líškové kožeKeď príde zima a veľa snehu, štýlové dámy a páni nosia svetlé veci z líščích kožušín. Pre mnohých zostáva záhadou, ako obliecť líščie kože doma, aby robili také zdvorilé veci. Niektorí poľovníci sa tiež pýtajú na podobnú otázku, lebo sa líška často stáva trofejou potom, čo vyšla do lesa.

lov poľovníkovJe zaujímavé, že v knihe Knihy sa hovorí, že Stvoriteľ vesmíru bol prvý, kto používal pokožku zvierat na oblečenie. Keď prvý ľud zhrešil, ukázal im najväčšie milosrdenstvo a dal “dlhé kožené oblečenie”. Z toho vyplýva, že najkvalitnejší odev možno získať len z kože alebo kožušiny zvierat.

kabát s líščou kožušinouV súčasnej dobe je celkom možné vytvoriť si vlastné ruky, ak viete, ako správne vytvoriť líškové kože doma. Niet divu, že hovoria, že vedomosť je veľká sila. Koniec koncov, z líščí kožušiny môže urobiť luxusný kožušinový kabát, golier, klobúk alebo šál. A ak je dom vášnivý lovec, môžete si takéto veci prakticky zadarmo. Hlavnou vecou je byť pripravený pracovať trochu.

Príprava pokožky na proces obväzu

príprava pokožky na obliekanieAk chcete vyrobiť kožušinový výrobok elegantný, je dôležité, aby pokožka bola čerstvo pripravená. Preto nie je pre profesionálneho poľovníka problém. Keď je zviera chytené a koža je odstránená, musí sa dôkladne očistiť od nečistôt. Často, dostať sa do pasce alebo utekať od poľovníkov, liška môže byť veľmi špinavá. Okrem krvných škvŕn na kožušine sa veľa trní z lopuchu a špiny opatrne odstráni z kožes.

Odborníci neodporúča čistenie kožušiny z lopúch pomocou kovovej kefy. Neodporúča sa a vyrežte poškodené oblasti. Kožušina musí byť zachovaná v jej prirodzenom stave, bez poškodenia.

Predtým, ako začnete obliecť líščie kože doma, musí sa umyť. Na tento účel sa odoberá teplá voda, pridá sa práškový čistiaci prostriedok alebo tekutý prací prostriedok. Následne opatrne namočte pokožku do roztoku a jemne ju umyte. Niektorí inovátori používajú na čistenie lišajok práčku. Ale v tomto prípade je žiaduce nastaviť jemný režim.

Related  Ako urobiť kanalizáciu v krajine

Základné operácie na výrobu líšky

líška kožePo odstránení krvi, tŕnia a nečistôt začnú produkovať líškové kožky doma. Vykonajte nasledujúce operácie:

 • starostlivé namáčanie;
 • naplniť;
 • pikilevanie;
 • opaľovanie.

Každá z týchto operácií by sa mala vykonávať striktne podľa pravidiel. V dôsledku toho bude úspešné líščanie kože a v dome sa objaví luxusné kožušinové odevy.

Starostlivo namočte

namáčanie líščí kožeProces namáčania pokožky sa uskutočňuje tak, aby sa dosiahlo úplné odmastenie. Preto je potrebné brať do úvahy nasledovné zložky:

 • čistá voda;
 • ocot, výhodne 90%;
 • bežná kuchynská soľ;
 • furatsilin;
 • umývacie prostriedky na umývanie riadu;
 • vhodnej kapacity.

Aby sa fox koža doma ukázala kvalitativne, namáčanie by sa malo robiť vo veľkom kontajneri. Môže to byť volumetrická nádrž, stará vanička alebo nádrž. V ňom pripravte špeciálne riešenie. Na 1 liter vody sa vyžaduje:

 • 1 lyžica soli;
 • 1 čajová lyžička čistiaceho prostriedku;
 • 0,5 lyžice octu;
 • 2 tablety furacilínu.

V konečnom roztoku sa kože umiestnia pred úplným ponorením. Počas prvých 2 hodín musia byť otočené tyčou s tupým koncom. Postup sa opakuje každú štvrtinu hodiny. Potom sa interval zmiešavania kože zvyšuje až na 1 hodinu za 3 hodiny. Proces nasiaknutia trvá približne 12 hodín.

Ak sa k tekutine pridáva soľ, je potrebné počkať, kým sa úplne nerozpustí. V tomto prípade by voda nemala byť vyššia ako 25 stupňov.

kvalitné líškové kožeAk chcete určiť úroveň dostupnosti materiálu, mali by ste venovať pozornosť hlave a labkám na koži. Mali by byť mäkké na dotyk, ako keby boli živé alebo len prevzaté zo zvieraťa. V opačnom prípade je roztok vyčerpaný, pripravený je čerstvý a operácia sa zopakuje. Keď sa dosiahne cieľ, koža sa musí znovu umyť, aby sa vyčistila mŕtve parazity a pripravila sa na ďalšiu fázu.

Mezdrenie – dôležitý proces čistenia

mashing procesPo dôkladnom očistení pokožky zostáva podkožný tuk a mäso. Zahŕňa to aj proces zvrhnutia kože.

Pretože každé zviera má svoju vlastnú hrúbku kože, je žiaduce vykonať fúzny proces s neostrými pohybmi. Lepšie je použiť tupý nôž, aby ste neprepichovali pokožku.

pracujúci profesionálDoma sa koža robí na zaoblenej doske a na ňom sa tiahne koža. Ak nie je vhodná doska, postup môžete vykonať položením pokožky na kolená.

Related  Dobre v dachu s vlastnými rukami

Proces schnutia začína odstraňovaním filmu, tuku a mäsa zo zadnej časti kože. Je lepšie to urobiť s tupým nožom v sklone 45 stupňov v smere od chvosta k hlave. Takže existuje väčšia šanca na poškodenie drahých kožušín.

Pikilevanie

riešenie pre vychystávanieŽiadne lišajky nemôžu robiť bez vychystávania. Koniec koncov, po tejto operácii sa koža stáva pružnou a mäkkou, čo znamená, že je pomerne poddajná pre kožušinové produkty.

Ak chcete urobiť potápačstvo doma, pripravte si riešenie:

 • 2 litre vody pri izbovej teplote;
 • 100 gramov octu;
 • 2 lyžice kamennej soli.

Všetky zložky sa zmiešajú a dajú sa tam kože. Držia ich v ňom asi jeden deň, po ktorom skontrolujú stupeň pripravenosti. Ak môžete ľahko odtrhnúť pár vlasov z dolnej časti brucha, potom je koža pripravená. Iný spôsob, ako skontrolovať – ​​ak sa pri skladaní koží v niekoľkých vrstvách objaví potlač – materiál je pripravený.

opaľovanie

opaľovací vývarPred operáciou sa pripraví tanínový roztok. Za týmto účelom sa vrbová kôra umiestni do obrovského hrnca a naplní sa vodou. Zmes sa varí 40 minút, potom sa kvapalina odčerpá. K tomu je pridaná soľ – 1 lyžička na 1 liter odvaru. Keď sa roztok ochladí, koža sa zníži na 24 hodín. Na konci procesu by mala byť koža sušená.

Poslednou etapou je kvalitatívne sušenie

sušenie kožeAk chcete krásne kožušiny veci z kože, je dôležité správne vyschnúť. Doma to nie je tak jednoduché, ale stojí to za to. Za týmto účelom vezmite špeciálne zariadenie, ktoré rozťahuje surovinu. Pravidelne sa musí odstrániť a napnúť v opačnom smere. Keď sa pokožka zosvetlí a bude takmer biela, zostane vysušená. Potom je materiál brúsený brúsnym papierom a dôkladne resuscitovaný.

prikrývka z foxskinsIndikované na filmových líšiach kože doma, pomôže robiť proces správne. V dôsledku toho získate vynikajúce prázdne miesto pre šikovné zimné šaty. A nádherná červená líška bude v chladnej sezóne zahriať svojich ženíchov.

Related  Letná sprcha pri chate s vlastnými rukami