Coop iš medžio drožlių, skirtų dedeklėms vištomsVeisliniai viščiukai asmeniniame ūkyje yra nebrangus ir nesudėtingas būdas suteikti šeimai kokybišką mėsą ir šviežius kiaušinius. Daugiausia klausimų pradedantiems naminių paukščių ūkininkams kyla dėl to, kaip kurti naminių vištų dedeklių viščiukus namie.

Vaisių vištų dedeklių ir narvų savybės

Iš tikrųjų, norint užtikrinti, kad naminiai paukščiai nebūtų pažeisti savo savininko ir suteikė pavydėtiną kiaušinių produktų kiekį, viščiukams reikia savo būsto:

 • optimali oro temperatūra ir drėgmė;
 • išlaikant šviesos dieną, kuri trunka 14-18 valandų;
 • su patogia prieiga dezinfekcijai ir valymui;
 • su būtinomis vandens dubenėlėmis ir tiektuvais.

Visos šios sąlygos gali būti pastebimos net su tradiciniu naminių paukščių kiekiu vištienos kotedžuose su įvairaus dydžio ir tuo atveju, jei paukštis yra narveliuose.

Rėmelių viščiukų kooperacijos statybaAbu šiandien egzistuojantys metodai turi savo oponentus ir gynėjus. Namuose naudodamasis pastato namais, vištų dedeklių vištos sako:

 • aktyvus paukščių gyvenimo būdas;
 • ilgai stabili kiaušinių gamyba;
 • paukščių buvimas gaiviname ore ir saule;
 • nepriklausomas šviežių žaliųjų pašarų paruošimas.

Tačiau šiuo atveju daugiau turinio reikia. Be vištos namo, būtinai numatoma laisvo pėsčiųjų vieta, sustingsta ir, svarbiausia, naminių vištų lizdai gaminami būsto viduje.

Vištų dedeklių narvai

Karkaso sluoksnių klojimo struktūraVaisių dedeklių brėžinių brėžiniuose, paukščių narveliuose sėdi daugiau žmonių, jie mažiau juda, negauna naudingų saulės vonių. Tuo pačiu metu visi rūpesčiai dėl vitaminų papildų dedami į paukštininkystės ūkį.

Bet net čia yra ir pranašumų:

 1. Sluoksniai neturi kontakto su laukiniais paukščiais, vabzdžiais ir gyvūnais, kurie turi pavojingų infekcijų.
 2. Su ląstelių turiniu lengviau išlaikyti geriausias vištų sąlygas.
 3. Vietose, ypač daugiapakopėje ląstelių struktūroje, sluoksnių bandai reikia daug mažiau.

Schemos pateikimas ląstelių pora sluoksniųVištų dedeklių brėžiniai su dydžiais ir išsamūs tokios struktūros iš įvairių medžiagų aprašymai gali būti rasti įvairiuose atviruose šaltiniuose. Paukštynas, kuris dar neturi reikalingos patirties, turi atkreipti dėmesį ne tik į pagaminto naminių paukščių būsto matmenis, bet ir į jo patogumą.

Geriau pasirinkti ląsteles su nuolydžiu, lattais grindimis ir tęsti savo kiaušinių surinkimo dėklą statinio išorėje. Iš išorės pritvirtinti flute tiektuvai. Įrengiami nipelio geriamieji.

Vištienos kooperatyvai vištų dedeklėms: nuotrauka ir variantų aprašymas

Medinis viščiukas su viščiukų asortimentuJei turite reikiamų įrankių, medžiagų ir minimalių įgūdžių, kad galėtumėte sukurti savo rankas, vyrų vištų dedeklėms, kaip nuotraukoje, yra lengva. Svarbiausia vadovautis tiksliu, kompetentingai atliktais brėžiniais, kuriuose atsižvelgiama į visus paukščių poreikius ir jų skaičių.

Vyno namų įrengimui naudokite esamas patalpas ar pastatytus individualius pastatus, skirtus sezoniniam ir ištisiniam naminių paukščių laikymui.

Jie gali būti blokiniai, plytiniai, mediniai, įrengti autonominiai šildymo ir vėdinimo įrenginiai arba laikini sprendimai. Todėl darbe reikalingų medžiagų sąrašas visiškai priklauso nuo paukštienos augintojų poreikių ir jų pajėgumų. Prieš pastatydami viščiuką dedeklių vištų viduje, galvokite apie maitintuvų vietas, geriančius dubenius ir lizdus.

Related  Sodo apdaila – paukščių tiektuvas savo rankomis

Medinių viščiukų kolekcijos pavyzdysDažniausiai privačiose sodybose galite susitikti su mediniais vištienos kolegomis. Struktūros plotas priklauso nuo bandos dydžio. Už 2-3 sluoksnius pakanka vieno kvadratinio metro namo. Tačiau vietos paukščiai turi daugiau paukščio. Čia kiekvienam viščiukui pateikiamas kvadratinis metras.

Vištos dedeklių vištos struktūros schemaNesvarbu, kas buvo pastatyta namuose, vištų dedeklių viščiukams turėtų būti įėjimas į vyrą ir paukštį, o viduje – patogios moterų užtvaros ir lizdai. Jei paukščiai lauke turi praleisti žiemą, viščiukas būtinai turi būti izoliuotas, o priešais įėjimą – tiltas, kad vištos nekiltų dėl temperatūros pokyčių.

Pastato vieta yra tokia, kad paukščiai gauna pakankamai šviesos, viščiukų namelis buvo šilčiausias, pietinėje pusėje ir pakrančių zonoje galėjo būti naudojamas bet kokiame ore.

Kiaušinių dedeklių sienų, grindų ir stogo montavimas

Lengviausias būdas gaminti kompaktiškas rėmo konstrukcijas. Jie nereikalauja didelių jėgų ir priemonių investuoti, o tokio viščiukų kooperaciją galima statyti vienas žmogus.

Vištienos sutvarkymas vidujeSiekiant užtikrinti, kad viščiukai būtų patogūs savo namuose nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, net sezoniniam viščiukui geriau padaryti dvigubą sieną, grindis ir stogą. Šiuo atveju tarp išorinio ir vidinio faneros, medžio ar medžio drožlių sluoksnių yra tarpinė akytoji izoliacija.

Vasaros vištienos kooperatyvai dažnai būna aukštesni už žemės paviršių, dėl ko susidaro oro sluoksnis ir yra gera kliūtis graužikams ir kitiems nekviestiems svečiams.

Paprasto vištos dukros vištų išvaizdaŽiemos namai paukščių sudėtingos konstrukcijos ir sunkesni, todėl brangus ir pastangų, įskaitant pamatų statybai, įrangai bendradar šildymo, vėdinimo, veikiantis net minusinėje temperatūroje, apšvietimo ir langų stiklų.

Jei už naminių paukščių rūšių skirtingų tipų nameliai gali būti rimtai skiriasi, tada viduje įrenginio viščiuko patalpos sluoksniai.

Kaip vynuogynų viščiukams įrengti vynus?

Vištienos susitarimasTradicinis būdas laikyti naminius paukščius vištienos kotedžuose yra aprūpinti juos kumščiais, lizdais, lizdais ir laistymo skardiniais. Šios įrangos kiekis apskaičiuojamas atsižvelgiant į naminių gyvulių skaičių. Pvz., Bendras vištų kupranų ilgis apskaičiuojamas atsižvelgiant į 25 cm paukštį.

Related  Kaip padaryti kanalizaciją šalyje

Vištienos vištų lizdaiViščiukams fiziologiškai yra nustatyta, kaip miegoti ir praleisti poilsio valandas ant erkių. Todėl, pasirenkant būtinus naminių viščiukų skersvėjų statybai, turite pasirūpinti teisingais polių matmenimis. Jie turėtų būti lygūs, be įbrėžimų ir mazgų, galinčių pakenkti viščiukų kojoms. Optimalus aširačio skersmuo yra 5-6 cm. Jei tavo rankose netinka tinkamų polių, tinka panašūs šepečiai su iš anksto išlyginti kampais.

Ešeriai yra fiksuotos tuo pačiu lygiu, ty už 50 cm nuo žemės aukštyje maždaug kas 35 cm. Artimiausią sieną, paliekant spragą didesnis nei 25 cm, nes kitaip vištos bus sunku pasinaudoti naujausiomis lakta.

Lizdai iš plastikinių kibirėliųBe kotelių, naminių vištų dedeklių namuose yra patogių lizdų. Šių privalomų konstrukcijų dizainas gali būti skirtingas.

Dekoratyvinės vištos lizdas su kiaušinių dėkleBendras lizdų skaičius skaičiuojamas taip, kad penki vištos visada turi vieną laisvą erdvę. Dvynių vištų lizdų dydis priklauso nuo konkrečios veislės paukščių dydžio, tačiau vidutiniškai aukštis ir plotis yra 30 cm, o paukščio patogumui gylis imamas šiek tiek daugiau – apie 40 cm.

Kaip ir vištos namo grindys, lizdo dugnas yra padengtas šiaudais, gerai išdžiovintas šienas ar skutimosi. Pasirinkus lizdo dizainą, namų kapitonas gali atsisakyti statyti specialias dėžutes ar ląsteles. Dėl vasaros karvių tinkamų dedeklių vištų, pagamintų iš pintinių krepšelių, plastikinių kaušelių ar tinkamo dydžio talpyklų, lizdai.

Viščiukas su vištų dedekliu – video