kapusta-romanesko-vyrashhivanie-ukhodKopūstinės yra palyginti naujos rūšies kopūstų, kurios yra įdomios dėl jo išvaizdos ir skonio. Rūpinimasis kopūstų romanesko nėra sudėtingas, ir kas nors gali norėti auginti jį savo sklypo.

Kopūstai romanesko ne taip seniai pasirodė Rusijoje. Šis darinys pagamintas iš Italijos, XX a. Devintajame dešimtmetyje veisiami veisėjai, kaip žiedinių kopūstų ir brokolių mišinys. “Romanesco” taip pat žinomas pavadinimais “romaniški brokoliai” arba “koralų kopūstai”. Kiekvienas, kas pasodino paprastuosius kopūstus, gali augti, nors čia yra ir niuansų.

Išvaizda yra neįprastos daržovės: Rom florets kopūstai – ji užima auga arti vienas kito geltona-žalia spurgų apsuptas žaliais lapais. Kai kurių augalų aukštis gali siekti 1 metrą, o galvos svoris siekia pusę kilogramo. Augalas yra metinis ir iš tikrųjų yra įvairių žiedinių kopūstų.

Paruošimas dirvožemio kopūstų romanesko auginimui

romaniškiNorėdami nusileisti, turite pasiimti ir paruošti vietą. Geriausias sodinimo variantas – tai vieta, kur agurkai, svogūnai, pomidorai ar bulvės augo anksčiau. Nerekomenduojama auginti romanesko vietoje, kurioje augo kiti kryžmažiedės augalai: rutabaga, ropė, kopūstai, ridikai, salotos. Užkirsti kelią įprastoms ligoms ir kenkėjams. Sėklos sodinukams turėtų būti gerai apšviestoje pusėje.

Dirvožemis taip pat turėtų būti speciali kopūstai Romanesco nemėgsta rūgštingumą ir šarminis dirvožemis jaučiasi gerai, todėl pagrindo prieš sodinimą sodinukų geriau proizvestkovat arba pridėti prie jo pelenų už 0,3 – 0,5 kg už 1 kv. m. Kopūstų yra taip pat gerai reaguos į kompostą.

Kopūstų sėklų sėjos bus atliekamos balandžio pabaigoje. Kambario, kurioje bus sodinukai, oro temperatūra turėtų būti žemesnė už +20 laipsnių, per mėnesį dėžės su daigais turėtų būti dedamos į vėsesnę vietą. Kai auginate kopūstus romanesko, jums reikia kontroliuoti apšvietimą taip, kad sodinukai nebūtų ištempti, vanduo augalus, kaip viršutinis dirvožemio sluoksnis, išdžiūsta.

foto kopūstai romanesko

Po 40-60 dienų nuo sėjos laiko, sodinukai yra perkeliami į nuolatinę vietą per atstumą 60 cm atstumu. Atstumas tarp eilučių turėtų būti bent 0,5 metro. Iš anksto, laikantis klimato sąlygų srityje, jums reikia apskaičiuoti persodinimo laiką, kad susiejimas žiedynai sutapo su vasaros laikotarpiu, kai oro temperatūra per vidurį bus + 17-18 laipsnių.

Tai labai svarbus momentas – romaniškai, reikalaujantis temperatūros režimo sėjant ir brandinant – nepalankios oro sąlygos gali neleisti žiedynų vystytis.

Reikia rūpintis romanišku kopūstu

Dėl kopūstų romanesko lengva rūpintis. Jūs turite:

  • Girti gausiai, bet taip, kad žemė neturėtų laiko išdžiūti ir tapti perkrauta.
  • Patikrinkite augalą ir pašalinkite kenkėjus, ypač vynuogynus, kurie persivalgina kopūstų lapus. Galite purkšti augalą specialiais vabzdžių sprendimais, jei kenkėjai jau pasirodė. Siekiant išvengti, rekomenduojama sodinti augalus šalia kopūstų, kurie atbaido kenkėjus: balandžius, pyragas, salierus, mėtų, česnakų.
  • Atlaisvinkite dirvožemį aplink augalus, piktžolės, neleidžiančios piktžoles augti.
  • Pašariniai augalai taip pat yra rūpintis kopūstų romanesco. Jai tinkamos organinės ir mineralinės trąšos: sūrymas, superfosfatas, amonio nitratas, kalio chloridas ir kt. Virimo padažu reikia auginti ne daugiau kaip tris kartus, tokiomis pačiomis proporcijomis, kaip kitų rūšių kopūstų priežiūra.

Galite derliaus nuimti nuo galutinio brandaus galvos. Jei traukimas pašalinamas, kopūstai ignoruoja ir praranda sultingumą. Geriau laikyti užaugintą pasėlę visą žiemą, šviežia forma laikyti ne ilgiau kaip savaitę.

“Romėniški brokoliai” – tai dietinis produktas, turintis daug vitaminų, skaidulų, mikroelementų, turinčių mažai kalorijų, tačiau tuo pat metu patenkantis. Karotinas, vitaminai C ir B, cinko ir mineralinių druskų romaniškai daugiau nei įprastų brokolių ir žiedinių kopūstų. Receptai ir nuotraukos kopūstų romanesko paruoštos formos galima rasti internete. Virimas gali būti įprastų patiekalų vietoj žiedinių kopūstų ar brokolių. Žmonėms, kuriems reikia laikytis sveiko gyvenimo būdo, romanesko bus puikus priedas prie dietos.

romanesko nuotraukoje

Stebint auginimo ir priežiūros technologijas, jūs galite pasiekti gerą derlių kopūstų Rom. Teisingas laikas sodinti ir brendimo augalų, maitinimo, apsaugos nuo kenkėjų, laistymo, apšvietimo nėra sunku, jums reikia imtis arčiau tik į oro temperatūrą ir tada neįprastas kopūstai ne tik papuoš bet kokį vasaros sodą ir žiemos lentelę.

Kopūstų auginimas – video