vyšnios šalies sodeKompaktiškų vaismedžių linija plečiasi. Kukurūzų vyšnios yra retenybė Maskvos krašto soduose, ir yra keletas veislių. Kolonėlės veislės savybės perduodamos sėklomis. Todėl vyšną galima dauginti sėjinukais ant vyšnių sėklų ir sėti sėklos. Medis auga iki 3 metrų aukščio. Trapi mediena negali atlaikyti, ji turi teikti paramą.

“Colon Trees” savybės

vyšnių žiedasKūgio vyšninė yra bagažinė, kuri dėl dirigento auga tik aukštyn. Skeleto šakos yra trumpos, kartu su vaismedžiais jie sukuria karūną, formos vertikalią cilindrą. Perkant sėjamąsias, reikia įsitikinti, kad viršutiniai inkstai yra gyvi, priešingu atveju stulpelis neaugs.

Dulkių vyšnios reikalauja geresnės šviesos ir vėjo apsaugos. Jie nereikalauja genėjimo, tačiau netoleruoja džiovinimo iš žemės ir arti požeminio vandens. Kompaktiškas medis yra lengvai apsaugotas nuo šalčio. Pramoniniame sodininkystėje pirmenybė teikiama vyšnių sodams iš stulpelių vyšnių veislių.

Pliusai:

 • didelis medžių derlingumas yra didelis, derlingų sodinukų sodinimo metais vaisius, tačiau jis yra akli;
 • uogų skonis puikus, ne mažesnis už normalios formos medžius, dažnai savarankiškai tręšiamas;
 • kompaktiškumas palengvina stulpelio priežiūrą, reikalingas tik nedidelis sanitarinis genėjimas;
 • dekoratyviniai aukščiausios rūšies vyšnios dar reti, kraštovaizdžio dizainas sukuria netikėtą akcentą.

Nepaisant nurodyto savaiminio derlingumo, reikia surengti keletą skirtingų veislių vyšnių, derlius žymiai padidės, jei CEM veislė bus naudojama kaip apdulkintojas.

“Colon” vyšnios veislės pramoniniuose soduose

pramoninis kolonijinis sodasKolonijinių vyšnių veislių kūrimas yra pramoninio sodo reikalavimas. Naudojami moksliniai metodai įtakos įvairovės gavimo:

 • parinkimas biologine forma;
 • cheminis;
 • agrotechniniai metodai;
 • chirurginis ir mechaninis poveikis.

Dėl to sodai ankstyvą brendimą ir produktyvumą didėja. Vyšnių sodo pramoniniai sodai yra suformuoti visur su kiekvieno 8-10 kg stulpelio derliumi. Naudojamos šios schemos:

 • sodinimo tankumas iki 13 300 medžių vienam hektarui:
 • nusileidimo schemos – 2,0х1,5 ir 3,0х2,5 metrai;
 • kolonos aukštis yra iki 2 metrų.

Related  Spider aitvaras ant rožės – ką daryti

Jie augina specialius kompaktiškus medžius, kurie gali būti auginami konteineriuose ir padėkluose, o tai leidžia žiemą apsaugoti medžius ir skatinti šiaurėje gamybinę sodininkystę.

Vyšnių sodai Maskvos regione

vyšnių veislė HelenaGeriausia Maskvos regione yra Helena ir Sylvia įvairovė. Vyšnia Sylvia yra labai vaisinga, rubino didžiosios uogos skonis tokios pačios kaip ir Iput. Medis yra vidutinis atsparumas šalčiui, bet Maskvos regione geriau apsaugoti jį nuo šalčio ir vėjo. Uoga sutraukia birželio 12-18 dienomis.

Helena yra tokio paties patvarumo ir derlingumo. Bet uogos yra tvirtesnės, minkštimas raudonas, su rožinėmis venomis. Pasėlis subręsta po savaitės. Rūšis desertas. Kolonos auga 3 metrus aukštyje, skersai iki metro. Auginimas trunka 15-25 metus.

vyšnių veislė SylviaĮvertinimas Sem yra apdulkintojas, kurio uogos sveria 10-12 g, bet skanu. Liemuo yra tokio paties aukščio, kaip ir didysis medis. Vaisiai 15 metų. Be jau pripažintų veislių, yra populiari karalienė Mary, Little Silvia, Black Colon. Šios veislės yra mažiau standus – iki 2,5 metrų.

Sodinimas ir priežiūra

vyšnių sodinukaiStulpelio vyšnių sodinukai auginami ant vyšnių atsargų talpose arba su atvira šaknine sistema. Renkantis sodinukus, įsitikinkite, kad:

 • viršutinio laidininko inkstai yra gyvi, nesunaikinti;
 • bagažinė yra netgi, žievė lygi, be žalos;
 • šaknys be puvinio, gyvi – konteineryje nematoma, pardavėjas turi būti patikimas;
 • palieka sveiką, išskirtinę spalvą be toninių juostų.

Keletas medžių turi pasirinkti tą patį amžių.

Renkantis medžių vietą, nepamirškite, kad jūs negalite auginti vyšnių žemumų, vėjo ir atspalvio. Kiekvienas medis turėtų būti sodinamas derlingu dirvožemiu, be azoto trąšų. Spygliuočių vyšnia sodinama pavasarį, o vaisių duobė iš anksto paruošiama. Žemė turi būti vaisinga, laisva, neutrali reakcija.

Nuleidimas ant lovos suteiks šaknis daugiau šilumos, ant piliakalnio žemė įkaista anksčiau. Ilgesniu intensyvaus lietaus metu nebus nekampus drėgmės. Klumba turėtų būti sėjama su auginamais žolelėmis, pjauti ir mulčiuoti arklio ratą.

Slaugos stulpelio formos saldžiųjų vyšnių patinka ne našta. Žemė turi būti drėgni. Genėjimo nereikia, augalas pats tik auga. Rudenį bagažinė visada kalkinti. Svarbiausia yra užkirsti kelią ligoms. Visur, kur yra stulpelių, neturėtų būti piktžolių, visi augalų likučiai rudenį pašalinami švarioje vietoje. Žemė atpalaiduoja, absorbuojama deguonimi. Pavasarį atliekamos apsauginės priemonės, kaip ir visų vaismedžių.

Related  Petražolės ant palangės: kaip augti ir augti

Jauno stulpelio vyšnių vaismedžiai – video