Gamyboje pagaminta pašarų granuliacijaNorint paversti birių mišinių granulėmis, naudojami buitiniai maišytuvų granuliatoriai, kurių kaina priklauso nuo variklio galios. Kuo didesnė jo vertė, tuo daugiau padėklų gaminama per valandą. Granuliuotas maistas yra laikomas daug ilgiau nei įprasta, ir jį patogiau transportuoti. Gyvūnai ir naminiai paukščiai taip pat yra lengviau tiekti reikalingą maistą, priklausomai nuo jų amžiaus ir poreikių. Šis prietaisas gali būti gaminamas savo rankomis, ypač todėl, kad namų ūkio granuliatoriaus kaina pašarams yra gana didelė. Pavyzdžiui, įrenginiai, kurių talpa 150 kg / valanda, kainuoja 65 000 rublių, o modelis, kuris gamina 1000 kg / val. Pašaro, yra 255 000 rublių.Granuliuotas pašaras

Granulatoriaus veikimo principas ir įrenginys

Įrenginys veikia taip: žaliava išpilama į talpyklą iš viršaus, kuri, kai ji patenka į matricą, yra priveržiama volai į skylutes. Pabaigti granuliai atsibunda per specialų langą kūno.

Granulatoriaus veikimo principasYra mišrių pašarų, pagamintų savo rankomis iš mėsmalės, modeliai. Jie naudoja sraigtą, o ne skriemulius, tačiau šiam prietaisui reikės smulkiai įžemintos medžiagos. Toks prietaisas gali būti naudojamas tik minkštųjų žaliavų sumaišymui, pavyzdžiui, žolėms ar mišiniams.

Granuliatoriaus surinkimui reikalingi šie duomenys:

 • bazė (rėmas);
 • matrica ir ritinėliai su dantuotu paviršiumi;
 • kūnas;
 • elektros variklis;
 • reduktorius;
 • velenas.

Rėmas turi būti suvirintas iš stipraus plieno, nes jis turi būti atsparus didelėms apkrovoms ir vibracijai veikiant. Mišrių pašarų granuliuotojo kūnas gali pjauti save plačiu vamzdžiu arba pagaminti cilindrą iš metalo lakšto. Geriausia tai padaryti, kad galėtumėte prireikus aptarnauti įrenginį. Apatinėje dalyje turėtų būti langas, skirtas galutinio granulių išvežimui iš kombinuotojo mišinio.

Korpuso skersmuo parenkamas taip, kad matrica gali suktis joje su minimaliu atstumu.

Matricos pagamintos iš dviejų tipų: plokščios ir cilindrinės. Pirmasis atrodo kaip apvalus diskas su skylėmis. Dažniausiai ji naudojama granuliuotų mišrių pašarų gamybai, nes ji gali apdoroti bet kokio kietumo žaliavas ir darbo greitis yra didesnis.Plokščia granuliatoriaus matrica

Cilindrinė matrica yra būgnas su skylėmis, kurių viduje sukasi ritinėliai.Cilindrinė granuliatoriaus matrica

Matricą geriau nusipirkti jau paruošta, nes jos kūrimui reikės specialių mašinų. Joje esančios skylės turi būti kūginės formos, siaurėjančios apačioje, kad granulės būtų suslėgtos.

Granuliatoriaus surinkimas

Siekiant išvengti didžiųjų klaidų, pirmiausia rekomenduojama savo rankomis pateikti išsamią informaciją apie buitinių maišytuvų granulatoriaus detales.

Po to, kai kūnas yra paruoštas, jo apatinėje dalyje yra reduktorius. Jis perkels sukimąsi iš elektros variklio į granulatoriaus veleną taip, kad matrica ar ritinys gali suktis.

Namų granuliatoriusViršutinėje dalyje sumontuotos matricos ir ritinėliai, kurie yra pritvirtinti prie veleno. Volai montuojami ant veleno ratų guolių pagalba, o sukamasis velenas taip pat montuojamas per tą patį guolį. Jų spaudimą matricai reguliuoja srieginė veržlė. Visas komplektas yra sumontuotas korpuso antgaliuose ir veikia eksploatacijos metu. Volai yra atrinkti taip, kad jų pločio plotis visiškai atitiktų visas skylutes.

Matricos ir ritinėlių montavimasPrie korpuso sumontuotas elektros variklis. Naudojant diržą ar grandininį pavarą, jis yra prijungtas prie reduktoriaus. Virš kūno yra dedamas kūgio formos konteineris, per kurį žaliavos tiekiamos į granulatorių.

Vaizdo įraše vaizduojamas kombinuoto pašarų piešinys ir granuliavimo įrenginys, kurį galite atlikti patys:

Norėdami surinkti maistą granuliuojant iš mėsmalės, reikės šių detalių:

 • skeletas;
 • mėsmalė;
 • elektros variklis;
 • matrica;
 • diržas, 2 skriemulys.

Homemade granulator ir operacijaMatrica pagaminta iš tokio paties skersmens kaip ir standartinė šlifavimo mašina. Viduje kūnas išstumia šonkaulius, kad tilptų kuo kuo mažiau (paliktas tik minimalus tarpas). Įrenginio dangtis pagamintas iš laisvos vietos viduje. Taigi nereikia daryti naujo, jei reikia įdiegti didesnę matricą. Išorėje ant jo pritvirtinti peiliai, kurie išgręšia reikiamo ilgio granules. Sumontuokite abu skriemulius, elektrinį variklį ir traukite diržą.

Diržas yra sumontuotas be dantų, todėl, jei jis gali paslysti. Dėl to elektrinis variklis neperkaitina ir neišdega.

Net kai kurių daiktų, pavyzdžiui, presavimo ritinių, guoliai pirkimo atveju pašarų vidaus granulių kaina padarė savo, bus mažesnis nei, kad galutiniame produkte. Be to, galima surinkti aparatą, veikiantį rankine jėga, be elektros variklio. Tačiau prieš tai, kai perkate arba renka granuliatorių patys, turėtumėte įsivaizduoti, kad be to reikės trupintuvo ir džiovinimo.

Namų namų granuliatorius – video