šťava cez šťavuSlané alebo sladké, korenené alebo mierne chuti, s prídavkom šťavy z ostatného ovocia a zeleniny, alebo čisté, rovnomerné paradajkovej šťavy môžu byť rôzne, ale to dlho bolo cenený ako chutné, voňavé a veľmi užitočné nápoj. Mnoho žien používa v kuchyni taký krásny a pohodlný vec ako sokovarka, ale, bohužiaľ, nie všetci kuchári vedia, ako pripraviť paradajkovej šťavy v ňom.

Existuje veľa rôznych receptov na takýto vitamín, chutný nápoj a budeme zvažovať len tie najjednoduchšie, ale zároveň tie najzaujímavejšie.

Ak chcete pripraviť paradajkový džús v šálke na zimu, je potrebných len niekoľko prísad. Ale sú dôležité vybrať piť paradajka dopadlo chutné a poháre s džúsom stáť v poradí celého jesene.

Ako si vybrať ingrediencie?

paradajky na džúsHlavnou zložkou našej prípravy bude samozrejme paradajka alebo rajčiaky. Ak bola zelenina pestovaná vo vašej záhrade, potom sa nič netrápi, takýto produkt určite nespôsobí podozrenie. Ale ak nie je príležitosť zbierať čerstvé paradajky priamo z Bush, mali by ste okamžite ísť do obchodu a vybrať najkvalitnejší produkt.

Než začnete vyberať, povedzme o samotnej zelenine. Existuje viac ako 1200 (!) Zo všetkých druhov paradajok. Všetky sa líšia podľa chuti, veľkosti, farby, šťavnatosti, tvrdosti, hustoty a mnohých ďalších faktorov. Aké druhy rajčiakov ochutnajte s rodinou – rozhodnite sa pre seba. Avšak okrem rozdelenia ovocia zeleniny sami odborníci, rozlišujeme tieto typy:

 1. Rajčiaky prvého typu sa vyznačujú silnou výraznou chuťou, veľkou veľkosťou a šťavnatosťou.
 2. Zelenina, určená druhému druhu, má zvyčajne okrúhly tvar. Sú stredne veľké, ale dokonca aj krásne.
 3. Paradajky tretieho druhu majú korenistú chuť a vynikajúcu chuť.
 4. Štvrtý druh tejto zložky má malú veľkosť, sladkú chuť. Hádali ste to? Samozrejme, prvé, ktoré prídu na myseľ, sú čerešňové paradajky.

Ako ste už pravdepodobne pochopili, pre rajčiakový džús v šťave sporák na zimu budeme používať veľkú, šťavnatú zeleninu. Začnime výber zložiek pre jedlo. Dobré paradajky sú ovocie bez poškodenia, nie pokrčené, bez škrabancov, prasklín, triesok, zhnitých miest. V žiadnom prípade by mali byť paradajky hnedé alebo iné škvrny. Kôra musí byť monofónne alebo s plynulým prechodom farby. Čím jasnejšie sú paradajky, tým je bohatšie, čo znamená, že obsahujú viac vitamínov a iných živín.

Related  Ako pestovať a variť ustríc huby

Paradajky by mali byť stredne veľké (žiadne zarastené a batoľatá!). Veľmi vítaná prítomnosť stopky, to je dôležité! Jeho farba je zvyčajne tmavozelená, ale v žiadnom prípade hnedá. Outgrowth nemôže byť vybraný suchý, je to istý znak starého, starého produktu.

Neprítomnosť stopky spôsobuje podozrenie. Zvyčajne predajcovia odstrániť starý, suchý “chvost” skryť vek tovaru.

Svieža, zrelá zelenina cíti elastickú dotyk. Avšak príliš tvrdé paradajky hovoria o nezrelosti a príliš mäkké – o zbedačnosti.

Nenechajte si ujsť taký dôležitý faktor ako vôňa. Vôňa dobrých paradajok by mala byť chutná, typická pre paradajky. Obzvlášť silná aróma môže byť ulovená na stonke. Ak je zápach kyslé, takýto produkt začal hniť. Vo všeobecnosti nemá žiadnu chuť, že zelenina, ktorá bola roztrhnutá nezrelé.

Bulharský korenieNasledujúca zložka nie je vôbec potrebná pre recept na rajčiakový džús v šálke na džúsy, ale ak je to žiaduce, môže byť pridaný bulharský korenie. Samozrejme, opäť je lepšie, aby ste ju prevzali priamo zo záhrady, ale ak to nie je možné, ideme do obchodu alebo na trh.

Kvalita, zrelé, chutné bulharské korenie má nasledujúce údaje. Plody sú dosť veľké, aj keď to závisí od odrôd. Elastický, hladký, pevný. Váhy, trhliny, škrabance a škody spôsobujú rýchle poškodenie tovaru. Okrem toho sa na poškodených oblastiach pokožky môžu hromadiť rôzne mikróby a nečistoty. Farba vysoko kvalitného korenia je monofonická. Koža je lesklá, hladká.

Farba bulharského korenia je dôležitá. Červená zelenina obsahuje viac kalórií, cukor, vitamíny A a C. Žltá paprika sa môže pochváliť najväčším obsahom draslíka, fosforu. Zelená farba označuje najnižší obsah kalórií, ale bulharský korenie tejto farby obsahuje veľa vitamínu K.

Stopka by mala byť ľahká, pružná, šťavnatá.

Related  Zucchini chutné konzervované v paradajkovej šťave na zimu

Príprava rajčiakovej šťavy v šálke

šťava bohatá na vitamínyMnoho mileniek, ktorí už dlho pozná procesor šťavy, vedia z prvej ruky, že táto vec je veľmi vhodná na použitie v kuchyni. A aj keby príprava rajčiakovej šťavy v džúsovom sušičke na zimu bude inováciou, pokúsime sa tento proces urobiť ako užitočný a nezabudnuteľný.

Zvážte tri z najjednoduchších, ale takýchto rôznych receptov.

Recept na klasický obrobok

Ak chcete vytvoriť nápoj s úžasnou chuťou podľa prvého receptúry, budeme potrebovať ingrediencie:

 • rajčiny – 4 kg;
 • cukor – 1 lyžica;
 • soľ – pol polievková lyžica;
 • Bulharský korenie – 0,7-1 kg.

Posledná zložka môže byť vylúčená, ak je to žiaduce.

Prvým krokom pri príprave rajčiakovej šťavy v domácej šťave je potreba mletím paradajok. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi: pomocou veľkého strúhadla, v mixéri, nakrájajte na stredné kocky. S bulharským korením, ak sa rozhodnete pridať ju do receptúry na paradajkový džús v procesore šťavy, musíte urobiť to isté.nakrájané paradajky

V rošte pre suroviny, alebo jednoducho dať vrchol kapacity, dali sme paradajky. V zostavenom sokovarku vyplníme vodu v základni (spodný kontajner), pevne zatvoríme veko a položíme na silný požiar.

pripravujeme šťavuPo piatich minútach varenia pridajte kúsky korenia, vylejte soľ a cukor. Znovu pevne zatvorte veko a nechajte na dlhý požiar 35-40 minút. Počas varenia premiešajte rozmrazené prísady v hornej nádobe.

zvyšok v miskeKeď je mriežka surovín zostávajú len kosti, malé množstvo vlákniny a kože, odstrániť pripravený kulinárske dielo z tepla a naliať nápoj z druhého stupňa sokovarki vopred sterilizované pohárov. V prípade záujmu o hotový džús buničiny, zvyšky vrchná panvici rozotrie cez sito priamo do nádoby na obrobku. Zbalíme ju, otočime hore dnom a necháme ju na teplom mieste. Šťava pre prvý recept je pripravená!zásoby na zimu

Recept na paradajkový džús pre milovníkov ostrých

paradajková šťava s cesnakomPri príprave šťavy pre druhý recept potrebujeme:

 • rajčiny – 2 kg;
 • cesnak – 5 hláv;
 • červená paprika Čile – 4 kusy;
 • granulovaný cukor – 4 polievkové lyžice;
 • ocot – 6 lyžíc;
 • bobkový list – 1-2 kusy;

Related  Výber z najkrajších receptov mäsovej kastról

umyté paradajkyParadajky sa dôkladne umyjú a nakrájajú na pol alebo štvrťrok (v závislosti od veľkosti zeleniny), cesnak sa vyčistí a vyreže veľký. Ostrou papriku nakrájajte na najmenšie kúsky. Všetky ingrediencie sme vložili do hornej misy sokovary, šaríma. Všetko nalejeme octom, dôkladne premiešame. Nad hádzať vavrínu. Dali sme veľký oheň na 10-15 minút, tesne zatvárame veko.

Po uplynutí tejto doby otvorte veko sokovarki, zmiešajte zložky, ktoré sú odmrazené z pary, znovu zatvorte rošt a nechajte varenie ďalších 40 minút. Po uplynutí času strieľame do ohňa, vylijeme šťavu zo zásobníka šťavy do pohárov. Zavrel ich a dal ho na tmavom mieste.šťava s korením

Recept na rajčiakový džús v umývačke na zimu bol jednoduchý, ale nápoj je veľmi chutný a zaujímavý.

Recept na chutnú šťavu s bylinkami

šťava s bylinkamiČo, ak nie zelené, uchováva veľa vitamínov užitočných pre telo? Pokúsme sa robiť paradajkový džús v domácom šálke s rôznymi zeleninami.

zloženie:

 • rajčiny – 3 kg;
 • bazalka – 1 partia;
 • petržlen – 1 hromada;
 • soľ – 1 čajová lyžička.

paradajky na džúsDôkladne umyte moju paradajku, zeleninu zaparenú vriacou vodou. Paradajky sa brúsia, vložia do hornej misy sokovarki. Basil jemne rezaný, umiestnený v mriežke pre suroviny. V petržlenu potrebujeme len listy, stonky sú vyhodené. Listy tiež brúsiť, dávame do ďalších zložiek.

Solim na vrchole, pokrývajte viečkom a varíme asi pol hodiny. Po uplynutí času vysielame hadicu do džbánu, zmiešame prísady do hrnca, znovu zatvoríme veko a varíme ďalších 15-20 minút.

sterilizácia kanistrovReady paradajková šťava sa naleje do kontajnerov, dať na vrchole pár listov petržlenu a bazalky na chuť, zrolovať bánk. Odchádzame na tmavom mieste.

Tri ľahké, ale tak rozdielne a zaujímavé receptúry nám pomohli vytvoriť chutné, užitočné, nezvyčajné chute pre nápoje.

Ktorý sokovarku si vybrať – video

Ako funguje Juice Maker – video