poraiPastaruoju metu daugėja populiarių vasarinių gyventojų augančių porų kopūstai. Šis augalas labiausiai patiko savo skonio savybėms (kvepiantis kvapas, pikantiškas saldus skonis) ir gebėjimas lengvai prisitaikyti prie skirtingų klimato sąlygų, suteikia deramą derlių. Valgio metu porai naudojami tiek žaliavoje, tiek konservuotoje, marinuotoje, sūdytoje ir džiovintoje formoje. Be malonaus skonio, svogūnas turi naudingų gydomųjų savybių.

Naudingos savybės

Cheminė sudėtis porai apima didelį kiekį baltymų, vitaminų B2, Vj, B, C, PP ir mineralų (kalcio, kalio, geležies, nikelio, magnio, fosforo, mangano, geležies). Didelis kiekis askorbo rūgšties, karotino, kalio kiekio ir mažo deginimas eterinių aliejų, mitybos produktas naudojamas pagerinti medžiagų apykaitą, padidėjęs apetitas, didėja imunitetą, taip pat daugelio ligų gydymui.

Jis naudojamas ligoms:

  • reumatas;
  • inkstų akmenys;
  • nutukimas;
  • druskos nusėdimas;
  • podagra;
  • aterosklerozė.

Kaip auginti porai sodinukus?

poraiSvogūnų auginimo metodai: drėkinamas metodas (tiesioginis sėjos į dirvožemį) ir sodinukų metodas. Tiesioginis sėjamasis žemėje dažniausiai naudojamas pietų regionuose, kur yra gera šilta vasara. Čia dirvožemis sušildo greičiau. Kitais regionais labiau priimtina auginti svogūnų sodinukus.

Geriausia vieta sodinti svogūnų sodinukus

Išauginti svogūnų sodinukai gerai apdorotuose žemumų derlinguose dirvožemiuose, pagardinti organinėmis trąšomis. Tinkamas yra silpnai rūgštus arba neutralus dirvožemis. Jūs taip pat galite augti gerai drėkintuose priemiestiniuose ir smėlinguose dirvožemiuose. Nepalankūs dirvožemiai yra sunkūs moliniai dirvožemiai. Norėdami tręšti žemę, naudokite superfosfatą, kalio druską, kompostą, karbamidą.

Sėjinukų auginimas iš svogūnų

Norėdami auginti svogūnų sėklų iš sėklų, reikia atlikti parengiamąjį etapą. Tai yra specialus sėklų apdorojimas. Sėklos dedama į karštą vandenį 20 minučių, tada šaltu vandeniu. Dėl greito daigumo, sėklos mirkomos tris dienas šiltame vandenyje. Po to, kai sėklos pilamos, jos paliekamos išdžiūti.

Sėklų sėjos

poraiSodinamos svogūnų sėklos tam tikru laiku. Augantiems sodinukams naudojami dėžės, kurios gali būti dedamos ant lango, o vasarą viduryje geriau pradėti sėti. Šiltnamiuose augalai auginami balandžio viduryje. Balandžio pabaigoje galite sėti sėklos ant lovų, tuo pačiu padengdami plėvelę.

Mažose dėžėse ar kituose tinkamuose konteineriuose, paruoštuose nusileisti, jie užmieja specialiai paruoštą dirvą, bet ne iki viršaus. Sėklų sėjos atliekamos eilėmis su 5 cm intervalu, o griovio gylis neturi viršyti 1,5 cm. Vėliau padengti plėvele ir padėkite dėžes sausoje ir šiltoje vietoje. Kambario temperatūros režimas turėtų būti + 25. Kai atsiranda pirmieji ūgliai, filmas turi būti pašalintas, o dienos temperatūra palaikoma iki +17 ir naktį +12. Šiame režime svogūnų daigai laikomi maždaug savaitę. Po savaitės poveikio sodinukai perkeliami į kitą temperatūros režimą – naktį +20 ir +14 dienai. Toks režimas palaikomas visoje sodinukų auginimo stadijoje.

Slaugos priežiūra

Remiantis sėklų auginimo sąlygomis, pirmosios kopos gali pasirodyti 10-20 dienų.

Porai yra kultūra, kuriai reikia drėgno dirvožemio. Todėl verta užtikrinti, kad dirvožemis neišdžiūtų. Bet tuo pačiu metu negalima drėkinti.

Kruopščiai purškite porai porų su šiltu vandeniu, kad nepažeistumėte kotelio. Tačiau vienas laistymas negali tai padaryti, sodinukai turi būti šeriami. Tręšimą tręšti galima vieną, bet du yra geriau.

Norėdami sustiprinti šaknų sistemą ir stiebo sustorėjimą, lapus reikia nupjauti taip, kad jų ilgis po apkarpymo būtų 10 cm.

Iškart prieš sodinant sodinukus į dirvą, būtina laipsniškai sukietėti, paimti į gatvę, kartu mažinti laistymą. Po šešių savaičių nusileidimas atvirame lauke.

Sodinukų išlaipinimas

Balandžio mėn. Pabaigoje ir gegužės pradžioje sodinti svogūnų sodinukus atvirame lauke. Iš anksto paruoštų ir apvaisintų sklypų sodinami daigai eilėse, gilinant šiek tiek daugiau, nei buvo sodinukų dėžėse. Šaknys ir lapai šiek tiek pasvirti.

Norint gerai auginti porankius ir patogiai auginti auginimo sezono metu, atstumas tarp augančių augalų turėtų būti ne mažesnis kaip 10 cm, o tarp eilučių – mažiausiai 50 cm.

Augimo technologija

Sėjamųjų svogūnų auginimo technologija apima du pagrindinius veiksnius: slaugymą ir šėrimą. Ypač svarbu rūpintis jaunais augalais. Nepamirškite prikimšimo ir dirvos išsiliejimo. Jei reikia, reikia laistyti ir išpilti augalus. Gausiai laistomi ir šeriami daugiausia tik auginimo sezono metu, pirmąjį pusmetį.

Geras trąšas svogūniams yra paukščių mėšlas. Jis naudojamas 1:20 tirpale.

Po gero sodinukų įsišakojimo išpilama derlinga dirva. Užkandimas atliekamas po dviejų mėnesių ir pakartojamas, jei reikia, prieš surenkant. Prieš kalimą, naudinga į medines pelenas pridėti prie eilučių. Būtina laiku kontroliuoti piktžoles.

Derliaus nuėmimas ir sandėliavimas

lankasDerlių, priklausomai nuo veislės, prasideda nuo rugpjūčio iki šalčio. Kraštovaizdis griauna, ištraukiamas iš žemės. Nuimkite šaknis ir 2/3 ilgio sutrumpinkite lapus. Pekas gerai toleruoja šaltį. Jei paliksite jį žiemą žemėje, ji žiemos ir žiemos pavasarį. Geresniam žiemojimui sodinti dirvą dirvožemiu, užpilti durpėmis ir klijuoti šakomis, pageidautina spygliuočių.

Laikyti porus rūsyje gali visą žiemą, 0, 80% drėgmės, prikopalis stačiai į drėgną smėlį.

Laikant porai, ne tik nesumažėja askorbo rūgšties kiekis, bet, atvirkščiai, dar daugiau.

Vaizdo įrašas: kaip sodinti porai