Moliūgas Maskvos srityjeSunku įsivaizduoti rusiškų sodybų be kultūros, pavyzdžiui, moliūgų sodo lovelius. O Maskvos pakraštyje aplink rudenį tarp išnykusių lapų yra aiškiai matomos ryškios šios labai skirtingos formos ir spalvos vaisių.

Skaitykite ir straipsnį apie tai, kada auginti cukinijas!

Atrodytų, kad auginti moliūgų atvirą žemę priemiestyje nėra sunku, o daugelis sodininkų po sodinimo yra apriboti iki minimumo dėmesio ir rūpintis daržovėmis. Iš tiesų, anksti, bet ne saldžiausias ir ilgiausiai išsaugotas moliūgas gali būti pašalintas jau paskutines rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Tačiau ne visada brandina oranžinės didžiulės grožybės ir kvepiančios muscat moliūgai su apgailėtinu požiūriu į ūkininkavimą.

Norint nepasilikti be norimo derliaus, svarbu žinoti, kaip apytiksliai sutvarkyti derliaus laiką, tinkamai pasirūpinti moliūgo atvirame lauke ir nustatyti vaisiaus prinokimą.

Kaip ir kada sodinti moliūgą?

Moliūgų sodinukai artėjaNorėdami gauti draugišką ir maksimalų ankstyvą derlių, kuris yra labai svarbus, kai auga Maskvos atviroje žemėje moliūgai vidutinio nokinimo ir vėlyvųjų veislių, sodinti geriausia sodinti. Norėdami tai padaryti, didelės užpildytos sėklos porą dienų prieš sėją pasinerkite į šiltą vandenį ir 45-50 ° C temperatūroje palaikykite maždaug tris valandas. Tada pašalinama sėjimo kultūra, o kambario temperatūroje tarp drėgno audinio sluoksnių yra sėjamos sėklos. Svarbu nepamiršti, kad drėgmė nėra išgaruota, nes išdžiovintas gemalų užkietėjimas gali greitai mirti.

Kai atidaromi vožtuvai, sėkla gali būti sodinama dirvožemyje.

Kiekviena sėkla atskirame puodeTačiau vėlyvojo brandinimo veislių moliūgams ir sodinukams, kurie gali nukristi pavasario šalnoms, geriau iš anksto stratifikuoti sėklas. Dėl šios priežasties sėklos, kurios buvo randamos toje pačioje drėgnoje aplinkoje, dedamos į šaldytuvą. Čia, esant 2-5 ° C temperatūrai, sodinamoji medžiaga kietėja ir trunka 3-4 dienas.

Optimalus augalas moliūgų sodinukai tris savaites iki laiko, kai jauni augalai patenka į žemę. Tai reiškia, kad tokio auginimo metodo naudojimas mažiausiai 10-15 dienų apytiksliai sutampa su moliūgo surinkimo priemiesčiuose metu.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad daržovių sodinukai yra sunkiai perkelti, o visas augalas gali išgaruoti dėl ilgos augalų aklimatizacijos. Todėl sėjama durpių-humuso mišinyje sumaišytų durpių 10 centimetrų puodeliai su smėlio ir sodo dirvožemiu.

Moliūgų sėklos, paruoštos sodinti atvirame laukeTo pakaks pagrindinei sodinukų sistemai vystyti. Jei sėklos yra įdėtos į didelius sėjimo cisternus, geriau juos iškirpti 3 cm storio pjuvenų sluoksniu.

 • Kol pasirodė sodinukai, vazonai buvo padengti plėvele ir laikomi esant dienos temperatūrai 18-25 ° C. Naktį oras gali būti 5-7 ° C aušintuvas.
 • Kai dirvožemyje rodomos daigai, moliūgų sėjinukai, skirti papildomai grūdinti ir užkirsti kelią tempimui, vis dar mažina turinio temperatūrą, dabar jau 15-18 ° C dienomis ir naktį 12-13 ° C. Tokiomis sąlygomis augalai yra apie savaitę.
 • Su faktinių lapų vystymosi pradžia dienos temperatūra pakyla 3-5 ° C, o naktį oras gali būti pašildomas iki 15 ° C.

Moliūgų sodinukai, auginami netoli Maskvos atvirame ore, reikalingi vidutinio sunkumo, tačiau reguliariai laistyti ir gerai apšviesti. Jei natūralios šviesos nepakanka, jie organizuoja papildomą apšvietimą, kuris taip pat neleis pernelyg ištempti ūglių ir susilpnėti.

Savaitės metu sėjinukai gauna pirmąjį trąšų azoto, kurio vienoje įmonėje yra 250-300 ml virimo ar nitrofosfato tirpalo gamintojo nurodytoje koncentracijoje.

Geras apšvietimas ir vidutinis laistymas prisideda prie augalų vystymosiTuo metu, kai moliūgų sodinukai, išauginti atvirame lauke priemiesčiuose, patenka į dirvą, turi keletą tikrų sočiųjų žalių spalvų ir tvirto, vertikalaus stiebo lapų. Atėjo laikas, kai moliūgai pasodinami atvirame lauke, ateina su išvykimu iš Maskvos regiono, pavasario šalnomis.

Tarp krūmų veislių augalų paliekama apie 70-100 cm spragų, kad būtų užtikrinta didelių augalų, kurie sudaro stiprius batus, mitybą geriausia palikti 1,5 metrą.

Moliūgų priežiūra atvirame lauke

Sėjamosios prasidėjo ir pradėjo augtiJei norite gauti ankstyvą derlių, taip pat pavojus užsikrėsti plotą pagal moliūgų, naudokite aukštą kraigą.

Paprasčiausias būdas yra auginti moliūgas ant piliakalnio, kurio aukštis yra apie 10-15 cm. Tokiu atveju dirvožemio šilčiau ir greičiau, o augalas, kuris atsiduria naujose sąlygose, yra lengviau perkelti. Dirvožemis turi būti drėgnas, maistingas ir laisvas, o pasodinti moliūgų sodinukai turi būti laistomi ir padengiami plėvele ar neaustine medžiaga.

Moliūgų ant didelių lovųMoliūgo priežiūra atvirame lauke prasideda nuo sodinimo momento ir nesibaigia prieš derliaus nuėmimą. Kad drėgmė išgarčiau lėčiau nuo dirvožemio paviršiaus, piktžolės neaugo, o dirvožemis buvo šiltas, aplink žolę sudaužytas daigas su šiaudais. Vasaros mėnesiais, jei oras pasirodys lietingą, tokia apsauga neleis puvinėti ir vaisiai jau brandina.

Mulčiavimo lovos gali padėti išvengti daugelio problemųSvarbus veiksnys ankstyvam derliui gauti yra sodinimo vietos pasirinkimas. Kultūrai reikalinga ne tik maistinga medžiaga, bet ir daug organinių medžiagų, todėl gruntai turi būti gerai apšviesti ir apsaugoti nuo šalto vėjo. Dėl veislių, kurios sudaro stiprius batus, tokie apsidraudimai ir pastatų sienos tampa tokia apsauga ir originali drobė.

Savalaikis trąšų naudojimas užtikrina gerą derliųAktyviam ir sparčiam moliūgų augimui, auginamam atvirame žemės paviršiuje netoli Maskvos, negalima išsiversti be reguliaraus šėrimo. Be to, geriau naudoti trąšas ne šaknis, bet tam tikru atstumu nuo augalo, į žiedo formos lovį. Jo gylis didėja nuo 8 iki 12 cm, kaip auga krūmas. Kai augalas vis dar mažas, pirmojo viršutinio apsiuvimo metu keletas tikrų lapų stadijoje tokia depresija yra 15-20 cm atstumu nuo stiebo. Tada anga padaryta 40 cm atstumu, taigi visas vėlesnis šėrimas atliekamas 7-10 dienų intervalu.

Taikant trąšas, turėtumėte stengtis užkirsti kelią tirpalo kritimui ant gėlių, lapų ir kitų žalių augalo dalių, nes tai gali sukelti nudegimus. Procedūros pabaigoje šiaudas apibarstomas dirvožemiu. Pradiniuose moliūgų vystymosi etapuose atvirame lauke yra atsargos, kuriomis maitinasi organinės medžiagos, o tai sukelia spartų augalų augimą. Savaime po sodinimo sėjinukai laistomi tirpalu:

 • vištienos mėšlas 1:16 norma;
 • praskiestas mėšlas santykiu 1: 6;
 • 1:10 vaistažolių infuzija, pavyzdžiui, dilgėlinėje;
 • kurio sudėtyje yra azoto trąšų, nurodytų gaminyje.

Kaip augimas yra įvestas, mineralinių priedų ir derliaus praktiškai pašalina azoto trąšų ir padidinti trąšų dalis kalio. Tokia priemonė neleidžia vaisiams kaupti nitratų, bet tai suteiks galimybę gerai formuotis ir atsinešti momentą, kai priemiesčiuose noklūs moliūgai. Moliūgas taip pat gerai reaguoja į lapinės viršutinės padažos, dėl kurių galima paruošti universalias priemones.

Moliūgai nokyla priemiestyjeRūpinimasis moliūgų atvirame lauke negali būti veiksmingas, jei augalas yra ribotas gauti drėgmės. Drėkinimas, ypač pirmą kartą, kol moliūgas nepadidino žalią masę, yra labai svarbus. Jie gali būti reti, bet ne paviršutiniški. Prieš 40 cm gylyje šaknys turi būti pakankamai drėgmės, kad užtikrintų didelių ir gausių vaisinių augalų augimą. Šiuo atveju drėkinimo vanduo laikomas stabiliu ir šiltu.

Prieš mėnesį, kai atvirame lauke moliūgai brandina ar bus pertraukiami dėl peršalimo atsiradimo, laistymas palaipsniui mažinamas, o tada visiškai sustabdomas.

Būdamas dirbtinės sausros, augalas nustatys, kad laikas moliūgams sudėti. Ir derliaus vaisiaus žievė bus sunkesnė, kotelis susitrauks ir lignify, kūnas taps tankus, turintis didelį cukraus kiekį.

Moliūgų formavimas atvirame lauke

Moliūgų atvirame lauke netoli MaskvosKai auga moliūgai atvirame lauke Maskvos regione, sunku gauti padorų, ankstyvą derlių, jei ne, kad augalai augtų ir neapsiribotų. Jei krūmų veislių metu galite apriboti moterų gėlių pašalinimą tuo metu, kai augalas jau sukūrė pakankamai kiaušidžių, tada su molva, kuri suteikia ilgą galingą botagą, turi daryti kitaip.

Tuo metu, kai pagrindiniame moliūgų šūvyje atskleidžiami 5-6 tikri lapai, stiebas nugrimztas, o tai stimuliuoja:

 • blakstienos iš sinusų plėtra;
 • padidėja gėlių, kiaušidžių ir prinokusių vaisių skaičius.

Šis augalo formavimas neužbaigia. Kai kiaušidžių, kurių skersmuo yra maždaug 12-15 cm, skaičius siekia 3-5, priklausomai nuo veislės, pašalinamas šio blakstienos augimo taškas, paliekant 3-5 lapus virš paskutinio kiaušidės. Visoms augalo jėgoms einant į jau suformuotus vaisius, nuo šio momento pašalinkite visus šoninius ūglius ir gėles. Straipsnio pabaigoje išsamiame vaizdo įraše apie moliūgų formavimą atvirame lauke nagrinėjama visa veiksmų seka.

Tuo tarpu, kai moliūgai formuojasi atvirame lauke, paprasta technika gali suteikti papildomą maistą augalui. Kai blakstienos auga, jie yra tolygiai išdėstyti ant moliūgų rezervuotos vietos, o stiebai 50-60 cm atstumu nuo šaknies apibarstomi dirva ir laistomi. Dėl to šiuose vietose formuojasi papildomi šaknys, padedantys maitinti brandintą moliūgą.

Jauni kiaušidėsAugalų, auginamų atvirame Maskvos regione, vaisių skaičius nustatomas pagal:

 • didžiausia leistina laipsnio apkrova:
 • likęs laikas iki auginimo sezono pabaigos;
 • jau brandintų moliūgų brandos laipsnis.

Todėl didelio vaisiaus veislėms nerekomenduojama palikti daugiau nei 2-3 vaisius.

Kai moliūnas nokyla priemiesčiuose?

Tinkamai pasirūpinant moliūgais atvirame lauke, vidurinėje juostoje, ankstyvos ir vidutinės brandos veislės, kurios gamina ne per didelius vaisius, subrendę gerai.

Menkių nokinimo laikas priklauso nuo jo rūšiesSodininkai tiesiog stengtis dėl didelių vaisių, veislių ir kvapiuoju skvošas, garsaus delikatesas skonio ir aromato auginti, svarbu nepraleisti rinkimo metu ir tiksliai žinoti, kaip nustatyti, ką moliūgų yra subrendę.

Yra keletas vaisiaus pasirengimo požymių:

 • Pasibaigus nokintam laikui, moliūlis stambus ir tarsi sausas kamštelis.
 • Piktžolės ir lapai pradeda pasidaryti geltonai ir vingiuoti.
 • Žievė keičia savo atspalvį, ji rodo veislei būdingą modelį. Nors yra augalų, kurie suteikia pilką, žalią ir kreminę skvošo, dauguma veislių suteikia oranžinės arba dažytos geltonos vaisių.
 • Jis keičia ne tik žievės spalvą, bet ir jo kietumą. Jei kiaušidės žievę gali lengvai sugadinti nendra arba švelnus plakti oda, morkos, kuri brandinta moliūgo Maskvos regione, tampa itin stipri.

Prieš atšalimą mes pašaliname moliūgą iš sodoIr nors labiausiai skanūs vaisiai yra tie, kurie brandino saulėje, derliaus nuėmimas yra svarbus prieš patyrusių peršalimų atsiradimą.

Nepamirškite, kad priemiestyje klastingas tuo, kad saulė šviečia dieną valandų, o temperatūra yra gana patogus moliūgų ir nuo rugsėjo naktį oro pagrindu atšaldomas iki labai žemo lygio kritimas.

Todėl, neatsižvelgiant į tai, kaip vasaros gyventojas gali pasirūpinti moliūgu atvirame lauke, vaisiai, kurie nesibaigė laiku, neturėtų būti pašalinti iš lovos po pirmųjų abejonių. Šaltis gali sukelti rimtą žalą net subrendusiams, sumažindami jų kokybę ir gebėjimą būti saugomi.

Saugojimui skirtos moliūgėlės nulupamos, paliekant mažiausiai 4-6 cm ilgio kulkšnies, rūšiuojamos ir paliekamos išdžiūti. 8-10 dienų laikykite sausoje šiltoje patalpoje arba gatvėje, po vainiko, leisdami orą, vaisiai nokyla, žievė kietėja, nugarinė žandikauliai supjaustomi. Jei naktys yra šalti, kaip tai vyksta, kai rugsėjo ar spalio pradžioje Maskvos priemiesčiuose nokyla moliūlis, vaisiai yra padengti šieno ar neaustine medžiaga. Neapdorotas moliūgų dozarivayut kambario sąlygomis, kurios gali prireikti nuo 10 dienų iki 1,5 mėnesio.

Sodinimo moliūgų sodinukai atvirame lauke – video