Tembov RenclawKiekvienas pavasario vaismedžių sodas yra apsirengęs elegantiškaomis žydančiomis aprangomis. Tarp daugybės medžių tai smogia savo grožiu – Tembov Renclaw kriaukle. Tai pritraukia ne tik subtilus gėles ant medžio, bet ir naudingų vaisių. Tokie slyvos skiriasi desertiniu skoniu ir kukliu minkštimu, kuris lydosi burnoje kaip medus.

Tokie medžiai beveik visada atrodys tvarkingi, palyginti su kitų sodo medžių fone. Ir tik kartais jie reikalauja genėjimo, kad sudarytų pradinį karūną.

Gamtoje yra daugiau kaip 250 rūšių slyvų. Kai kurie iš jų yra sujungti į specialias grupes, iš kurių vienas yra “Renclode”. Į šią šeimą įtrauktos egzistuoja ne tik panašios savybės, bet ir akivaizdūs skirtumai.

Bendra veislės savybė

slyvų žiedasDažniausiai Rencloids yra veisiami vakarinėje Europos dalyje. Rusijos teritorijoje tokia veislė yra gerai įsitvirtinusi šalies centriniame ir pietiniame regionuose.

Plum Renclob Tambovas pageidauja nusausinti dirvožemiai, kurie gerai praeina orą. Tai gali būti smėlingųjų priemolio, priemiestiniai dirvožemiai, taip pat įvairių tipų chernozemai.

Medis silpnai reaguoja į sausrą, bet taip pat nemėgsta ilgo stagnacijos vandens ant dirvožemio paviršiaus. Jei tokia grėsmė egzistuoja, galite tai iš anksto pasirūpinti. Prieš sodindami dar kartą dirvožemio drenažą.

Plum Renclob Tambovas gerai auga saulėtose vietose. Priešingu atveju vaisiai gali prarasti saldumą. Ir derlius bus daug mažiau nei medžiai, augantys atviruose sklypuose.

“Renclod” šeimos slyvų medis yra pageidautinas sodinimui tarp kaimo namų, kad būtų apsaugotas nuo šaltojo šiaurinio vėjo ir šalčio.

Slyvų atsparumas šalčiui prastesnis už obuolių ir vyšnių. Teritorijose, kuriose dažnai keičiasi temperatūra, žiemą reikia apsisaugoti nuo medžių. Jei to nepadarys, jauni pumpurai patirs sunkių žiemos šalčių, kuriuos pakeis netikėtas atšilimas.

Visi Rencode veislės medžiai turi panašias savybes. Štai keletas iš jų:

 1. Suaugęs augalas vidutiniškai siekia nuo 4 iki 6 metrų.
 2. Karūna praktiškai visada turi sferinę formą.
 3. Jauni ūgliai nudažyti ruda spalva raudonu atspalviu, o kartais žalia – su tuo pačiu nutekėjimu. Senųjų šakų žievė tampa pilka.
 4. Šviežias pavasario ūgliai paprastai yra minkšti ir lankstūs, bet galiausiai sukietėja.
 5. Žaliuose lapuose yra venų, ant kurių matosi nešvarūs vaisiai.
 6. Vaisiai yra sferinėmis formomis, kurių matmenys – iki 5 cm. Priešpriešoje Rencklods yra grubus ir trumpas, nuleistas kulkinis stovas.
 7. Kai kurias veisles reikia papildomai apdulkinti.
 8. Derliaus kiekis priklauso nuo palankių oro sąlygų.

Medžiai duoda vaisių praėjus 3 ar 6 metams po sodinimo 15 metų. Tada pageidautina jas atnaujinti. Išsamesnis “Tambov Runglen” slyvų veislės aprašymas padės įsivaizduoti šią šeimą visais šventais laikais.

Šis hibridas buvo gautas raudonai krūtinę raudonu ir raudonuoju. Dėl to buvo gautas medis, kuris siekia apie 4 m aukščio su sklaidytuvu. Jo kvapo inkstai atlaiko rimtas Rusijos šaltis.

Kadangi Tambovskis yra savaiminio derlingumo rūšis, jam reikia papildomų apdulkintojų. Geriausi laikomi vengrų ar kolektyvų.

Vidutiniškai apie 10 kg vaisių galima išauginti iš vieno augalo, o didelis derlius – 30 kg. “Tambovski Rclode” vaisiai yra apvalios arba šiek tiek pailgos formos.

vaisių slyvų TambovasVieno gabalo svoris vidutiniškai siekia apie 20 g. Uogų spalva yra violetinė. Virš jo padengta stora danga. Kūnas tankus, jis skonis gaivinantis saldus. Vaisiai ilgą laiką saugomi šaltame kambaryje, nes jie yra pakankamai atsparūs gedimui. Jie naudojami vynui išsaugoti ir paruošti.

Populiarios šeimos rūšys

Atsižvelgiant į šio medžio vaisių vertę, tampa aišku, kodėl yra tiek daug skirtingų veislių.

Kiekvienoje slyvoje yra tokių naudingų elementų:

 • organinės rūgštys;
 • pagrindinių grupių vitaminai (A, B, C, E);
 • cukrus;
 • azotas, pektinas ir taninai;
 • mineralinių druskų (geležies, mangano, kalio ir jodo) rinkinys.

Įdomu tai, kad naudingos savybės išsaugomos po terminio uogų apdorojimo arba džiovinimo. Jie turi teigiamą poveikį nervų ir endokrininėms kūno sistemoms. Iš Renklood šeimos garsių hibridų pasirodė puikus veisėjas IV Michurinas. Čia yra keletas iš jų.

Kolektyvas

kolektyvas“Plum Renclod” kolhozas buvo auginamas specialiai Rusijos centriniams regionams. Norėdamas jį sukurti, veisėjas naudojo tešlą ir žiemą. Hibridas auga iki 2,5 metro aukščio. Medis turi išsišakojusį karūną, kurio formos rutulys, kurio šakose auga skanūs vaisiai. Jos dydis yra mažas, nes jie sveria tik 20 arba 15 gramų.

Vaisių oda yra geltona, šiek tiek žalsvai vaško danga. Jame yra daug mažų taškų. Kartais slyvos ateina su oranžine raudonėle, kurią sukelia tiesioginė saulės šviesa. Kūnas yra gaivaus skonio, bet minkštas ir sultingas, dėl kurio atsiranda malonių pojūčių.

Vaisius reikia išgauti laiku, kad nebūtų prarasta dalis pasėlių. Vidutiniškai iš vieno medžio galite gauti nuo 20 iki 40 kilogramų slyvų.

Kai pavasarinis genėjimas yra svarbus palikti puokštės šakas, nes jie auga 90% vaisių.

“Renklode” kolektyvo klasė taip pat toleruoja stiprias šaltis iki 30 laipsnių. Uogos sunyksta vasaros pabaigoje arba rugsėjo pradžioje.

Užsiėmęs

veislėPradinis vaismedis buvo gaunamas kryžminant rūšiuotus kolhozės ir Viktorijos veisles. Slyvų žiedai auga krūmo pavidalu. Aukštis siekia 3 metrus. Duoti vaisius prasideda jau trečiaisiais metais po sodinimo. Iš medžio išauginama vidutiniškai apie 15 kg slyvų. Norint sėkmingai apdulkinti, patartina auginti vengriją Maskvoje arba Timiryazevo atminimą.

Uogos dažytos mėlynai su purpuriniu atspalviu. Jų forma yra ovalo formos, svoris apie 16 gramų. Akmuo nesiliasuoja su minkštimu, bet jis lengvai atsiskiria. Medis naudojamas priemiesčių zonų apželdinimui, vilties mėgautis skaniais vaisiais.

Opalas

slyvų įvairovė opalas

Šriftų slyvos hibridas buvo šunų augintojų veisimas 1926 m. Tai buvo gauta dėl veislių “Renklod Ulena” kryžminio veisimo su “Early Favorite”. Dėl to buvo gautas medžio rūšis, kuri auga iki 3 metrų. Jo plataus kūgio karūną sudaro daugybė tankių šakų. Pavasario viduryje žieduoja opalinį slyvą, po kurio vystosi skanūs vaisiai. Dažniausiai jie yra apvalios formos. Jie yra mažo dydžio. Vaisiaus svoris – iki 20 gramų.

Pirma, slyvos oda yra geltonos-žalios spalvos. Pasibaigus brendimui, jis keičiasi, gaunamas rausvas, šiek tiek violetinis atspalvis. Kartais vaisiai gali būti oranžinės spalvos. Žievelės paviršius padengtas pilkai mėlyna vaškine danga.

Tanki ir sultinga aukso spalvos minkštimas išskiria malonią kvapą, pasiekiant visiškai brendimą. Be to, jis turi įtakos sultono saldžiam skoniui bet kokiam slyvų balionui.

Išsamus opalo slyvos įvairovės aprašymas sukelia daug entuziastų sodininkams. Toks medis sugeba gerą derlių – iki septynių 50 kg vaisių. Tai ypač vertinama dėl jo atsparumo šalčiui. Tik tada, kai temperatūra nukris žemiau 30 laipsnių, medis gali užšalti. Opalo veislė yra atspari įvairioms ligoms, nereikalaujant papildomos priežiūros.

Veislė Karbysheva

karbiševų klasėKarlbaševo vystymasis buvo įvežtas į Ukrainą 50-aisiais metais. Jį apibūdina vaisiai, sveriantys nuo 35 iki 50 gramų. Išorinė oda gana tanki. Kai nokinimas jis yra ryškiai raudonas, kartais prisotintas rožinis.

Jei vaisiai nusileidžia, ant jų pasirodys vaškinis mėlynas atspalvis. Rausvos slyvos Karbyshevo mėsa yra medaus spalvos, kuri yra vertinama virimo metu.

Norint suformuoti gražią karūną, medį reikia reguliariai iškirsti.

Ieškoti egzotinių vaisių

Slyvų medis dažnai stebina savo išskirtinę išvaizdą ir unikalų sultingų uogų skonį. Todėl, prieš sodindami tokį vaisį vasaros rezidencijoje, verta susipažinti su jo veislėmis.

Auksinis lašas

rūšiuoti auksinį lašąOriginalus laipsnis Auksinis lašas buvo išskiriamas Vakarų Europoje. Dažniausiai tai įvyksta mėgėjams išskirtinių rūšių slyvų ar specialių daigynuose.

Šio tipo medis paprastai turi vidutinius matmenis. Karūna yra apvali, pagaminta iš pilkų arba rausvų ūglių. Jie auga mažais tamsiai žaliais lapais, kurie pilami sidabriniu atspalviu. Kai slyva žydi, šakose pasirodo balti vienviečiai arba poriniai pumpurai. Vasaros laikotarpio pabaigoje sulaukia sultingų vaisių. Paprastai jauni sodinukai pradeda vaisius penktus metus po sodinimo.

“Golden Plum” slyvos vaisiai dažnai yra dideli. Svoris, vidutiniškai, apie 70 gramų. Tokių uogų forma yra ovalo formos su plokščiomis pusėmis. Oda auksinė, papuošta šviesiai žalios juostos. Vaisiaus skonis yra saldus ir vos pastebimos rūgšties. Akmuo laisvai dribsnių iš minkštimo. Tikras unikalus vaisius!

Veislė Kirgizija Puikiai

puiki Kirgizų veislėTai dažnai vadinama “rožine slyva”. Paslaptis slypi jos dideliuose rožinės spalvos vaisiuose, kurių masė siekia iki 70 gramų. Vaisiai paprastai yra ovalūs, šiek tiek pailgi. Vidinis minkštimas yra gelsvai žalsvas su saldžiu skoniu.

Kirgizų medžiai Puikios slyvos siekia vidutinį aukštį (2-3 m). Kronas nėra storas, bet kapsulė. Puikiai toleruoja vidutinių platumų žiemą. Beveik visada duoda derlių.

Slyvų namas

slyvų namuoseŠio tipo nutekėjimas buvo gautas derinant kelias veisles. Dažniausiai jis pasiskirsto šiauriniuose platumose, kurių klimatas yra vidutiniškas.

Medis auga apie 15 metrų. Karūna plaunama, kartais tai yra su lygiomis aukštutinėmis daigėmis, iškilusiomis aukštyn. Slyva yra namuose maždaug 25 metus. Vaisiaus nešvarumai prasideda jau 2 ar 3 metus po to, kai jie nusileido svetainėje.

Priklausomai nuo veislės, medis gamina įvairių dydžių vaisius. Tai gali būti mažas vaisių kiekis iki 50 gramų, o tikrosios gigantės – apie 100 gramų svorio.

Uogų forma yra apvali ir pailgi. Spalva dažniau:

 • geltona;
 • rožinė;
 • raudona;
 • violetinė;
 • tamsiai raudonos spalvos.

Visi jie yra padengti vaško danga.

Auginti slyvų namus prasidėjo net per Egipto faraonų karalystę. Vėliau ji persikėlė į Graikiją, vėliau į Prancūziją, o tada nuėjo į Rusiją. Iki šiol žinoma daugelis vietinių slyvų veislių. Jas galima suskirstyti į kelis pogrupius:

 1. Natūralūs hibridai. Ši klasė apima veisles, kurios buvo auginamos Europoje iki XXI amžiaus pradžios. Tokių veislių vaisiai dažnai būna kiaušinio formos, dažnai vidutinio ar didelio dydžio. Kailio spalva – geltona, rožinė, violetinė. Uogų minkštimas yra gintaro spalvos. Kai slyvos visiškai sulaukia, jie turi saldų ir subtilų skonį.natūralių hibridų vaisiai
 2. Italijos slyva. Šio pogrupio medžiai paprastai yra vidutinio dydžio, karūna yra apvali, tvarkinga. Vaisiai yra geltoni su žalsvu atspalviu. Plaušiena yra šviesiai žalia, elastinga. Kartais egzistuoja purpuriniai vaisiai.Italijos slyva
 3. Mirabelis. Šis porūšis atsirado dėl kryžminimo per įprastą slyvų su slyva. Vaisiai pasirodė esąs mažos, apvalios formos su geltonu minkštimu. Mirabel auginamas visoje Europoje. Iš savo uogų daro išskirtinius geltonumo spalvos gėrimus, taip pat slyvų stiprų gėrimą – “Brandy”.plum mirabel
 4. Тернослив. Endeminiai medžiai būdingi klimato ištverme. Jie lengvai toleruoja perteklinį drėgmę, taip pat temperatūros pokyčius.aštrus

“Ternoslivy” paprastai turi plačią karūną ir vertikalią kamieną. Pasklidę ūgliai auga nedideli tamsiai violetiniai vaisiai. Jie skiriasi skrudinta ar rūgštaus ir saldaus skonio. Nepaisant to, jie plačiai naudojami virimo. Vienintelis trūkumas, kūnas atsilieka nuo akmens.

Nuostabus rytas

veislės rytasKas nemėgsta valgyti kvepiančių saldžių vaisių sėdyne medyje sode? Tai nuostabi pavidalo slyvų rinka, kurią sukėlė raudona krūtinės raudona su “Ullens” “Rclocl”.

Medis gali augti iki 3 m aukščio. Karūnėlė yra sferinė, šiek tiek pakelta. Tamsiai rudiose lygumose ūglėse visada yra daug storų ir raukšlių lapų. Jų forma yra elipsės, šviesiai žalios spalvos, kraštai yra dantyta forma. Medis pradeda žydi gegužės viduryje, tačiau vaisius keturis metus po sodinimo. Įdomu tai, kad ši rūšis yra apvaisinta, todėl rytinės apdulkintojų nereikia drenuoti. Vaisiai paprastai būna žalios arba gelsvos spalvos.

Saulėje kai kurie egzemplioriai gali turėti rožinę statinę. Išorėje žievė padengta vaško danga, kuri lengvai nuplaunama. Vidinis minkštimas šiek tiek pluoštinis, geltonos spalvos. Vaisiai skonis saldūs ir saldūs, malonaus aromato.

Uogos masė yra apie 40 gramų. Kaulai gerai išmeta kūną. Iš vieno suaugęs medis galite surinkti iki 60 kg skanių slyvų.

Apibūdinta pirmiau, populiariausios rūšys slyvų medžiai stebuklingai įsitvirtino viduriniuose platumose. Apskritai jie yra šalčio atsparūs, puikiai derlingi ir malonūs. Pasodinus tokį grožį šalies sklype, jūs galite gauti realų pasitenkinimą iš savo darbo. Galų gale, šalia namo bus ne tik šešėlių nuo vasaros karščio, bet ir skanių naudingų vaisių.