dezert z hrušiekDezert, s príjemnou vôňou na zimnom stole – je, samozrejme, hrušky vo svojej šťave. Recept na zimu vám pomôže pripraviť tieto bezkonkurenčné ovocie pri zachovaní ich sladkej a neprekonateľnej chuti. Pre konzervovanie môžete použiť akýkoľvek druh hrušky, upravovať sladkosť zásoby cukrom. Šťavnaté ovocie vo svojej vlastnej šťave dokončí slávnostný stôl alebo jednoducho vychutná si chuť bez obloha.

Niečo o hruške

hruška so škoricouHrušky sú celkom užitočné. Prítomnosť kyseliny listovej, jódu, draslíka, vitamínu C, živínových vlákien robí toto ovocie nevyhnutné pre udržanie pracovnej kapacity niektorých ľudských orgánov. Odborníci na výživu dôrazne odporúčajú zavedenie hrušiek v ponuke, aby sa telo stalo správnym smerom. Cosmetológovia odporúčajú vyrábať masky z hruškových hrušiek pre tón pleti a saturáciu s vitamínmi.

Populárne recepty na konzervovanie hrušiek vo vlastnom šťave

zásoby na zimuTakže niekedy chcete jesť celú hrušku a cítiť jej prirodzenú chuť, ale to nie je možné v zimnej sezóne. Vynaliezavé hostesky, milovníci varenia a konzervácie, sa starali o zachovanie integrity tohto ovocia svojou neobvyklou chuťou a arómou. Z roka na rok sa recepty na konzervovanie ovocia odovzdávajú generáciám. A každá generácia ju dopĺňa svojimi vlastnými vlastnosťami. Nižšie sú najobľúbenejšie recepty na zimné hrušky v ich šťave. Po oboznámení sa s nimi je možné zvoliť najprijateľnejšiu metódu.

Hrušky na obrobky možno pripraviť ako celok a nakrájané kusy. Chuť pripravených ustanovení bude mierne odlišná. Celé hrušky všetky chuť rozsah bude ponechať v sebe, a rifled tie budú uvedené v sirupe. Preto je vaša voľba, akú chuť chcete nakoniec cítiť.

Hrušky by sa nemali užívať pred spaním, trpiace žalúdočnými ochoreniami.

Hrušky vo vlastnej šťave so sterilizáciou bez šupy

Nie milovníci ovocia s kôrou – len tento recept. Je určená aj pre ľudí trpiacich chorobou – zápcha a nadúvanie, čo je lepšie jesť hrušky bez kože. Pri konzervovaní by sa mala vziať do úvahy dodatočná doba na čistenie kôry, čo bude spojené s prípravou prísad. Pri príprave hrušky vo svojej vlastnej šťave, recept zahŕňa nasledujúce zložky: hrušky, vlastná osoba, 2 lyžice cukru, lyžica kyseliny citrónovej. Všetky tieto prísady sú určené pre nádobu s objemom 1 liter.

Related  Ako variť správne a chutné vyprážané huby

konzervácia:

 1. Husté, zrelé hrušky pranie. Ak majú hrušky malé škvrny – môžu sa počas šúpnutia odrezať.
 2. Odlúpnite kôru od hrušky.vyčistiť kôry
 3. V predbežne sterilizovaných pohároch nedávajte olúpanú hrušku príliš pevne, aby sa pri skladovaní nevyhýbali tvaru. Ovocie ležalo na 2/3 plechoviek, je to tesne nad polovicou.položíme nakrájané hrušky
 4. Nalejte kyselinu citrónovú a cukor v predpísaných pomeroch. Kryt s vekom.
 5. Pripravte panvicu na sterilizáciu: položte na dno čistú bavlnenú handričku, aby ste nepoškodili nádoby pozdĺž cesty. Položte sklenenú dosku a nalejte panvicu do teplej vody, aby sa voda dostala do ramien plechoviek. Sterilizujte 25 minút. Hrušky, ktoré sa dostali do horúceho prostredia, začnú prideľovať šťavu, ktorá vyplní celú nádobu, ak niektorá časť zostáva prázdna, je potrebné doplniť chýbajúcu medzeru vriacou vodou na konci sterilizácie.sterilizujte hrušky
 6. Odstráňte nádoby a ihneď ich skrutkujte. Otočenie a zabalenie nie je potrebné.
 7. Hrušky sú pripravené!lahodné hrušky na dezert

Hrušky vo vlastnej šťave bez sterilizácie úplne s kožou

Tí, ktorí chcú nechať ujsť jediný vitamín so zázrakom ovocia, ho môžu zachovať celú a pokožku. Koniec koncov, kôra hrušky je nasýtená tanínmi, ktoré priaznivo ovplyvňujú črevnú sliznicu, zabraňujú zápalu a tak ďalej. Na konzervovanie budete potrebovať: 10 hrušiek strednej veľkosti, 200-250 gramov cukru, závisí od odrody, štipku kyseliny citrónovej, ak je to žiaduce. Prísady sú určené pre trojlitrovú sklenenú nádobu.

konzervácia:

 1. Hrušky sa dôkladne umyjú, pretože kôra bude tiež konzervovaná a mala by byť čo najčistejšia.umývanie a čistenie hrušiek
 2. Plody sú položené v kontajneri.plnenie plechoviek s hruškami
 3. V smaltovej nádobe nalejte 1-1,5 litra vody, zrieďte cukrom a varte. Výsledná sladká voda sa naleje do nádoby s hruškami a nechá sa nasýtiť touto zložkou počas 10 minút. V tom momente sa šťava z hrušiek začína vo vode vyčnievať.
 4. Potom sa aromatická hrušková voda vleje späť do panvice, pridá sa kyselina citrónová a varí sa. Varený sirup sa znova naleje do nádob a je upchatý.sirup pre hrušky
 5. Otočte sa a zabaľte sa až do nasledujúceho dňa.hotová hruška-konzervácia
 6. Ochrana je úplná!

V trojlitrovom balení je možné umiestniť 1,5 kg malých hrušiek

Hrušky vo svojej šťave

Získajte dezert s hotovými kusmi na zimnom stole pomôžete pripraviť dierovanie hrušiek vo svojej vlastnej šťave na zimu s nasekané diely doma. Chuť je koncentrovaná a veľmi sladká.

konzervácia:

 1. Odlúpnite kôru s hruškami, nakrájajte na požadovaný počet častí, odstráňte jadro s kosťami.prípravu hrušiek
 2. Sterilizujte sklenené nádoby a veká.banka je sterilizovaná
 3. Umiestnite ovocný rez do nádob do okraja. Do špičky nôžka pridajte cukor 2 lyžice a kyselinu citrónovú.
 4. Zakryte polotovar s viečkami a sterilizujte ich do hrnca, až kým vybraná šťava nevyplní celú nádobu. Ak šťavnatosť hrušiek neumožňuje plnenie nádrže ako celku, mali by ste doplniť vriacu vodu.sterilizujte dezert z hrušiek
 5. Na konci sterilizácie vyberte nádoby s obsahom a pevne utiahnite viečkami. Otočte ho a zabaľte ho teplou handričkou.
 6. Sladká úroda na zimu je pripravená.posielame na ukladanie

Related  Ako variť chutné a zdravé džemy z púpavy

Recepty na zimu zrelých hrušiek v ich šťave vám umožnia vychutnať si sladkú chuť s nádychom medu a karamela. Ak chcete pridať ďalšiu príchuť, môžu sa k predlisku pridať ďalšie prísady alebo korenie. Napríklad, aby sa zriedila sladká chuť hrušiek, môže byť kombinovaná s ovocím z kyslých jabĺk alebo sliviek; Škorica dodá obrobku jemnú poznámku s korenistou arómou; med pridá k vôňam konzumované kvetinové vône a jemnosť.