vonkajšie ozdobné kvetináčeKaždý majiteľ chce pri pohľade z domu obdivovať svoje stránky, či už ide o súkromný dom alebo chalupu. Jednou z techník zdobenia a zavádzania rozmanitosti na mieste je umiestniť na niektorých miestach zaujímavé vonkajšie vázy s kvetmi. Môžu to byť kvety, trpaslíky a tak ďalej.

Nižšie budeme hovoriť o tom, aké sú hrnce, kde je lepšie ich usporiadať, ako a odkiaľ si môžete vyrobiť nádobu sami.

Aké sú kvetináče?

pôvodné kvetináče na pozemkuPredtým sa podobné nádoby, vane a kvetináče používali iba na rast kvitnúcich rastlín. V nich bola umiestnená špecializovaná pôda, odlišná v zložení od bežnej zeme v kvetinovej záhrade.

Teraz rôzne a krásne kontajnery sa používajú pre bežné kvety na diverzifikáciu spoločných stĺpov a verand.

typy

okrúhle kvetináčePodmienečne je možné rozdeliť uličné kvetináče na kvety do niekoľkých kategórií:

 • vo forme;
 • materiálom výroby.

Pokiaľ ide o formulár – kontajnery môžu byť ľubovoľné. Existujú štandardné (okrúhle, štvorcové, obdĺžnikové) a neobvyklé (nepravidelný tvar). Tu je všetko obmedzené len predstavivosťou majiteľa domu alebo dacha. Materiály sa môžu tiež vyberať rôznymi spôsobmi – prírodnými (napríklad pady alebo guľatiny), betón, textílie, kovy, drevo.

Vyberte materiál pre kvetináč by mal byť vedený všeobecným štýlom jeho umiestnenie.

Každá surovina má svoje pluses a mínusy, vlastnosti starostlivosti.

materiály

Podrobnejšie budeme diskutovať o rozsiahlych materiáloch na výrobu kvetín a starostlivosti o ne kvety:

 1. Prírodné materiály. Na vyzdobenie záhrady môžete použiť staré paličky alebo guľatiny. Aby sa zabezpečilo, že takáto váza dlho slúžila a nestratila sa jej vzhľad, malo by sa vykonať špeciálna liečba. Tu môže byť užitočné impregnácia z plesní, rozpadu a hmyzu.vázy pazúrov a driftwood
 2. Betón. Plastový a odolný materiál, ktorý umožňuje vytvárať vázy najrôznejších tvarov. Pri ďalšom ošetrení nepotrebujete, môžete jednoducho maľovať na estetický vzhľad.oválne vázy z betónu
 3. tkaniny. Používajú sa tu špeciálne materiály odolné voči prírodným javom.tkaniny a cementové klenby
 4. kov. Mám na mysli krásne kované hrnce. Je veľmi dôležité, aby všetky modely boli ošetrené špeciálnym náterom, inak by došlo k hrdzi a vzhľad bude rozmaznaný.kvetináče z kovu
 5. Strom. Tyče by mali byť ošetrené rovnakou impregnáciou ako prírodné materiály, inak budú meniť farbu v čase a stanú sa nepoužiteľnými.kvetináče zo stromu

Related  Užitočná výzdoba chaty a domčekov – kvetináče

Ako si vybrať miesto pre kvetináče

kvetináče na teraseUmiestnenie hrncov závisí vo veľkej miere od želania majiteľa záhrady. Ale napriek tomu nezabudnite, že by mali byť umiestnené primerane a pohodlne.

Vázy, inštalované na každej strane verandy, oživia vstup do domu. Je tiež dobré umiestniť ich v blízkosti altánok alebo letných kuchýň.

Ak máte pomerne veľkú slepú plochu, uličné vázy budú vhodné pozdĺž steny domu – kvety prinesú živú poznámku na pozadí kamenných stien.kvetináče pozdĺž steny

Veľké kvetináče nie sú vhodné v malých záhradách. Rovnako ako miniatúra sú stratené v otvorených priestoroch veľkej záhrady.

Okrem toho je dôležité vopred vypočítať, čo bude v nádrži rásť. Ak neberiete do úvahy “želania” rastliny, zomrie a nakoniec bude váza prázdna.

betónové vázy na teraseTrvalé miesto pre hrnce by malo byť starostlivo vybrané. Sú to pomerne ťažké produkty a nedoporučuje sa to opäť narušiť závod.

vysoká kvetináč v záhradeKvetináče s kvetmi sú vhodné na rozlíšenie vstupu do záhradných zón, budov. Nezabudnite na štýl – ak máte altán z dreva, betónové vázy sa nezmestia.

Vyzdobíme stránky vlastnými rukami

Je jednoduchšie a rýchlejšie nakúpiť vopred pripravené vázy v správnom štýle alebo si objednať make-up podľa náčrtu. Ale príde to o niečo drahšie, ako robiť kvetináče pre dachu vlastnými rukami. To samozrejme vyžaduje čas, energiu a predstavivosť, ale stojí to za to. Ukážme niekoľko príkladov.

Z betónu

otvorené kvetináče na kvetiny z betónuS takou zdanlivo zložitou úlohou sa vyrovná aj spravodlivý sex. Najjednoduchší betónový hrniec je vyrobený z akéhokoľvek druhu tkaniny, zmesi betónu a vedierka. Po stavebných prácach môžete použiť zvyšky malty.cementová suspenzia

Tkaninu vložte do kvapalnej zmesi a dôkladne namočte. Keď všetko hadrovanie namočené v roztoku, vyberieme to a visíme na každom vedre.tvorba dekoratívnych kvetináčov

Umiestnite handru, pretože výsledok by mal vyzerať ako obrátený hrniec.

zamrznutá vázaPo cementovaní cementu by mala byť výsledná váza odstránená z vedra. Teraz môžete začať zdobiť – maľovať v ľubovoľnej alebo akejkoľvek farbe. Tu fantazii nie je obmedzená.

Aby bolo ľahšie odobrať hrniec z vedra, mali by byť najskôr predmazané. Vhodná práca alebo akýkoľvek olej.

K dispozícii je možnosť drahšie – robiť so špeciálnym tvarom pre hrnce. Musí sa kúpiť. Pre tento výsledok budete potešení – dostanete krásnu elegantnú vázu. A pri výrobe nie je nič ťažké – miesiť roztok, nalejte do formy a čakajte na vytvrdnutie.maľovanie ozdobného kvetináča

Related  Ako urobiť zvýraznenie pre sadenice?

misku v tvare záhradyMimochodom, aj formuláre môžu byť vykonané nezávisle. Na to je vhodná lepenka a škótka. Vystrihnite vonkajšie detaily budúceho tvaru a upevnite ich kvalitnou silnou lepiacou páskou. Potom nastavte vnútornú časť (kde zem zeme pre rastlinu) a naplňte ju roztokom.

liate betónové formy vázyNajpracovnejší spôsob výroby uličných kvetín na kvetiny je tvarovanie. Tu budete potrebovať rámec a niektoré (aspoň minimálne) modelovacie zručnosti. Preto tvar vázy nezávisí na ničom. Treba postupne zaviesť prácu a používať ďalšie prísady a priméry.

Ako môžete vidieť, nie je ťažké robiť kvetináče z cementu vlastnými rukami.

pneumatika

kvetináč s pneumatikouNie je to najťažšia, ale nie taká jednoduchá voľba. K práci budete potrebovať starú pneumatiku s diskom, kriedou a pilou.

označovanie a rezanie rampyTakže najprv musíte nakresliť hranu obrysu vázy (je to líniu rezu) kriedou. Nie je to v strede pneumatiky, ale bližšie k disku na jednej strane.

Na výrobu kvetináčov vhodné nehrdzavejúce pneumatiky – sú ľahšie rezané.

Po lakovaní musíte urobiť rez. Buďte pripravení na to, že nebude ľahké vystrihnúť.

proces výroby kvetináčov z pneumatíkKeď je pneumatika prerezaná, musí byť vypnutá. Tak sa ukazuje, že váza bude vyrobená z gumy a disk bude hrať úlohu nohy.

Rúry z pneumatík vyrobené vlastnými rukami môžu byť pokryté vhodnou farbou alebo maľované.

kameň

Kvetináč s kvetmi z prírodného kameňaZaujímavým riešením sú návrhári – výroba kvetináčov a záhradného nábytku zo sieťoviny a balvanov. Vyzerajú veľmi zaujímavé a nezvyčajné, práca nevyžaduje špeciálne zručnosti a čo je najdôležitejšie, takéto uličné kvetináče môžu byť vyrobené vlastnými rukami.

Ak chcete pracovať, potrebujete špeciálnu kovovú sieť, geotextílie a balvany.

Zbierame z mriežky dutý rámček. V prázdnotách stien sme zaspali kamene. Nakoniec sa do steny pripevníme z vnútra geotextílie – nedovolíme, aby zem prenikla medzi kamene a nechala sa vo vode.

kvetináče z kamienkovNa dne je lepšie odlievať drenáž – vrstvu piesku alebo expandovanej hliny. Krásny kvetináč na vaše vlastné kvety pripravený!

Takáto štruktúra už nemôže byť premiestnená, takže sto okamžite vyberie pre neho trvalé miesto.

drevo

drevené vane pre záhradné kvetyVázy pre záhradu s vlastnými rukami môžu byť vyrobené z dreva. Vhodné i palety zostávajúce po konštrukcii.

Related  Záhradná výzdoba – vtáčie podávač s vlastnými rukami

Budete potrebovať:

 • board;
 • brúsny papier alebo brúsky;
 • píla alebo skladačka;
 • klince alebo skrutky;
 • ruleta;
 • ceruzka;
 • impregnácia.

proces tvorby kvetináče zo stromovNa výrobu takýchto hrncov je potrebných niekoľko tesárskych zručností. Najprv musíte premýšľať o rozmeroch budúceho produktu. Najlepšie je to urobiť na papieri.

Ďalej rezu dosky vo veľkosti.

V rohoch môžete upevniť úzke lišty alebo zárubne.

Po príprave všetkých dosiek je potrebné ošetriť ich brúsnym papierom a aplikovať špeciálnu impregnáciu. Ten zabráni hnilobe dreva za všetkých poveternostných podmienok.

originálna forma kvetináčov vyrobených z dreva

Ak je náter suchý, je možné upevniť súčasti. Nakoniec zostáva len zdobiť výsledné vázy.

rozdielny

plastové kvetináče na plotOpísali sme najdostupnejšie a obľúbené výrobné možnosti. Rovnako ako uličné kvetináče na kvety, sudy, staré kolesá, bicykel s košom, niekoľko starých hrncov, pripravený pahýľ a tak ďalej. V skutočnosti je fantázia, kde sa vyčistiť.

Môžete tiež diverzifikovať a vyzdobiť záhradu bez veľkých investícií. Stačí stačiť nájsť čas a nechať svoju fantáziu bežať divoko. Nakoniec sa pozrite na fotografiu uličných kovaných kvetín pre kvety – sú veľmi inšpirujúce:vázy z kovu vo forme fontány

samostatné kvetináče na nohách

ozdobný vozík s kvetináčmi

betónové kvetináče v zložení záhrady

Originálne uličné kvetináče pre kvety vlastnými rukami – video