Šviesos diodaiSvarbiausias veiksnys augalų gyvenime yra gaivus, nes jiems šviesa naudojama kaip energijos šaltinis. Dėl šviesos augalai paverčia angliavandeniais vandeniu ir anglies dioksidu. Dėl šios reakcijos susidaro jų audiniai, vyksta medžiagų apykaitos procesai.

Tačiau norint sėkmingai auginti stiprios sodinukai, be šviesos kiekį, taip pat svarbu, jo spektras ir fotoperiodas.
Reguliuojant dienos šviesos ilgį, galima sėkmingai valdyti visą augalų ir augalų auginimo procesą.

LED lempos spektro įtaka sodinukų vystymuisi

Šviesos spektras įtakoja augalų vystymąsi įvairiais būdais.
Augalų LED šaltiniai sukuria spindulius raudoname ir mėlyna spektrose. Tai yra tie spinduliai, kurie labiausiai reikalingi sodinukams, nes jie prisideda prie jų sėkmingo vystymosi.

Visų pirma, mėlynos spektro suaktyvina šaknų augimą, raudona naudingai paveikia bendrą formavimąsi sodinukai. Tokios spalvos, kaip geltona arba žalia, dažniausiai nėra absorbuojamos augalų.

Fotosintezės reakcijai reikalingų šviesos bangų ilgis skiriasi nuo bangos ilgio, kurį skleidžia įprastinė kaitinamoji lempa, kurio fitopatija yra labai maža. Todėl, kaip ir daug šviesos, augalai iš tikrųjų trūksta.

Vaizdo įrašas apie LED sodinukų apšvietimą

LED sodinimo pranašumai

LED gamyklos žibintai yra idealūs, nes:

  • Diodais galima gauti reikiamo ilgio ir ryškumo šviesos bangas. Jie suteikia labai mažą spektrą, jų efektyvumas siekia beveik 99,9% – tai yra LED lempos bruožas. Tai reiškia, kad sodinukai sugeria tik tuos šviesos bangas, kurių poreikis šiuo metu yra patyręs.
  • Šviesos diodų šaltinio energija sunaudoja daug mažiau (iki 8 kartų) įprastų lempų. Taip pat svarbu, kad nereikėtų keisti degtų lempučių.
  • Turi mažą maitinimo įtampą, kuri, patekusi į vandenį, apsaugo grandinę. Tai leidžia jums turėti šaltinį pakankamai arti sodinukų, kurie, tačiau, neduoda perdžiūvimo, ar, priešingai, dažniau laistyti, nes augalams šviesos diodais beveik nėra šilumos, negali būti pasakyta apie senamadiškas lempos.
  • Dar vienas mirksėjimo nebuvimas yra dar vienas argumentas dėl LED šviestuvų (vadinamasis LED apšvietimas).
  • LED šviestuvai nesudaro ultravioletinių spindulių ir infraraudonųjų spindulių. Tai yra labai svarbus veiksnys, nes kai kurie augalai yra gana jautrūs jiems, perteklius neigiamai veikia jų bendrą vystymąsi.
  • Jis pritraukia ekologišką LED lempos švarą – jose nėra gyvsidabrio, dujų, kitų toksinių medžiagų, jų šalinimui nereikalingos specialios sąlygos.
  • Galiojimo laikas yra labai ilgas – iki 50 000 valandų.

Visi šie LED apšvietimo privalumai sodinukams pritraukia vis daugiau vartotojų.
Pagrindinė nepakankamo paskirstymo priežastis yra jų didelė kaina.

Pastebėta, kad šviesos diodų apšvietimo poveikis sodinukams yra išsaugotas net ir po to, kai jis yra pasodintas į žemę. Iš šio sėjinuko atsiranda daugiau perspektyvių augalų, kurie greitai gauna spalvos, jie pradeda ankstyvą vaisių derlių ir gausesnį derlių.

Spekuliacijos efektyvumo grafikas sodinukams

Grafikas rodo, kad šviesos diodai, kurių bangos ilgis yra 660 nm – yra efektyviausias, kaip chlorofilo sintezės, fotosintezės, photomorphogenesis ir (gebėjimo vaisiaus). Ty šviesos diodų šviesoje turėtų būti raudona šviesa 650-660nm + mažai mėlyna (santykis 3: 1)

LED apšvietimas augalams namuose

sodinukai po šviesos diodaisLabiausiai paprastas ir nebrangus būdas diodams apšviesti savo rankomis – tai naudoti LED juostelę.

Norint atlikti darbą mums reikės:

  • Mažas skydelis, atitinkantis išryškintą plotą;
  • du juostos LED – raudona ir mėlyna;
  • Maitinimo šaltinis juostos prijungimui prie tinklo.

Svarbu: augalams diodų spalvų santykis turėtų būti 1: 8, tai yra viena dalis mėlynių diodų, 8 dalys raudonos.

LED šviestuvai negali būti tiesiogiai prijungti prie 220 voltų. Naudokite tik specialų įrenginį, galintį įtampos keitimą į 12 voltų (mažesnį kaip 24 voltus) vertę ir paversti kintamąja srove į pastovią.
Galite nusipirkti vairuotoją, kuris skiriasi nuo įprastų maitinimo šaltinių, nes jame įrengtas srovės stabilizatorius ir yra skirtas tam tikro tipo šviesos diodams. Vairuotojas užtikrina patikimesnę apsaugą, pvz., Viršįtampį ar kitas nelaimingas atsitikimas.

Kaip pritvirtinti LED juostelę ant plokštės?

LED panelėLED juostos diegimo technologija sodinukams yra labai paprasta, ją galite įdiegti savarankiškai.

Prieš priklijuojant juostą, būtina kruopščiai nuvalyti skydelį, ant kurio tvirtinate, nuo nešvarumų ir riebalų.
Jei reikia, nupjaukite juostą į gabalėlius, supjaustykite juos tarp dengiančių sričių. Šios vietos pažymėtos ant jo paviršiaus. Prijunkite juostos gabaliukus, prijunkite juos laidais arba prijunkite juos su specialiu jungikliu.

Juostos, skirtingai nuo LED lemputė nereikalauja aušinimo ventiliatorius, tačiau, kai erdvė yra ribota ir nepakankama ventiliacija kambaryje, šilumos pašalinimo turėtų būti montuojamas ant savo aliuminio profilio, nes perkaitimo diodai labai sumažina išteklius.

Ant geltonos juostos dalies yra lipnus sluoksnis. Su juo išimkite apsauginę dangą ir spauskite juostą prie plokštės plokštumos, naudodami nedideles pastangas.
Dirbant stipriu posūkiu, reikia vengti šviesos diodų juostelių – tai gali sugadinti laidus kelius, kurie tiekia šviesos diodus.
Skydas su juostos šviesos diodais, skirtais augalų apšvietimui, yra ant kojų, o po jų – konteineriai su sodinukais.

Nustatykite maitinimo šaltinio montavimo vietą, paruoškite ją prijungti prie 220 voltų tinklo, prijunkite LED juostą ir įjunkite įtampą, stebėdami poliškumą.

LED šviesos diodas – vaizdo įrašas