseniai visiškai sveikiose medžiuose.

medis yra sužeistasAntrinė infekcija pasireiškia per vaisius, kuriuose grybų sporos brandžios. Išorėje uogos išvaizda sausos, mumifikuotos, dažnai padengtos pilka paviršiaus danga. Jie laikosi greitai prie šakų ir, jei jų nepašalinami, lieka iki pavasario, tampa nauja infekcijos židiniu.

Prisideda prie drėgno pavasario-vasaros oro, netaisyklingos vainiko auginimo ir žemės ūkio technologijų pažeidimų. Jei ligos profilaktikai ir jos gydymui nepakankamai dėmesio skiriama, kelerius metus medžiai nudžiūvo ir miršta.

Kad sumažintumėte infekcijos židinių skaičių, būtina:

 • nuimkite nukritusius lapus ir kruopščiai atpalaiduokite medžių žemę;
 • Supjaustyti sveiką medį gabalą ir sunaikinti paveiktas monolitozės šakas;
 • pašalinti ir sudeginti likusį vaisių.

lapai išdžiūstaPavasarį, prieš atidarius pumpurus, vyšnių sodinukai yra purškiami Bordeaux skysčiu ar kitais kontaktiniais fungicidais. Perdirbimas atliekamas antroje žydėjimo laikotarpio pusėje. Ypatingas dėmesys skiriamas augalams, kurie anksčiau jau buvo užpulti žalingo grybelio. Jei vyšnių liga pastebėta pavasarį anksčiau sveikų medžių, reikės pasinaudoti sisteminiais fungicidais, pavyzdžiui, Skora, Topazas ar Fundazolas.

Related  Kaip auga naudingų mikroelementų “karteris” – nepakartojamas karališkasis granato vaisius

Vyšnių žiedai ir ligų gydymas

clasterosporiumSkylės vieta yra trečioje labiausiai kenksmingoje vietoje. Klyasterosporiozas taip pat reiškia grybelines vyšnių ligas ir daro įtaką ne tik žalumynams ir ūgliai, bet ir gėlėms. Iš pradžių liga pasireiškia rusvai rudomis dėmėmis. Kai auga, audiniai išdžiūvo ir trupa, paliekant dideles apvalias skylutes. Lėtinė lapija išdžiūsta ir nukrinta, paveiktos uogos taip pat neužpildo ir neuždengia. Žalingų grybų žiemos sporos:

 • dirvožemyje;
 • likusių mumifikuotų vaisių;
 • vidaus įtrūkimai ant žievės;
 • apie augalų likučius.

Be reguliaraus valymo ir šalinimo nukritusių lapų ir apdailos lajos, siekiant užkirsti kelią ir gydyti ligas ir vyšnių dirvą aplink pavasarį nupurkšti vario sulfato arba Horo tirpalu.

Kuriant pagal aprašymą, kaip nuotraukoje, vyšnios ligai reikia skubių priemonių. Šiuo atveju naudojami kompleksinio veikimo fungicidai arba Bordeaux skystis. Visapusiškas apdorojimas atliekamas keliais etapais, pradedant žaliuoju kūgiu, baigiant vasaros dienomis, prieš surenkant trunka tik 20 dienų.

Panašios priemonės yra skirtos rudųjų dėmių ir rūdžių ant vaismedžių požymiams atskleisti. Abiem atvejais sodininkas susiduria su rudųjų, rausvai rudos ar raudonos dėmių, kurie yra kenksmingų grybų veiklos apraiška, lapuose ir kiaušidėse. Visos šios ligos neigiamai veikia vaisių derlingumą ir vartojimo savybes, susilpnina augalus. Todėl mažiausiu vėlavimu sode reikės ne tik kovoti su vyšnios ligomis, bet ir kenkėjais, kurių paveiktus augalus pavergia ir lengva grobti.

Vyšnių žiedai: ligos aprašymas ir gydymas

šašasDauguma šiaudų, kuriuos taip pat sukelia grybai, pasitaiko obuoliams ir kriaušėms, tačiau privačiuose sklypuose gali paveikti ir akmeniniai augalai. Jei pastebėsite, kaip nuotraukoje, liga vyšne, kova su ja turėtų būti vykdoma taip pat rimtai kaip ir moniliozei ar rudai.

Tamsi, su krekingo viduriniosios dalies šašais auga ne tik ant žalumynų. Jie užfiksuoja pilamas uogas ir smarkiai sumažina pasėlių kokybę, todėl vaisiai praktiškai netinka maistui ir perdirbimui.

Geriausi vyšnių grybelinės ligos profilaktika ir kontrolė yra tokia:

 • nukritusių lapų surinkimas ir sunaikinimas;
 • Laiko formavimas ir vainiko sanitarinis apipjaustymas;
 • kasti dirvožemį po medžiu;
 • augalų ir kamienų purškimas fungicidų, vario chlorido arba Bordeaux skysčio tirpalu.

Related  Kaip auginti imbierą sode

Kaip ir kitais atvejais, gydymas atliekamas keliais etapais, vadovaujantis sodininkystės specialisto pasirinktomis priemonėmis.

Gommozas: vyšnių ligos aprašymas su nuotraukomis

vyšnių žiedasDervos lašai, esantys ant kamieno ir šakų, taip pat yra liga. Gemmozę ar dantenų padidėjimą gali sukelti keletas priežasčių:

 • saulės nudegimas;
 • šalčio poveikis;
 • neteisingas tręšimo naudojimas;
 • paliktas be dėmesingo mechaninio žievės pažeidimo.

Iš pirmo žvilgsnio, augalijai nekenksmingas reiškinys yra iš tikrųjų labiausiai nemalonių pasekmių pranašumas. Teritorijoje, kurioje kibimas yra sulaužytas, tinkamas medienos vystymas yra trukdomas arba sustabdytas, tačiau galimybė patekti į kenksmingas grybas, kitus ligų sukėlėjus vyšnios ir kenkėjų yra visiškai atvira.bagažo sužalojimas

Šiuo atveju taip pat svarbu neleisti atsirasti naujų įtrūkimų, taip pat išgydyti turimus, kiek įmanoma greičiau ir veiksmingiau. Siekiant išvengti gummedio po sanitarinės genėjimo ir vainiko formavimo, sodo sodininkystė yra privaloma. Sukurta žala prieš tai drėkinama 1% vario sulfato tirpalu.

Bendrosios priemonės vyšniams apsaugoti nuo ligų ir kenkėjų

sveikas medisDeja, grybelinės infekcijos ir palydovas dabar taip dažnai, kad pasiekti gerą derlių, remdamasi tik nuo veislės savybių ir įprastą priežiūrą, nepavyks. Prevencinis ir gydomasis fungicidų naudojimas namų ūkiuose yra norma. Bet net labiausiai efektyvi priemonė turi savo silpnąsias puses. Grybas jau antrąjį ar trečiąjį metus sugeba prisitaikyti prie anksčiau veiksmingo vaisto. Todėl, chemikalai turi būti nuolat keičiami, nepamirštant atitiktį žemės ūkio technologijų ir pradinėje dėmesį į sodinimą.

Be purškimo su fungicidais, vyšnios reikia:

 • sanitariniu genėjimo metu pavasarį;
 • reguliariai atnaujinant vaismedžius 3-4 metų medienos lygiui;
 • nuplėtų lapų valymui ir netgi nevalgomų, sausų vaisių pašalinimui šakose;
 • kompetentingose ​​trąšose ir privalomas sodo laistymas.

Jei regionas skleisti pavojingus ligų kaulavaisių, sodininkas prie žymių etape sodas yra geriau rūpintis atrankos rajonas atsparių veislių ir hibridų.

Daugiau apie vyšnių ligas – video