serga slyvaSode auga sode ir kiekvienais metais galite derliausti skaniausius vaisius, žinodamas žemės ūkio technologijų paslaptis. Čia yra aprašytos kai kurios slyvų ligos ir kovos su jais veiksmai, taip pat nuotraukos sodininkui. Bet kokią ligą lengviau išvengti priežiūros ir prevencijos stadijoje. Išnaikinti vieną kartą ir visiems visiems ligų šaltiniams yra neįmanoma, jie yra įtraukti į Gamtos programą. Tačiau norėdami suvaldyti, neįleisti virusų ir grybų į savo sodą, žmonės išmoko.

Slyvų ligos klasifikavimas

slyvų žiedų lapaiPrieš pradėdami dirbti su peiliu ar purkštuvu, turite išsiaiškinti, kokią ligą aplankė mėgstamiausias slyvų medis. Ligos dalijamos pagal jų pasiskirstymą ir veiksmus į tris tipus:

  • grybelis;
  • bakterijų;
  • virusas.

Neteisinga priežiūra taip pat gali sukelti neužkrečiamąsias ligas. Apsvarstykite slyvų ligų nuotraukas ir kovokite su jais.

Jei slyvos lapai yra rūdijuoti, turite pašalinti kadagio ir anemone iš sodo.

Grybelinės ligos

marsupialinė slyvų ligaGrybelinės ligos perduodamos iš medžio į medieną su sutankėjančia lapija, kuri neturi laiko ilgai išdžiūti nuo lietaus ir rusvos. Šiltoje, drėgnoje vasaroje grybų sporos, atvežamos iš išorės, įsiterpia audiniuose, sukuria grybus. Keletas dienų – liga jau priima, valgyti vaisius ir žalumyną. Tokių ligų pavyzdžiai yra slyvų moniliazė, klyasterosporiozė, rūdys.

Dažnai medis nekenčia vienos, kelių ligų. Fungicidai sunaikina bet kokias grybelines ligas, yra sisteminio poveikio preparatai. Kenkėjų ir ligų vabzdžiams naudojamos įvairios medžiagos.

vaisių puvinysEkspertai mano, kad yra baisiausias liga moniliozė ar vienkartinis burnos džiūvimas. Šios ligos požymis yra greitas atskirų šakų džiovinimas. Lapai būna juodi, bet neatsiranda, vaisiai toliau vystosi. Infekcija įvedama į vaisius, jei oda turi įbrėžimų ar žaizdų, sukeliančių slyvų ligas – pilka vaisiaus puta. Iš vienos uogos į kitą sporos praeina, liečiasi. Dėl to derlius sugriaunamas ir infekcijos likvidavimas užtruks ilgai. Grybas gyvena vaisiuose, nukritusiuose lapuose, žiemojantis, vėl pradės gaminti pavasarį iš naujo.

Kita liga, kuri gali palikti šeimininką be pasėlių, yra svirškės liga arba slyvos kišenės. Žymėjimas, kad liga pasireikš, yra ilgas žydėjimas, pilamas ilgas vaisius, kuris ilgą laiką lieka žalia, būna rudas, išdžiūvus ir kritimo. Tik vaisiai yra paveikti.

Virusinės ligos

slyva serga raupiuVirusinės ligos yra baisios bet kuriam augalui. Pažvelk į viruso slyvų ligos nuotrauką, kol kas jų kova yra sisteminių vaistų vartojimas. Liga paveikia kraujagyslių sistemą, perduodama lapų valgymo ir čiulpti vabzdžių. Slyvų, šiaudų arba raupų yra baisi liga. Ji gali eiti į medį net su dobilais. Kita virusinė liga yra chlorotito žiedo lapų taškas. Šiuo atveju lapai ryškesni, susitraukusios plokštelės tampa skylėmis, medis yra apsvaigintas. Gali būti lokių lapų. Pirkdami, reikia įspėti apie bet kokį sėjinuko lapų pjūvio modifikavimą.

Bakterinės ligos

bakterinė slyvų ligaBakterines ligas sukelia mikroorganizmai ir bakterijos, perduotos su sodinamąja medžiaga, priemone. Lapuose atsiranda siauras dėmių. Vidinė plokštelės dalis išdžiūna, trupa ir aiški riba matoma iš išorės, o lapai aplink yra paryškinti. Vaisiai padengti juodais ir rudais dėmiais. Slyvos tampa nevalgoma, nukrinta.

Kartais šakose yra plonų šakelių kekių – raganos šluotelė. Tai yra mikoplazmozė. Lapai sudaro užkrečiamą plokštelę iš apačios.

Neužkrečiamos ligos apima dantenų augimą, kurį sukelia nerūpestingai atliekamas genėjimas, kai dantenas bando sugriežtinti žaizdą. Todėl akmens medžių priežiūra turi būti kuo švelnesnė. Slyva gali pradėti išdžiūti. Priežastis priklauso nuo arti požeminio vandens, užšalimo ar dirvožemio neatitinka medžio.slyvų žydėjimas

Kaip matote, tai silpnina medį, atimama iš bet kokių slyvų ligų pasėlių, ir jų gydymas turi būti laiku, kad medis negyvuos.

Prevencija ir liaudies gydymas nuo slyvų ligos

pieniškas blizgesysSlyvų ligos prevencija – pasirinkti tinkamą medžio vietą. Dirvožemis turi būti derlingas, augalas tręšimo ir prevencinio gydymo metu. Norėdami atsikratyti ligų židinių lapija iš sodo nenaudojamas kompostuose, jis sudeginamas. Bagažinę reikia patikrinti po balinimo. Pristovalny ratas turi būti švarus, be piktžolių.

Nėra receptų kovai su slyvų ligomis su liaudies metodais, tik specialios cheminės medžiagos susidoroti su jais. Pavasarį purškiant net prevenciniu būdu turėtų būti naudojami variniai preparatai.

Vaizdo įrašas apie kaulų vaisiaus ligas