naudingų uogų krūmasNuo seniausių laikų žmonės vertino žalingų augalų gydomąsias savybes. Tarp jų galima išskirti gražų krūmą – irga, uogos, žievė ir lapai turi daugybę naudingų savybių.

Šis lapuočių krūmas auga visame Šiaurės pusrutulyje. Tai galima rasti Šiaurės Afrikoje ir Amerikoje, Tolimuosiuose Rytuose, Kaukaze ir Kryme. Dažnai jis auga ant miško lazda, kalnuose ir tarp įvairių krūmų griovių.

“Irga” puikiai jaučiasi bet kokiame dirvožemyje, išskyrus peleną, kurioje yra stovintys vandenys. Svarbiausia, kad yra pakankamai šviesos, kad brandintų vaisius. Tokiomis sąlygomis uogos yra didelės, sultingos ir naudingos. Ypač tai susiję su kultivuotomis veislėmis. Vidutiniškai iš kiekvieno tokio krūmo per visą vaisių nokinimo laikotarpį galima surinkti iki 15 kg uogų.

Bendras krūmo apibūdinimas ir jo naudingos savybės

žydintis irgiLapuočių krūmas krūmas įsitikinęs užima savo garbės vietą priemiesčių zonose žavesio mėgėjams žalumynai. Ypač patraukli augalas ankstyvą pavasarį. Kai filialuose pasirodys pirmieji lapai, krūmas padengtas konkurso vilkais. Iš išorės atrodo, kad jis yra apsirengęs sidabrine skara, kuri suteikia augalui unikalų žavesį. Nuotraukoje irgi galite pamatyti daug gražių gėlių, dekoruojančių pavasario krūmą. Jie rožiniai arba balti.

Kai žiedynas pradeda kristi, kartu su jais išnyksta ir pasiūlo vilnius, kurie apėmė žali lapus. Dažnai krūmo lapai gali būti alyvmedžio arba rausvos spalvos.

jauni augalai irgiBagažo žievė paprastai yra pilka ar ruda su rausva atspalviu. Prie liesties jis yra šiek tiek švelnus.

Lapų ir krūmo žievė turi puikių vaistinių savybių. Jie kruopščiai džiovinami, supjaustomi ir laikomi vėsioje patalpoje. Naudingos medžiagos praeina apie 2 metus.

Augalui būdingas tankus paprastų žalių arba pilkųjų lapų karūnas. Kultūrų derliaus laikotarpyje pamatysite miniatiūrą su raustais bareliais, surinktais ant vieno šepečio. Negyvos uogos dažomos grietinėlės spalvomis, o kai jie yra prinokę, jie įgauna raudonos arba violetinės spalvos.

vaisiai irgiIrgi uogos turi malonų skonį. Saldumas ir vaisių sultys pritraukia mažus vaikus ir suaugusius. Jie mėgsta valgyti ir sodo paukščius, o paskui vežti orgi sėklos visame rajone.

Uogos turi būti surinktos iš krūmo tik subrendusioje formoje. Priešingu atveju jie neteks gydomųjų savybių.

Kiekvieno vaisiaus sudėtyje yra daugybė naudingų medžiagų:

 • maistinis skaidulas – iki 25 procentų;
 • gliukozė;
 • fruktozė;
 • vitaminai: C, P, B;
 • pektinas;
 • fitosteroliai;
 • karotinas;
 • celiuliozė;
 • įvairūs mikroelementai.

Kiekvienas iš šių komponentų turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui.

uogų gėrimasNaudingos savybės uogų irgi pasireiškia, kai ji naudojama:

 • stiprinti žarnyno sienas;
 • gerinti maisto virškinimą;
 • su širdies ar kraujagyslių ligomis;
 • trūksta vitaminų;
 • prieš tonzilitą arba tonzilitą;
 • išlaikyti dietą;
 • kaip raminamoji priemonė.

Dažnai sultys iš šio krūmo vaisių yra priskiriamos pagyvenusiems žmonėms už gerą širdies darbą. Žiedynų tinktūra padeda normalizuoti miegą ir slėgį. Pateiktas origijų uogų vaizdas aiškiai rodo jo išorines savybes.

netolygus irgi nokinimasValgio metu krūmo vaisius naudojamas įvairiems gėrimams, uogienams ar uogienėms gaminti. Neapdorotos uogos naudojamos kaip pyragaičių, daržovių ir tortų prieskoniai. Iš jų jūs gaunate kvepiančią marmeladą ir violetinį marsvmaulį.

Vaisiai gali džiūti, kartu išsaugant vitaminų rinkinį. Jos žiemą galite paruošti nuovirą, kad padidintumėte imunitetą.

Norint gauti maksimalią naudą iš nuostabių uogų vartojimo, būtina atsižvelgti į kontraindikacijas ir naudingas “irgi” savybes. Pavyzdžiui, jei žmogus kenčia nuo blogo kraujo krešumo, vaisiai gali jį pakenkti. Tai ypač svarbu tiems, kurie dirba su įvairiais pavojingais prietaisais. Kai sužeista, sustabdyti kraujavimą bus daug sunkiau.

Be to, uoga yra naudinga kaip raminanti priemonė, tačiau jos dažnas vartojimas sukelia lėtą reakciją. Verta galvoti apie nuolat besikeičiančių automobilių vairuotojus. Esant kritinei akimirkai jie gali prarasti budrumą ir kentėti. Todėl labiau pagrįsta laikytis auksinio principo – geriau daryti dalykus kitaip, nei įstrigti vienoje.

Norint neprarasti prinokusių uogų derliaus, pageidautina į krūmą įdėti kaliauską. Priešingu atveju jūsų vitaminų tiekimą papildys paukščiai, kurie mėgsta purpurinius irgi vaisius, ir žmonės liktų nieko.

Susipažinimas su veislių veislėmis

Malonus žalias augalas, kuris dekoruoja kaimo namus ir vilas, pritraukia sodininkų dėmesį. Igaros nuotraukoje krūmas parodytas ant kitų parkų kultūrų fono, kaip ryškus jo akcentas. Remiantis kai kuria informacija, yra apie 25 šios augalo rūšys. Kai kurie iš jų yra ypač gražūs.

“Irga” kanadietis

iga kanadietisŽavinga veislė šiauriniuose platumose yra Kanados “Irga”. Kai kurie tai žino kaip vyno uogą arba siaurgales vynuoges. Iš jo puikių vaisių yra paruoštas stebuklingas gėrimas, panašus į vyną.

Krūmas gali augti iki 7 metrų. Jos pailgos stiebai sudaro plačią, stora ovalo formos karūną. Krūmo lapai turi kiaušinio formą, neįprastą spalvą. Kai augalas tik žydi, jie yra rusvos, vasaros laikotarpiu – pilkos spalvos, o rudenį – rausvos arba auksinės.

Prie lietimu plokštelė yra minkšta, minkšta, šiek tiek traški. Vėlinis pavasaris krūmas auga didelėmis baltomis gėlėmis, kurios yra surenkamos grakštais šepetėliais.

Krūmo vaisiai primena šuns rožę. Apvalūs šviesiai rožiniai “obuoliai”, kai jie subrendę, pirmiausia įgauna mėlyną, o tada purpurinį atspalvį. Valgyti vaisiai padengti vašku. Skonis yra saldus, nes uogoje yra mažai rūgšties ir daug cukraus.

Gamtoje yra įvairių rūšių tokių krūmų. Kanados “Irgi” veislių aprašymas nurodo visus šios naudingos augalų malonumus:

 1. Šiferis. Tokį Kanados baldakimą išskiria dideli juodi vaisiai, kurie padidino saldumą. Krūmas auga iki 2 metrų ir yra papuoštas plataus pilkų šakų karūną. Pavasarį lapai dažomi žalia, o rudenį jie ryškiai raudona.skalūno rūšis
 1. Mandam. Šios veislės bruožas – apvalios saldžiosios uogos, kartais suplotos. Krūmas turi prailgintą karūną ir auga iki 3 metrų.mandamo veislės
 1. Balerina. Veisėjai kultivavo veislę. Pasiekta 6 metrų aukščio suaugusiesiems. Funkcija – lapų spalva. Iš pradžių jie yra bronzos spalvos, o galų gale žalia. Rudenį jie įsigyja purpurinį atspalvį.balerina

Sniegvalingos žiedynai surenkami šepečiu, ant kurio auga tamsiai raudoni vaisiai. Kai jie subrendę, jie tampa beveik juodi.

Jei yra noras augti krūmus miesto sąlygomis, “Ballerina” puikiai toleruoja dujų užteršimą. Šiuo atveju uogos nesikaupia kenksmingų medžiagų.

Irga Lamarca

irma lamarckLapuotos didelės krūmų augalai – Lamarcki Ilga siekia iki 5 m aukščio. Jis išsiskiria žalia ovaliais lapais su dantyta rėmu.

Mažo dydžio žiedynai, baltos spalvos. Ant krūmo atsiranda didžiulis kiekis, kuris atrodo labai grazus. Lamarcki argi vaisiai turi naudingų savybių, todėl jas plačiai vartoja virti.

Irga Įprasta

Irga vulgarisŠis vaismedžių lapuočių vertikalus krūmas auga iki 3 m aukščio. Ji turi platų karūną, sudarytą iš plonų šakų. Iš pradžių jie yra sidabro spalvos ir su amžiumi jie įgijo rudą atspalvį. Jaunųjų ūglių gale formuojasi corymbose žiedynai, panašūs į žvaigždes. Pušys dažniausiai balti su rausva atspalviu. Blossom apie 10 dienų. Per šį laikotarpį krūmas atrodo ypač patrauklus kitų sodo augalų fone.

“Orga” Ordinary gali augti vienoje vietoje maždaug 15 metų. Ji nebijo stipraus vėjo, sausros ar šalčio.

Gydomosios uogos atsiranda, kai krūmas yra mažiausiai 4 metų amžiaus. Pagal dydį jie yra šiek tiek mažesni nei dirbtinių vaisių. Spalva – tamsiai mėlyna, beveik juoda su balkšvais danga.

Igra apvalios lapinės

IrgulphaLapuočių sodo krūmas – erguga rotifolia pasiekia 4,5 m aukščio. Jos jauni ūgliai šiek tiek sumažėjo. Jie dažomi ryškiai rudos spalvos.

Lapo plokštė, vidutiniškai – 3,5 cm pločio ir 4 cm ilgio. Viršutinė dalis yra nudažyta tamsiai žalios spalvos, o apatinė – švelni baltu atspalviu. Rudens laikotarpiu jis įgauna raudoną ir ryškiai geltoną spalvą. Formos forma yra elipsė, o galas yra ovalo formos. Lapo siena yra sutraukta.

Žiedynai, panašūs į corymb tipo šepečius iki 10 baltų, gelsvų ar kreminių gėlių. Uogos ant krūmo atsiranda pirmiausia žalia, tada raudona. Kai jie visiškai sukosi, jie įgauna tamsiai mėlyną, beveik juodą spalvą. Kiekvienas vaisius pasižymi pilku danga. Jie turi naudingų savybių, šiek tiek rūgštūs pagal skonį. Ripen palaipsniui, pradedant liepos mėn.

Irga

ragasŠios rūšies krūmas žydėjimo laikotarpiu primena kvepiančią vyšnę. Tai kompaktiškas dekoratyvinių augalų, kurių aukštis nuo 2 iki 6 m, versija.

“Irgoje” yra didelis ovalus lapas su nedideliais pylimais. Per žydėjimą jie praktiškai nematomi dėl daugybės baltų ar rausvų žiedynų. Vėliau krūmas padengtas gydomomis uogomis su neįprastais saldaus skonio.

Šios veislės atstovai gyvena iki 30 metų amžiaus. Tai daro juos lyderiais kitų vaismedžių krūmų fone.

Irga spiny gali toleruoti šaltis daugiau nei 15 laipsnių, dėl kurių tai vertina Sibiro gyventojai.

Sužinojęs apie tokį gražų augalą, jūs galite pamatyti, kad tai dviguba nauda. Tai yra originalus vilnos aikštelės apdaila ir naudingų medžiagų sandėlis. Ar protinga praeiti pro nuostabią sodo orgą? Tai verta galvoti apie.