Gėlių puodaiIš gražiausių ir gerai Sutvarkyta augalų žavesys nebūtų visiškai, jei jie pasodinti vazonuose margas, būdingas jų forma, dydis, medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Puikus problemos sprendimas – vazonai gėlėms. Jie įsigyjami parduotuvėje arba pagaminti patys, jie papildys kolekcijos išvaizdą ant palangės ir padės papuošti kaimą.

Indų ir sodo augalų paruoštų vazonų parinkimas

įvairių formų puodaiParuoštų augintojų asortimentas parduotuvėse yra neįtikėtinai puikus. Kad neprarastumėte pasirinkimo, ekspertai pataria atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Tarp jų:

 • mėgstamos prekės kaina;
 • augalo paskirtis;
 • puošto puodo dydis;
 • atitikimas interjero stiliui ar kraštovaizdžio dizainui;
 • praktinis produktas.

Dažniau gėlių augintojai mėgsta gėlių puodus iš polimerinių medžiagų, sudegintos keramikos arba molio, stiklo.

Gėlių vazonai iš plastiko

plastiko puodo apdailaLabiausiai prieinami pavyzdžiai yra pagaminti iš plastiko. Jie lengvai valomi, gali būti naudojami namuose ir už jos ribų. Dėl drenažo skylių buvimo ir galimybės lengvai užsidaryti naujus, puodo augalai yra apsaugoti nuo šaknų sistemos sulaužymo. Kita naudinga kokybė – lengva, o tai svarbu, jei jums reikia floristas kabinti puodus už Erdvūs augalų ar įspūdingų girliandomis vazonai. Nepaisant plonų sienų, konteineris, esantis saulėje, nešildo iki kritinės temperatūros, nesukelia dirvožemio ir šaknų sistemos perkaitimo.

Jei pageidaujate, plastikiniai vazonai lengvai papuošti fragmentai iš medienos, tekstilės, karoliukai, ar tiesiog piešti naudojant saugias ir šviesus akriliniais dažais.

Plastikiniai vazonai, nupirkti parduotuvėje, gali būti lengvai transformuoti virve ir klijais. Apdorotas šoninis paviršius yra sandariai suvynioti virve ar virve.

maži puodaiTačiau su daugeliu privalumų plastikiniuose puoduose yra keletas trūkumų. Jie nėra pernelyg užsispyrę, kai jie naudojami ne namie, o produktai negali būti vadinami originaliais.

Keraminiai vazonai

keraminiai puodaiIlgą laiką įvairios rūšies keramikos buvo naudojamos gaminant gėlių puodus ir puodus. Molis yra neįtikėtinai lankstus. Jis gali būti įvairių formų, natūrali medžiaga saugo kapitono rankų šilumą, perduodama į vidų ar name.

Renkantis keramikinį puodą, turėtumėte atkreipti dėmesį į drenažo angos buvimą, taip pat į išorinę dangą.

Neglazūruotas molis išlaiko akytumą, kuris pagerina mikroklimatą viduje, bet sumažina gėlių vazonų ilgaamžiškumą. Kai laistyti vandentiekio vandenį ant sienų gali atsirasti netikslių dėmių. Už namo konteineriui gresia sunaikinimas:

 • didelis oro drėgnumas;
 • staigūs temperatūros pokyčiai, ypač šaldymas ir atšildymas.

Dažytos arba glazūruotos keramikos atrodo labai įspūdingos ir yra daug stipresnė, tačiau ji lėtai pašildoma ir blogai pašalina drėgmės perteklių.

keraminiai indai augalamsDėl didelio keraminių gaminių svorio, ypač kai gėles sukite savo rankomis už gėlių puokštes, reikia patikimo tvirtinimo. Tai lengva padaryti naudojant stiprią virvę ir makramos metodus.

Stiklo gėlių puokštės gėlėms

stiklo gėlių puokštėsSkaidrus ar spalvotas stiklas – trapi, bet efektyvi medžiaga, kuri padės papuošti interjerą, padarys namą unikaliu.

Tuo pačiu metu, parodydama fantaziją, uždaryti gėlių puodą savo rankomis patalpoms gėles nėra sunku.

Kaip pagrindą, galite pasiimti tinkamo dydžio stiklo stiklainius, akinius, vazos ar net nedidelį suapvalintą akvariumą. Prijungimas laivus su virve, užtikrinant jiems medžio pagrindu, galite sukurti gėlės girliandą, kad puodus kelis puodus.

Kaip padaryti gėlių puodą savo rankomis

gėlių puokštės natūralios medžiagos gėlėmsLango slenksčio ir sodo ornamentu bus parduotuvėje nerandamos vazonai, bet pačios gėlės. Tokie pavyzdžiai paprastai:

 • daug kartų pigiau nei analogai iš parduotuvės;
 • Jie sukurti, atsižvelgiant į meistro skonį ir pageidavimus;
 • yra unikalus.

Tačiau, remdamiesi savo vaizduotę, floristas turi prisiminti apie ateities puodų patikimumą, saugumą ir praktiškumą. Ypač svarbu atsižvelgti į orų kintamumą ir išorinių veiksnių įtaką, jei mes turime surinkti puodus sodui savo rankomis.

originali gėlių puokštės formaPopuliariausi medžiaga, tinkama tokiam darbui:

 • medis, įskaitant plokštes, bambuką, sausas šakeles, surinktus sode;
 • cemento mišiniai, kurie po sukietėjimo virsta stipriomis drėgmei atspariomis struktūromis;
 • Stiprūs virvelės ir lynai, iš kurių gaminami pinti dirbiniai;
 • tekstilės gaminiai, apdirbti atspariais dilimui dažais.

Jei norite gaminti originalias vazos ar medžiagas, nereikia eiti į parduotuvę.

Reikia tik apžiūrėti pastebėjusius dalykus, kurie paseno, bet gali tapti unikaliu interjero ar kraštovaizdžio objektu.

Pakabinami gėlių puokštės savo rankomis

pakabinami vazonai

Namų rankų darbo puodai – puiki proga parodyti savo vaizduotę ir parodyti gebėjimą kurti praktinius ir visiškai unikalius dalykus.

Paprasčiausias variantas yra pakabinamas puodelis makramos technikoje. Austi ant puodo dydžio, tai:

 • puikiai tinka interjerui;
 • puošia bet kokį konteinerį, kuriame auga vidinis gėlių augalas;
 • gali būti naudojamas įprastiniams ir ampeliniams augalams;
 • kartu su kitais, sudaro daugiasluoksnę girliandą, taupanti palėpėje vietą ir suteikia langą unikalų išvaizdą.

Be to, augalų puodas leidžia žymiai pagerinti augalų apšvietimą ir supaprastina priežiūrą su daugybe gėlių namuose.

stiprios virvutėsRenkantis virvę audimo geriau teikti pirmenybę modelių patvaraus pluošto be gale apkrovos, neblunka saulėje ir nebijo drėgmės. Tie patys reikalavimai taikomi gatvės pintinėms pučioms.

Lauko ir stalo gėlių puokštės gėlėms

lauko dideli puodaiDideli augalai, tokie kaip erdvus citrinas, monstera, ficus ar sodrus papartis, yra puikus namų papuošimas. Kad jie atrodytų dar efektyvesni, puodą galima įdėti į pradines puodus.

Tinkamo dizaino ir dydžio pasirinkimas ne visada yra įmanomas, tačiau aukščiausio lygio gėlių puokštė tepama visiems.

Vienas iš variantų – cemento puodai. Kaip pagrindą, imkite greito nustatymo mišinį, kuris įpilamas į paruoštą formą ir po kurio laiko gaunate stiprią kasetę. Dar vienas būdas naudoti medžiagą – jie geria tekstilės sklendę ir suteikia jai tinkamą formą, laukti džiovinimo kompoziciją. Šis puodas gali būti naudojamas namuose ir sode. Dėl didesnio dekoratyvinio efekto liejimas yra dažytas ir net padengtas mozaika.

lauko vazonai didelėms gėlėmsPuikios dėžutės, skirtos didelėms gėlėms, bus tinkamos formos dėžutė. Iš pradžių jis yra poliruotas, apdorotas vandeniui atspariu laku arba dažomas. Norėdami apsaugoti grindis ir kitus paviršius, pavyzdžiui, stalą po mediniu gėlių puodu, ant dugno įrengiamas padėklas, kad būtų surinkta drėgmės perviršis. Laisva vieta tarp puodo ir puodo gali būti užpildyta kokoso pluoštu.

Supaprastinkite didelės žaliosios augintinės priežiūrą, apsaugokite augalą nuo drėgmės trūkumo ir džiovinimo padės augalui integruota drėkinimo sistema. Ją galima įsigyti ar pagaminti iš savo rankų iš pagalbinių medžiagų.

puodai su laistymuPapildomai konteineris puodai yra su sąlyga, skirtą vandens ertmę ir daikto Bay vamzdelį, taip pat angos sistemos tiekimo drėgmę prie šaknų ir tolstant savo perteklių. Panašus bet kokio dydžio spalvų dizainas gali būti montuojamas namuose. Tai bus naudinga ir ant palangės, ir sode, ypač kai augalai yra atimti kasdienio floristo dėmesio.

paprastas puodų su automatiniu laistymu dizainasPaprastieji automatinio laistymo indai gali būti pagaminti iš įprasto plastiko puodo. Svarbiausia, kad jis yra tinkamas dydis, jo dugne buvo daug didelių drenažo skylių. Puikiai tinka transportavimo konteineris, kuriame gėlės patenka į parduotuvę. Po drenu dugne yra uždėtas uodo tinklas iš plastiko. Tai neleis dirvui išplauti. Srieginiai per skylutes kelių nailono virvutės, kad jų galai buvo laisvai pakabinti.

Įgyvendinant šiuos puodus su namų ir sodo gėlių ant keptuvėje pripildytas vandens žvyro, galite būti tikri, kad augalas nebus kenčia nuo dehidratacijos. Virvelėje skystis pakyla žemėje, tačiau nesukelia puvimo šaknų.

Mes gaminame pakabukas su savo rankomis – video