dviejų aukštų namo kanalizacijaNamas su sklypu už miesto, kuriame galite palikti miesto šurmulį ir dulkes, šiandien tapo ne tik klestėjimo ženklu, bet ir beveik būtina. Kažkas kvėpuoja daug gryname ore ir randa guldyti po kasdienio šurmulio miesto, kažkas užsiima Sodininkystė ir daržininkystė, bet beveik visi susiduria su ta pačia problema, kurios sprendimas priklauso nuo gyvenimo šalyje komfortą.

Ką mieste tapo beveik neatskiriama civilizuoto gyvenimo savybė, šalies sąlygomis dažnai visai nėra. Tai yra nuotekų sistema, be kurios neįmanoma atlikti kitų savitarpio patogumų. Todėl, tampa priemiesčio savininku, naujai sukurtas vasaros gyventojas dažniausiai mano, kad greitas visų miesto patogumų kūrimas, ypač sodo kanalizacijos sistema. Ir jei anksčiau, daugelis buvo patenkinti primityvių namų su kloaka, nuošalioje nuošalesnėse kampe sode, tačiau dabar nebėra padaryti be labiau pažengęs, ir, svarbiausia, patvarumą ir saugumą struktūras.

Šalies kanalizacijos sistemos komponentai

Vis dėlto, jei miesto gyventojas mano, tiek apie prietaiso kanalizacijos sistemą už jos butų, sukabinimo išdėstymo kanalizacijos šalyje, turi spręsti ne tik su santechnika ir vidaus ryšių, bet ir prisiminti visus sudėtinės dalys sistemoje:

  • Ant santechnikos įrenginių, statmenų ir vamzdžių viduje, kurie sudaro vidinę nuotekų sistemą;
  • Dėl vamzdžių sistemos, esančios už namo;
  • Vietose, kuriose saugomi ar valomi visi, kurie palieka namus ir yra surenkami iš kanalizacijos vietos.

Jei vidaus sistema yra panaši į apartamentuose esančią sistemą, likusios dvi namelių kanalizacijos dalys labai skiriasi nuo miesto centro komponentų ir gali būti įgyvendintos skirtingais būdais.

Kanalizacijos komponentai

Nuotekų sistema name

Todėl, prieš pradėdami kurti kanalus kanalizacijoje savo rankose, būtina nustatyti reikalavimus sistemai ir jų pagrindu bei sukurti pagrindinių įrenginių schemą. Čia lemtingi veiksniai yra namo vieta, svetainės savininko pageidavimai ir naudojamų sanitarinių įrenginių sąrašas.

kanalizacijos sistema

Tai yra optimalus, jei visa įranga, kuriai reikia drenažo, yra prijungta prie vieno bendro vamzdžio, nukreipiant atliekas į specialią vietą, kurioje drenažai turi būti arba tiesiog surinkti, ar išvalyti.

Jei atliekų vanduo teka skirtingų vamzdžių, pvz, iš skirtingų pastatų, prijungtų prie sistemos arba lietaus vandens kanalais, tokio nuotekų priežiūra gali tapti sudėtinga, o kartais prireikti kelių rezervuarų išdėstymas perdirbimo drenažą.

Tose vietose, kur žiemos dominuoja neigiamų temperatūrų ir turi būti atsižvelgta į šią funkciją, ne tik turi įtakos patogų malonumą sanitarijos šalyje bet kuriuo metų laiku, bet ir melo saugos po žeme ir iš namų vamzdžių. Jei svetainėje turėtų būti sukurta paprastoji nuotekų sistema, naudojanti išmetimo kamerą, tada požeminio vandens stalas neturėtų būti mažesnis nei du metrai, tai yra pats duobės gylis.

Related  Sodo apdaila – paukščių tiektuvas savo rankomis

Vidaus kanalizacijos sistema kotedžams

Vidinis vamzdynų paskirstymas name numatoma atsižvelgiant į nuomininkų poreikius ir esamą įrangą, o nuotekų vamzdis pašalinamas per pastato ar pamato išorinę sieną žemiau grindų lygio. Šiuo atveju svarbu numatyti pakankamą vamzdžio nuolydį, kuriame namuose nutekantis vanduo bus garantuotas aukštesnis už nuotekų kiekį išmetimo vamzdyje arba septiko.

Vamzdžių drenažo sistema

Išorinė sistema yra vamzdžių tinklas, perduodantis nuotekas iš surinkimo punkto, nesvarbu, ar jis yra vidinė įranga, kanalizacijos kanalai ar lietaus vandens šuliniai, ar atliekų valymo ar laikymo vieta. Šiandien šiems tikslams naudojami tradiciniai ketaus vamzdžiai arba modernesni plastikiniai gaminiai. Ketaus vamzdžiai reikalauja kruopštaus sandarinimo, o šiuo atveju sujungimai yra apdorojami dervos sudėtimi ir cemento skiediniu. Plastmasiniai vamzdžiai nereikalauja tokių gaminių.

kanalizacijos vamzdžiai

Vykdydami kanalizaciją šalyje, svarbu užtikrinti, kad kanalizacijos vamzdžių nuolydis, kad nuotekos galėtų nutekėti į išleidimo angos ar septiką. Paprastai toks vamzdžio nuolydžio kampas yra ne mažesnis kaip du centimetrai vamzdžio metrui, sumontuotam tranšėjoje. Griovelio gylis yra ne mažesnis kaip metras, o plotis, norint pagaminti darbą, buvo patogus, ne mažiau kaip pusė metro.

Šiuo atveju visi vamzdžiai, patenkantys į dirvožemio užšalimo zoną, būtinai turi būti izoliuoti mineraline vata, šilumą izoliuojančiomis žarnomis arba išplėstine polimerine medžiaga, keramzitu ar putomis. Kaip taisyklė, visos sritys, esančios virš 30 cm nuo dirvožemio lygio, taip pat iš namų išvados, turi būti izoliuoti.

Netoli kanalizacijos vamzdžio išleidimo vietos yra išdėstytas vėdinimo kanalas, kuris apsaugo nuo nemalonių kvapų plitimo vietiniame rajone.

Išleidimo vieta

Jei už teritorijos ribų yra centralizuotas kanalizacijos tinklas, autovežis turėtų pasirūpinti, kad atliekos būtų pristatomos į bendrą vamzdį. Nei kaupti, nei valyti.

Jeigu šalia nėra centrinės nuotekų sistemos, visos problemos kyla ant svetainės savininko pečių, o tik savininkas turės pasirūpinti nuotekų šalinimu. Tam jums reikia nuspręsti, kurį dizainą pasirinkti: paprasčiausią išmetimo saugyklą arba modernią, tačiau brangesnę septinio rezervuaro dagai.

Related  Kaip padaryti vandens vamzdį šalyje savo rankomis – surasti drėgmės šaltinį, kol jis yra šildomas

Kanalizacija senose tradicijose

kanalizacijos sistema be išpumpavimoKas gali būti lengvesnis nei išmetimas?
Tai greičiausiai pigiausias ir lengviausias kanalizacijos surinkimo būdas. Karkaso projektavimas yra paprastas, todėl jį galima statyti be specialistų pagalbos. Tačiau prieš pradedant žemės darbus reikės sužinoti reikiamą konstrukcijos apimtį. Tai galima padaryti remiantis vidutiniu vieno namo gyventojų skaičiumi, svyruoja nuo 0,5 iki 0,7 kubinio metro skysčio.

Kai žinomas tomas, galite nustatyti būsimo atliekų akumuliatoriaus vietą. Kadangi nuotekos nėra labai malonus ir naudingas kaimynystėje, duobė kasti naudoja šias taisykles:

  • Minimalus duobės gylis neturėtų būti mažesnis nei du metrai, tai reiškia, kad gruntinis vanduo neturėtų artėti prie žemės net ir pavasarį lydant sniegą;
  • Nustatomas minimalus atstumas nuo pastatų – patogus ir saugus laikomas 5 metrų atstumu;
  • Jei svetainės savininkai naudoja čia esantį vandens šaltinį, tada atliekų saugykla neturėtų būti arčiau nei 30 metrų nuo šulinio ar šulinio;
  • Išpylimo buvimas reiškia, kad įrenginyje yra laisvo įėjimo, kuriame kaupiamos atliekos;
  • Jei teritorija yra grubiai apželdinta, išmetimas yra organizuojamas tik žemumoje.

Išmetimas gali būti pagamintas iš konkrečių žiedų ar padangų, išdėstytų iš plytų arba blokų, o hidroizoliacija – jungtys ir dugnas, kad užterštas vanduo nepatektų į dirvą.

drenažo sistema su išpylimuNuotekose įrengta vėdinimo stove, o liukas, uždarantis duobę, turi būti suprojektuotas taip, kad atliekų siurbimas nėra problema. Trumpalaikio gyvenimo nuotėkos gali būti atliekamos be stacionarios drenažo duobės. Jei ši svetainė yra skirta nedažniam apsilankymui, gali pakakti į duobę įdėti sandarią talpyklą, kurios talpa yra iki 2 kubinių metrų, ir iš jos namo paimti kanalizacijos vamzdį.

Dėl pigios ir paprastos tokios šalies kanalizacijos organizavimo, be skysčio, kvapo per nemalonių kvapų laikymo vietą, yra dar vienas svarbus trūkumas. Tai yra poreikis reguliariai skambinti specialioms paslaugoms, susijusioms su valymo iškastimis. Tai, kas ne visada įmanoma nutolusiose vietovėse, arba didelė suma.

Related  Plastikinių butelių naudojimo moderniose kotedžuose būdai

Septynė – moderni kotedžų nuotekų valymo sistema

Naudojant septiką, šiuolaikiškesnį ir, svarbiausia, veiksmingą prietaisą, galima sukurti kanalizaciją šalyje be išpumpavimo. Išmatų vandenys išvalomi ir išleidžiami tiesiai į žemę. Žinoma, iš mašinos gali prireikti išvalyti rezervuarą, tačiau ši paslauga reikalinga tik išskirtiniais atvejais. Šio tipo kanalizaciją sudaro septikai, kuriuose išvalomi ir valomi kanalizacijos ir kanalizacijos sistemos.

nuotekų sistema su septinio rezervuaru

Septiškas bakas – tai daugiapakopis indas, per kurį išleidžiamos nuotėkos palaipsniui atskiriamos į skystą ir kietą frakciją, todėl jos yra išgrynintos. Čia taip pat gali būti atliekų mikrobiologinis skaidymas.

Paprasčiausias kanalo kanalizacijos būdas – pirkti septiką ir įdiegti konstrukciją pagal gamintojo rekomendacijas. Vis dėlto viską galite padaryti savo rankomis. Pagrindo duobėje yra sujungtos kelios sandarios kameros, sujungtos vamzdžiais, kad perpildytų kanalizaciją.

septinis rezervuaras be siurblių

Atliekos, kurios patenka į septiką, išvalomos 50-70%, tada gerai patenka į filtrą arba pašalinamos į filtravimo lauką.

Filtro konstrukcija gerai panaši į išmetimo kamerą, išskyrus dugną. Vietoje to, po šuliniu pastatyta tūrinė smėlio ir žvyro pagalvė, leidžianti papildomai filtruoti vandenį, kai jis patenka į derlingą dirvą.

septinis rezervuaras

Praktiškai filtravimo laukeliai yra vieta, kurioje perforuoti vamzdžiai yra dedami į dirvožemį, per kurį grynoji drėgmė smulkiomis dalimis prasiskverbia į žemę.

kanalizacija be siurblio su filtruValymo stotis gali pasiekti iki 99% gryninimo efektyvumą. Iki šiol šis sprendimas leidžia jums net ir laistyti nuotekas ir sukurti kokybiškesnes ir efektyvesnes kanalizacijas šalyje. Galutinis valymas yra susijęs su mikroorganizmų, kurie neleidžia atliekoms suskaidyti, darbo, o tai reiškia, kad nėra nemalonaus kvapo.

valymo įrenginiai – tai šalis be nuotekų siurblinės nuotekų išeinant iš to išsijungia kvapo neturi vandens ir visiškai nekenksmingas žmogui ir aplinkai, ji gali būti naudojama drėkinimui ir užpildyti rezervuarą vietoje.

Giliųjų biologinių valymo stotis

Vienintelis dizaino trūkumas yra jo didelė kaina, kurią daugiau nei kompensuoja patogus naudojimas, jokių problemų su valymo rezervuarų ir kvapo.

Vaizdo įrašas: apie kanalizaciją