Mažai augantys pomidorai yra pagrindiniai priemiesčių ir daržovių sodai. Kokia yra šios sėkmės priežastis? Kodėl aukšti lydytojai su dideliais vaisiais pakliuvo į savo neatsakingus giminaičius?

 • Mažai augantiems pomidorų veislėms nereikia pritaikyti sodinti, daug dėmesio ir didelių derlių.
 • Daugumoje mažesnių veislių nereikia slaugos, jie auga kumpiu.
 • Greitai įeikite į vaisius ir prašau turtingo derliaus.
 • Jie skiriasi draugiškų vaisių, kurie yra svarbūs namų šeimininkėms.
 • Šios rūšies pomidorai sugeba gauti pagrindinę dalį pasėliams prieš aktyviosios vėlyvo purvo fazę.

Geriausios veislės mažai augančių pomidorų pasirinko kiekvienas daržovių sodininkas individualiai, priklausomai nuo gyvenamosios vietos ir auginimo sąlygų.

Norint tinkamai pasirinkti jūsų svetainės pomidorus, turite žinoti, kad visos mažai augančios pomidorų veislės priklauso apibrėžtam grupei, kuri suskirstyta į tris pogrupius:

 1. determinantas;
 2. pusiau determinantas;
 3. superteterminant.
 • Nustatantis pomidorų pogrupis skirtas sodinti atvirame lauke ir uždarose patalpose. Šoniniai ūgliai prie krūmų yra labai tankūs, todėl yra suformuotas biustas, kuris nereikalauja susirišimo ir pasynkovaniya.
 • Pusiau savaime suprantamas pomidorų veisles rekomenduojama auginti lauke. Jei neturite nugnybti patarimas esant 80-90 cm aukščio, jis gali pasiekti 120 cm. Pomidorai šioje grupėje nepatariame žiupsnelis, rinkti daugiau derlių, tačiau patyrę sodininkai kreipėsi į šį registratūroje paspartinti vaisinės krūmas.
 • Superdeterminant pomidorai yra būdingi ankstyvo ir vidutinio brandumo, draugiškas vaisių derlius, geras derlius. Dėl pomidorų šios veislės pasižymi trumpu vegetacijos periodu. Po draugiškos vaisių grąžinimo jie nesudaro naujo kiaušidės. Visos veislės pomidorų superdeterminant grupės reikalauja pasynkovaniya ir augimo taško formavimas.

Hibridiniai sėklos nykštukas geriau veislių pomidorų šiltnamiuose ir atvirame lauke visų trijų pogrupių pirkti specializuotose parduotuvėse, o asmeniškai surinkti prarasti motinos charakteristikas, ir vietoj nedidelis krūmas gali išaugti sode ilgai vynuogių.

Mes pasirenkame geriausias šiltnamių trumpųjų pomidorų veisles

Visi yra pripratę prie augančių aukštų pomidorų ant ilgos šaknies drožlių. Tačiau ne visada yra laiko ir galimybės užsiimti krūmo formavimu, šepečių paskirstymu ir pasynkovanie. Tada atvažiuokite į nepakankamas pomidorų veisles, kurias lengva ir lengva pasirūpinti.

Tarp įvairių pomidorų noriu pabrėžti kelias geriausias šiltnamių šiek tiek riebių pomidorų rūšis:

 • “Magus H” – ankstyvojo derlingumo hibridas, atsparus ligoms, derliui. Augalija yra iki 65 dienų, vaisiai yra raudingi, apvalūs, sveria iki 180g. Viename matuoklyje gali tilpti 3-4 augalai, o tai labai svarbu auginant uždarame lauke, nes sugriežtintos plantacijos kelis kartus padidina derlių. Pagrindinė šios veislės sodinimo sąlyga yra dažna šiltnamio danga ir kondensacijos nebuvimas.
 • Praėjusio sezono naujovė “Oranžinė princesė” pasirodė esanti gera šiltnamių sąlygomis. Tai trumpas, labai derlingas vidutinio vėlyvojo brandinimo būdas, skirtas auginti šiltnamiuose ir šiltnamiuose. Gera priežiūra ir agrotechnika, vienas krūmas sezono metu gali gauti iki 40 kg saldžiųjų apelsinų vaisių.
 • VyšniaNeseniai vyšnių pomidorai tampa vis populiaresni. Iš šios grupės verta atkreipti dėmesį į tokius menkaverčius veislės kaip “Aztekas”, “Raudonkepuraitė”, “Anas”, “Bananų kojos”. Šių pomidorų vaisių svoris neviršija 15-20 g, o saldaus aromato skonio nepalieka abejingų. Ypač graži išvaizda žvilgančių marinatų, kaip salotų ir keptų mėsos patiekalų ornamentas.
 • AmpelnyeTarp trumpų pomidorų yra populiarios nykštukų ir ampelių veislės. “Talismano” veislės pomidorai puikiai jaučiasi krepšiuose ir kabyklose. Jie yra puikus žiemos sodų ir šiltnamių apdaila, puikiai atrodo sode, pakabinami ant medžių šakų.
 • “Aztec” veislė idealiai tinka plokščiam ir balininiam auginimui. Dažnai šių pomidorų augalai sodinami voniose ir gėlių puoduose. Tada pomidorų krūmai vaidina apdailą, o ne tik maistą. Nykštukiniai pomidorai ir vyšnių veislės turi gydomųjų savybių: reguliarus jų vartojimas maiste sumažina vėžio riziką.

Related  Užkūrėme graužikų veislę “Urals Emerald” ant privataus sklypo ir pasirūpinkime ja

Geriausi mažai augantys atviros žemės pomidorai

Dėl atviros žemės, visos mažos pomidorų veislės yra tinkamos. Didžiulė šios grupės pomidorų įvairovė leidžia pasirinkti pomidorus bet kokiai spalvai, skoniui ir dydžiui.

 • Pomidorų veislės Sunkioji svorio SibiroDaugelis kaip pomidorų neverslinio atviro grunto Sibiro veisimo “Sibiro sodai”, “Sibiriada”, “Sunkioji Sibiras”, “Abakanas rožinė”, “Balerina”, “Sibiro trejetas”, “Maskva sidras”. Šios serijos veislėms būdingas didelis derlius ir atsparumas virusinėms ligoms.
 • Naujokas sodininkai turėtų atkreipti dėmesį į tokius pomidorus už atviro grunto kaip “Aliaska”, “parodijų”, “Boney M”, “Bobcat”. Jie išsiskiria sklandžiai ir skaniais vaisiais, nepriklausomai formuoja sultingą krūmą ir nereikalauja pasynkovaniya.
 • Mėgėjai ypač produktyvūs veislių bus malonu su tokių veislių: “Rocker”, “Turmalinas”, “rusų skanus”, “Saulės zuikutis”, “Hellraiser”. Tinkamai prižiūrint, iš šių veislių pomidorų krūmo galima pašalinti iki 5 kg sklandų vaisių, sveriančių 150-200 g.
 • Nepaprastai higieniniai hibridiniai pomidorai “Laimingos”, “Gayas Beksejevas” nusipelno ypatingos pagirios. Jie yra ne tik didelio našumo, bet ir atsparus karščiui ir per sausoje dirvoje, ligų ir rekomenduojama auginti srityse netinkamus žemės ūkyje ir sodininkystėje.

Šiandien tiekiami dideli mažai augančių pomidorų asortimentai ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir šalies rinkose, kuriose ne visada galima įsitikinti produktų kokybe ir veislės atitiktimi. Geriau būti saugūs ir nusipirkti sėklų parduotuvėje, kur patyrę profesionalai pasidalins sėkmingai auga nykštuose pomidoruose šiltnamiuose ir sode.

Mažai augančios aukštos derlingos pomidorų veislės – video