lagenariya priemiesčio rajoneJei esate pavargę pjaustyti dekoratyvinius krūmus ant arkos kasmet, bet jums reikia sukurti gyvybiškai įkūnijantį šešėlį, augalą lagenarii. Ši nuostabi lieknėjanti liana yra gana didelio dydžio ir greito augimo: vos kelis mėnesius ilgos vytinos visiškai padengs paramą, be to, jie taip pat galės mėgautis derliumi. Pastarasis, beje, turi daugialypį panaudojimą: įvairiarūšės formos vaisius galima ne tik valgyti, bet ir iš jų gaminti originalius dekoratyvinius ir virtuvės reikmenis. Auginant lagenarii nėra sunkiau, nei cukinijos ar moliūgai, kurie yra artimiausi giminaičiai. Kaip tai padaryti ir kokius vynuogynus galima sodinti jūsų svetainėje, tai bus aptariama šiandien.

Lagenariya atėjo pas mus iš toli Afrikos. Tai labai termofikuota ir dažniausiai auginama pietų regionuose, nors daugelis sodininkų sėkmingai ją augina kaip šiltnamio kultūros kulinarinę kultūrą.

Koks augalas atrodo?

įvairių rūšių lagenarii sode“Lagenariya” priklauso moliūgų šeimai ir, kaip ir visi jos atstovai, yra metinė. Šio vijoklio lapai beveik tokie pat kaip ir cukinijoje: pakankamai dideli, suapvalinti, švelni paviršiai. Be lagenarii labai ilgas, iki 15 m, plakti, tačiau, skirtingai nei cukinijos ir moliūgai, jie turi vertikalią atramą, todėl vynmedis dažnai sodinami šalia arkos ar Pergola. Taigi jūs galite “nužudyti du paukščius vienu akmeniu”: papuoškite kiemą stora lapija ir keistos tykovkami, ir suteikite jiems galimybę brandinti. Faktas yra tai, kad jei plakti bus gulėti ant žemės, vaisiai supus, ir naudoti savo darbo rezultatus neveiks. lagenarii vaisiai ant arkoTačiau, jūs galite įdėti pagal savo vadą, tačiau sutinka, kad toks didelis plotas yra sunku paslėpti, ir ne visada vietoje yra tiek daug erdvės – daug lengviau ir patogiau augti lagenariyu apie paramą.

Reikėtų pažymėti, kad parama turėtų būti stabili, patikima ir didelė. Ne tik tai, kad kiekvieną savaitę šūviai ištempiami metrui ilgiu, todėl kai kurių veislių svoris gali būti didesnis nei 10 kg, o ilgis – daugiau kaip 1 m.

Įdomu tai, kad lagenaria žydi tuo pačiu metu, kaip ir dramas ar matthiola: subtilūs balti žiedynai su svaiginančiu aromato žiedu tarp lapų po saulėlydžio.

žydiKitą dieną anksti ryte visiškai atidarytos gėlės yra pilamos su vos pastebimo rožinės ar kreminės atspalvio, bet tada būna blyškios ir vidurdienį uždaro.

Dėl vaisių forma, tai jau čia Gamta pašalinta visą: ilgas “agurko-mutantai”, milžinišką kriaušių, apvalios Skvošas su skrybėlę antplūdžio, kaip apkūnus grybais apaugę, gražus moliūgų-vaza su ilgu kaklu ar net primenantys jo vingiuotas forma gyvatę …

neįprasti vaisių lagenariasVienu žodžiu, lagenariya gali nustebinti net labiausiai reikliausių sodininkų. Be to, jei reikia, vaisių gali būti skiriamas kitas formą, kuri tik pasakoja savo vaizduotę – jums tiesiog reikia prisirišti jauną moliūgų virvę į tinkamą vietą, ir ji bus palaipsniui mažėti.

Kaip naudoti lagenarii vaisius?

uogienė iš lagenariiJauni moliūgai lagenarii vertina gurmanus – saldus skonis yra labai panašus į cukinijas. Svarbiausia, kad laiku juos nuplėškite, o moliūgai turi minkštą ir sultingą minkštimą ir ploną odą. Jei praleisite šį momentą ir leisite, kad lagenarii pradės brandėti, kūnas tampa kietas (kai kurios veislės netgi įgyja kartų skonį), o lukštas sukietėja.

Iš jaunų vaisių galite gaminti daug skanių patiekalų:

 • ikrai, tokie kaip ikrai;
 • taukai;
 • daržovių troškinys;
 • salotos;
 • įdarykite ryžius su mėsa ir kepkite orkaitėje;
 • marinuoti;
 • fiziologinis tirpalas.

Vaisiai lagenarii turi unikalią savybę: jei išnaikintas iš jų gabalas, pavyzdžiui, salotos, moliūgų ir toliau dar labiau augti, o pjūvis kraštas kamščiu ir išdžiūti.

Kai lagenaria visiškai subrandina, jo žievė tampa tokia stipri, kad beveik neįmanoma išnaikinti moliūgų. Net ir po žiemojimo gatvėje, daugumoje rūšių ji netampa minkšta. produktai iš prinokusių vaisių lagenariiDėl šių savybių, “lagenarii” vaisiai naudojami įvairiems mažiems kasdienio gyvenimo elementams, tokiems kaip indai, vazos, padėkliukai, žaislai, peleninės ir netgi muzikos instrumentai. Pakanka padaryti viršuje skylę, ištraukti kūną viela ir išdžiovinti moliūgą. Labai gražūs spalvoti patiekalai yra gaunami, jei švelniai nuvalote šepetį švitriniu popieriumi, guašu ir laku.

Jei laikysite pieną tokioje “laginary” dėžutėje, ji ilgai nebergo, bet vynas ilgai išliks kietas.

Labiausiai įdomios lagenarii rūšys

lagenariya ant drobėsŠlaunų liana vaisių forma priklauso nuo jo įvairovės. Dažniausiai svetainėse galima rasti tokių lagenarii rūšių:

 • kalabasas;
 • buteliuose;
 • upės formos;
 • serpentinas;
 • kobra;
 • žąsys obuoliuose;
 • žąsis-gulbės;
 • cilindrinis;
 • karpis;
 • klaviatūra;
 • turbanas.

Kai kurios lagenarii veislės auginamos maistui vartoti. Kiti yra tokie originalūs, kurie jau ant blakstienų yra meno kūriniai. Iš jų pagaminti gražūs dekoratyviniai amatai. Susipažinkime su šiais vynuogių rūšimis dar daugiau.

Lagenaria Calebas

lagenariya iš calabashVienas iš dekoratyvių veislių, kurių vaisiai atrodo kaip milžiniški, iki 50 cm ilgio, kriaušės, bet su pailgu viršūnu. Dėl siauros kaklo ir plataus apatinės jų dalies gaunamos patogios spintelės. Geros priežiūros metu galite augti net dviejų metrų kriaušės, tačiau tai nėra taip dažnai. Moliūgus nokina per 200 dienų po sėklų sėjos. Kalbant apie blakstienų ilgį, tada saulėtoje vietoje jie gali augti iki 15 m.

Lagenaria butelis

butelis lagenariaŠi veislė yra panaši į Calebas lagenaria, tik viršutinė vaisiaus dalis yra platesnė, o dugnas yra šiek tiek mažesnis. Buteliukas lagenaria yra viena iš kompaktiškų: blakstienų ilgis neviršija 3 m, o patys moliūgai auga ne daugiau kaip 70 cm ilgio. Vaisiai retai naudojami maistui, nes jie turi šiek tiek pikantiško skonio, dažniausiai moliūgai auginami dekoratyviniais tikslais, pageidautinas metodas yra sodinukų metodas.

Mokslinėje literatūroje veislė vadinama “Botls”.

Lagenaria glaucous

arboreal lagenariaŠi veislė yra arčiausiai “naminės” cukinijos ir visiškai pakartoja jų formą su lygiomis lygiomis briaunomis, tačiau tik jei mes manome, kad cukinijos bus tiesiog milžiniškos. Jei jauni moliūgai vis dar nėra atskirti nuo giminaičio, tada jų ilgis siekia vidutiniškai apie 1 m, o taip pat yra iki 2 m, o jie sveria 10 kg. Įspūdinga tavern, ar ne? Pats krūmas gerai išsišakojęs, jo lapai labiau tarsi moliūgai – jie yra dideli ir padengiami lengvaisiais.

Lagenariya serpentinas

lagenaria serpentinasTai labiau elegantiškas ir meniškas variantas polenovidnoy moliūgų – veislei taip pat pasižymi pailgos formos, bet skersmuo vaisių daug mažesnis, ir jie yra neatskiriamai išlenktas kaip gyvatė, už kuriuos jis gavo savo pavadinimą. Bendras tokios gyvatės ilgis paprastai neviršija 70 cm, tačiau jis taip pat gali būti naudojamas visiems 7 kg. Vidutinio dydžio veislės lapų plokštė, tačiau krūmo dydis taip pat gana kompaktiškas: 2 m aukščio suaugusiame augale.

Serpentine lagenariya dažnai auginami dėl kulinarinio susidomėjimo. Jaunuose vaisiuose, kurių ilgis ne didesnis kaip 50 cm, skanu ir saldus, “skvošas”, minkštimas ir net lapai turi maistinę vertę.

Cahra Lagagenaria

cobra lagenariaVeislę išskiria gražūs vaisiai, turtingi tamsiai žalios spalvos su neryškiais salotų dėmėmis ir paslaptingos formos. Apatinė dalis moliūgų yra plokščias ir apvalus, o viršuje – išlenktas į šoną ir plonas, o ne labai koteliu “kaklo” sutirštės, primenantys gyvatės galvą. Lagenariya Kobra į titulinį auginimo kelia aukštus reikalavimus temperatūros sąlygomis, todėl dažnai auginami pietinėje zonoje, ir tik per daigai, kitaip vaisių nėra brandina prieš šaltam orui.

Ši veislė turi ne tik maisto ir dekoratyvinę vertę, bet ir vaistines savybes – ji gali padėti sveriant viršsvorį, širdies ligas, kraujagysles, inkstus ir virškinimo traktą.

Laguaria Gus obuoliuose

lagenari žąsys obuoliuoseĮvertinimas primena Cobra: plati apačia vaisius vienu išlenkta “kaklo” tarsi žąsų viršuje, ir taip pat turi tamsiai žalią spalvą su baltos dėmės. Dauguma laiko yra tik tykovok kaklo, bet yra variantų, kai jis eina į stiebo tiek sustorėja, o tada lagenariya kaip žąsies galvos. Jei liana auga ant rėmelio, tada kabantys moliūgai turi lygią kaklą ir nesulenkti.

Atskirti žąsienos ir Kobra galima pažvelgus iš moliūgų galiuko ne stiebo: Žąsinas yra plokščias, ar baigiasi “galva”, o Cobras po “galva” vaisių retinimo dar kartą.

Veislė priklauso aukštam, jo ​​bateliukai gali pakilti iki 15 metrų aukščio. Vidutinis svoris vienam vaisių buvo 1,5 kg bendras ilgis 0,5 m, bet, ypač derliaus metai ir tinkamą priežiūrą gali būti auginami egzemplioriai sveria iki 8 kg svorio, su iki 15 vienetų per augalas.

“Laguaria” Obuolių žąsys skiriasi ne tik dėl jo gausių vaisių, bet ir puikus vaisių vaisių. Rugsėjį suplėšus, jūs galite meluoti iki pavasario, neprarandant savo skonio.

Lagenariya Lebedushka

lagenaria gulbėKita “žąsies” veislė su žaliais dėmėmis. Jie taip pat susidaro ilgą kaklą, tačiau Lebedušoje dažniausiai pasukama į šalį, nors jei leisite lagenarii ant arkos, kabantys vaisiai bus su net kakleliu. Veislė priskiriama dekoratyvinei, maiste nėra naudojama dėl rūgštokų moliūgų skonio. Piktys ilgėja, lapai yra dideli, sklandūs.

Lagenariya žąsys-gulbės

lagengari žąsų gulbėsPagal vaisių formą, veislė yra beveik panaši į žąsį obuoliuose. Galite atskirti šiuos dviejų tipų lagenari, žiūrėdami pačią krūmą. Jei Gus – didelis vynuogių su ilgomis blakstienomis, žąsų, gulbių yra kompaktiški veislių, nes jų ilgis neviršija 1,5 m, be to, jie turi mažesnes lapus ..

Neįprastų vaisių galite įsigyti įdomių suvenyrų, o jauni cukinijos, kol jie išaugo ilgiau kaip 30 cm, yra naudojami maistui.

Lagenaria šeimininkė

lagenariya šeimininkėŠiai veislei būdingas stiprus augimas ir pelėsių įvairovė: moliūgai gali būti butelio, kriaušės arba cilindro formos. Kaklas yra pailgos, lygios arba išlenktos, arba su storu viršuje. Spalva skiriasi nuo gryno žalia iki dėmėto tamsiai žalia. Jaunoji namų šeimininkė turi gerų skonio savybių, o įvairūs amatai pagaminti iš prinokusių vaisių.

Lagenaria cilindrinis

lagenarium cilindrinisŠi veislė yra kažkas vidurio tarp lagenarii serpentino ir upių: vaisiai yra pailgi, kaip ir pirmasis, bet su lygiagrečia kontūrais, kaip antroje rūšyje. Tačiau spalva dažnai yra sota žalia, tačiau yra ir šviesiai žalių ilgų akmenlių. Cilindrinė lagenaria jauname amžiuje yra labai skanus, marinuota arba konservuota forma. Iš nokintų vaisių daro dekoratyvinius patiekalus.

Lagenaria karpis

lagenaria karpisViena iš “bjauriausių” veislių dar neauga, bet ne dėl priežiūros sudėtingumo, bet dėl ​​įdomios, bet atbaidančios vaisių formos. Tačiau su moliūgų forma viskas aiški – ji gali būti tokia pat kaip ir standartinė, apvali ir maža, o pailga, bet pakankamai stora ir didžiulė. Dažai dažniausiai yra šviesiai žalios arba grietinėlės oranžinės spalvos. Tačiau labiausiai įdomu yra didelis karpų formos augimas, beveik visiškai apimantis lagenaria.

Lagenaria clavi

clavate lagenariaMoliūgo apatinėje dalyje šiek tiek pailgos pamažu virsta ilga ir siauras “kaklas”, panašus į mėsą – taip vaisiai atrodo. Jie yra žalia, su neryškiais baltais dėmiais, lapuočių lapai yra šviesiai žalios, vidutinio dydžio, krūmas padengtas dideliais baltais varpeliais. Saulėtoje vietoje auga ilgų vytelių, o moliūgų dydis gali siekti iki 2 m ilgio.

Lagenariya Turban

lagenariya turbanVienas iš labiausiai miniatiūrinių veislių pagal vaisiaus dydį, dėl kurio šis lagenariya negali būti painiojamas su kitomis rūšimis. Maži moliūgai auga ne ilgiau kaip 40 cm ilgio ir susideda iš dviejų suapvalintų gabalėlių, nepriklausomų cukinijų pavidalo, apsirengę vieni kitiems:

 • dugnas dažomas grietinėlės spalva, turi banguotą, bet tvirtą dugną;
 • viršaus primena oranžinės spalvos skrybėlę, kurios kraštai šiek tiek išsikiša.neįprastas vaisius

Ši veislė taip pat vadinama Raudonuoju, Rytų ar Turkijos turbanu, o patys moliūgai gali būti dažomi žaliosios juostos, daugiausia apatinėje dalyje. Lagenaria gėlės su geltonais dideliais žiedynais.

Kaip auginti lagenarii?

Mes auginame lagenarii“Lagenarii” sodinimas ir rūpinimasis nepadės daug problemų, jei atsižvelgsite į kai kuriuos jo vystymosi niuansus. Visų pirma, tai yra sėklų sodinimo būdas. Kaip ir visos moliūgų kultūros, liana labai reikalauja šilumos, taigi dažniausiai tai galima rasti pietų platumoje, nors vidurinėje juostoje galima auginti keistus vaisius.

Priklausomai nuo auginimo vietos ir klimato sąlygų, sėklos sodinamos vienu iš šių būdų:

 1. Eik į atvirą žemę. Ši parinktis yra priimtina tik pietuose, nes dygimui dirvožemio gylyje reikia ne mažiau kaip 25 laipsnių šilumos, be to, prieš pradedant šaltu oru, vaisiai turi būti prinokę. Sėklos gali būti sėjamos ne anksčiau kaip gegužės mėn. Sekliais grioveliais, prieš išmesdami karštu vandeniu ir nedideliu kiekiu kalio permanganato. Pirmą kartą geriau padengti sodinimo aikštelę su plėvele, kad būtų galima greitai pasirodyti ūgliai.
 2. Ant sodinukų. Šis metodas tinka vidurinei juostai. Sėklos turėtų būti sodinamos balandžio mėnesį, o birželio mėn. – sodo sodinukus. Šiuo metu krūmai turi būti ne mažesni kaip 10 cm aukščio. Kiekvienoje skylėje galite įdėti šiek tiek humuso ir medžio pelenų.

Augantis lagenarii šiltnamyje leis mums derinti derliaus laiką ir apdrausti kultūrą nuo ankstyvųjų rudens šalčių.

Sėjant eilutes tarp krūmų, palikite nuo 25 iki 70 cm ir būtinai pritvirtinkite, kad liana galėtų pasukti, o vaisiai nestovi ant žemės.

Sėklų sėjimo funkcijos

įsiurbti sėklasLagenarii sėklos, nors ir moliūgų giminaitis, skiriasi savo forma ir struktūra. Jie yra pailgi, kvadratiniai iš apačios ir turi iškirptą viršūnę. Prie sėklos traukiama dvi šviesos juostos. Tačiau žievė yra labai tanki, netgi stipresnė, nei kai kuriose moliūgų rūšyse, todėl be specialaus paruošimo lagenariya ilgai dygsta.

Galite pagreitinti ištempimą iš buntings dviejų būdų:

 1. Atsargiai nupjaukite galą.
 2. Sugerti augimo stimuliatoriaus sėklomis dienos ir savaitės vietą drėgnose pjuvenose, kad būtų galima sudygti, esant 23 laipsnių Celsijaus temperatūrai.

Kur augti ir kaip rūpintis lagenarii?

lagenarii derliusLiana iš skvošo šeimos yra didžiausias ir gausus derlius duos saulėtą vietą, apsaugotą nuo juodraščių. Esant tokioms sąlygoms, pati krūmai augs didelės ir galingos, pilvoje tos pačios lapės ir vaisiai bus maži. Dekoratyvinis moliūgas tenkina derlingą lengvą dirvą su neutraliu arba nedideliu rūgštingumu.

Lagenarii priežiūra yra paprasta ir paprasta ir įprasta sodininkystės procedūrai būdinga:

 1. Jei nėra lietaus, du kartus per savaitę vanduo (2-3 kaušai po krūmu). Rudenį pradedant, kai vaisiai nokyla, laistymas gali būti sustabdytas.
 2. Sezono metu maitinkite sultinio ir mineralinius kompleksus, keiskdami juos.
 3. Jei parama nėra didelė, norint apriboti vertikalų augimą ir paskatinti šakojimą, priveržkite varpų, pasiekus juos apie 3 m ilgio. Toks metodas ne tik palaikys augimą, bet ir prisidės prie moterų žiedynų susiejimo.

Kiekvienas lagenarii krūmas turėtų turėti paramą kaip arka, medis, tvora ar specialios kopėčios. Kai krūmas auga, prie kiekvieno matuoklio reikia pririšti batutą ir nukreipti taip, kad antenos galėtų užfiksuoti.

Norint gauti savo sėklos variantą lagenarii dauginimui, reikia palikti pirmąjį kiaušidę. Siekiant padidinti sėklų skaičių moliūgoje, rekomenduojama dirbtinai apvaisinti moterišką žiedyną su keliomis vyrų gėlėmis. Jei vaisius neturi laiko brandinti iki šalčio, tai nesvarbu – jį galima nugriauti su plakti dalimi ir leisti brandinti kambario temperatūroje. Geros brandžios sėklos bus rusvos spalvos, ir jos gali būti laikomos iki 10 metų beveik jokio daigumo procento praradimo.

Baigdamas noriu pasakyti, kad lagenariya – tik išskirtinai naudinga šalies daržovė. Ji sukurs patogią atspalvį į kiemą, galima grožėtis subtilus gėlių ir įkvėpti savo malonaus aromato, papuošti originaliais įnoringas girliandomis vaisių, kurie gali būti naudojami kūrybinių ar kulinariniams tikslams svetainę. Išauginkite šį unikalų augalą ir leiskite visiems kaimynams pavydėti!

Įdomios informacijos apie laginariya – video