obliekanie koží v domácnostiObliekanie kože je jedným z prvých druhov remesiel ovládaných človekom. Táto zručnosť je pre moderných ľudí veľmi užitočná. Lovci s radosťou ukladajú kožu zabitých trofejí. Ľudia sa zámerne zaoberajú pestovaním a zabíjaním kožušinových zvierat v záujme získania kože a kožušiny. V poľnohospodárstve sa vykonáva masový obväzok zvieracej kože. Znalostí a praxe nadbíhal doma bude poskytovať kvalitné suroviny pre ďalšie spracovanie – šitie odevov, tašky a klobúky, takže doplnky a topánky, vypchatých zvierat a tvorbu Dummies vytváranie dekoratívnych prvkov.

Primárne spracovanie kože

čerstvá kožaVýber technológie obliekania závisí od druhu, životného štýlu a fyziologického stavu zvieraťa, typu a kvality kožušiny, veku, pohlavia a mnohých ďalších faktorov. Nesprávne primárne spracovanie znižuje kvalitu suroviny z kožušiny a skracuje čas jej uskladnenia.

Zrelá kožušina je nádherná a lesklá, s hrubým, rovnomerným podkladom. Vlasy by mali byť elastické a rovnomerné, s dobre vyvinutým trávnikom, nespadajú.

Pred začatím kožušinového obliekania by ste mali pozorne prehliadnuť vlasy zvieraťa. Znečistenie a krv sa umyjú handrou alebo gázou namočenou v teplej vode s mydlom na bielizeň. Zlomené a plstené oblasti kože sú zvyčajne česané špeciálnym kefou. Koža sa musí starostlivo odstrániť a vyhnúť sa roztrhnutiu a slzám. Odporúča sa udržať hlavu, labky a chvost.

Etapy obväzu a kožušiny

suchá pokožkaOdstráňte odstredivú hmotu a odmasťujte ju. Odmasťovanie je proces odstránenia všetkého podkožného tuku. Vykonáva sa ručne pomocou špeciálnych nástrojov pre vrstvu mrazeného tuku. Pravidlo pre surové kože, ktoré im dávajú správny tvar a symetriu a potom sušia za určitých podmienok – vysokú vlhkosť a teplotu, dobrú výmenu vzduchu.

Aby nedošlo k pokazeniu kožušín a rúk tukmi, odborníci odporúčajú posypať pracovisko a pokožku malými pilinami.

Oblečenie doma pozostáva z deviatich povinných krokov:

 1. Namáčanie. Spočiatku sa kožky namočia počas 24 hodín v koncentrovanom fyziologickom roztoku. Pri 1 litri vody pri izbovej teplote potrebujete 4 lyžice soli bez posúvača. Po nasiaknutí sú vysušené s mäsom von a stlačené.namáčanie
 2. Naplniť. Stroj na obväzy pomôže odstrániť vysokú kvalitu a rýchlo. Mezdra je podkožná tuková vrstva zvierat, ktorá sa odstráni tupým nožom so širokou čepeľou v smere od chvosta po hlavu.naplniť
 3. Sekundárne odmastenie. V tomto štádiu sa kože premyjú v penovom roztoku mydla na pranie. Teplota kvapaliny by nemala prekročiť 25 °. Kožky môžete namočiť do roztoku mydla po dobu 20 až 30 minút. Potom sú dôkladne opláchnuté v čistej studenej vode, stlačené a obrátené dovnútra von.odmasťovanie
 4. Kalenie alebo vychystávanie. Roztok na prípravu kožiek je pripravený z 2 lyžice octovej esencie, 4 lyžice soli bez šmýkačky a 1 liter vody. Teplota roztoku je v rozmedzí 18-23 °. Skiny, ktoré sú otočené hore nohami, ponorte do kvapaliny a nechajte ich niekoľko hodín, občas sa premiešajte. Pre jemné kože je doba zdržania 6 hodín, pre stredne hrubé kožušiny – 8-10 hodín, hrubé kože namočené v náleve po dobu viac ako 12 hodín.morenie
 5. Expozícia pod útlakom. Počas vychystávania sa organické tuky a kolagénové vlákna zničia v kožných tkanivách. Po vyzdvihnutí sa kože ručne vyrúbajú, 2 až 3 krát zložené a položené pod útlak. Tenké kože sú pod útlakom po dobu 3-4 hodín, kože strednej hrúbky – asi 5 hodín, silné – 6-8 hodín.
 6. Sušenie. Pri suchých kožiach pri izbovej teplote mimo zdrojov tepla by mala byť koža smerovaná dovnútra.sušiace kože Pri sušení sa používajú špeciálne zariadenia – bežné. Môžete natiahnuť pokožku na list vrstvenej preglejky. Pravidelne, zatiaľ čo pokožka zostáva mokrá, odstráni ju zo striech a hneď ručne.stretnutie kože na pravidlách
 7. Činenia. Taníny obnovujú štruktúru kolagénových vlákien. Po procedúre sa koža stáva mäkšou a pružnejšou, nedrží sa a nerozpadá. Ako opaľovací prostriedok môžete použiť hustú infúziu kôry dubu alebo vŕby (na liter vody trvá pol litra drvenej suché kôry). Kôra sa naleje do vody, privedie sa k varu a varí sa 10-15 minút, potom trval na jeden deň. Infúzny filter cez fľaštičku a na pokožku vložte kefu. Potom sa pokožka vysuší a miesi.opaľovanie
 8. Účty. V prípade tuku doma sa pripravuje špeciálna tuková emulzia. V 300 ml teplej vody je potrebné rozpustiť 50 g mydla, 50 g rybieho tuku, 10 kvapiek čpavku, roztok ochladiť a doň pridávať 500 ml vody. Všetky zložky sú dôkladne premiešané a opatrne, aby nepadli na kožušinu, sa na pokožku nanášajú štetkou na boku pokožky. Ošetrené kožky sa sušia pri izbovej teplote.zhirovki
 9. Dokončovacie práce. Nakoniec sa koža rozdrví pemzou alebo jemnozrnným brúsnym papierom a prechádza sa pozdĺž mezdra smerom od hlavy k chvostu. Pokiaľ je to potrebné, pokožky sú natiahnuté a pretrepané. Teraz je pripravená na ďalšiu prácu – rezanie, lepenie alebo šitie.

Related  Je doma osvetlenie luxus alebo nutnosť?

Populárne recepty na prípravu pokožky

kvalitné kožeProcedúra kysnutia sa považuje za klasickú možnosť výroby koží, po ktorej sa materiál stáva odolným a pružným. Kamenec pre nadbíhal pripraviť celý rad receptov používať ingrediencie prírodného a umelého – múky, sladu, kamenná soľ, sóda, kyseliny, kyslé mliečne výrobky. Metóda kyslého močenia predstavuje alternatívu k tradičnému kyslíku. Na prípravu nálevu sa zvyčajne používa kyselina octová, soľ a voda. Namiesto octu môžete použiť kyselinu sírovú alebo kyselinu boritú.

vlastné kožeJe nevyhnutné, aby ste boli oblečení s čerstvou pokožkou. Ak je potrebné odložiť prácu, potom môže byť koža osolená hojným utrením soľou, zmrazením alebo sušením.

Recept na obliekanie koží doma:

 1. Ak je koža suší, je nutné vopred odvíjanie, tj. Namočiť ju v špeciálnom roztoku (1 liter vody + 1 v. + ½ lyžičky soli tablety furatsilina + ½ lyžičky octu). Koža by mala byť úplne umiestnená do riešenia, a tak ju dostať pod útlak.
 2. Zvlhčená pokožka je stlačená, natiahnutá a pokrčená podľa všetkých pravidiel. Potom musí byť umývaný, aby sa konečne zbavil tuku a nečistôt. Jeden z populárnych receptov na čistiaci prostriedok je – 6 litrov vody + 3 polievkové lyžice umývacieho prostriedku na umývanie riadu + 2 polievkové lyžice. lyžice kamennej soli + 1 lyžička sódy. Umyte s úsilím, potom musíte dôkladne opláchnuť kožu, kým je voda úplne čistá.
 3. Na morenie sa odporúča pripraviť roztok s použitím 3 litrov vody, 6 lyžíc soli bez šmýkačky a 1 polievková lyžica octovej esencie. V náleve sa pokožka nechá stáť niekoľko hodín, potom sa rozdrví a opaľuje sa.
 4. Recept na opaľovanie je voda, dubová kôra, 4-5 polievková lyžica soli. Všetko sa premieša, kvapalina sa vrie a varí 20 až 30 minút. Pripravený roztok sa odfiltruje, ochladí na 35 až 38 ° a potiahne pokožku po dobu 6 až 9 hodín za sebou.
 5. Po opaľovaní sa koža vytlačí a vysuší. Vysušené kože sú ošetrené tukovou emulziou vyrobenou z horúcej vody, mydla na pranie, soľ, prírodný tuk (bravčové, rybie, jahňacie) a amoniak.
 6. Z povrchu masre odstráňte zbytky roztoku tuku, natiahnite pokožku na preglejku a počkajte, kým sa uschne. Vysušené kože sú odstránené z strihov a hnetenia, to znamená, že sa pomaly trieš medzi prstami. Povrch môže byť brúsený škrabkou alebo pemzom.napínanie a sušenie kože

Related  Koopery na sliepky majú vlastné ruky doma

Obliekanie kože a kožušiny je zložitý postup, dlhý a časovo náročný. Dosiahnuť zručnosti v koži a kožušinovom obchode môže pracovať a študovať. Vďaka dlhoročným skúsenostiam získate ľahké, mäkké a elastické kože, ktoré vyzerajú skvele, sú príjemné na dotyk a majú dlhú životnosť.

Jednoduchý spôsob, ako vytvárať skiny – video

Zariadenia na výrobu koží v domácnosti – video