chrizantemosPuoduose auginami dviejų rūšių chrizantemos – kinų ir krūmo. Skirtingai nuo sodo rūšių, vazonuose esančių chrizantemų priežiūra yra sudėtingesnė.

Pagrindinė ir svarbiausia auginimo taisyklė – gėlė turėtų būti dedama į vėsioje patalpoje su grynu oru. Chrizantema nemėgsta tiesioginių saulės spindulių ir gerai auga tik esant ne aukštesnei kaip 18 laipsnių oro temperatūrai. Optimali temperatūra yra 10-15 laipsnių. Gėlė labai silpnai toleruoja šilumą, todėl, jei jūsų chrizantemos kambario kambarys sumažina lapus ir nebegauna žydėjimo, jį reikia paimti į vėsų patalpų.

Chrysanthemum room – priežiūros ir auginimo sąlygos

Norėdami gauti lushly žydėjimo chrysanthemą, jums reikia sukurti tam tikras sąlygas.

Daugelis augintojų mano, kad šis augalas yra nepretenzingas ir vis dėlto būtina laikytis kai kurių chrizantema priežiūros taisyklių namuose:

  • Apšvietimas. Puodą su chrizantemu negalima laikyti tiesioginių saulės spindulių. Optimali vieta jam bus gerai apšviestos palangės, o karštu sezono metu šešėlis bus atspalvis.
  • Oro drėgnumas. Augalui nereikia reguliariai purkšti purškimo pistoleto, tačiau periodiškai tai reikia padaryti. Toks lengvas gėlių dušas sutvarkomas ryte ar vakare. Chrysanthemų lakštų neturėtų būti dulkių.
  • Laistymas. Hrizanthemui būtinas gausus laistymas, tačiau dirvožemis neturi būti drėgnas. Aktyviu augalo augimu jį reikia laistyti du kartus per savaitę, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas.
  • Dirvožemis. Siekiant palengvinti naminių chrizantemų priežiūrą, iš pradžių sodinti reikia, kad būtų sukurtas tinkamas žemės gruntas. Norėdami tai padaryti, sumaišykite dugninę žemę, humusą ir smėlį santykiu 2: 1: 1. Chrysanthemum nepatinka rūgštus dirvožemis.

Rūpinimasis chrizantemomis vazonuose: transplantacija ir dauginimu

naminių chrizantemų puodelyjeJaunajai chrizantemai kasmet reikia persodinti į didesnį puodą. Suaugę augalai perkraunami kas dvejus metus. Dirvožemis turi būti toks pat kaip ir ankstesnio puodo. Jei norite gauti gausių žydinčių augalų, galite pridėti šiek tiek paukščių išmatų į dirvą. Būtinai įsitikinkite, kad dirvožemis nėra rūgštinis, kitaip chrizantema neaugės gerai ir nebus žydėti. Siekiant užkirsti kelią ligoms, dirvožemį galima išpilti verdančiu vandeniu ir išdžiovinti.

Daugelis žmonių mano, kad chrizantema yra metinė augalas, o po žydėjimo jis išmestas. Veltui Galite išsaugoti chrizantemą ir net padauginti.

Kaip prižiūrėti kambario chrizantema po žydėjimo?
Čia nieko nėra sudėtinga – stiebus reikia nugriauti ir įdėti puodą vėsioje ir tamsioje vietoje. Genėjimo metu augalas gali duoti jaunų ūglių, jie paliekami į puodą. Chrizantemos puodas dedamas į rūsį, jį periodiškai laistydamas. Pavasarį galite pradėti veisti chrizantema.

Galite atsipalaiduoti kambario chrizantema, kuriam patinka, naudodami kirtimus arba padalindami krūmą. Ir paskutinis metodas yra labiausiai pageidaujamas dėl įvykio patikimumo ir sėkmės.

chrizantema krūmasIntensyvaus ūglių augimo laikotarpiu galima pradėti gėlių atgaminimą. Viena krūmo kambario chrizantema gali atsisakyti 6 jaunų ūglių. Iš anksto paruoštos augalų vazonai, užpildyti dirvožemiu. Švelniai atskirdamas šaknies jaunosios šūvio sistemą, jis pasodintas į puodą ir gausiai laistomas. Jei bus laikomasi patalpų chrizantemų priežiūros taisyklių, augalas žydės jau pirmaisiais metais po sodinimo.

Related  Vyšnių ligos ir kova su jais: nuotrauka ir aprašymas

Žiedynai iš chrizantema reikalauja daugiau laiko. Iš krūmų pjūvių pjovimo ilgis 10 cm, kurie yra apdorojami heteroauksinu arba kukurūzų šaknys ir pasodinti į puodą.

Kotelis yra palaidotas 1,5 cm, o puodą padengtas plėvele. Daigai laikomi šiltame kambaryje, kurio temperatūra yra apie 20 laipsnių. Periodiškai, vazonai turi būti vėdinami, kad būtų išvengta grybelinių ligų vystymosi. Kai хризантем auga iki 15 cm, jo ​​viršūnė turi būti priverčiama, kad suformuotų krūmą.

chrizantemos auginiai

Chrizantema padažu

Nepakanka vien tik auginti chrizantemą gerame dirvožemyje ir reguliariai vandenį su vandeniu. Kaip ir bet kuris augalas, chrizantema greitai parenka maistines medžiagas iš dirvožemio. Todėl, jei turite chrizantema, rūpestingai būtinai reikia periodiškai puošti.

Chrizantema gerai reaguoja į mineralinių trąšų įvedimą. Kai netinkamas apvaisinimas fosforu ir kalio chrizantemoje žydi vėliau nei įprastai. Kad tai nebūtų, gėlė tiekiama kalio monofosfato tirpalu (1:10) arba naudojamas kitas multicomponentinis trąšas, kuriame azoto, fosforo ir kalio santykis yra 1: 3: 2.

Suaugęs augalas yra šeriamas kas 10 dienų, kai aktyviai auga ūgliai, lapai. Geriausia naudoti skystą organinę medžiagą. Jei potvynio dirvožemis yra nuskurdintas, tręšimas atliekamas kas 4 dienas per saldainiai (1:10). Kad pašarų chrizantema būtų reikalinga, kol bus išsidėsčiusi pumpurai.

Kovos su ligomis

Kambario chrizantema – skanus gėlių kenkėjų ir ligų. Ypač dažnai ant kambario chrizantemų krūmų atsistoja voratės erkė. Jei per chrizantemų priežiūrą radote baltą vorą, turite imtis skubių priemonių. Augalo lapai ir stiebai nušluostyti kempine, mirkytomis muilo tirpale, po to krūmas nuplaunamas šiltu dušu. Atsikratyti vorinių erkučių padės atsikratyti actella ar piretru.

Pieno milteliai yra dar viena, labiausiai paplitusi vidaus chrizantemų liga. Pilka plokštelė suformuota lapuose ir vainikuose. Ši grybelinė liga atsiranda dėl didelės drėgmės. Pažeistas gėlė apdorojama fungicidu ir paimama į sausą patalpą.

Related  Kaip dauginti serbentus kuo greičiau

Kartais gėlių augintojai savo kambario chrizantemoje pastebi pūlingą peleninę dangą. Ši pilka puvimo reprodukcija, dėl kurios chrizantemos lapo kraštas tampa rudomis ir rudomis dėmėmis. Gydymui gėlė pabarstyta pamatais, o puodą veikia saulėta, gerai vėdinama vieta.

Jei kambarys per sausas, ant kambario chrizantema gali išsidėstyti raudonas voras. Rudos dėmės su geltona juosta ant lapų rodo, kad gėlė su Septoria nugalėti. Spręsti ligas padės pamatai gydyti ir sumažinti augalų laistymą.

Augantis chrizantema namuose – video